Рік української мови у Німеччині та німецької в Україні офіційно стартував у вересні 2017 року і був наповнений численними заходами.

Основними тематичними напрямами Року були: популяризація німецької мови серед молодих українців, для яких це може відкрити кар’єрні перспективи; «підтримка історичної пам’яті» відносно історії двох народів заради майбутнього; українсько-німецький літературний діалог. Відбувались численні заходи по усій Україні, серед яких музичне турне і ряд читань з авторами, літні табори для школярів, різні спеціалізовані симпозіуми, заходи з підвищення кваліфікації учителів, молодіжні проекти обміну виставками і вручення нагород кращим перекладачам, учням, учителям і видавництвам.

В той же час Рік сприяв посиленню позицій української мови в Німеччині, де проведена різнобічна програма заходів, присвячених українській мові.

Рішення про проведення Року мов в ознаменування 25-річчя дипломатичних відносин було прийнято в 2016 році міністрами закордонних справ двох країн.

Відділ літератури іноземними мовами, долучаючись до заходів із відзначення українсько-німецького року мов, підготував та наполегливо оновлює добірку навчально-методичної літератури.

 

Країни, де говорять німецькою : навчальний посібник з лінгвокраїнознавства / Олена Кудіна – Вид. 2, допов. – Вінниця : Нова Книга, 2017. – 416 с.

Цей навчальний посібник є збіркою текстів, укладених на основі новітніх оригінальних джерел, які ознайомлюють читача з історією, суспільно-політичним ладом, економікою, культурою та освітою німецькомовних країн – Німеччини, Австрії, Швейцарії, Люксембургу та Ліхтенштейну. Для полегшення розуміння змісту тексти супроводжуються коментарями, а завдання сприяють закріпленню матеріалу і розвитку навичок усного мовлення.

Призначається для студентів мовних вузів, учителів, учнів старших класів шкіл різних типів та всіх, хто цікавиться німецькою мовою і країнами, де ця мова є державною.

Швидун, Т. Interessantes Deutsch / Т. Швидун, упоряд.: Д. Кузьменко, Т. Швидун. — Київ : Шкільний світ, 2017. — 96 с. — (Б-ка «Шкільного світу).

Посібник містить дидактичні розробки, які можна використати, навчаючи учнів німецької мови: завдання для розвитку навичок письма, які базуються на текстах; вправи, присвячені математиці на уроках німецької мови; кросворди; дидактичні картки для більш легкого запам’ятовування та вивчення німецьких слів та сценарії свят на німецькій мові. Усі матеріали подано з використанням сучасних методик.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл, учнів, студентів педучилищ та вишів.

 

Горбач, Л. В. Німецька мова як друга іноземна: 10 клас : шостий рік навчання / Л. Горбач. — Київ : Шкільний Світ, 2010. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник містить програму з німецької мови для 10 класу. Зміст книжки охоплює сфери спілкування, передбачені програмою для навчання другої іноземної мови.

Збірник структурований за темами.

Пропоновані завдання та ідеї, подані у збірнику, допоможуть вчителям, які викладають німецьку мову як другу іноземну в загальноосвітній школі, ліцеях та гімназіях, зробити урок цікавим та змістовним.

 

Вчимося писати німецькою / упоряд. : Л. Горбач, С. Ляшенко. — Київ : Шкільний світ, 2011. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник ознайомить читача з вимогами до кореспонденції в приватній та суспільній сферах, а також з сучасними технологіями навчання письма під час курсу вивчення німецької мови.

Книга має на меті поглибити розвиток письмової мовленнєвої компетенції учнів та студентів, а також всіх охочих.

Збірник носить довідниковий характер. Він чітко структурований за розділами, легкий у користуванні, містить багато листів-зразків, спираючись на які користувач може легко впоратись із поставленим перед ним завданням – написати потрібний йому лист, листівку, привітання, автобіографію, тощо.

Для вчителів різного типу шкіл, студентів, учнів старшої школи.

Електронне портфоліо вчителя іноземної мови / упоряд. Т. Михайленко, Ю. Клименко, Л. Горбач. — Київ : Редакції газет гуманітарного циклу, 2013. — 104 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Чи хочете ви бути вчителем, який відповідає всім потребам часу? Тоді ця книжка саме для вас. У ній ви знайдете серію різноманітних видів діяльності, які допоможуть вам у створенні електронного портфеля, що стало вимогою сучасного світу.

Невдовзі вчителі іноземних мов будуть проходити атестацію згідно з новими програмами для Інститутів післядипломної педагогічної освіти, що відповідає критеріям Ради Європи. У цій книжці ви знайдете ідеї та технології створення електронного портфоліо, визначите свій професійний рівень, оціните свої вміння та навички й сплануєте професійне зростання.

Для вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій.

Інтерактивні прийоми у вивченні німецької мови / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Шкільний світ, 2011. — 128с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник «Інтерактивні прийоми у вивченні німецької мови» розкриває сутність інтерактивного навчання, знайомить учителя з широкою палітрою технологій та організацією інтерактивного навчання на уроці та в позаурочний час. Збірник містить низку коротких за обсягом теоретичних статей та велику кількість розробок практичного спрямування, присвячених цій темі. Інтерактивні прийоми ілюструються тут конкретними прикладами,що допоможе вчителю зрозуміти й за потреби змоделювати потрібну йому ситуацію, створити на уроці атмосферу співпраці, взаємодії та творчості.

Збірник чітко структурований, що робить його легким у користуванні.

Для вчителів німецької мови всіх типів шкіл, студентів педучилищ, всіх зацікавлених.

Вдалий старт. Німецька мова / упоряд. Л. Горбач.  Київ : Редакції газет гуманітарного циклу, 2013. — 96 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Книжка «Вдалий старт. Німецька мова» присвячена викладанню німецької мови в початковій школі. Вона складається із чотирьох розділів. Вірші, римування, сектчі, рольові ігри, міні-театри, пісні, запропоновані в ній, допоможуть учителеві урізноманітнити урок та стануть у пригоді при організації позакласної роботи, а учнів мотивуватимуть до вивчення іноземної мови.

Книжка чітко структурована, що робить її легкою в користуванні.

Для вчителів німецької мови всіх типів шкіл, студентів педучилищ, усіх зацікавлених.

Німецька мова. Початкова школа / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Редакції газет гуманітарного циклу, 2012. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник «Німецька мова. Початкова школа» присвячено викладанню німецької мови в початковій школі. Він складається із двох частин. У першій частині збірника вміщено розробки циклів уроків та окремих уроків вчителів-практиків. Друга частина збірника містить цікавий дидактичний матеріал, який допоможе вчителю німецької мови на уроці.

Збірник чітко структурований, що робить його легким у користуванні.

Для вчителів німецької мови всіх типів шкіл, студентів педучилищ, усіх зацікавлених.

 

Новітні технології на уроках німецької мови / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Редакції газет гуманітарного циклу, 2012. — 96 с.  (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник «Новітні технології на уроках німецької мови» присвячений застосуванню інноваційних технологій на уроках німецької мови та в позакласній роботі. Він містить низку статей вчителів-практиків, які діляться своїм досвідом з цього питання, а також цікаву інформацію про технологію створення веб-квестів та можливості використання порталу «Німецька хвиля» на уроці, в позакласній роботі та під час самостійної роботи з мовою.

Збірник чітко структурований, що робить його легким у користуванні.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл, студентів педучилищ, всіх зацікавлених.

Соціокультурна компетенція при вивченні німецької мови / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Редакції газет гуманітарного циклу, 2013. — 120 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

У збірнику розкрито сутність соціокультурної компетенції як однієї з найважливіших складових іншомовної комунікативної компетенції. Окреслено основні завдання щодо формування соціокультурної компетенції на уроці іноземної мови в школі.

Збірник містить низку статей, у яких наголошено на важливості врахування соціокультурної складової для розвитку в школярів іншомовних умінь та навичок, вказано шляхи розв’язання цього важливого завдання.

Для вчителів німецької мови всіх типів шкіл, викладачів ВНЗ, студентів педучилищ, усіх зацікавлених.

Проектна робота на уроці німецької мови / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Шкільний світ, 2012. — 112 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник «Проектна робота на уроці німецької» присвячений використанню методу проектів на уроках німецької мови та позаурочний час. Він містить низку статей, тематика яких розкриває сутність та механізми методу проектів, а також їх практичне застосування.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл, студентів педучилищ та вишів.

 

Міні-театр на уроці німецької / Т. Радченко. — Київ : Шкільний світ, 2009. — 96 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

«Міні-театр на уроці німецької» пожвавлює урок і цим приносить багато радості та задоволення учням і вчителеві. Збірник містить багато ігрових ідей, театральних п’єс, віршів, сцен, що об’єднані за групами: ігри з пальцями, рухові ігри, ігрові вірші, історії до світ, театральні постановки тощо.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл.

 

 

Дидактичні ігри на уроці німецької.  Київ : Шкільний світ, 2007. — 112 с., (4) арк. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник містить понад 150 різноманітних цікавих та захоплюючих дидактичних ігор для учнів різних вікових категорій. Ігри поділяються на такі, що пов’язують з усвідомленням відчуттів, що розвивають концентрацію, реакцію,словниковий запас та такі, що сприяють розширенню об’єму пам’яті тощо.

Для швидкого орієнтування у збірнику до кожної гри зазначаються вік, кількість гравців, правила гри та подано необхідні матеріали, а також вказується мета, яка досягається засобами даної гри.

Для вчителів шкіл різного типу, учнів, студентів та всіх, хто цікавиться німецькою мовою.

Робота з віршем на уроці німецької. 9—11 класи / упоряд. Л. Горбач.  Київ : Редакція газет гуманітарного циклу, 2014. — 120 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Ця книжка присвячена одному з найефективніших прийомів навчання іноземної мови, а саме – використанню віршів на уроці іноземної мови. Посібник розкриває функціональні можливості віршів та їх роль для досягнення основних цілей навчання іноземної мови й розвитку творчих здібностей учнів.

Книжка складається з трьох розділів. У першому розділі подається широка палітра прийомів та окреслюється послідовність роботи з поетичними текстами. Другий розділ містить вірші із завданнями. У третьому розділі подаються короткі біографії відомих німецьких поетів.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл, студентів педучилищ та вишів.

Перші кроки німецькою / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Шкільний світ, 2011. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник «Перші кроки німецькою» присвячений викладанню німецької мови в початковій школі. Він містить низку теоретичних статей окремих авторів, які акцентують увагу вчителя на особливостях викладання німецької мови в початкових класах та основних завданнях, які стоять перед вчителем на цьому етапі навчання, плани-конспекти уроків (1—2 клас) та розробки позакласних заходів, які є невід’ємною складовою для формування в молодших школярів базових елементарних комунікативних умінь та навичок.

Для вчителів німецької мови всіх типів шкіл, студентів педучилищ, всіх зацікавлених.

Позакласна робота. Німецька мова / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Шкільний світ, 2011. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник «Позакласна робота. Німецька мова» присвячений позакласній роботі з німецької мови в школі. Він містить низку статей теоретичного та практичного спрямування, в яких вчителі-практики діляться своїми думками та досвідом з приводу позакласної роботи в цілому та проведення свят та Тижнів німецької мови зокрема.

Сценарії позакласних заходів, присвячених Дню Європи, святкуванню Дня Матері, Пасхи, осінніх свят у Німеччині, а також літературного турніру та літературного салону допоможуть учителям німецької мови підготувати й успішно провести ці позакласні заходи в своїй школі.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл, студентів педучилищ та вишів.

Швейцарія: Країна і люди. — Київ : Шкільний світ, 2007. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник «Швейцарія. Країна і люди» містить низку країнознавчих текстів з теми «Швейцарія». Збірник чітко структурований за темами, що робить його легким у користуванні. Він може бути використаний як на уроках країнознавства, так і в проектній та позакласній роботі.

Для вчителів німецької мови різного типу шкіл, викладачів, студентів, учнів.

 

Autonomes Lernen / С. Ляшенко. — Київ : Шкільний світ, 2009. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

У збірнику викладені основні засади, стратегії та методи автономного навчання, наводяться приклади реалізації ідеї автономного навчання на практиці.

Збірник складається із теоретичної та практичної частин. Теоретична частина містить огляд матеріалу з цієї проблеми та матеріали семінару Гете-Інституту, який проходив у Німеччині.

Практична частина містить авторські розробки уроків для 6 та 10 класу, які базуються на концепції автономного навчання.

Для вчителів німецької мови всіх типів шкіл, викладачів ВНЗ, студентів, учнів та всіх, хто вивчає мову самостійно.

Німецька мова. Граматичні вправи / Л. Пашунова. — Київ : Шкільний світ, 2009. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник містить граматичні вправи, які охоплюють такі розділи граматики, як «Просте речення» та «Морфологія». Збірник структурований за темами. Для полегшення виконання вправ коротко подається відповідний теоретичний матеріал довідкового характеру.

Для викладачів, вчителів, студентів, учнів а також тих, хто вивчає німецьку мову самостійно.

 

Пісні : Німецька мова / упоряд. О. Панюшкіна. — Київ : Шкільний світ, 2007. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник містить пісні (з нотами) до найбільших зимових свят Німеччини та німецькомовних країн (Дня Св. Мартіна, Різдва, Трьох Королів), які, за потреби, допоможуть вчителеві відтворити на уроці відповідну атмосферу та розповісти про традиції святкування народних свят в німецькомовних країнах. У збірнику є також різноманітні дитячі та народні пісні, які можна використати як на уроці, так і в позакласній роботі.

Для вчителів німецької мови різного типу шкіл, студентів, учнів.

 

Квести на уроках німецької / С. Агапшук. — Київ : Перше вересня, 2016. — 112 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Німецька мова — цікавий предмет. І вивчати його потрібно також цікаво. Пропонуємо розробки квестів для проведення занять у 5—9-х класах на уроках німецької мови. Їх можна використовувати не лише для підбиття підсумків вивчених тем, а й для розширення інтересів учнів та їхніх знань іноземної мови.

 

 

Австрія : Країна і люди. — Київ : Шкільний світ, 2007. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Пропонований збірник «Австрія. Країна і люди» містить країнознавчі тексти з завданнями до теми «Австрія». Збірник структурований за темами. Пропонований у збірнику матеріал допоможе вчителю урізноманітнити роботу на уроці. Він може також бути використаний для проектної роботи, домашнього читання та самостійного опрацювання учнями.

Для вчителів різного типу шкіл, учнів старших класів, студентів профільних навчальних закладів.

 

Німецька мова як друга іноземна : 7 кл. : третій рік навчання. — Київ : Шкільний світ, 2007. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник містить програму з німецької мови для 7-го класу. Зміст збірника охоплює сфери спілкування, передбачені програмою для навчання другої іноземної мови.

Збірник структурований за видами мовленнєвої діяльності. Пропоновані завдання та ідеї, подані тут, допоможуть вчителям, які викладають німецьку мову як другу іноземну в загальноосвітній школі, ліцеях та гімназіях, зробити урок цікавим та змістовним.

Збірник містить також розділи «Wir spielen Theater» та « Es tönen die Lieder», які зможуть допомогти на уроці.

Німецька мова. Граматика в таблицях / упоряд. Л. Горбач. — Київ : Шкільний світ, 2009. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Посібник «Німецька мова. Граматика в таблицях» містить граматичні таблиці та основні правила з граматики німецької мови, які ілюструються прикладами. Посібник чітко структурований за темами. Для полегшення користування посібником коментар до таблиць подається німецькою та українською мовами.

Для вчителів німецької мови, студентів, учнів та всіх, хто вивчає мову самостійно.

 

Звичаї та свята Німеччини, Австрії, Швейцарії / Л. Васильківська, Н. Ковальчук. — Київ : Шкільний світ, 2007. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Збірник містить тексти, вірші, творчі завдання з країнознавчої тематики. Читачі дізнаються про святкування Різдва, Великодня, Дня Матері та інших свят в Німеччині та в німецькомовних країнах.

Завдання до текстів мають комунікативну спрямованість.

Збірник призначений для використання вчителями та викладачами німецької мови, а також учнями шкіл, гімназій, ліцеїв, студентами та широким колом зацікавлених у вивченні німецьких звичаїв і традицій.

 

Тести з німецької : Читання. — Київ : Шкільний світ, 2007. — 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»). — Бібліогр.: с. 127.

Збірник містить текстові завдання з читання, які допоможуть підготувати учнів до тестування з німецької мови.

Подані у книжці завдання можна успішно застосувати вчителям на уроці німецької мови у старших класах шкіл, гімназій та ліцеїв, а також студентам для вдосконалення навичок та вмінь читання німецькою мовою, для використання під час поточної та підсумкової перевірки знань.

Для вчителів німецької мови, учнів та студентів.

 

Reime. Gedichte. Rätsel (Римівки, лічилки, вірші й загадки) / уклад. М. Бондар. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2008. — 96 с.

У збірнику подано рисівки, лічилки, вірші й загадки. Весь матеріал згруповано за тематичним принципом, збірник містить 11 тем. Переклад найважчих конструкцій, ідіоматичних висловів та слів подано в примітках.

Збірник призначається для учнів 2—5 класів, які вивчають німецьку мову як основну, та 5—6 класів при вивченні німецької мови як другої іноземної мови. Може бути широко використаний для роботи в класі, позакласного читання та гурткової роботи.

 

Німецька мова: посібник-порадник для старшокласників та вступників до вузу / уклад. : Б. І. Гінка, З. Д. Мелех. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 1998. — 200 с.

Укладено відповідно до вимог програми МО України з німецької мови.

 

 

 

 

 

Реформа німецької орфографії / уклад. М. Бондар. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2005. — 48 с.

Пропонований посібник є довідковим матеріалом для вивчення німецької мови. З 31 серпня 2015 року нормативним стане тільки новий правопис німецької мови, основні змінені правила якого викладено в даному посібнику.

Словник часто вживаних слів, правопис яких змінюється за новими правилами, може бути використаний на заняттях німецької мови.

Для вчителів, студентів, абітурієнтів та учнів загальноосвітніх шкіл, які вивчають німецьку мову.

 

Савчук І. Deutsche Hör- und Lesetexte : навчальний посібник для учнів 8—11 класів та вчителів німецької мови / І. Савчук. — Тернопіль : Астон, 2002. — 87 с.

Навчальний посібник призначений для учнів 8—11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій і ліцеїв та вчителів німецької мови.

 

 

 

 

 

Скарбничка з германістики : посібник-порадник для студентів германістів / автор-упоряд. Гінка Б. І. — Тернопіль : Астон, 2002. — 208 с.

Даний посібник-порадник є своєрідною хрестоматією з германістики. Він складається з 14 розділів, що охоплюють навчальний та навчально-методичний матеріал, не відображений в чинних підручниках та посібниках з німецької мови для вищої школи, але який є необхідним для професійного становлення майбутнього вчителя німецької мови. Мета посібника-порадника — допомогти студентам-германістам і тим, хто вивчає німецьку мову як другу спеціальність, самостійно опрацювати та засвоїти важливі аспекти германістики, що сприятиме глибшому формуванню у них навичок усного мовлення і піднесенню рівня професійної компетенції.

Розрахований на студентів-германістів, студентів англійського та французького відділень, що вивчають німецьку мову як другу спеціальність, на учнів старших класів спеціалізованих шкіл, методистів та вчителів німецької мови.

Berühmte Deutsche : meine Hauslektüre. Für die 7 Klasse. Видатні німці : моє домашнє читання. 7 клас. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2009. — 64 с.

Навчальний посібник з домашнього читання містить вісім тем із дворівневими текстами і завданнями до них.

Призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх шкіл, які вивчають німецьку мову.

 

 

 

Ігрові моменти на уроках німецької мови. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2008. — 80 с.

Посібник буде корисним учителям для урізноманітнення навчальної діяльності, подання матеріалу в ігровій формі, що сприятиме мимовільному швидкому поповненню лексичного запасу учнів, розвитку абстрактного мислення.

Посібник можна використовувати для роботи гуртків, організації позакласних заходів з німецької мови. Він допоможе вчителям у проведенні нестандартних, цікавих уроків.

Для вчителів іноземної мови загальноосвітніх шкіл, студентів факультетів іноземних мов педагогічних ВНЗ, викладачів, методистів.

Sprechen wir Deutsch! 200 Gesprächsthemen. Поговорімо німецькою! 200 усних розмовних тем. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2016. — 288 с.

Посібник містить 200 усних розмовних тем, які можна використовувати під час вивчення під час вивчення німецької мови. Теми, запропоновані в посібнику, відповідають Програмі вивчення німецької мови в навчальних закладах України.

Для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, абітурієнтів, студентів ВНЗ, вчителів, а також усіх, хто самостійно вивчає німецьку мову.

 

Німецька мова : репетитор. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2011. — 192 с.

У посібнику пропонуються завдання з німецької мови, які можна використовувати у підготовці до зовнішнього незалежного тестування (ЗНО), а також для проведення поточного та підсумкового контролю навчальних досягнень чи самостійної роботи учнів. Завдання спрямовані на перевірку сформованості граматичних та лексичних умінь та навичок, а також знань про країну, мова якої вивчається.

Посібник призначений для учнів старших класів, абітурієнтів, студентів, учителів, а також для всіх, хто вивчає німецьку мову.

 

Deutsch mit Spaß! Spielen im Unterricht. Grundstufe / Л. Горбач. — Київ : Перше вересня, 2016. — 76 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Видання містить добірку ігор різних видів: з кубиками, картками, у вигляді гри «Доміно», кросворди тощо. До ігор подано коротку інструкцію, перелік лексики для опрацювання, а також короткі вірші та римування, які містять відповідні слова.

Книжка чітко структурована, що робить її легкою в користуванні як на уроці, так і в позаурочний час. Лексичне наповнення видання відповідає чинній програмі з іноземних мов для початкової школи.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл, студентів вишів та педагогічних училищ, учнів, усіх зацікавлених.

Landeskunde. Texte mit Arbeitsblättern / Л. В. Горбач. — Київ : Перше вересня, 2015. — 72 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

Книжка «Landeskunde. Texte mit Arbeitsblättern» містить країнознавчий матеріал про німецькомовні країни. Зміст книжки охоплює такі теми: «Німецькомовні країни», «Найбільші міста Німеччини», «Річки та озера», «Свята».

Посібник може слугувати доповненням до основного курсу німецької мови в старшій школі, а також є чудовою пропозицією для спецкурсу з країнознавства.

Поданий матеріал можна також використовувати для самостійної роботи учнів на уроці та вдома. Книжка чітко структурована, що робить її зручною в користуванні.

Для вчителів німецької мови різних типів шкіл, учнів 9—11-х класів, студентів педучилищ та вишів.

 

 

 

Підготувала Юлія Чуйко, бібліотекар І категорії відділу літератури іноземними мовами ТОУНБ

© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2017—2020
Оновлення: жовтень 2020

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку