Шановні користувачі!

Відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ поповнився новинками художньої літератури сучасних українських та зарубіжних письменників в українських перекладах, що надійшли у лютому 2018 року.

Вперше до книгозбірні надійшли видання від харківського видавництва «Фабула», представлені серіями книжок «Сучасна проза України»,  «Дебют», до яких увійшли такі автори, як В.  Єшкілєв, К. Круторогов, О. Нікітін, В. Рафєєнко, М. Юдовський та ін.

Твори зарубіжних письменників об’єднали серії «Епоха», «Лауреати» та «Світовий бестселер» цього ж видавництва, зокрема україномовні переклади таких авторів: Д. Бакена, Ч. Белфора, Е. Брауна, Е. Вайсмана, Е. Гофмана, Т. Моррісона.

Відділ міського абонементу ТОУНБ запрошує усіх поціновувачів сучасної художньої літератури ознайомитися з цими виданнями та обрати собі книгу до смаку.

.

Українська література Зарубіжна література

Українська література

Єшкілєв, В.  Місто термітів. / В. Єшкілєв. — Харків : Фабула, 2016. —
352 с. — (Сучасна проза України).

Більшість новел цієї книги — спроба розрізнити традиції вільних каменярів у мерехтінні місцевих легенд і водночас сакральна географія і метафізичне краєзнавство Галичини в контексті недавньої історії та міфології — тобто, тих часів, коли «міськком партії чітко визначив, що вампірів бути не може, оскільки перевертні й марксизм-ленінізм несумісні». Пригодницька фабула сивої давнини органічно поєднується в них із кримінальними сюжетами сучасності.

 

 

Єшкілєв, В. Ситуація «нуль», або Побачити Алькор : роман / В. Єшкілєв. — Харків : Фабула, 2017. — 384 с. — (Сучасна проза України).

Роман Володимира Єшкілева «Ситуація «нуль» на першому рівні прочитання здається сюжетно вивіреним детективом, де шанувальники жанру знайдуть і багатоступеневу інтригу, і пошуки засланого «крота», і загадкових охоронців масонського храму. Але на другому рівні перед читачем відкривається складна картина протистояння в сучасній Україні таємних орденів, чия незрима діяльність тісно переплетена з великою політикою та великими грошима. А на третьому літературні гурмани зможуть посмакувати історією про Машину Проклять, у якій панує дух інтелектуальної гри в стилі Умберто Еко та Хорхе Луїса Борхеса.

 

Клімови, А. та С. Моя божевільна / А. та С.  Клімови. — Харків : Фабула, 2016. — 416 с. — (Сучасна проза України).

Весна тридцять третього року минулого сторіччя. Столичний Харків приголомшений звісткою про самогубство письменника Петра Хорунжого, літературного лідера свого покоління. Самовбивця не залишив ні заповіту, ні записки, але до рук його прийомної дочки потрапляє таємний архів письменника, де містяться записи, що з пророчою точністю провидять долі близьких йому людей і дозволяють заглянути далеко в майбутнє. Це свого роду містична хронологія епохи, але «вигадки і гри уяви в них не більше, ніж у парафіяльних книгах, де реєструють дати смерті, хрещення і вінчання». Водночас ця книга про кохання, окрім якого жорстокий час нічого не лишає героям, і про те, що не варто довірятись ілюзії, ніби світ навколо нас швидко змінюється.

Кононович, Л. Чигиринський сотник / Л. Кононович. — Харків : Фабула,
2016. — 528 с. — (Сучасна проза України).

Захоплююча розповідь про пригоди маленького козачка Михася та козака-характерника Обуха. У романі оживають легенди і міфи з української демонології, усі події часів козацтва відбуваються в атмосфері казковості, таємничого пророцтва. Автор прокладає химерні сюжетні ходи роману туди, де пролягають Дике Поле й Базавлуцький ліс, де править підземним світом Чорнобог-Триглав. Запорожці воюють із перевертнями і відьмами, які їздять верхи на вепрах, борються з драконами й іншою нечистю, що живе в нетрях стародавньої історії. А маленький хлопчик з великим серцем, не вагаючись, вирушає в небезпечну подорож, щоб урятувати рідну Україну.

 

Кошелюк, В. Green Card / В. Кошелюк. — Харків : Фабула, 2017. — 400 с. — (Дебют).

«Green Card» — воістину чоловічий роман, книга про протистояння долі, становлення характеру, подолання жорстких обставин і неабияких випробувань. Читача чекає яскраво й динамічно написана історія перетворення юного лузера на суворого і досвідченого воїна-спецпризначенця, а поштовхом до цього стає випадково виграна у лотерею картка, що надає право на проживання в Сполучених Штатах.

 

 

Круторогов, К. #Бомбардир : роман / К. Круторогов. — Харків : Фабула, 2017. — 336 с. — (Дебют).

Футбол — не тільки перемоги, слава, контракти й гонорари зірок, але й тяжкий труд, жорстокі травми, розчарування і втрати. Дебютний роман відомого українського футбольного коментатора й журналіста Кирила Круторогова — одна з перших вдалих спроб подивитися на український футбол ізсередини, зазирнути за лаштунки «великої гри», зрозуміти ціну сходження на вершини, про які мріють хлопчаки, що вперше ступили на ігрове поле.

 

 

Нікітін, О. Маджонг / О. Нікітін ; пер. з рос. В. Меренкової. — Харків : Фабула, 2017. — 416 с. — (Сучасна проза України).

Сон і дійсність, гра і реальність переплетені в романі Олексія Нікітіна настільки химерно, що мимоволі згадуються парадоксальні слова Володимира Набокова про життя, яке наслідує літературі. Стародавня китайська гра, таємниці бібліофілів, загадка третього тому «Мертвих душ» Миколи Гоголя — автор вдало поєднує сюжетну захопливість із високими метафорами, що набувають у міру розвитку химерного сюжету майже пророчої і часом страхітливої глибини.


Нікітін, О. Victory Park / О. Нікітін ; пер. з рос. В. Меренкової. — Харків : Фабула, 2016. — 416 с. — (Сучасна проза України).

Вперше українською роман сучасного російськомовного письменника-киянина, що отримав широку популярність, подекуди грайливий, подекуди загрозливо пророчий, він вдало комбінує динамічний сюжет із філософськими метафорами. Це своєрідний документ київської історії, що змальовує місто і його мешканців в останні дні «старого режиму», за мить до того, як у їхнє життя втрутиться Велика Історія — і невпізнанно зміниться весь устрій повсякденності, міський пейзаж, навіть звучання мови на вулицях. Ось-ось розсиплеться корумпована влада, ще триває Афганська війна, та каштани цвітуть, кияни закохуються й ідуть до армії, влаштовують життя й добувають дефіцит у перекупників, а в лівобережному парку вже формуються зародки майбутніх потужних кримінальних структур…

 

Рафєєнко, В. Мала книжка прощань / В. Рафєєнко. — Харків : Фабула, 2017. —
224 с. — (Сучасна проза України).

Маленькі оповідання, такий же чорний гумор, що і у Хармса, хоча й більш близький до сьогоднішніх реалій. На перший погляд — мозаїка, що розсипається, зв’язки раз у раз обриваються, все вислизає і тремтить. Але чим глибше занурюєшся в текст, тим ясніше починаєш розуміти, що всі ці гротескні ситуації і дивні герої — Микола і Сократ, Заболоття і Маріша Потопу, тісно пов’язані всім, що пішло, йде або може піти. І тоді збірка міні-новел зрештою виявляється багатовимірним романом, про що автор лукаво мовчить, — але тим важливіше для читача це відкриття.

Українець, О. Малхут / О. Українець. — Харків : Фабула, 2017. — 256 с. — (Дебют).

Станіслав, шістдесяті роки ХІХ століття. Молодому адвокату і контрабандисту Іґнацію Камінському під час однієї з оборудок до рук випадково потрапляють старі листи, у яких згадується його рідне місто як осердя лицарського ордену, що ставив собі за мету створення політичного союзу вільних країн — відновленої Речі Посполитої. Дебютний роман молодого письменника присвячений пошукам напівміфічного спадку засновників міста, але давні таємниці розгадувати нелегко — надто ж якщо хтось і досі їх ретельно охороняє.

 

 

Юдовський, М. Богиня / М. Юдовський. — Харків : Фабула, 2016. — 256 с. — (Сучасна проза України).

Оповідання збірки здебільшого присвячені жінкам — і, перш за все, тому, що й сам автор, і його герої ставляться до них із непідробним захопленням і пильною цікавістю. Та інколи автор раптом стає серйозним — і пише повість «Історія однієї мавпи», доводячи собі й читачеві, що навіть сидячи у клітці, можна бути набагато вільнішим, ніж живучи за тими законами, які ми самі собі нав’язали. Ряд творів, що включено до збірки «Богиня», публікувались у перекладах у Німеччині, Великій Британії, Фінляндії, Ізраїлі, Австралії та США.

 

Юдовський, М. Наволоч / М. Юдовський. — Харків : Фабула, 2016. — 368 с. — (Сучасна проза України).

Балакун. Вигадник. Гедоніст. Чарівний цинік. Невтомний брехун. Відчайдушний бабій. Веселий рудий клоун, який інколи перетворюється на сумного білого. Витерпіти такого типа непросто, але з ним не засумуєш. Це — ліричний герой оповідань Михайла Юдовського, якого інколи не можливо відрізнити від самого автора. Герой глузливий, але не злостивий. Він не намагається нікого судити, живучи скоріше інтуїтивно, ніж за якимись принципами. Оповідання сповнені щирого гумору, побутової психології і відвертої, але м’якої сатири на наші з вами слабкості.

 

ДНК : роман / С. Жадан, Ю. Винничук, І. Карпа, Фоззі [та ін.] Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 240 с.

У недалекому майбутньому український студент Андрій Чумак погодився взяти участь у науковому експерименті й за допомогою розшифровки коду ДНК візуалізувати «пам’ять поколінь» — відчути й особисто пережити найяскравіші моменти з життя сімох своїх предків. Найстрашніше, що він боявся побачити, — як дідусь зраджує бабцю. Та його нові спогади склалися в приголомшливу, жорстоку у своїй правдивості історію країни: правда народовців кінця ХІХ століття, правда паризьких емігрантів, правда селян з ядерного полігону Харківщини, правда переселенців з охопленого війною Донбасу — усе це в ДНК Чумаків!

Івченко, В. Два пасинки Митрополита : роман / В. Івченко. — Брустурів : Дискурсус, 2017. — 464 с.

Вихованці Митрополита Шептицького — Теофіл Володимирський та Іван Великодній — щойно закінчили духовну семінарію. Іван розпочинає служіння в далекому гірському селі, а закоханий Теофіл зволікає з висвяченням й залишається у Львові поруч із Митрополитом.

Страждання й смерть, що прийшли з Другою світовою, кардинально змінюють цінності й переконання героїв, а врешті — і їхні долі. Обох чоловіків окупанти намагаються використати, щоб схилити Митрополита на свій бік. Жорстокі вбивства, несподівані зради, ігри з совістю, погрози й шантажі штовхають Івана й Теофіла на важкий шлях. Чи вдасться побороти зло силою віри чи доведеться взяти до рук інакшу зброю — питання, до якого пасинки Митрополита зовсім не готові.

 

Лис, В. Місяць, обмитий дощем : збірка / В. Лис. — Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 352 с.

Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова…

Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, — автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його.

 

Матіяш, Д. Дорога святого Якова / Д. Матіяш. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 224 с. : фот.

Каміно-де-Сантьяґо, або ж дорога святого Якова — це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки переживає разом зі своїм чоловіком. Стан перебування у дорозі, фізичні й моральні зусилля, без яких не подолати такий шлях, знайомства з людьми з різних країн, що вирішили пройти Каміно, історії людей, яких можна було би зустріти тепер і багато років тому, — про все це можна прочитати у книжці «Дорога святого Якова».

Бабкіна, К. Щасливі голі люди / К. Бабкіна. — Чернівці : MeridianCzernowitz, 2016. — 80 с.

«Щасливі голі люди» — тематично об’єднаний цикл оповідань Катерини Бабкіної про щастя або, якщо точніше, про те, що стається з нами перед ним. Це історії про покоління тих українців, хто ще краєм життя застав совок і руїну по ньому, хто виріс і зміцнів як міг, радше не завдяки, а всупереч усьому, що з ними відбувалося; про те, як ці люди живуть тепер і взаємодіють зі світом, в якому — і війна, і любов, і еміграція, і Ханой, і Нью-Йорк, і мертві, і живі, і сліпі, і немудрі. І головне — про те, як з цим усім бути щасливим.

 

Базів, В. Канадійський тестамент або мафія в екзилі : біогр. роман / В. Базів. — Харків : Фоліо, 2017. — 185 с. — (Графіті).

Василь Базів — знаний в Україні та за її межами письменник, вчений, дипломат, візіонер. У 2011 році «Фоліо» видало роман В. Базіва «Хрест», який було висунуто на Шевченківську премію. Відтак «Хрест» став першим в історії національної літератури твором українського автора, що вийшов в англійському перекладі у США. Роман-реквієм «Армагеддон на Майдані» був теж виданий англійською і номінований на престижну літературну премію США за 2016 рік. Також перу В. Базіва належить філософський трилер «Кінець світу: до і після. Сага про космологічну долю людства» і політичний сатирикон «Брати, або Могила для тушки», в якому правлячий клептократичний клас зображено у всій його жалюгідності.

Біографічний роман «Канадійський тестамент» — восьма книга Василя Базіва за останні п’ять років. В основу роману покладено реальні події із біографії автора під час його перебування на дипломатичній службі. Сенсаційно звільняють керівника дипустанови. Причина — його протест проти використання дипломатичного статусу недоторканності для міжнародної злочинної діяльності, а саме: для мафіозного угруповання, яке ще з часів СРСР привласнювало багатомільйонні спадки зарубіжних українців. Безпощадне зіткнення моральних цінностей та матеріальних інтересів перетворюється на криваву війну із невинними жертвами, коли на перепоні, здавалося б, нездоланного зла стає всеперемагаюча духовна сила добра і справедливості…

Батурин, С. Шизґара : роман / C. Батурин. — Київ : Нора-друк, 2016. — 206 с. — (Читацький клуб).

70-ті роки ХХ століття, Печерський район, Київ, СРСР. На країну, котрою править старезний генсек Брежнєв, насувається «застій», але молодь не надто переймається політикою, її більше цікавлять значно важливіші речі: де взяти кругленьку суму на справжні джинси, пісні під гітару на традиційному місці збору, названому «п’ятаком», і, звісно, кохання та поцілунки.

Читач разом із героями довідається, хто топив купальників на Центральному пляжі Києва, як купити машинку для фальшування грошей, які побоїща гриміли на ковзанці Центрального стадіону, де в Києві був гастроном «Яма», де плавав «лапоть» і ще масу цікавих і корисних речей. Київський міський сленг, наївна романтика першого кохання, вулиці рідного міста — складові, що роблять роман Сергія Батурина непересічним свідченням тієї епохи.

Рукопис роману відзначено ІІІ премією Міжнародного літературного конкурсу «КОРОНАЦІЯ СЛОВА—2016» в номінації «Романи».

Вольвач, П. Сни неофіта : роман / П. Вольвач. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 288 с.

Соковита панорама життя, у яку вписаний учорашній кримінал-початківець, пролетар, різночинець, а нині — молодий поет і журналіст, сповита туманцем надій, крізь які ясніє Київ — як реалізація мрії та можливість подальших трансформацій. Але це попереду. Поки що перед читачем — провінційний простір, в якому є все: грабіжники й журналісти, махновці й губернатори, бійці «Спасу» й поети-літстудійці. Легендарний поет-дисидент Холодний сусідує на сторінках роману з авторитетом Медведéм, а містик Чудін якось поєднується з секс-символом Наталкою Шамоніною. І над усіма ними панує Місто. Наразі Запоріжжя, яке саме Вольвач своєю «Клясою» вніс на мапу української літератури.

Дашвар Люко. Покров: роман / Люко Дашвар. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 384 с.

Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця… Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар’яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина — зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір — незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля…

Дочинець, М. Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей / М. Дочинець. — Мукачево : Карпатська вежа, 2015. — 248 с.

Ця книжка — про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих. А ще в цій книжці нуртує розкіш мови — чар текстів, переплетених із таїнством змісту. Невтомне і невтоленне збирання зілля Слова.


 

Дочинець, М. Мафтей : книга, написана сухим пером : роман / М. Дочинець. —Мукачево : Карпатська вежа, 2016. — 352 с.

В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини XIX століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла про минулі срібними нитками вплітаються в мережу сьогочасної доби…

Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і…

 

Дочинець, М. Розрада-гора. Під Вороновим крилом / М. Дочинець. — Мукачево : Карпатська вежа, 2017. — 192 с.

Ця книжка — продовження циклу («Многії літа. Благії літа», «Вічник», «Світова», «Синій зошит») про дивовижного карпатського старця Андрія Ворона. У ній — крихти його мудрих роздумів, спогадів, передбачень, одкровень і порад, як жити довго в здоров’ї, щасті, спокої і радості. Себто філософія життя для кожної людини і на кожен день.

 

 

 

Дубинянська, Я. Свій: час : роман / Я. Дубинянська ; пер. з рос.
В. Стах. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 464 с.

Час не терпить, коли його приватизують, й іноді здатен затягнути зухвальців у неприємні пригоди. Час мінливий і водночас непорушний, він може бути спільний для всіх, і для кожного — персональний.

Роман «Свій час» Яни Дубинянської має кілька захопливих сюжетних ліній, дії його відбуваються у різних часових та просторових межах. Уважні поціновувачі літератури з задоволенням помітять у ньому цілком упізнаваних персонажів літературної тусовки, вгадають найулюбленішу книжкову подію країни і, звісно ж, старовинне і таємниче місто, що його охороняють кам’яні леви.

 

Жадан, С. Тамплієри : нові вірші, 2015–2016 / С. Жадан ;
іл. О. Ройтбурд — Чернівці : Meridian
Czernowiz, 2016. — 120 c.

Нова книжка українського поета номер один. «Нові вірші 2015-2016». Ілюстрації Олександра Ройтбурда. Багато приємних подій в межах однієї тільки обкладинки.

«39 віршів про війну, яку ніхто не оголошував, про біль, із яким ніхто не може впоратися, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій усе тримається». Сергій Жадан.

«У певному сенсі ми всі живемо в епоху Жадана…я  сприймаю його як голос розуму і взірець чесної позиції письменника у нашій вже вкотре в муках самонароджуваній країні». Олександр Ройтбурд.

Іванцова, М. Моя бабуся спала з Саган : роман / М. Іванцова. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 208 с.

Дія роману, виданого вперше у 2010 році під назвою «Вітражі», відбувається в сучасному Києві періоду до Майдану. Перекладачка з французької Поліна має купу особистих проблем і замовлення на переклад українською роману Франсуази Саган. Проблеми героїнь відомої письменниці видаються Поліні надто малозначущими порівняно із власними. Робота не йде. Але в життя дівчини вривається програміст Богдан, який, ремонтуючи її комп’ютер, ламає паролі дівчини і дізнається про неї надто багато. Але йому вдається «поремонтувати» також і життя цієї дивної перекладачки, вихованої бабусею-француженкою, повернути в її сьогодення втрачену десять років тому подругу-антипода Стефку, дізнатися, ким направду була бабуся Ніколь і через які випробування їй довелося пройти.

Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв / за ред. Л. Івшиної ; упоряд. М. Семенченко. — 2- ге вид., перероб. — Київ : Укр. прес-група,
2016. — 296 с. — (Бібліотека газети «День»).

Ця книга — про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона — про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І далі продовжуємо їх записувати. У цій книжці зібрані знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо, не всі вони припадуть вам до душі, але прочитавши цю книжку, ви вже ніколи не бачитимете війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Гради»…

Кокотюха, А. Втікач із Бригідок : роман / А. Кокотюха ; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків : Фоліо, 2017. — 283 с.

Львів, осінь 1916 року. Героя війни, українського січового стрільця Захара Ладного підозрюють у вбивстві через ревнощі. Його взяли під варту і тримають у тюрмі Бригідки. Звинувачення кидає тінь на всіх добровольців. Захистивши стрільця, Климентій Кошовий може врятувати честь Легіону. І хоча Клим через війну покинув адвокатську практику, він погоджується спробувати. Далі події розвиваються стрімко: Ладний робить відчайдушну спробу втекти з в’язниці, захопивши Кошового в заручники. Почавши приватне розслідування, Клим і його друг Йозеф Шацький знову занурюються у світ криміналу, де вже наново поділили владу, ближче знайомляться із січовими стрільцями та стикаються з хитрощами російських шпигунів. А розбрат, який таємний ворог сіє довкола, вперше ставить під загрозу кохання українця Кошового і полячки Магди Богданович…

Лис, В. Діва Млинища : роман / В. Лис. — Харків : Клуб книжкового дозвілля, 2016. — 368 с.

Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало — жити чи померти. А ще було кохання — жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч — але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі — і знову летіти вільними птахами…

 

Любка, А. Кімната для печалі / А. Любка Чернівці : Meridian Czernowitz, 2016. — 192 с.

«Кімната для печалі» — нова збірка сюжетно не пов’язаних між собою оповідань Андрія Любки, які, однак, можна вважати й романом, якщо прийняти тезу, що головним героєм цього роману є самотність. Покинуті, ревниві, зовсім юні й поглинуті спогадами про вже прожите життя — усі ці люди на межі відчаю знаходять власне місце для плекання туги, кімнату для печалі, захисну мушлю. Знаходять, бо знають: саме самотність — найприродніший стан людини.

 

 

Невимушені : антологія / К. Бабкіна, М. Лаюк, М. Лівін, І. Цілик, А. Чех ; худож. О. Голякова. — Харків : Віват, 2016. — 192 с. : іл.

Збірка оповідань п’яти молодих, але вже відомих українських авторів покоління міленіум про головні цінності України.


 

 

 

 

Пахомова, Т. Я, ти і наш мальований і немальований бог : роман / Т. Пахомова. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 192 с.

Синьоока Міра мало схожа на інших членів великої та дружної єврейської родини. Коли у гамірний багатонаціональний Львівський Вавилон прийшла нацистська чума, ці сині очі врятували дівчинці життя. Вона дивовижно схожа на померлу доньку дорожнього майстра, і той допомагає втекти їй, її матері й брату. Дев’ятсот довгих днів Степан з дружиною Марією ховатиме їх у підвалі від сусідів і поліцаїв. Хатка на краю села, між кладовищем та церквою, стане хитким містком між життям і смертю для двох родин, що молитимуть у єдиного милосердного Бога про порятунок…

 

 

Портяк, В. Охоронителі діви / В. Портяк. — Брустурів : Дискурсус, 2016. — 192 с.

У книжці представлено найповніше на сьогодні зібрання творів великого майстра малих форм Василя Портяка. Більшість із новел присвячені темі УПА, яку автор гостро пережив, зважаючи ще й на родинні обставини: коли Василь Портяк народився, його батьку-упівцю лишалося жити менше двох місяців. Кіносценарій «Довбуш» розповідає історію народного месника Олекси Довбуша та його побратимів-опришків. Кіносценарій «Лола» — динамічний сюжет з гірським колоритом.

 

 

Роздобудько, І. Зроби це ніжно…: новели / І. Роздобудько. — Вид. 2-ге. —Київ : Нора-Друк, 2015. — 302 с. — (Читацький клуб).

Що можна зробити «ніжно»?Аж ніяк не те, про що ви подумаєте в першу чергу, беручи до рук цю книгу!

Ніжно дорослий світ карає дітей. Ніжно і непередбачувано ми заганяємо свого ближнього в глухий кут. Ніжно вбиваємо те, що могло б стати сенсом життя. І так само лагідно прощаємося з мрією, коли вона вже майорить на горизонті.

Але є й інші люди… Кожен обирає для себе: стояти на місці — чи йти; думати, як усі,— чи зробити власний вибір; служити високій меті — чи згаснути в небутті, так нічого і не зробивши…

Торба, В. Я — свідок. Записки з окупованого Луганська / В. Торба ; за ред. Л. Івшиної. — 2-ге вид., перероб. — Київ : Укр. прес-група, 2016. — 384 с. — (Бібліотека газети «День»).

У книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей у «Дні», які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Та він був переконаний, що читачі в Києві чи Одесі, Харкові чи Львові мають зсередини бачити, як Зло розпинає схід нашої країни. Не лише заради фіксації, не тільки для розсмоктування гарячих подробиць, а насамперед для правильних висновків. Це та книга, типографська фарба якої пахне кров’ю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще доведеться нам винести. Зрештою до чого ми маємо бути готові…

Цаплієнко, А. Книга змін : історії з переднього краю / А. Цаплієнко ; пер. з рос. Ж. Куяви ; іл.: Л. Панасюка, О. Гаджій. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 256 с. : іл.

У збірці оповідань відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої пов’язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін — від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати. Книга має всі шанси в майбутньому одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити.

 

Шкляр, В. Чорне сонце : збірка / В. Шкляр. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. — 304 с. : іл.

Російсько-українська війна очима бійця полку «Азов».

Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.

До видання ввійшли твори «Чорне Сонце», «Танець під чортову дудку»,
«Крук — птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори у Ялті», «Цілком таємні історії».

До початку

 

 

Зарубіжна література

Бакен, Д. Тридцять дев’ять сходинок / Д. Бакен. — Харків : Фабула, 2016. — 192 с.

Річард Ханней, головний герой цієї книги, — втілення британської вдачі. Мужній індивідуаліст і навіть певною мірою споглядач, який не втрачає своєрідного почуття гумору в найкритичніших обставинах, — у хвилини небезпеки він здатний за лічені миті досягти граничної концентрації думок і фізичних сил, а надто якщо йдеться про долю його країни. Зрозуміло, Ханней — проекція особистості автора, й усе життя Джона Бакена — найкраще тому підтвердження.

 

 

 

 

Бакен, Д. Три заручники / Д. Бакен. — Харків : Фабула, 2016. — 384 с.

Найкращий спосіб заховати викрадену людину — позбавити її пам’яті й надати їй відносної волі. Практично неможливо розшукати таких людей, навіть якщо вони були помітними в суспільстві фігурами. Разом із втратою пам’яті зникають сталі зовнішні ознаки, які надають можливості для впізнання, а заодно змінюється й зовнішність. Лорд або парламентарій можуть перетворитися на докера, палубного матроса чи волоцюгу, що вештається під одним із лондонських мостів.

Головний герой — таємний агент, шпигун і майже супермен, відійшов від справ і нарешті влаштувався з коханою в далекому селі. І ось одного разу його знаходять — ні, не месники, кредитори чи наймані вбивці, а всього лише прохачі. З одним-єдиним проханням: допомогти визволити з рук злодіїв, бандитів чи взагалі вселенського зла заручників.

 

Белфор, Ч. Паризький архітектор / Ч. Белфор. — Харків : Фабула, 2017. — 416 с.

Дія цього незвичайного роману відбувається в окупованому нацистами Парижі. Архітектор Бернар Люсьєн, як і безліч інших французів, не надто співчуває євреям, на яких обрушився нацистський терор. Тому, коли заможний підприємець несподівано пропонує йому велику суму за розробку таємних схованок і укриттів для жертв репресій, Люсьєн опиняється перед непростим вибором: або ризикнути життям, або відмовитися від справи, в успіх якої він практично не вірить. Та він професіонал, і поставлене перед ним завдання — свого роду виклик…


 

Браун, Е. Світло Парижа / Е. Браун. — Харків : Фабула, 2017. — 384 с. — (Світовий бестселер).

Роман «Світло Парижа», опублікований в США 2016 року, заслужено став бестселером, підкоривши не тільки читачів, але і критиків. Це історія про те, як непросто стати самим собою і яка це насолода — знехтувати всіма умовностями, що відокремлюють нас від мрії. Дві історії — нашої сучасниці Мадлен і її бабусі, яка ще в 20-х роках, в «епоху джазу», здійснила романтичну подорож до Парижа, тісно переплітаються, знову і знову нагадуючи, що жити варто тільки на власних умовах, підкоряючись лише поклику серця і душі.

 

Вайсман, Е. Сливове дерево : роман / Е. Вайсман. — Харків : Фабула, 2017. — 512 с. — (Світовий бестселер).

Роман прослідковує життя молодої німкені Крістіни Біолц впродовж Другої Світової війни та після неї. На дівчину чекає широкий світ, який тільки починається за околицями її невеличкого німецького містечка. Вона пізнає світ із музики та книжок, через спілкування з Ісааком Бауерманом — освіченим сином заможних євреїв, у яких Крістіна працює служницею. Але майбутнє готує молодим людям випробування, серед яких різниця в походженні є лише незначною дрібницею. Восени 1938-го Німеччина до невпізнанності змінюється під впливом гітлерівського режиму. Скрізь висять антиєврейські плакати, критикувати політику нацистів заборонено і навіть повернутися на роботу чи бачитися з коханим Ісааком неможна. Довгі роки Крістіна боротиметься з порядками, запровадженими в її містечку Гестапо, пройде крізь жахіття Дахау, із неймовірними труднощами виживе, щоб, нарешті, заговорити на повен голос.

 

Винокуров, О. Ангел пригляду: роман / О. Винокуров. — Харків : Фабула, 2017. — 448 с. — (Епоха).

Дія роману Олексія Винокурова розгортається водночас на різних гранях світобудови: з обох боків від лінії протистояння України і Росії в Донбасі — а також у неосяжності Всесвіту, населеного прадавніми істотами, чию природу ми не можемо до кінця збагнути, але з якими співіснуємо. Смішне проростає страшним, за звичними з вигляду речами й подіями відкриваються метафізичні безодні. Кожен новий розділ підхоплює читача й веде за собою, а загалом цей вигадливий роман цілком здатний кинути виклик найдинамічнішим жанрам кіно. Розпач, надія і віра в те, що в цьому зрушеному з колії світі щось іще можна виправити, — таким є кредо автора «Ангела пригляду».

 

Вортон, Е. Епоха невинності / Е. Вортон. — Харків : Фабула, 2016. — 400 с.

Дія роману розвивається в 70-х роках ХІХ століття. Сумна, сповнена драматичної іронії й подекуди сентиментальна повість про кохання нью-йоркського аристократа Ньюланда Арчера й екстравагантної графині Еллен Оленської, якому не судилося здійснитись. Глибокий духовний і моральний конфлікт на тлі цілком особливого середовища — старої нью-йоркської аристократії. Для цих людей репутація, зовнішність, вірність традиціям предків перетворились майже на релігію, а найменше відхилення від «норми» дорівнює громадянській смерті.

 

 

Гофман, Е. Шлюб протилежностей / Е. Гофман. — Харків : Фабула, 2017. — 448 с.

Роман оповідає про історію забороненого кохання на карибському острові Сан-Томе, в результаті якого на світ з’явився Камілл Пісарро, один з основоположників течії імпресіонізму в живописі. Його мати Рейчел виросла на тропічному острові, але мріє про Париж. Ця дівчина належить до невеликої громади євреїв, які втекли з Європи від переслідувань інквізиції, в ній панують суворі і вкрай ортодоксальні звичаї. Дівчину видають заміж за багатого вдівця з трьома дітьми. Незабаром той вмирає, а з Європи приїжджає його племінник Фредерік, щоб врегулювати питання про спадщину. Спалахує пристрасний роман з красивим юнаком, а разом з тим вибухає грандіозний скандал, що змінює життя самої Рейчел і долю її улюбленого сина, якому належить стати одним з найбільших художників Франції.

 

Даррант, С. Запам’ятай мене таким : роман / С. Даррант. — Харків : Фабула, 2017. — 416 с.  — (Світовий бестселер).

Досі Ліззі здавалося, що втратити чоловіка — найгірше, що тільки могло з нею статися. Але незабаром вона мусить переконатися, що глибоко помилялася в цьому. Їй будуть твердити, щоб вона не турбувалася. Сестра, офіцери поліції, друзі. Говоритимуть, що це цілком природно — бачити його всюди, відчувати поруч. Але вони не знають Зака так, як знає його вона. Не знають, як він любив її. Яким химерним і дивним був його характер. І як далеко він може зайти, щоб помститися… «Запам’ятай мене таким» — блискучий і неймовірно напружений психологічний трилер відомої британської письменниці й журналістки Сабін Даррант, чиї книжки ставлять у ряд з найкращими зразками жанру. Те, що на перший погляд здається романтичною драмою, насправді постає сильним, жорстоким і гострим детективом — але детективом нового, найсучаснішого рівня.

 

Делілло Д. Зеро К. / Д. Делілло. — Харків : Фабула, 2017. — 304 с.

Головний герой нового роману Дона Делілло мільярдер Росс Локгарт — основний інвестор віддаленого і таємничого поселення, де смерть вишукано контролюють, а тіла консервують до майбутніх часів. Здоров’я його дружини Артис стрімко занепадає. Син Росса Джефф приєднується до Росса й Артис у поселенні, щоб попрощатися з нею, коли відмовить її тіло.

Росс теж відчуває глибоку потребу увійти в інший вимір і прокинутися в новому світі. Натомість його син прагне жити й відчувати «мішанину подивів нашого часу тут, на землі».

Чудовий, щирий роман одного з найвидатніших письменників нашого часу.
«Зеро К» — справжня ода мові й людяності, роздум про смерть та обійми життя.

 

Кісіна, Ю. Весна на місяці / Ю. Кісіна. — Харків : Фабула, 2017. — 256 с. — (Епоха).

Проникливий, філософський і в той же час фантастично-саркастичний роман про дитинство, дорослішання і осягнення життя. Автор нанизує свої історії дрібними намистинками крізь епохи і вимірювання, поєднуючи містичні явища з сімейними легендами. Та так майстерно, що читачеві часом не відрізнити алегорію від істини.

 

Кісіна, Ю. Елефантіна / Ю. Кісіна. — Харків : Фабула, 2017. — 256 с. — (Епоха).

Москва вісімдесятих — безпардонна, просякнута столичним гонором, байдужа, огидно вихована. Місто без правил, у якому для юних провінціалів існує лиш одне правило: вистояти. Щойно помер Брежнєв, іще триває Афганська війна, а героїня опиняється в самісінькій гущавині літературної тусовки, де нетверезо клубочаться майбутні класики концептуалізму й пост­модернізму російського розливу. Серед цих «учителів цинізму», в ностальгійному Задзеркаллі, героїня знаходить кохання, а з ним — і пронизливу гостроту погляду.

 

 

Кобрін, К. Одинадцять празьких трупів / К. Кобрін. — Харків : Фабула, 2016. — 240 с. — (Епоха).

Одинадцять історій, що завершилися трагічно, одинадцять майстерно написаних детсктивних новел з подвійним ключем, дія яких розгортається в місті, яке дало снігові таких метрів таємничого і незбагненного, як Густав Майринк, Лео Перуц і Франц Кафка. Психологічна точність, проникливість автора, який, власне, і є головним героєм, вірна деталь, бездоганний стиль, дотепність і холоднокровність — справді європейський рівень прози Кирила Кобріна, письменника та історика, автора вісімнадцяти книг, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача.

 

Леруа, Ж. Пісня Алабами / Ж. Леруа. — Харків : Фабула, 2017. — 208 с. — (Лауреати).

Роман Жіля Леруа «Пісня Алабами» написаний від особи Зельди Фітцджеральд, дружини Френсіса Скотта Фітцджеральда. У 20-х роках ці двоє були найталановитішою і найвідомішою парою в США, що існувала «поза межами». Він — видатний письменник, вона — його доля, суперниця, муза, а також і «злий геній», як вважали деякі. Але Жіль Леруа у своїй книзі переконливо довів, що саме Зельда була жертвою, а Френсіс Скотт — її багаторічним нещадним катом. У 2007 році ця книга принесла авторові Гонкурівську премію — найвищу літературну нагороду Франції.

 

 

 

Макін, А. Французький заповіт / А. Макін. — Харків : Фабула, 2017. — 288 с. — (Лауреати).

Андрій Макін, уродженець Красноярська, — один з найбільш відомих письменників Західної Європи. «Французький заповіт» — вигадана історія француженки, яка прожила життя в Росії — «країні, що заросла колючим дротом». Сюжет роману тісно пов’язаний зі справжньою біографією автора, який у 1987 році емігрував у Францію. Роман був опублікований 1995 року і став справжньою літературною сенсацією, а його творець був удостоєний Гонкурівської премії. Чудовий стиль, багата і точна мова, психологічна глибина.

 

Моррісон, Т. Кохана / Т. Моррісон. — Харків : Фабула, 2017. — 368 с. — (Лауреати).

Тоні Моррісон — американська письменниця, лауреат Нобелівської премії 1993 року, роман «Кохана» удостоєний Пулітцерівської премії в 1988 році. В основі цієї книги, нині визнаної класичним твором, реальні події, що відбувалися в штаті Огайо в 80-х роках 19 ст. Це історія чорношкірої рабині, яка вбила свою доньку, щоб врятувати її від рабства. В екранізації роману, знятої Джонатаном Демме і номінованим на Оскар в 1998 році, роль головної героїні з блиском виконала суперзірка американського телебачення Опра Уїнфрі.

 

 

Олександрова-Зоріна, Є. Зламана лялька : роман / Є. Олександрова-Зоріна. — Харків : Фабула, 2017. — 384 с. — (Епоха).

Цей роман — історія про дущу з ніжним іменем Іва, що заблукала в кам’яних джунглях. Героїня, практикуючий психолог, переписує чужі долі, ставить експерименти над клієнтами. А потім дрібниця — зачинені двері — ламає її життя з такою ж легкістю, як дитина ламає башту з кубиків. Отже: експеримент над собою, що спершу є амбіційним і небезпечним, призводить до незворотних наслідків.

 

 

Тойбін, К. Завіт Марії / К. Тойбін. — Харків : Фабула, 2017. — 128 с.

«Завіт Марії» — провокативна книга, що справляє незгладиме враження. Літня мати Ісуса, що самотньо живе після розпинання сина, намагається розібратися в подіях, які лягли в основу Нового Завіту. Марія не бажає мати нічого спільного з авторами Євангелій, хоча ті всіляко оберігають її, надали їй притулок і їжу. Вона не згодна з тим, що її син — Син Божий і що його смерть була варта того, щоби прийняти її заради заснування нової релігії. І в той же час вона безжально судить себе.

 

 

Фогтдаль, Пітер Х. Царська карлиця : роман / П. Х. Фогтдаль. — Харків : Фабула, 2017. — 336 с. — (Світовий бестселер).

Цей першорядний роман данського прозаїка, який живе в США, став бестселером і був перекладений англійською, французькою, португальською та іншими європейськими мовами. Вісімнадцяте століття — з усіма його парадоксами. Сорін — карлиця-данка, подарована королем Данії російському цареві Петру I, якому припали до душі бли­скуча дотепність, інтелект і чарівне неподобство крихти. Цар відвозить своє надбання до Санкт-Петербурга — і тільки мужність, саркастичний склад розуму і їдкий скепсис допомагають героїні вижити серед вошивого і брудного натовпу придворних виродків і подолати самотність.

 

 

Хемлін, М. Дізнавач / М. Хемлін. — Харків : Фабула, 2016. — 384 с. — (Епоха).

Україна, Чернігів, повоєнні роки. Вбито молоду жінку Лілю Воробейчик. Слідство доручено працівнику міліції Михайлу Цупкому. Убивцю, нібито, знайдено, справу закрито, а Цупкий усе веде й веде нескінченне розслідування, грузнучи в переплетіннях доль, і складається враження, що злочин розслідує сам себе. Те, з чим стикається дізнавач, здається йому майже містичною пригодою. Неймовірною і смертельно небезпечною.

 

 

Алексієвич, С. Останні свідки. Соло для дитячого голосу / С. Алексієвич; пер. з рос. Л. Лисенко. — 2-ге вид. — Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. — 368 с.

Друга книга славнозвісного художньо-документального циклу Світлани Алексієвич «Голоси Утопії». Спогади про Другу світову війну на теренах СРСР тих, кому під час війни було 6—12 років — найменш заангажованих і водночас найвразливіших її свідків. Війна очима дітей виявилася ще страшнішою, ніж та, яку закарбував жіночий погляд у книжці «У війни не жіноче обличчя». «Останні свідки» — це подвиг дитячої пам’яті. Книга друкується в новій авторській редакції.

 

 

Алексієвич, С. Час second-hand (кінець червоної людини)  / С. Алексієвич. — Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. — 464 с.

«Комунізм мав божевільний план, — розповідає авторка у передмові до книги, — переробити «стару» людину, «ветхого Адама». І це здійснилося… може, лише це й здійснилося. За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінізму створили окремий людський тип — «homo soveticus». Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його «совком». Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона — це я. Це мої знайомі, друзі, батьки».

Монологи, що потрапили до книги, авторка записувала протягом останнього десятиріччя, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом.

«Час секонд-хенд» — це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден».

Манро, Е. Забагато щастя : коротка проза / Е. Манро. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 352 с.

Еліс Манро критики охрестили колись «домогосподаркою від літератури», проте це не завадило неперевершеній майстрині короткої прози здобути Нобелівську премію. Працюючи в жанрі, що його багато хто вважає недостойним «великої літератури», письменниця зуміла досягти достоту несподіваних результатів. Її проза змальовує непримітних з першого погляду людей, без якихось захмарних амбіцій і грандіозних життєвих планів, втім, від страхітливого фаталізму і парадоксальних вивертів їхніх доль аж мороз продирає шкіру. І водночас оповідання позбавлені щонайменшої сльозогінності, притаманної «дамській прозі», щонайменшого проповідництва чи повчальних висновків.

«Забагато щастя» — перша збірка оповідань Еліс Манро українською.

Алексієвич, С. У війни не жіноче обличчя / С. Алексієвич ; пер. з рос. В. Рафєєнка. — Харків : Віват, 2016. — 400 с.

Ця книжка про війну розпочинає художньо-документальний цикл «Голоси Утопії» російськомовної білоруської письменниці Світлани Алексієвич.

Книга-сповідь, документ людської пам’яті, запис історій жінок, яким війна дала в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Це дослідження духовного світу жінок, що виживали в нелюдських умовах війни.

 

 

Алексієвич, С. Цинкові хлопчики / С. Алексієвич ; пер. з рос.: Т. Комлик, Д. Торохтушко. — Харків : Віват, 2016. — 368 с.

Ще одна книжка про війну з художньо-документального циклу «Голоси Утопії» російськомовної білоруської письменниці Світлани Алексієвич. Без цього роману вже неможливо уявити історію афганської війни й останніх років радянської влади.

На його сторінках розкрито правдиві реальні життєві сюжети про ту війну в спогадах тих, чиї життя розділилися на до і після, передано горе матерів «цинкових хлопчиків», які прагнули дізнатися правду про те, як і за що воювали та гинули в Афгані їхні сини.

 

Белл, Д. Проста послуга : роман / Д. Белл ; пер. з англ. Ю. Максимейко. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 320 с.

Психологічний трилер про темний бік жіночої дружби, що нагадає «Зниклу» Гилліан Флінн та «Дівчину в потягу» Поли Гоукінз. Любов, дружба, таємниця — усе виявиться не таким, як здавалося спочатку. Бо у кожного є таємниці навіть від самого себе…

Блогер і мати-одиначка Стефані змушена була забути про анонімність у інтернеті і просити про допомогу — її подруга зникла! Вони були такі близькі з Емілі, такі схожі: народили у тридцять, мали однакові погляди на материнство, ділились усіма секретами і робили одна одній маленькі послуги, забираючи синів зі школи. Навіть їх діти — найкращі друзі! Що б там не казала поліція, та Емілі ніколи б не покинула свого сина… Та сталося найстрашніше. Тіло Емілі було знайдено, її оплакали та поховали. Стефані зробила все, щоб підтримати маленького Нікі та згорьованого Шона. І скоро опинилась у Шонових обіймах, господаркою у будинку померлої подруги… Якби ж вона знала, що про деякі таємниці краще ніколи не згадувати. Бо хтось вирішив, що обрав кандидата на роль жертви… Бо одного разу у будинку пролунав дзвінок: «Це я, Емілі. Я повернулася. Я спостерігаю за тобою…».

Вельс, Б. На межі самотності : роман / Б. Вельс ; пер. з нім. М. Запорожець. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 272 с.

Минуле надто сильно впливає на майбутнє. Воно, як невидимий ворог: ніколи не знаєш, коли він завдасть удару.

Жюль, Марті та Ліз втратили батьків: всьому виною жахливий нещасний випадок. Діти потрапляють в один інтернат, але поступово віддаляються, — у кожного своє життя. Впевнений у собі Жюль потрохи занурюється в уявний світ. Його єдиний друг — таємнича Альва. Жюль довіряє їй, але йому знадобляться роки для того, аби зрозуміти, що вона приховувала весь цей час…

Надзвичайно зворушливий роман про втрату і самотність, про зв’язок минулого з прийдешнім, про те, як дитинство здатне впливати на майбутнє життя, про те, що постійно залишається з людиною, незалежно від того, куди звертає її шлях. Але, перш за все, це — велика історія кохання.

Вишневський, Я. Л. Кульмінація : [оповідання] / Я. Л. Вишневський ; пер. з пол.: Н. Сняданко, Т. Чужої. Київ : Рідна мова, 2015. –368 с.

Один чоловік і вісім жінок. Літературний флірт розігрується у світі стосунків чоловіків і жінок? Найбільші протилежності й водночас досконала єдність. Коли зустрічається чоловіче начало з жіночим, настає КУЛЬМІНАЦІЯ відчуттів.

Чудова збірка оповідань, одна половина з яких написана Янушем Вишневським, а друга — зірками жіночої літератури. Українські авторки розпочинають дискусію на тему, яку знають найкраще — жіночність. Кожне оповідання прочитують по-новому — знаходять сюжетну лінію, героя, сцену, які становлять для них КУЛЬМІНАЦІЮ історії і вибудовують або власну версію подій, або ж розкривають тему — ту, чи іншу — по дотичній. Із цього діалогу народилася провокаційна розповідь про силу почуттів, втрату, тугу, зради і неймовірних жінок — у процесі дозрівання, хоча давно дорослих; дорослих, а досі ще незрілих.

Вокер, В. Всього не забудеш : роман / В. Вокер ; пер. з англ. В. Зенгви. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. 304 с.

Відколи на неї напали під час звичайної вечірки, Дженні Крамер не може пригадати, що трапилося: лікарі стерли її спогади про зґвалтування. Її мати не вберегла доньку від того кошмару, що чекав на неї в лісі, але робить все можливе, щоб та подія не зруйнувала життя Дженні. Тепер єдине, що хвилює дівчину — шрам на спині, якого неможливо не торкатися…

Але якщо Дженні не пригадає свого кривдника, його ніколи не спіймають. Ним може виявитися будь-хто. Наприклад, той, із ким вона щойно зустрілась очима. І він не забув…

 

Гакслі, О. Який чудесний світ новий! : [роман] / О. Гакслі ; пер. з англ. В. Морозова. Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. –368 с.

У своєму шедеврі «Який чудесний світ новий!» Олдос Гакслі представив похмуру сатиричну візію утопічного майбутнього, в якому людей генетично продукують, фармацевтично анестезують і ретельно контролюють для пасивного служіння панівному ладу і «всезагальному благу». Книга, яка захоплювала і жахала не одне покоління читачів, залишається й дотепер на диво актуальною своїми застереженнями і пророцтвами, що збуваються і стають життєвими реаліями сучасного світу.

 

Гейлі, А. Готель : роман / А. Гейлі ; пер. з англ.: М. Пінчевського, О. Гординчук. —Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. 528 с.

Артур Гейлі наново відкрив світові жанр виробничого роману, майстерно поєднавши детективну інтригу, напружений психологічний трилер і любовну лінію.

Ласкаво просимо до «Сент-Ґреґорі»! Величезний новоорлеанський готель — привітний дім на кілька ночей. Якщо ви гість. Але завжди є зворотний бік медалі: непривабливі людські драми перед допитливими очима прибиральниць, які запускають руку в хазяїнову кишеню, розсильних, які видурюють зайві чайові, сортувальників сміття, які видобувають з нього тисячі викинутих срібних виделок і ножів… Для Пітера Мак-Дермотта наступні п’ять днів стануть чи не найважчим випробуванням на міцність. Проблеми, що накопичувались роками, великі й малі злочини, що планувалися заздалегідь чи були скоєні випадково, — усе це ляже не плечі заступникові головного адміністратора… І дві красуні горнуться до його плеча. Набідувавшись через жінок у минулому, Мак-Дермотт, мусить довіритись одній з них, щоб здобути найбільшу в житті перемогу!

Гейман, Ніл. Зоряний пил : роман / Ніл Гейман ; пер. з англ. Д. Кушніра. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 240 с.

Трістран пообіцяв повернути зірку, що впала з неба. Він вирушає у подорож, щоб здійснити бажання коханої, прекрасної Вікторії Форестер — і опиняється у зачарованому світі, що лежить за муром простого англійського селища.

«Зоряний пил» — безмір пригод і магії, прекрасна казка майстра художнього слова Ніла Ґеймана, що полюбилася багатьом читачам. За мотивами книжки відзнято легендарну кінострічку.

 

 

Гейман, Ніл. Кораліна / Ніл Гейман ; пер. з англ. О. Мокровольського ; худож. Д. МакКін. — Київ : КМ-БУКС, 2016. -— 192 с. : іл.

Кораліна Джонс разом з батьками переїхала в старий будинок, що був розділений на квартири. Поряд з дівчинкою мешкають міс Спінк і міс Форсібл — дві літні жінки, що колись були відомими акторками, але зараз на пенсії. Також Кораліна зустрічає дивакуватого дідуся, який запевняє її, що є дресирувальником мишей. Але квартира поруч з тією, яку займає родина Джонсів, залишається порожньою.

Одного разу, в дощовий день, Кораліна знаходить замкнені двері в кімнаті на нижньому поверсі. Вона отримує ключ від своєї матері та відкриває їх. Виявляється, що прохід замурований. Тоді дівчинка швидко втрачає до них цікавість і йде відвідати своїх сусідів. Але ті занепокоєні чимось. Міс Спінк і міс Форсібл, ворожачи на чайному листі, побачили небезпеку в близькому часі для Кораліни, а дід передає дівчинці попередження від мишей — звірятка кажуть, щоб вона не відкривала двері на нижньому поверсі. Але, знехтувавши усіма порадами, Кораліна все ж таки вирішує відкрити двері, коли залишається вдома сама. Цього разу вона знаходить не цегляну стіну, а довгий коридор, на кінці якого будинок, ідентичний її власному. Там мешкають «інші» Мати та Батько. Вони виглядають так само, як батьки Кораліни, за винятком того, що замість очей у них блискучі чорні ґудзики. У цьому «Іншому світі» усе здається кращим: її «інші» батьки уважні, кімната повна іграшок, що оживають та можуть самостійно рухатися і навіть літати, а помолоділі «інші» міс Спінк та міс Форсібл виконують пречудову циркову виставу прямо у власній квартирі.

Гейман, Ніл. Книга кладовища : роман / Ніл Гейман ; худож. Д. МакКін ; пер. з англ. С. Філатової. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 352 с.

Маленькому хлопчині лише дивом вдалося врятуватися, коли невідомий вбивця відправив до могили всю його сім’ю. Він зміг виповзти з будинку та дістатися старого кладовища, де привиди, вампіри та інші мешканці прийняли його до себе та виховали як свого. Саме там він вчився бачити у темряві, проходити крізь стіни та блукати по чужим сновидінням. Та з кожним роком хлопчина все частіше зазирав за огорожу цвинтаря та мріяв про людський світ. Але поза стінами кладовища його чекає реальна небезпека, адже людина, що вбила всю його родину, не зупиниться поки не знайде останнього члена сім’ї та не закінчіть роботу, яку почала багато років тому.

Гейман, Н. Небудь-де : роман : авторська версія тексту / Н. Гейман ; пер. з англ. В. Ракуленка. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 432 с.

Ричард Мейг’ю — молодий «білий комірець» із добрим серцем та нудною роботою. Коли одного дня він зупиняється допомогти дівчині, що стікає кров’ю на лондонському хіднику, його життя змінюється назавжди.

Маленький добрий вчинок затягує його до світу, існування якого він не припускав навіть уві сні, до паралельної дійсності, що існує в підземному лабіринті каналізаційних тунелів і покинутих станцій метро під містом. Він провалюється крізь розколини дійсності й потрапляє до іншого місця, і це місце — Небудь-де.

Якщо він хоче коли-небудь повернутися до Лондона, який знав раніше, Ричард мусить навчитися виживати в цьому місті тіней і темряви, чудовиськ і святих, убивць і ангелів.

Гейман, Н. Обережно, тригери! : збірка оповідань / Н. Гейман ; пер. з англ. М. Бакалова. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 368 с.

Збірка «Обережно, тригери!» містить опубліковані раніше короткі твори автора — оповідання, вірші і по-справжньому особливу історію про Доктора Хто, написану до п’ятдесятої річниці відомого телесеріалу в 2013 році — а також нове оповідання «Чорний пес», яке повертає читача у світ «Американських богів», написане спеціально для цієї збірки. Вона торкається теми масок, за якими ховається наше справжнє «я», щоб показати наші вразливі сторони і виявити, ким ми є насправді.

Це пишне поєднання історій жахів та привидів, наукової фантастики і казок, магічного реалізму та поезії, що відкривають перед нами царство вражень та емоцій.

Генна, К. Соловей : [роман] / К. Генна ; пер з англ. Д. Кожедуба. — Київ : Наш формат, 2016. — 456 с.

«Соловей» — життєствердна і надзвичайно зворушлива історія, що розгортається на тлі Другої світової війни під час нацистської окупації Франції. Двох сестер — В’янн та Ізабель Моріак — розділили час і обставини, змусивши кожну йти своїм шляхом. Одну — приєднатися до партизанського руху спротиву, іншу — ділити дах із ворогом та пережити нелюдські страждання заради порятунку власних дітей. Ця книга — відверта розповідь про Другу світову очима жінки та її роль у цій війні, про материнство і справжню сестринську любов, про відданість і, зрештою, перемогу.


Ґеррітсен, Т. Асистент : роман / Т. Ґеррітсен ; пер. з англ. І. Серебрякової. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 368 с.

Рік тому детективу Джейн Ріццолі вдалося вистежити злочинця на прізвисько Хірург, якого називали Джеком-Різником ХХI століття. Тоді Джейн дивом врятувалася від убивці і посадила його за грати. Та ось на вулицях з’явився новий злочинець. Він копіює почерк Хірурга як асистент повторює рухи досвідченого лікаря. А невдовзі і сам Хірург тікає з в’язниці. Тепер убивць двоє. Їхніми жертвами стають нові й нові жінки. І ось Дженн розуміє, що наступною жертвою має стати вона…

 

 

Гессе, Г. Деміан : роман / Г. Гессе ; пер. з нім. та післямова І. Мегели. — Харків : Фоліо, 2017. — 216 с. — (Карта світу).

Роман, який був написаний Германом Гессе під псевдонімом Еміль Сінклер. Книжка виходить відразу після Першої світової війни, коли автора проголосили зрадником батьківщини. Саме ця книга приносить Гессе неймовірний успіх. Історія Деміана — це історія людини, що не хоче бути такою як всі, не бажає приймати існуючі норми. Події роману розгортаються напередодні великої війни. Герман Гессе показує, що катастрофа була незворотною, а сам роман, можна назвати прологом до «Степового вовка».

 

 

Гілберт, Е. Природа всіх речей : роман / Е. Гілберт ; пер. з англ. Г. Лелів. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 704 с.

Алмі Віттекер, неймовірній жінці з гострим допитливим розумом та невгасимою цікавістю до навколишнього світу, випала доля жити в епоху наукових експедицій і революційних просвітницьких ідей. Суспільні приписи і обов’язок тримають її у суворих рамках раціонального, а кохання і жага до знань спонукають до пошуків за межею осяжного. Алмина історія — це пристрасна і захоплива мандрівка людського розуму, спроба пояснити суть усього на світі і досліджувати його попри невтолені бажання та розбите серце. Чи вдасться їй стати визнаним ботаніком поряд із відомими науковцями-чоловіками? Адже Алма Віттекер мала всі шанси затьмарити самого Чарльза Дарвіна, творця еволюційної теорії… Куди заведе її спрага до нового? І чи зможе Алма хоч на крок наблизитися до справжнього пізнання?

Ґомбрович, В. Транс-Атлантик : роман / В. Ґомбрович ; пер. з пол. А. Бондар. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. — 160 с.

«Транс-Атлантик» — це єдиний твір Ґомбровича, всі події якого розгортаються не в Польщі. А проте саме зв’язок з Вітчизною залишається осердям, в яке автор спрямовує вістря свого гротескного письма. Історія, розказана від першої особи, піддає випробуванню ідеї святощів, традиції й самототожності, через що ця книжка свого часу спровокувала гостру критику автора з боку співвітчизників. Втім, як і всяка добра метафора, ця оповідь може сказати більше, ніж те, що лежить на поверхні. Та передовсім «Транс-Атлантик» — це художній експеримент, який припаде до смаку поціновувачам стилістичної вправності.

Дал, Р. Коняка Фокслі та інші оповідання / Р. Дал ; пер. з англ. В. Морозова. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 368 с.

Нарешті і в Україні виходить перша книжка «дорослих» оповідань Роальда Дала (1916–1990), лауреата численних літературних премій, одного з найвизначніших англійських письменників ХХ століття, 100-річчя з дня народження якого широко відзначають у цілому світі.

До книжки увійшли уже класичні в Західній Європі та США далівські оповідання. Р. Дала називають майстром чорного гумору, «ніжним мізантропом», для якого найголовніше — розповісти сюжет, часто напівжартівливий, напівдетективний, напівфантастичний. Багато його творів — і дитячих, і «дорослих» — лягли в основу художніх фільмів, а кожна книга мала великий успіх. Письменник змушує читача ненаситно заковтувати сторінку за сторінкою в очікуванні несподіваної розв’язки — блискучого фінального сюрпризу.

В Україні Роальд Дал відомий передовсім своїми неперевершеними дитячими повістями — «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда», «ВДВ» (Великий Дружній Велетень) та іншими, виданими в «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ЗІ».

Дал, Р. Чарлі і шоколадна фабрика : повість / Р. Дал ; пер. з англ. В. Морозова. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. — 240 с. : іл.

«Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»… Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний
дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу.

 

 

Еко, У. Острів напередодні : роман / У. Еко ; пер. з італ. Ю. Григоренко. — Харків : Фоліо, 2016. — 412 с.

XVII століття. Роберто де ла Грів після корабельної аварії потрапляє на «Дафну» — корабель, що застряг на мілині в лагуні невідомого острова у Тихому океані, на якому, на перший погляд, нікого немає. На кораблі він згадує своє минуле життя: участь у Тридцятирічній війні, сидіння в облозі разом з батьком у місті, яке намагаються захопити іспанці, дружбу з дворянином-атеїстом, яка для того часу була дуже небезпечною. Дворянин гине на дуелі, батько гине у бою, а Роберто після зняття облоги потрапляє у Париж. Тут на нього чекають і кохання, й алхімія, і Рішельє з Мазаріні. Нарешті вир подій закидає його на корабель, що вирушає у навколосвітню подорож. Але між липнем і серпнем 1643 шторм руйнує всі людські плани, і доля прибиває пліт з Роберто до «Дафни».

У романі Умберто Еко порушує «вічні» питання: що є життя, що є смерть, що є кохання, як улаштований Всесвіт?

Зузак, М. Крадійка книжок : роман / М. Зузак ; іл. Т. Вайт ; пер. з англ. Н. Гоїн. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 416 с. : іл.

Болючі спогади своїх батьків-емігрантів про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост, сучасний австралійський письменник Маркус Зузак поклав в основу історії про маленьку дівчинку Лізель Мемінґер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря, збагнула силу Слів і, втративши все інше, вижила — завдяки лише цій силі.

 

 

 

Ішігуро, К. Не відпускай мене : роман / К. Ішігуро ; пер. з англ. С. Андрухович. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 336 с.

Кадзуо Ішіґуро — британський письменник японського походження, сценарист, лауреат Букерівської премії. Його книжка «Не відпускай мене» — пронизлива історія, яка по праву входить у перелік найкращих англійських творів усіх часів. Це роман з елементами наукової фантастики та антиутопії, розповідь про пошук відповідей, любов, дружбу, пам’ять, надію і безвихідь. Кеті, головна героїня книжки, намагається зрозуміти та прийняти своє дитинство і юність у привілейованій школі-інтернаті Гейлшем та поза нею, свою інакшість від людей та обране для самої Кеті та її найближчих друзів призначення бути донором. Це довга дорога зі спогадів, відчуттів, одкровень, які поволі вибудовують для героїв нову картину світу.

Кіровіц, Ю. О. Книга дзеркал : роман / Ю. О. Кіровіц ; пер. англ. Н. Хаєцької. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 256 с.

Напередодні Різдва 1987 року улюбленця студентів Принстону було жорстоко вбито в його будинку. Нова книжка харизматичного й геніального професора Вайдера мала змінити уявлення людства про можливості мозку, а натомість безслідно зникла. Убивця так і залишився невідомим.

Двадцять сім років по тому до видавця Пітера Каца потрапляє уривок мемуарів учасника тих подій. Чому колишній студент Принстону взявся це написати? Через пізнє каяття? Або щось, усвідомлене тільки зараз? Пітер ризикує ніколи не дізнатися про це, бо автор мемуарів помирає, а продовження рукопису зникає. Вже друга книга у цій химерній, загадковій історії. Тепер Пітер, журналіст Джон Келлер і колишній детектив Рой Фріман будь-що хочуть дізнатися, чому всі причетні суперечать один одному. Тим часом чиїсь спогади, у яких заховано ключ до правди, виявляться смертельно небезпечними.

Коельйо, П. Шпигунка : роман / П. Коельйо ; пер. з португал. І. Палій. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 192 с.

Історія жінки, яка стала чи не найбільшою загадкою чи містифікацією початку ХХ століття, навіть розсекречена через багато років британською MI5 та розвідками Німеччини і Нідерландів, залишила по собі більше питань, ніж відповідей. Бо відповіді були відомі лише їй, «Перлині Сходу», яка зачаровувала Париж своїми спокусливими танцями та своєю відвертою красою, блискучій куртизанці, яка змушувала наймогутніших чоловіків, що вершили долі Європи, забувати про все, аби лише потрапити у світло екзотичного
індонезійського Сонця — Мата Харі.

Зневірена у коханні, вона вважала своє серце пусткою, містом-привидом, населеним пристрастями, зрадою і самотністю. Вона відкриє його лише одного разу, аби впустити те, що затопить його по вінця, назавжди — Париж… Вільна жінка у вільній Столиці світу, вона назве себе Мата Харі і мовою танцю й тіла промовлятиме до тих, серед кого почуватиметься екзотичною пташкою, вільним лебедем. Лебедем серед качок, які відмовляються літати, боячись невідомості… Це вони почали цю війну, потяли Європу колючим дротом, забрали її Париж. Мата Харі не була ні на чиєму боці. Просто мріяла повернутися до міста, яке любила…

Коул, Д. Лялька : роман / Д. Коул ; пер. з англ. Г. Литвиненко. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 384с.

Детектив Натан Вульф був переконаний, що знає про злочини все… До того моменту, доки колишня напарниця Емілі Бакстер не попросила його прийти на місце нового злочину — до сусіднього будинку, на який виходили вікна його кімнати. Від моторошного видовища в нього захолола кров. Посеред кімнати він побачив підвішену до стелі страхітливу фігуру, схожу на творіння Франкенштейна. Тіло жахливої маріонетки було зшито з частин кількох людей. Шість жертв безжального маніяка страшно з’єдналися у смерті. І вказівний палець мертвого створіння було спрямовано просто на вікно Вульфа…

 

Кутзее, Дж. М. Безчестя : роман / Дж. М. Кутзее ; пер. з англ. Є. Даскал. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 224 с.

Професор Девід Лур’є не справляє враження на студентів, мало цікавих до англійської літератури ХІХ століття. У свої п’ятдесят два він уже двічі розлучений, однак не втрачає інтересу до жінок і шукає можливості задовольнити інтимні потреби. Рідко буває семестр, коли він не закохується в котрусь зі студенток. Проте інтрижка з Мелані Ісаакс вибиває його з усталеного ритму й веде до незворотних змін. Професор переїжджає до доньки в село, де й починається новий, надто складний етап у його житті…

 

 

Лаґеркранц, Д. Дівчина у павутинні : роман / Д. Лаґеркранц ; пер. з англ. А. Хлівного. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 432 с.

Нові часи настали для Лісбет Саландер та Мікаеля Блумквіста. Лісбет оголосила війну кримінальній імперії батька. А «Міленіум» Мікаеля от-от буде поглинено великим медіаконцерном. Тож гакерка й журналіст зустрінуться знову, щоб урятувати часопис. Блумквіст з головою поринає в розслідування справи Франса Балдера: таємничої загибелі відомого науковця, розробника штучного інтелекту. А Лісбет з’ясовує, що за всім цим стоїть її найнебезпечніший ворог. Він, наче павук, сплів для неї пастку…

 

Ле Карре, Д. Нічний адміністратор : роман / Д. Карре ; пер. з англ. Т. Савчинська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 688 с.

«Холодна війна» скінчилася, розпочалася нова ера британської розвідки. Чергова мішень правосуддя — Річард Роупер — харизматичний та інтелігентний британський джентльмен, віртуозний маніпулятор, безжальний і дуже розумний злочинний геній. Хитромудрі оборудки із нелегальною зброєю, наркотиками і відмиванням грошей він провертає так, що й комар носа не підточить. Перед законом він чистий, втім, таки існують люди, для яких Роупер — це «найгірша людина на Землі». Чи зможе йому протистояти завербований спецслужбами нічний адміністратор розкішного готелю Джонатан Пайн? Чи зможе Пайн, колишній солдат, бездоганно виконати роботу під прикриттям, забувши про свої почуття і слабкості? Що ховається за бездоганно ввічливою й приязною усмішкою готельєра? І як, врешті, «шпигунські ігри» здатні вплинути на гравців та «пішаків»?

Лі, Гарпер. Іди, вартового постав : роман / Лі Гарпер ; пер. з англ. Т. Некряч. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 288 с.

Минуло понад півстоліття після шаленого успіху роману «Вбити пересмішника», коли в архівах видавництва, яке опублікувало начебто єдиний роман Гарпер Лі, відшукався манускрипт «Іди, вартового постав». Ті самі герої, тільки старші на двадцять років, нарешті розкриють таємниці, які так і лишилися за лаштунками «Вбити пересмішника».

 

 

 

Мойєс, Дж. До зустрічі з тобою : роман / Дж. Мойєс ; пер. з англ. Н. Хаєцької. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 384 с.

Луїза знає, скільки кроків від зупинки до її будинку і що, найпевніше, вона не кохає свого парубка. Але навіть не уявляє, як зустріч із чоловіком, прикутим до інвалідного візка, може змінити її життя… Вілл розуміє, що після аварії завжди відчуватиме біль і власну неповноцінність, і певен, як покласти цьому край. Але навіть не здогадується, що зате в його дім увірветься вихор кольорів, радість і кохання на ім’я Лу…

 

 

 

Мойєс, Дж. Після тебе : роман / Дж. Мойєс ; пер. з англ. Т. Івченко. -— Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 352 с.

Пішовши від неї, Вілл Трейнор наче забрав із собою ту Луїзу Кларк — звичайну дівчину, що жила звичайним життям… яке без Вілла пішло шкереберть. Вона повернулась додому зі зраненим тілом і душею, щоби спробувати почати все спочатку. Тіло загоїть батьківська турбота, та серце болітиме, як два роки тому… Серед друзів з групи психологічної підтримки Лу знайде ліки від цього болю, радощі, надію, поділені на всіх разом із жахливим печивом. І зустріне Сема, який знає все про життя і смерть, сильного, мужнього і до нестями закоханого… Та чи стане сили Лу покохати знову?

 

Паттерсон, Дж. Невидимка. Идеальные убийства : роман / Дж. Паттерсон, Д. Эллис ; пер. с англ. В. Ковалива. — Харьков : Клуб семейного досуга, 2017. — 336 с.

Восемь месяцев назад в пожаре Эмми Докери потеряла свою сестру. Все убеждены, что это была роковая случайность. Кроме Эмми… Аналитик ФБР, она уходит в бессрочный отпуск, чтобы собрать доказательства этого. И вскоре понимает, что вышла на след гениального и безжалостного серийного убийцы, оставляющего за собой только пепел. Но убедить руководство в своей правоте будет непросто.

Вместе с бывшим женихом Харрисом и небольшой командой она должна в сжатые сроки вычислить убийцу. Но времени будет еще меньше. Убийца понял, что на него объявлена охота, и сделает свой ход…

Петровська, К. Мабуть Естер. Історії : романи / К. Петровська ; пер. з нім. Ю. Прохаська. — Чернівці : Книги-ХХІ, 2015. — 228 с.

Книга Каті Петровської «Мабуть Естер» має ознаки сімейного роману, в якому крізь образи представників великої родини, розпорошеної по багатьох країнах Європи, просвічують події епохального значення. І водночас — риси роману-травелогу, в якому оповідачка подорожує крізь реальні та метафізичні світи у пошуках самої себе — власної ідентичності в історичному часі, географічному просторі та мовному обширі. Беззастережна ліричність оповіді озброєна всіма принадами модерного письма. Неймовірних історій, розказаних тут, могло б вистачити на створення грандіозної сучасної епопеї. Однак замість масштабної історичної панорами Катя Петровська пропонує нам інтимну мозаїку доль своїх близьких, які стали героями й заручниками часу. Від їхніх незвичних, карколомних життєвих кульбітів забиває подих.

Робертс, Г. Д. Тень горы : роман / Г. Д. Робертс ; пер. с англ. Л. Высоцкого [и др.]. — Санкт-Петербург : Азбука, 2016. — 832 с.

Австралийский писатель Грегори Дэвид Робертс, известный читателю по роману «Шантарам» прожил яркую и насыщенную молодость. Пристрастие к героину, нарушения закона, тюремное заключение, побег и новая жизнь в Индии на самом дне общества стали основой для сюжета его первой книги. Возможность описать свои приключения у Робертса появилась, когда его экстрадировали в Австралию и заключили в тюрьму. Роман о приключениях Лина, прозванного в индийских трущобах Шантарамом — хорошим человеком, быстро завоевал популярность во всем мире.

Грегори Д. Робертс вышел на свободу обеспеченным человеком и знаменитым писателем. Наконец-то, много лет спустя он радует поклонников продолжением истории любимых героев. В романе «Тень горы» мы снова встречаем Лина. Он на два года старше, чем запомнился читателям по «Шантараму» и снова один: Кадербхай погиб во время поездки в Афганистан, а Карла вышла замуж за медиамагната. Лину предстоит исполнить последнюю волю побратима — найти в горах старца-мудреца и поступить к нему в ученики. Но с прошлым невозможно порвать раз и навсегда. На пути к духовному совершенствованию Шантарама ожидают разборки местной мафии, новые знакомства, старые друзья и, конечно же, встреча с прекрасной Карлой.

Ролінг, Дж. К. Гаррі Поттер і прокляте дитя : [сценарій п’єси]. Ч. 1, 2 / Дж. К. Ролінг, Дж. Тіффані, Дж. Торна ; пер. з англ. В. Морозова. — Вид. 10-те. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 352 с.

«Гаррі Поттер і прокляте дитя» — сценарій п’єси за сюже­том Джоан Ролінґ, написаної у співавторстві з Джоном Тіффані та Джеком Торном, яка з 30 липня 2016 року з неймовірним успіхом іде в лондонському театрі «Палас». Події в п’єсі розгортаються через дев’ятнадцять років після пере­можної битви за Гоґвортс, якою закінчується сьома, за­ключ­на, частина «поттеріани». Бути Гаррі Поттером нелегко, а надто тепер, коли він — працівник Міністерства магії, трудоголік, одружений батько трьох школяриків. Доки Гаррі Поттер бореться зі своїм мину­­лим, яке ніяк не хоче відпускати, його молодшому синові Албусові доводиться миритися з тягарем свого знаменитого роду, — спадком, якого він не обирав. У той час, як минуле зловісно змішалося з майбутнім, батько і син пізнають сумну істину: інколи темрява виходить звідти, де її ніхто не чекав. Це один з найперших перекладів п’єси у світі після англо­мовного видання.

Рослунд, А. Брати. Зв’язок з присмаком крові : роман / А. Рослунд, С. Тунберґ ; пер. з англ. Д. Петрушенко. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 512 с.

Відомий шведський майстер детективів Андерс Рослунд та сценарист Стефан Тунберг — автори вибухової детективної історії про сім’ю, братську любов і складні стосунки між батьками і синами. Історії, заснованої на реальних подіях…

Засновано на реальних подіях. Швеція, 90-ті роки. Троє братів пограбували військовий склад зі зброєю і розробили ідеальне пограбування. Все, чому у дитинстві навчив їх батько — до того, як сісти у в’язницю за замах на матір, — що їх сила у єдності і рішучості вдарити першими. Вони ніколи не зрадять один одного. Вони холоднокровні та жорстокі. Їхніх імен та відбитків немає у жодній поліцейській базі. Вони жодного разу не повторяться. Десять озброєних пограбувань протягом року — і жодної зачіпки у поліції. Крім однієї… Детектив Джон Бронкс ні з чим не сплутає підбадьорливий жест грабіжника на відео з камери спостереження. Вони — брати. І він їх зупинить, поки не стало запізно.

Сапковський, А. Відьмак. Вежа ластівки : роман / А. Сапковський ; пер з пол. С. Легези. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 480 с.

Диво врятувало від смерті Цірі, коли на її очах гинула банда Щурів, що стали їй вірними друзями. Призначення привело її в болотяні нетрі до пустельника та вигнанця Висоготи, де мудрість Старого Ворона допомогла Ластівці-Цірі знову стати на крило. Тепер вона ступила на свій шлях, повернула магічну силу. Більше вона нікого не втратить і знайде містичну Вежу Ластівки, шлях до спасіння зі світу, що приречений загинути у війнах, зраді й безчесті. Так судилося… Проте відьмак не вірить у пророцтва. Втративши чарівний амулет, він став просто Ґеральтом з Рівії. Він мчить на порятунок Цірі — своєї названої доньки, на яку полюють імператор, королі й чарівники, хапаючись в останніх судомах, як за крихкий лід, за шанс врятуватися ціною Старшої Крові…

Сапковський, А. Відьмак. Володарка озера : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легези. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 576 с.

Зеленоока Цірі продовжує пошуки Ґеральта і Йеннефер, вона стрибає поміж світами в пошуках відповідних часу й місця. Усі світи різні — безпроблемні, де можна перепочити, і проблемні, де її то наздоганяють ельфи, то замахуються на життя аборигени. У рідному світі Цірі, далеко в майбутньому, є ті, які прагнуть допомогти їй виконати призначене. Німуе — Володарка Озера — залучає силу снячих, щоб з’ясувати суперечливі моменти легенди про відьмака й відьмачку та спрямувати Призначення у правильному напрямку.

А тим часом іде війна між Нільфгардом й нордлінгами. І невідомо, що чекатиме на відьмака, його друзів і знайомих у кінці шляху…

Сапковський, А. Відьмак. Меч призначення : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легези. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 368 с.

Від подорожі до подорожі, від пригоди до пригоди відьмак Ґеральт дедалі частіше помічає, що в колись звичному світі князівських інтриг і сільських війтських та мужицьких хитрощів, які інколи таки вилазили боком їх авторам, стає аж занадто багато зла й ненависті. Ані люди, ані представники давніх рас не бажають шукати компроміси і мирно співіснувати. «З усією куртуазністю» тепер здійснюються жорстокі вбивства заради золота чи ділянки землі. Це зло притягує зло ще більше: нільфгардський король починає війну, якої світ іще не знав. І бути осторонь відьмаку не вдасться, бо тепер у нього з’явилася прийомна дитина — маленька зеленоока Цірі.

Сапковський, А. Відьмак. Останнє бажання : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легези. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 288 с.

Три роки тому у битві при Содені була зупинена смертоносна навала Нільфгардену. Але тепер вороже королівство діє підступом і зрадою, підбурюючи білок-скойа’таелів на нові й нові напади. І знов проливається кров ельфів, гномів, людей… А в Каер Морені вперше за багато років з’явилась вихованка. Маленька Цірі переховується у відьмачому оселищі, долаючи нелегку Ґеральтову науку захищати беззбройних, і потайки мріє про помсту. У страшних снах вона бачить чорного лицаря з перами хижого птаха на шоломі. Ці сни — ознака магічного дару. Щоб керувати ним, Цірі потребує наставниці-чарівниці. Тож Ґеральт і Йеннефер мусять зустрітися знову. Напередодні Часу Погорди…

Сапковський, А. Відьмак. Хрещення вогнем : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легези. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 384 с.

Поки світ магів оговтується після катастрофи на Танедді, а королівства людей та ельфів готуються розпочати нову війну, відьмак Ґеральт, ледве одужавши від ран у Брокілоні, вирушає на порятунок Цірі. Однак де її шукати, якщо Вежа Чайки зруйнована вщент, а у снах про названу дочку відьмак бачить зовсім не те, що переповідають про її долю? Мандруючи в компанії поета Любистка, напівдріади Мільви, нільфгардця Кагіра та п’ятсотлітнього вампіра Реґіса Ґеральт зрозуміє: він не може більше миритися з ріками крові, що проливаються навкруги. Люди і ельфи тепер лютіші за створінь, з якими його навчено битись. Пройти хрещення вогнем і врятувати тільки Цірі відьмаку вже не досить…

Сапковський, А. Відьмак. Час погорди : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легези. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 320 с.

Згідно з давнім ельфійським пророцтвом, Цірі, Дитя Старшої Крові, мала змінити долю світу. Але поки зеленоока спадкоємиця трону Цінтри прямує під захистом своїх названих батьків до чарівницького острову Танедд, світ уже невпізнавано змінився. Усюди, в усіх серцях війна, ненависть і погорда. Для відьмака Ґеральта настав час заради порятунку Цірі обирати, на чиєму він боці.

 

 

Стасюк, А. Галицькі оповідання : оповідання / А. Стасюк ; пер. з пол. Т. Прохаська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. — 120 с.

Кінець вісімдесятих, початок дев’яностих років на теренах східної Польщі, а саме в Галичині (вона в нас українців є спільною з поляками), радянський союз разом з епохою комунізму та соціалізму у Польщі розпадається на піщинки і ці піщинки розтирають більма на очах людей. Люди починають бачити і помічати те, що раніше приглушувала соціалістична катаракта. Система застаріла, на узбіччі історії лишаються лише кістяки заіржавілих машин, заіржавілих людей та заіржавілих людей-машин. Адже саме такими були (майже всі) радянські люди — механізми для праці, механізми без власних думок — автомати. З Казахстану та Сибіру повертаються люди, блукаючи невеликими групками шукають своє місце під сонцем. В їх очах радість від повернення змішується зі смутком реальності. Хтось осідає і займається сільським господарством, просто зі звички, що в ті лихі часи було чимось на кшталт «Мистецтва заради мистецтва», адже не приносило зиску. Хтось культивував еру споживання, що ось-ось епідемією нагряне із заможніших країн і, зрештою не помилявся. Кожний робив якісь кроки, кудись рухався. Інколи це видавалося за хаотичність броунівського руху чи різнонаправлені вектори.

Стейнбек, Д. Про мишей і людей : [повість] / Д. Стейнбек ; пер. з англ. С. Снігура. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 128 с.

Написана далекого 1937 року, повість Джона Стейнбека «Про мишей і людей» неодноразово ставилася на сцені й екранізувалася, хоч водночас і чимало разів заборонялася через буцімто образливу лексику. І сьогодні ця чудова повість незмінно лишається в рейтингу світових бестселерів.


 

 

Стіл, Д. Чари : роман / Д. Стіл ; пер. з англ. Д. Петрушенко. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 336 с.

Біла вечеря — вишуканий бал у самому серці Парижа, на який можуть потрапити лише обрані. Однак цей романтичний вечір для трьох пар стає початком чарівних змін…

Палкий італієць Ґреґоріо кинув дружину заради коханки, але невдовзі залишається один з маленькою дитиною. І він чекає на нове щастя… Жан-Філіп змушений заради роботи на рік покинути Париж і чарівну дружину Валері. Та незабаром до неї починає проявляти особливу увагу давній знайомий… Шанталь думала, що ніколи не зможе покохати, але незнайомий юнак зумів пробудити у її серці забуті почуття…

Тведт, К. Небезпека рецидиву : роман / К. Тведт ; пер. з норвезьк. Н. Іваничук. — Київ : Нора-Друк, 2015. — 294 с.

Чотирнадцятирічну Майю знаходять мертвою. Підозрюваного у вбивстві захищає відомий адвокат Мікаель Бренне, знайомий читачеві по роману Кріса Тведта «Коло смерті». Бренне розуміє, що справу не виграти, адже проти вбивці є незаперечні докази. Але в суді все пішло не так. Адвокат хоче встановити істину і починає власне розслідування. Крок, про який він дуже скоро пошкодує. У справі Майї з’являється довгий шлейф убивств. І комусь із убивць дуже не подобається Мікаель Бренне…

 

 

Фаулз, Д. Маг : роман / Д. Фаулз ; пер. з англ. О. Король. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 528 с.

Молодий оксфордський денді Ніколас Ерфе залишив у минулому невдалу військову службу, захоплення літературою екзистенціалізму, схоже на наркотик кохання до Алісон і хобі красти у великих магазинах. Він їде викладати англійську на грецький острів Фраскос, шукаючи нових вражень і сенсу життя. І знаходить там таку вбивчу нудьгу й самотність, що зупиняється за крок від самогубства. Однак усе змінюється, коли у віллі на іншому березі острова з’являється таємничий пожилець на ім’я Кончис і привиди, яких пробуджують до життя його оповідання… Що за цими фантазіями — мудрість чи безумство, манія чи розрахунок? Балансуючи на межі містики й містифікації, Ніколас бачить: сюжет спектаклю місцями гальмує, а актори за спиною режисера знизують плечима. Та у цього фарсу є мета і загадковий ляльковод, і пошуки проведуть Ерфе, як колись легендарного Орфея, такими глибинами почуттів, що розгадка засліпить, ніби сонячне світло після підземелля…

Фейбер, М. Книга дивних нових речей : [роман] / М. Фейбер ; пер. з англ. О. Леська. — Харків : Віват, 2017. — 640 с.

Покинувши рідну домівку й кохану дружину Беа, священик Пітер Лі за завданням таємничої корпорації АМІК вирушає до планети Оаза.
Місія чоловіка — налагодити контакт із тубільцями, що понад усе прагнуть пізнавати Біблію, яку називають «Книга дивних нових речей». Допоки Пітер освоюватиметься в новому світі, Земля потроху — спершу повільно, а з кожним днем дедалі стрімкіше — скочуватиметься до свого кінця. Герой поступово усвідомлює, навіщо він насправді прибув на Оазу й у чому саме полягала його місія. Він повинен обрати між своєю вірою і любов’ю, і від цього рішення залежить його життя…

Флінн, Г. Гострі предмети : роман / Г. Флінн ; пер. з англ. Н. Ференс. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 288 с.

Репортерка Камілла Прейкер отримує неприємне завдання: повернутися у рідне містечко, з яким вона порвала багато років тому, і провести журналістське розслідування двох убивств місцевих дівчаток. Давно вже Камілла не спілкувалася ні з матір’ю-невротичкою, ні з вітчимом, а свою напівсестру — тринадцятирічну Амму — вона взагалі заледве знає. А тепер, повернувшись у свою колишню дитячу кімнату в материному вікторіанському особняку, Камілла відчуває, як прокидаються демони її минулого. Та якщо вона хоче написати гарний репортаж, їй доведеться розслідувати не тільки вбивства, а й загадки її власного минулого.

Фолетт, К. Вушко голки : роман /  К. Фолетт ; пер. з англ. Т. Івченко. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 352 с.

Англія, Друга світова війна, 1944 рік. Британська розвідка веде справжнє полювання на німецького шпигуна Голку. Він — невловний і нещадний. Його завдання — дізнатися, чи справді у південно-східній частині Англії вже готові до дій потужні військові сили, що будь-якої миті можуть завдати нищівного удару по гітлерівській Німеччині. Чи вдасться Голці розкрити план британців? Чи зможе суперагент обкрутити круг пальця англійську контррозвідку?

Шевченко, А. К. Гра : роман / А. К. Шевченко ; пер. з англ. В. Горбатька. — Київ : Нора-Друк, 2017. — 336 с.

Дія роману «Гра» відбувається на різних континентах.

Двадцять п’ять років тому четверо друзів закінчили школу, пов’язані таємницею, що призвела до трагедії. Тепер вони зустрічаються, щоб завершити розпочату в юності гру. Правила ті самі, але учасники вже дорослі і ставки набагато вищі. Гравці змушені відкрити забуті сторінки історії: Кримської конференції 1945 року, де три світові лідери поділили світ і створили нову карту Європи після Другої світової війни. Основні події роману пов’язані з Кримом і Одесою.

До початку

________________________________________________________________________________________

Фонд відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ поповнився новими виданнями, що надійшли за Державною програмою «Українська книга» та за сприяння Міністерства культури України в грудні 2016 – січні 2017 років. Пропонуємо їх Вашій увазі.

Українська література Зарубіжна література

Українська література

Винничук, Ю. Весняні ігри в осінніх садах / Ю. Винничук. — Харків : Фоліо, 2016. — 313 с.
У романі «Весняні ігри в осінніх садах» чільне місце посідає тема кохання і пристрасті, а надто пристрасті, що спонукає до самогубства.
Ця тема зумовлює й своєрідну композицію твору: навколо головного героя, письменника Юрка Винничука, групуються інші герої — його коханки.
Винничук, Ю. Груші в тісті : роман / Ю. Винничук. — Харків : Фоліо, 2015. — 349 с.
Інтимне життя оповідача постає перед читачем голе, відверте, чуттєве — власне, таке, яким воно і є.
Автобіографічний роман Юрія Винничука «Груші в тісті» видавався неодноразово і завжди мав великий успіх. У ньому автор розповідає про Львів кінця 1970-х — початку 1980-х років, тобто про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають, що це), вчився в інституті, служив у лавах армії і… любив. Любив усе — дівчат, друзів, поезію, пригоди… тобто саме життя. Тому у «Грушах…» — безліч історій, наповнених шаленим гумором (не завжди цнотливим), деколи майже вар’ятством, львівським колоритом і навіть пікантними подробицями життя львівської богеми 70–80-х років минулого століття.

Винничук, Ю. Місце для дракона / Ю. Винничук. — Харків : Фоліо, 2015. — 313 с.

«Місце для дракона» — напрочуд дивна історія, у якій усе навпаки: дракон на ім’я Грицько — це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий травоїдний мрійник та романтик, натомість лицарі на чолі з володарем королівства — підступні та боягузливі. Дракон тішиться метеликам, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість людських останків милують око доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору — щоб не нищити природу. Він не їсть м’яса і не хоче нікого вбивати. Але традиції ніхто не відміняв, і ці традиції зобов’язують будь-що знищити дракона. Добро і зло міняються масками — люди стали драконами, а Грицько-дракон більше людина, ніж самі люди. Отож, чи зможе зрозуміти він закони людського світу, а головне — виправдати їх? Чи знайдеться місце драконові-метелику серед придворних інтриг, королівських змов, лицарських поєдинків і боротьби за принцесу та Люботинське королівство?…
Винничук, Ю. Мальва Ланда: роман / Ю. Винничук. — Харків : Фоліо, 2016. — 602 с.

Значний за розміром й багатий на літературні досягнення роман «Мальва Ланда» став квінтесенцією безмежної фантазії Юрія Винничука, його сміливого гумору та спокусливого еротизму. Цей твір насичений дивовижними персонажами, сюрреалістичними мареннями та хвилюючими поворотами сюжету. Дія його відбувається на фантазійній сміттярці, яка населена симпатичними потворами — клаками, жарівляками, дротяними удавами, привидами, русалками; там є Море Борщів і там подають каву
по-сміттярському… Але не все так смішно. Написаний на початку 1990-х, цей роман видався на диво сучасним. Ось рядки з нього: «… — Свобода, за яку не пролили жодної краплі крові, не має вартості. Її не можна оцінити. — Чи мало крові пролили досі; — спитав князь. — Ту кров пролили інші покоління… Потрібна свіжа кров… Війна очищуюча і об’єднуюча, війна, як дощ після посухи, скропить націю кров’ю і злютує її в один міцний кулак. Схід і Захід повинні стати одним цілим…». Чи міг хтось уявити, що ці слова виявляться пророчими.

Леся Воронина про Брюса Лі, Махатму Ганді, Жорж Санд, Фридеріка Шопена, Івана Миколайчика : оповідання. — Київ : УкрНДІСВД, 2016. — 128 с. — (Життя видатних дітей).

Відома дитяча письменниця вибрала свою «п’ятірку» улюблених героїв, дитинство яких залишається для неї таємничим і навіть оповитим романтичним серпанком.

Француженка Жорж Санд, поляк Фредерік Шопен, індієць Махатма Ганді, китаєць Лі Суй Лунґ (більше відомий як Брюс Лі), українець Іван Миколайчук — усі вони в дитинстві мали чудові «з’яви», після яких утвердились у тому, ким і яким треба бути.


Гаврилів, Т. Де твій дім, Одіссею?: поема / Т. Гаврилів. — Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2015. — 216 с.

Світ зазнає докорінних змін, і сьогодні в ньому ніщо вже не таке, як учора. Вирушаючи в подорож, герой не підозрює, що опиниться в центрі зіткнення культур і цивілізацій. «Де твій дім, Одіссею?» — про Віру, Надію і Любов, зближення та розлуку, пошуки і впізнання, примарне і справжнє.

 

 

 


Горянич, М. Леся Українка і я : оповідання / М. Горянич. — Київ : Гамазин, 2016. — 48 с. : іл.

Як отримати 12 балів з літератури? Де знайти додаткову інформацію про того чи іншого письменника?

У цій книжці ти дізнаєшся про життя та творчість видатної поетеси Лесі Українки, її мужність перед обличчям долі. Ти зможеш сам розібратися, у чому життєвий та творчий подвиг цієї тендітної дівчини.

Про це й розповідається в романі Валентина Чемериса. А ще про кохання Марини до молодого царя Дмитрія, про останню її любов до козацького отамана Івана Заруцького, про криваву трагедію, що її спіткала, і про подальшу долю московської цариці, чиє життя так рано урвалося — у 26 років — у башті Коломенського кремля і яка вже після своєї смерті буде оголошена відьмою і чаклункою…

Гуменюк, Б. Блокпост: вірші, новели, публіцистика / Б. Гуменюк. — Київ : Академія, 2016. — 336 с.

Борис Гуменюк відомий загалу і як письменник, і як боєць АТО — зараз він обіймає посаду заступника командира добровольчого батальйону ОУН. Свою книжку «Блокпост» він охарактеризував як «суб’єктивну картинку» подій на Донбасі.

У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки — пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.

 

 

Забужко, О. «І знов я влізаю в танк…» : вибрані тексти 2012–2016 : статті, есе, інтерв’ю, спогади / О. Забужко ; іл. В. Гавриша. — Київ : Комора, 2016. — 416 с. : іл.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці—це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут йдеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.

Кешеля, Д. Родаки : роман-колаж із стихій життя / Д. Кешеля. — Київ : Академія, 2016. — 384 с. — (Імя).

Цей роман-колаж захопить своїм колоритом, мовою й гумором.

У цьому тексті багато історій і почерків: екзотика закарпатського краю й унікальність покарбованих вітроломами доль, містичні сили світу, фатальності життя і відчайдушне чіпляння за нього. У його центрі — школяр Митрик, який живе весь у стихіях життя, серед красот села, що притулилося біля гори Ловачки, а десь за нею — загадкове варош-місто Мукачево. І люди біля Митрика — дивний світ: жертовна у стараннях захистити всіх своїх баба Фіскарошка, незворушно умиротворений дід Соломон, гордо рішучий дід Петро, притлумлений клопотами нянько, надламаний жорстокими обставинами вчитель пан Фийса. Усіх їх тримає на землі мудрість любити життя і виживати.

Кокотюха, А. Автомобіль із Пекарської / А. Кокотюха. — Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. — 283 с. : іл.

Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це — Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність. Та докази готовий довірити лише одній людині — Климові Кошовому, який повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори — підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового — це те, що його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович…
Коломійчук, Б. Небо над Віднем: роман і повість / Б.  Коломійчук. — Харків : Час читати, 2016. — 203 с.

До книжки увійшов детективний роман «Небо над Віднем» та повість «Остання справа комісара Вістовика». Роман розповідає про загадкові події, що мали місце у Львові, Будапешті та Відні на початку Першої світової війни. На виставці у місті Лева зникла одна з найцінніших коштовностей Габсбурзької династії, яка до того ж має здатність змінювати плин часу. До справи береться львівська поліція на чолі з комісаром Вістовичем, а протидіє їм російська «охранка».

 

 

Левицька, В. Степан Бандера і я : оповідання / В. Левицька. — Київ : Гамазин, 2016. — 48 с. : іл. — (Серія «12 балів»).

Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну подію?

У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив Степан Бандера, про події, що спонукали його до боротьби, та про несправедливі звинувачення, що їх фальсифікували недруги України. Ти зможеш сам розібратися і вирішити, кому вірити, а кому ні.

Оксана Лущевська про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак : [оповідання] : для мол. та середнього шк. віку. — Київ : УкрНДІСВД, 2016. — 96 с. — (Життя видатних дітей).

Оксана Лущевська — молода українська письменниця, яка мешкає в США, — розповідає в цій книжці про дитинство напрочуд цікавих людей:
— іспанського мореплавця Христофора Колумба, який мав дивовижне руде волосся, а писати й читати, кажуть, навчився в уже зрілому віці, принагідно відкривши Америку;
— британського книговидавця й письменника Джона Ньюбері, який першим збагнув, чим дитяча книжка відрізняється від дорослої, і створив «Маленьку гарненьку кишенькову книжечку», з якої почалася світова дитяча література;
— англійського натураліста й мандрівника Чарльза Дарвіна, який понад усе на світі любив спостерігати за життям рослин і тварин, а тому й зумів розкрити чимало таємниць природи;
— української письменниці, педагога й правозахисниці Дніпрової Чайки, яка не лише закладала основи вітчизняної літератури для дітей, а й створила лібрето кількох чудових дитячих опер;
— американської письменниці, журналістки, перекладачки, громадської діячки Перл Бак, яка не лише першою у своїй країні була удостоєна Нобелівської премії з літератури, а й стала названою матір’ю для дев’яти дітей різних національностей.
Мацко, І. Перехідний вік моєї мами : повість / І. Мацко. — Київ : Академія, 2016. — 128 с.

Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним — світ, друзі, події в сім’ї і навіть сама собі. Алю приваблює і насторожує її ж загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом іде голова. Її захоплюють нові почуття, бажання, можливості, тривожить внутрішня невизначеність.

Багато нових вражень і відчуттів прийшло до неї на порозі дорослості. Несподівано для себе Аля відчула перше кохання, до неї прийшли зовсім не дитячі думки про життя і цінність кожної людини. А ще відкрила смак поцілунку, спробувала спиртне і збагнула, що не завжди щирі наміри керують поведінкою тих, кому віриш.

Найсильніше вразило Алю її ж відкриття, що перехідний вік переживають не тільки підлітки. Виявляється, в її мами — також перехідний період, теж непростий. І в неї є свої таємниці.

Мама, долаючи свої труднощі, доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла — інша, ніж була дитиною. І вони починають спілкуватися не просто як мама з дочкою, а як подруги…

Михед, О. Астра : роман / О. Михед. — Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2015. — 212 с.

«Астра» — це захоплива історія життя Віктора Варецького, розказана ним самим. Історія пошуку відповідей на запитання, які краще не ставити. Пошук правди, на шляху до якої губиш усіх, кого любив. І розумієш: усе вигадка, все ілюзія. Мандрівка дорогою, що веде серце темряви, в основу світобудови.

«Астра» — динамічний психотрилер, який торкається найглибших страхів свідомості читача. Весь світ, який ти знаєш і любиш — це умовність. В основі світобудови — суспільний договір, який направду є всього лише брехливим пактом про ненапад. Головний герой роману авантюрник Віктор Варецький отримує запрошення відвідати семінар «Астра» в загадковій місцині в Карпатах. І це змінює все його життя.

Марина Павленко про Павла Тичину, Надію Суровцову, Василя Стуса, Ірину Жиленко : [оповідання] : для мол. та середнього шк. віку. — Київ : УкрНДІСВД, 2016. — 120 с. : іл. — (Життя видатних дітей).

Читайте історію про Павла Тичину, поета-модерніста, державного та громадського діяча, академіка АН УРСР, чия складна доля є дуже характерною для першої половини ХХ століття; Надію Суровцову — письменницю, журналістку, перекладачку, громадського діяча, спадщина якої досі майже не видана; Василя Симоненка — поета, прозаїка, перекладача, журналіста, творчість якого глибоко пронизана народнопісенними мотивами;
Василя Стуса — поета, перекладача, публіциста, творчість якого викликає неабиякий інтерес у сучасних літературознавців; Ірину Жиленко — поета, прозаїка, перекладача, особливістю поетичного світобачення було воздавання слави повсякденному життю.

Положій, Є. Дядечко на ім’я Бог : роман / Є. Положій. — Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. — 347 с.

…Як відомо, коли ти розмовляєш з Богом, то це молитва, а от коли Бог розмовляє з тобою, то це, певне, шизофренія. Так і є: Бог повідомляє, що сьогодні рівно опівдні Рай та Пекло закриваються назавжди. Віднині — жодних надій, ніякого безсмертя…Це історія трьох молодих людей, долі яких дивно перетинаються. Кожен хоче знайти відповідь на одне просте запитання: що буде після того, як я помру? Остап шукає відповіді, подорожуючи автостопом по біблейських місцях у пошуках батька; Віра, втративши родину та дитину, потрапляє до монастиря і там отримує свій шанс на щастя (але ціна аж занадто висока!); Макс зі своїми друзями-чортенятами Гогі та Магогі, пройшовши реанімацію, революцію і «дурку», від великої любові до людства хоче вчинити вибух на стадіоні… Так чи інакше, кожен з них отримує те, чого прагнув. Можливо, і відповідь на своє запитання…

Положій, Є. Мері та її аеропорт : роман / Є. Положій. — Харків : Бібколектор, 2016. — 282 с.

…Одвічні нескінченні суперечки між прагненням суспільства нівелювати особистість та внутрішню свободу, між коханням та бажанням помститися коханню, між мріями жінки створити аеродром — надійний і стабільний, та прагненням чоловіка використати цей аеродром лише як злітну смугу… Ця історія про Германа та Мері — про те, як легко можна втратити кохання і як важко звільнитися потім від нього; про те, як швидко руйнуються, здавалося б, непохитні зовнішні світи, лишаючи порожнечу, і якими міцними інколи виявляються начебто ламкі внутрішні світи героїв… Захоплююча, інколи смішна, інколи сумна книжка, в якій, як і в житті, щастя обов’язково є — бо його не може не бути. Хоча б теоретично.

Положій, Є. Потяг / Є. Положій. — Харків : Фоліо, 2016. — 251 с.

Якщо шлюби вершаться на небесах, то вибори — в ночі біля урн. Головний редактор провінційної газети сповідується у купе потягу, який мчить крізь темряву в невідомому напрямку, двом янголам — своїм небесним батькам. Йому вже нічого приховувати, бо, не виключено, це його остання подорож. Правдива і смілива книжка про українські реалії, про людину, яка народилася не в той час і не в тому місці… У книгу також включено дев’ять нових оповідань. У письменника Євгена Положія, головного редактора газети «Панорама» з міста Суми, у творчому доробку п’ять книжок прози.


Процайло, А. Мер сидить на смерті / А. Процайло. — Харків : Фоліо, 2016. — 266 с.

Мер Львова осідлав смерть і дійняв її до живого. Бо вона й гадки не мала ділитися своїми секретами. Хотіла взяти місто тихо і без проблем. Адже 15 квітня 2015 року — час змови! Місто Лева, стародавній прекрасний Львів, має померти — так вирішили привиди! Гіршої біди місто не знало від заснування. Чому його потайки від людей треба стерти з лиця землі і хто в цьому винен — проблема не лишень українського красеня. Леву Безрукому знову доводиться рятувати світ. І це не перебільшення. Бо ціною тепер є не тільки звільнення однієї неприкаяної душі. На шальках терезів — свобода! Пітьма прагне раз і назавжди вкрасти в світу сонце!..
У час, коли Земля нарешті усвідомила, що її епіцентр — Україна, це не дивина…

Анатолій Птіцин про Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу — Київ : Антологія, 2016. — 120 с. : іл. — (Життя видатних дітей).

Письменник Анатолій Птіцин розповість вам про дитинство людей, знаних у всьому світі. Погортавши сторінки цієї книги, ви зможете опинитися у великій родині маленького Шолом-Алейхема, який згодом стане самобутнім майстром слова; дізнатися таємницю першого кохання Януша Корчака, дитячого письменника та видатного педагога; разом із Фріцом Крейслером пограти на першому музичному інструменті, що його сам собі змайстрував майбутній композитор; разом із Миколою Лукашем втрапити в історію зі зникненням хлопчика та дізнатися, про що розповідав батько Аґнес Ґонджі своїй дочці, в майбутньому — Матері Терезі…

Ручай, Г. Іван Мазепа і я : оповідання / Г. Ручай. — Київ : Гамазин, 2016. — 48 с. : іл. — (12 балів).

Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну подію?

У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив гетьман Іван Мазепа, про його долю та про зраду, у якій його звинувачують недруги. Ти сам можеш вирішити, на чий бік стати у цій суперечці.


Ручай, Г. Маруся Чурай і я : оповідання / Г. Ручай. — Київ : Гамазин, 2016. — 48 с. : іл.

Як отримати 12 балів з літератури? Де знайти додаткову інформацію про того чи іншого письменника?

У цій книжці ти дізнаєшся про життя та творчість видатної поетеси й співачки ХVІІ ст. Марусі Чурай, яка стала символом незнищенної української пісні. Ти зможеш сам розібратися, чому саме пісні цієї дівчини кликали до бою козацьке військо та зберігалися у пам’яті народу.


 

Скрябін, К. Проза / К. Скрябін. — Харків : Фоліо, 2016. — 378 с.

Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Я, «Побєда» і Берлін» (українською та російською), «Я, Паштєт і Армія», та «Я, Шонік і Шпіцберген».

До цього видання включено усі прозові твори відомого музиканта, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором, письменницький талант.

Трофимович, В. Любов на лінії вогню / В. Трофимович. — Харків : Фоліо, 2016. — 153 с. : фото.

У збірці Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінію вогню, які увібрали і високу любов — до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям. У кожному оповіданні книжки «Любов на лінії вогню» письменниці з Дніпра, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої України.

 

Чемерис, В. Анна Київська: роман / В. Чемерис. — Харків : Фоліо, 2016. — 220 с.

Новий роман В. Чемериса присвячений доньці Ярослава Мудрого, красуні Анні, першій королеві Франції. Вона подарувала Генріху І не тільки спадкоємця корони — Філіппа, а й значною мірою змінила хід французької історії. Смілива, розумна та освічена королева поступово стає співправителькою Генріха. Її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах. Владна і мудра, вона розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції — Анну Київську. Але чи була щаслива ця жінка і де вона закінчила свій земний шлях, про це не знає ніхто…

Чемерис, В. Л. Аравійська пустеля  / В. Л. Чемерис. — Харків : [б. в.], 2016. — 443 с.

Але читачі знають Чемериса і як автора оповідань — хронік, казок, легенд, — у яких він небайдуже та неупереджено розповідає не тільки про минуле, але й про сучасне життя. У цій книжці дорослих та дітей зацікавить погляд автора на події, які відбувалися в різні роки, — з проекцією на сьогодення. Своєрідна мандрівка Україною разом з письменником стане справжньою екскурсією із захоплюючими краєвидами та цікавими розповідями, якими Валентин Чемерис начебто стверджує, що доля однієї людини, її почуття та думки так само важливі, як доля народів, події, з яких потім твориться історія.

Чемерис, В. Марина — цариця московська: іст. роман / В.  Чемерис. — Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. — 699 с.

Свої листи на батьківщину вона підписувала: «Марина — цариця московська». І вона була нею — царицею московською. Щоправда, всього лише дев’ять днів у році 1606-му. І потім вісім років неймовірних злетів і карколомних падінь.

Марина Мнішек, польська графиня, вісімнадцятирічна дочка воєводи з українського Самбора з Карпат, волею випадку (чи історії) стала царицею і жоною двох царів тих лихих часів, які на Русі прозвали Смутними, а її — царицею Смути.

Чемерис, В. Рогнеда : роман / В. Чемерис. — Харків : Орбіта, 2016. — 283 с.

«Рогнеда» — роман-сказання про вродливу та гордовиту полоцьку княжну. Все, здавалося б, обіцяло їй любов, обожнювання і щастя. Але ці надії рухнули водно мить, коли красуня Рогнеда опинилася в потоці бурхливих подій та суперництва двох рідних братів — Ярополка і Володимира Святославичів, коли виклично-гордо відмовила Володимиру, ще й назвала його зневажливо «сином рабині». Таких образ Володимир не прощав нікому…

 

Чемерис, В. Сини змієногої богині : роман-есей / В. Чемерис. — Харків : Фоліо, 2016. — 666 с.

«Сини змієногої богині» — роман-есей, що складається з власне роману та кількох повістей з однією головною героїнею — Скіфією, загадковою і таємничою країною вершників з луками, тією Скіфією, яка у VII столітті до н. е. під дзвін мечів і співи стріл з’явилася на південних теренах України. Легендарна і реальна, повна слави і звитяги, знана нам і незнана, Скіфія воїнів і хліборобів, царів і вождів, чаклунів і знахарів, войовничих амазонок і жриць, земля героїв (Іданфірс, Атей, Скілур) і майстрів неперевершених шедеврів, що й нині дивують і вражають людство…

Щербачов, В. Олімпійський Синдром Гімалаїв : [історії про Гімалаї і Антарктиду] / В. Щербачов. — Київ : Самміт-Книга, 2016. — 120 с.

Захоплюючі історії про Гімалаї і Антарктиду, написані відомим журналістом Валентином Васильовичем Щербачовим під час його подорожей.

 

 

 

Яріш, Я. Сповідь з того світу : іст. трилер / Я. Яріш. — Харків : Бібколектор, 2016. — 283 с.

Не в змозі змиритися зі смертю коханого чоловіка під час подій на Майдані Марія спробує змінити Долю і повернути Коло Історії навпаки. І ось жереб кинуто: Доля заводить жінку в дохристиянські часи, вимірявши дистанцію у 13 століть. Галасливим вертепом пробігають покоління, змінюються епохи… Авари, хрестоносці, монголи, яничари, НКВС… А Марія все мандрує і мандрує: щойно перетнувши фінальну лінію, знову опиняється на старті. Це і є відповіддю всесильної Долі на її виклик, адже Кола Історії не розірвати. Як гинули Іванові прадіди, так і він мусить віддати своє життя за рідну землю…

Яріш, Я. Судний день : роман / Я. Яріш. — Харків : Факт, 2016. — 300 с.

Зі шкільної парти ми пам’ятаємо, як Шевченко у своїй безсмертній поемі «Гайдамаки» «скликав» у Холодний Яр відважне гайдамацтво, а ми з хвилюванням слідкували за долями Гонти, Залізняка і Яреми Галайди. Та чи було все саме так, як описував Великий Кобзар? Як зараз нам ставитися до кривавих подій Коліївщини? Що це було: стихійне повстання українського селянства, спланована війна за відновлення незалежності Української Держави чи «багатоходівка» Російської імперії?

На це питання дає відповідь новий роман Ярослава Яріша «Судний день». Його сюжет заводить нас у жорстоке ХVІІІ століття, де поміж темних пущ Холодного Яру та глибоких байраків запорозького степу кувалися свячені ножі, у той час як у замках і палацах жирувало знавісніле від безкарності панство. Ось-ось «заспівають треті півні», впаде іскра у порох і велике пожарище затопить всю Україну, спом’янувши горді часи Хмельницького і Палія.
Усе ніби й просто… Але була ще й третя сила…

До початку

Зарубіжна література

Абгарян, Н. Манюня : повість / Н. Абгарян ; пер. з рос. В. Прокопович ; худож. Т. Філатова. — Київ : РІДНА МОВА, 2016. — 384 с.

«Манюня» — світлий, пронизана сонцем і запахами східного ринку та напрочуд смішна розповідь про дитинство, про двох дівчаток-подружок Нарі і Maнюню, про грізну і добру Ба — бабусю Манюні, і про купу їхніх родичів, які постійно потрапляють у кумедні ситуації. Це те найтепліше, пустотливе і сповнене веселих пригод дитинство, яке робить людину щасливою на все життя.


Альєнде, І. Оповідки Еви Луни : оповідання / І. Альєнде ; пер. з іспан. С. Борщевського. — Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2016. — 256 с.

Двадцять три її оповідки — це історії кохання й зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача.

 

Бовен, Джеймс. Вуличний кіт на ім’я Боб : повість / Джеймс Бовен ; пер. з англ. В. Панченка. — Київ : Рідна мова, 2016. — 208 с.

Міжнародний бестселер «Вуличний кіт на ім‘я Боб» розповідає історію Джеймса Бовена, вуличного музиканта, що не може впоратися з наркозалежністю. Життя чоловіка змінюється, коли він зустрічає бездомного рудого кота. Музикант вигодував і вилікував худющу тварину, яку назвав Боб. Він супроводжує Бовена всюди, навіть в автобусі до Ковент-Гардена, де виступи музиканта з котом набувають популярності серед туристів.
Борхес, Х. Л. Алеф : оповідання / Х. Л. Борхес ; пер з ісп. В. Шовкун.
Київ : КМ-БУКС, 2016. 192 с.

Хорхе Луїс Борхес відомий і як поет, і як прозаїк. За свій вагомий внесок у літературу він був пошанований премією Сервантеса — найпрестижнішою літературною нагородою в іспаномовних країнах. Твори цього уславленого аргентинського письменника — унікальне явище в літературі. За зізнанням самого автора, його новели — «це «постскриптум до всього корпусу світової літератури».

 

 

Борхес, Х. Л. Вигадані історії: оповідання / Х. Л. Борхес ; пер. з іспан. В. Шовкуна. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 192 с.

Хорхе Луїс Борхес відомий і як поет, і як прозаїк. За свій вагомий внесок у літературу він був пошанований премією Сервантеса — найпрестижнішою літературною нагородою в іспаномовних країнах. Лаконічні прозаїчні фантазії або пригодницькі й детективні історії цього уславленого аргентинського письменника часто маскують роздуми про серйозні проблеми.

«Вигадані історії» вперше опубліковано у 1940 році; До збірки увійшли оповідання, що їх між собою пов’язують теми — сни, лабіринти, бібліотеки, дзеркала, вигадані письменники, філософія і релігія.

Зануссі, К. Страта двійника : п’єси / К. Зануссі ; пер. з пол. Л. Хворост. — Харків : Орбіта, 2016. — 202 с.

До видання увійшли чотири п’єси Кшиштофа Зануссі, вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це може бути чесність проти лжі, як-от у «Неприступній», людська гідність проти підлості, як у «Передплаченому милосерді», вибір між любов’ю земною та небесною, як у «Внутрішніх голосах», чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності, як у «Страті двійника». Загальнолюдська проблематика, порушена в цих творах, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача-інтелектуала, а гострі діалоги, влучно виписані антагоністичні характери і вправна драматургія спонукають замислитися над постановкою п’єс Кшиштофа Зануссі на українській театральній сцені.

Мартен-Люган, А. Щасливі люди читають книжки і п’ють каву: роман / А. Мартен-Люган ; пер. з фр. Л. Кононовича. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. —160 с.

Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган — сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

До початку

 

 

 

 

Підготував Ростислав Гунько, бібліотекар відділу міського абонементу ТОУНБ
© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2017

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку