(сторінками нових видань героїчно-патріотичної тематики)

 

Революція гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного українця зокрема.

Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

Пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку «У серці Бог, Україна, свобода!», на якій представлено книги, котрі розповідають про події Євромайдану, бої на сході України й людей, які творять історію України й виборюють незалежність для своєї держави.Автор — Олег Шупляк

Небо падає. Не мовчи,

мільйони нас, ми спіймаєм.

Скільки вистачить сил — кричи.

Нехай кожен у світі знає:

в Україні страшна біда,

земля рідна реве від болю.

Почалася кривава війна,

Україна стає до бою.

Анастасія Дмитрук


Борітеся — поборете! : Поетика революції / уклад. та авт. передм. О. Уліщенко. — Харків : Віват, 2014. — 96 с.

До книги увійшли вірші поетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю —боротьбою за незалежність, свободу й соборність України. Поетичні рядки сповнені туги за полеглими в нерівному бою і, разом із тим, світлої віри в перемогу, нездоланність нашого народу. Світлини з Майдану проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь.Відлуння Майдану / упоряд. Л. Любарська. — Тернопіль : Терно граф,
2014. — 288 с.


Книжка «Відлуння Майдану» — це колективний збірник поетів України, своєрідна сповідь через Слово перед совістю кожного. Вона про тих патріотів України, які виборювали свободу на майдані Незалежності холодної зими
2013—2014 рр., про героїчні подвиги Героїв, які донині виборюють волю для своєї держави в зоні АТО. Кожен твір передає любов до наших українських героїв, починаючи з Євромайдану й закінчуючи сумними подіями на сході нашої країни. Кожен рядок передає гордість за кожного бійця; співчуття тим, хто не дочекався з війни своїх рідних і близьких; надію на те, що Україна переможе.

Дане видання — це своєрідний духовний віночок, який вплітається в історію нашої України, хай і сумною ниточкою, та з великою надією на Господа, що в нас усе буде добре.Волонтери : Мобілізація добра : збірка оповідань / уклад. та авт. передм. І. Карпа. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. — 253, [3] с.


Ця книга — про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ, що похитнувся водномить. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, полонених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла… Строкатий килим із віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.[94 дні] : Євромайдан очима ТСН / [авт. ідеї Т. Пушнова ; голов. ред. А. Чех]. — Київ : Основи, 2014. — 165 с. : фот.


Телевізійні новини живуть недовго, зазвичай уже за кілька годин поступаючись місцем більш актуальним. Проте саме вони найкраще передають дух подій, яким судилося потрапити до підручників історії.

У книзі «[94 дні]: Євромайдан очима ТСН» за матеріалами команди телеканалу відтворюється хронологія подій Революції гідності. Це видання — колективне бачення журналістів, операторів, редакторів і ведучих «Телевізійної служби новин», для кожного з яких Євромайдан став не лише роботою, а й важливою сторінкою життя.Євромайдан : лірична хроніка [поетична колекція]. — Брустурів : Дискурсус, 2014. — 44 с.


Коли люди пережили шок від перших кривавих подій, гнів помсти й холоднокровність оборони, — почалося глобальне структурне осмислення нової дійсності. Поезія — це перші спроби зрозуміти, що відбулося.Євромайдан : хроніка відчуттів. — Брустурів : Дискурсус, 2014. — 156 с.


Подія Євромайдану й окремі дії в період його тривання матимуть повно інтерпретацій із поглядів історичного, суспільного, культурного… Уже зараз звучить чимало думок й оцінок. Але на все свій час.

Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук, як літописці Євромайдану, не фіксують події, а реагують на них так, як може відгукуватися кожен українець. І роблять вони це у власній письменницькій манері.З Батьківщиною в серці : худож.-публіцист. альманах із присвятою захисникам Вітчизни / [за заг. ред. І. Гуськова, Л. Погиби]. — Київ : Центр навч.-наук. та наук.-практ. вид. НА СБ України, 2014. — 120 с.


До альманаху увійшли поетичні, публіцистичні та прозові твори курсантів, студентів, викладачів і співробітників Національної академії Служби безпеки України, а також членів їхніх сімей.

У творах автори намагаються висловити й передати свою підтримку солдатам захисникам, які сьогодні захищають територіальну цілісність України.Літопис самовидців : дев’ять місяців українського спротиву / авт. проекту
О. Забужко ; упоряд. Т. Терен. — Київ : Комора, 2014. — 312 с. : іл.


Від Євромайдану до АТО, від листопада 2013 року до липня 2014 року — ця книжка в хронологічній послідовності простежує зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві. Колективний портрет «народження нації», що за кілька місяців пройшла шлях від мирного протесту до національно визвольної війни, складено з найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, виступів у інтернеті, фрагментів новинної стрічки тощо.

Понад сотню авторів збірника, серед яких як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві «ніки», об’єднує одне: усі вони були свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі «причетного спостереження». Читач таким чином отримує можливість доторкнутися до історії в момент її прямого творення.Україна — Європа : [антологія] / упорядкув. та вступ. ст. О. Красовицького. — Харків : Фоліо, 2014. — 572, [1] c.


Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще невиданих романів — тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же й трагічна сучасність — в антології є й складні міжнаціональні стосунки на територїї нашої країни, і тема Майдану, і навіть збитий «Боїнг».Амеліна, В. Синдром листопаду, або Homo Compatiens / В. Амеліна. — Брустурів : Дискурсус, 2014. — 208 с.


Якби не психічна девіація героя, що наповнює оповідь дивними, схожими чи то на галюцинації, чи то на ясновидіння мареннями, ми б отримали біографію цілком пересічного нашого сучасника, що виріс у дитячому будинку, пережив буремні 90-ті, адаптувався до соціальних змін і дожив до наших днів, актуальним маркуванням яких усе ще залишається Майдан. Однак і фантастична особливість героя, і його видіння, що пунктиром проходять через усю книгу, малюючи вже не зовсім упізнавану, а іноді — цілком загадкову дійсність, і своєрідні авторські притчі, які збагачують простір тексту додатковим виміром, перетворюють «Синдром листопаду» на складний поліфонічний твір, де біографічні та історичні реалії — далеко не основні елементи конструкції.

Саме через унікальну здатність героя відчувати й переживати чужі страждання авторка вплітає українські події останніх років у контекст новітньої історії цілого світу. І йдеться не так про політичні паралелі (скажімо, Майдану київського і майдану Тахрір у Єгипті), як про те, що в сучасному глобалізованому світі немає і не може бути локальних конфліктів…Аржаковський, А. Розбрат України з Росією: стратегія виходу з піке / А. Аржаковський. — Харків : Віват, 2015. — 256 с. — (Погляд з Європи).


Антуан Аржаковський — відомий французький інтелектуал, доктор історичних наук, філософ та богослов. Його історичний погляд на витоки сьогоднішнього військового конфлікту між Україною та Росією важливий для нас тим, що може претендувати на певну об’єктивність.

По-перше, він осмислює історичну ретроспективу не зсередини ситуації, а ззовні. По-друге, робить це із глибоким розумінням ментальних відмінностей двох народів, оскільки має власний досвід роботи в обох країнах (декілька років очолював Французький університетський коледж при МДУ, а потім був заступником директора Французького культурного центру в Києві та директором Інституту екуменічних досліджень при Українському католицькому університеті у Львові).

Ця книга, відзначена у Франції премією Григорія Орлика, — рідкісна можливість побачити ситуацію в нашій країні очима небайдужого європейця, який одночасно й глибоко розуміє предмет дослідження, і гаряче переживає за все, що відбувається зараз в Україні та Росії.Димид, К. Каміння Майдану / К. Димид, М. Димид. — Львів : Свічадо : Укр. катол. ун-т, 2014. — 277 с.


Те, що людина творить Майбутнє, — очевидно, однак не всі це усвідомлюють. Бо їхній простір свободи іноді обмежений чи навіть закритий. Вони дивляться, але не бачать. Те, що люди пережили на Майдані, — це Майбутнє, яке тепер у них живе! Воно сильніше від минулого і від смерті, це — дотик Вічності!

Усе представлене в цьому альбомі — лише несміливий погляд на пережите, яке з’єднало учасників Повстання Духу в один народ і піднесло до спільних висот. Особистість кожного — це конгломерат позитивів і негативів, що проявляються в немічності, але коли людина приносить безкорисливу жертву для ближнього — тоді всі торкаємося божественного.Жадан, С. Життя Марії : [книга віршів і перекладів] / С. Жадан. — Чернівці : Книги — XXI, 2015. — 184 с.


У поетичній збірці «Життя Марії» Сергій Жадан розмовляє про найдорожчі листи й спалені мости, втрачені місця та зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібрами, власними та перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими й живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати — якщо не нас, то хоча би наших дітей.

Найлегше заняття в часи війни — ненавидіти чужих. Найважче — досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно та про що завгодно. Головне — не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги.


Кідрук, М. Небратні / М. Кідрук. — Харків : Клуб сімейного дозвілля,
2015. — 304 с.


Щоб зрозуміти події, які нині розбурхують нашу країну, треба перш за все усвідомити їхні причини. Макс Кідрук провів власне публіцистичне дослідження щодо відносин двох держав — України й Росії, аналізуючи, чи насправді були такими безхмарними стосунки «братерських» країн, розвінчуючи сталі міфи та даючи прогнози щодо конфлікту між країнами.

У квітні 2015 року під назвою «Ja, Ukrainiec» книгу презентовано в Польщі.Кокотюха, А. Вогняна зима : роман / А. Кокотюха ; передм. Ю. Луценка. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. — 352 с.


Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013—2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності, щоправда, по різні боки барикад.

Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу й робить «коктейлі Молотова». Тітушка Сірий не має переконань. Аби платили. А Олег, боєць «Беркуту», готовий карати «майданутих» навіть задарма…

Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо й затамовуємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре..

Народний депутат України Юрій Луценко зазначив про «Вогняну зиму»: «Книжка пахне димом палаючих шин і обпікає вогнем очей, з її сторінок чути грюкіт бруківки і скажений ритм серцебиття. Вона кипить пристрастями. Тут люблять, борються і страждають по-справжньому.Тільки так зміг перемогти Майдан. Тільки так зможе народитися нова Україна».Кокотюха, А. Київські бомби : роман / А. Кокотюха. — Харків : Фоліо, 2014. — 379 с.


1907 рік. У Російській імперії — конституційний переворот. Влада широким фронтом наступає на громадянські права та свободи людей. У відповідь звучать постріли та летять саморобні бомби. Київ тих часів стає ареною бойових дій. Тут, немов гриби, виростають бойові організації, чиї дії вже не підпорядковані єдиному центру.

Андрій Волох, молодий українець, вигнаний з університету за участь у протестах, теж бере до рук зброю. Тепер він — Полтава. І його подальша доля тісно переплітається з радикальним ватажком бойовиків Залізняком, професійним терористом Штерном, жандармським ротмістром Підвисоцьким та Фаїною — вдовою страченого революціонера, котра прагне помсти. Але чи повною мірою прийнятні ідеї тотального терору для таких, як Полтава? Тим більше якщо терор — зброя не лише бойовиків, а й влади, яка з ними бореться…Кошкіна, С. Майдан. Нерозказана історія : головне розслідування подій Революції Гідності / С. Кошкіна. — Київ : Брайт Стар Паблишинг, 2015. — 400 с.


Переклад українською документальної книги, журналістського розслідування, що є своєрідною хронологією Революції гідності, її «кулуарною» історією, те, чого не було видно простим людям на Майдані, перед екранами телевізорів і моніторами комп’ютерів.

У цій книзі зібрано відверті інтерв’ю з головними персонажами тієї історичної зими. Персонажами, що перебували по обидва боки барикад.

80 відсотків контенту є унікальним — дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Завдання — максимально точно реконструювати події, насамперед кулуарні, процеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції гідності.Лещук, Т. Небесна сотня : поезії / Т. Лещук. — Львів : [б. в.], 2014. — 214 с.


У виданні подано три групи поезій: «Філософські поезії», «Небесна сотня», тобто поезії, присвячені нашим воїнам, що борються на сході України, та «Інші поезії» — вірші автора.

Підручник відповідає вимогам статутів, програм, настанов та керівних документів, що регламентують підготовку бійців підрозділів територіальної оборони. Матеріал, викладений у виданні, відповідає програмам основних дисциплін бойової підготовки.Магда, Є. Гібридна війна: вижити і перемогти / Є. Магда. — Харків : Віват, 2015. — 314 с.


Гібридна війна — явище нове для міжнародних відносин. Росія використовувала цей механізм для підпорядкування України своїм інтересам в умовах формального збереження суверенітету нашою країною.

Євген Магда у своїй книзі «Гібридна війна: вижити і перемогти» розповідає про історичний, енергетичний, інформаційно-психологічний аспекти гібридної війни, називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Не обмежуючись твердженням «у всьому винен Путін», автор аналізує причини послаблення України, зазначає головні прояви агресії й пропонує рецепт перемоги в протистоянні найбільшій державі світу.Матіяш, Д. День Сніговика / Д. Матіяш. — Брустурів : Дискурсус, 2014. —
224 с. : іл.


У Медовому місті живе Ірма, яка дуже хоче стати математиком і вчитися в Особливій математичній школі у Великому місті. Але вона не знає, що там править жорстокий диктатор, який нищить усі дерева, забороняє людям тримати домашніх тварин, бачити сни і — що найгірше — любити сніг, бо за давнім пророцтвом саме це може знищити владу тирана.

Ірма володіє особливим даром, а виявити його може «перевірка снігом», яку одного дня проводять в Ірминому місті. І тепер на дівчину чекають випробування, які можна подолати тільки за допомогою друзів та свого особливого дару. Можливо, одного дня на головній площі Великого міста таки виросте Сніговик?Романишин, Р. Війна, що змінила Рондо / Р. Романишин, А. Лесів. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. — 35 с. : іл.


Це книжка — про місто, у яке прийшла війна. «Ми навмисно не робили наших персонажів людьми, а досить крихкими істотами, щоб показати: коли приходить війна, ми усі стаємо безпомічними, нас легко зламати, — розповідає Романа Романишин. — Війна теж окремий персонаж. Адже ворог щоразу інший, а війна — це зло, незалежно від того, що стоїть за цим поняттям».

Книга «Війна, що змінила Рондо» розповідає історію міста Рондо, у якому живуть тендітні та вразливі створіння. Головними персонажами є троє друзів — Данко, Зірка та Фабіян. У мирне місто одного дня приходить війна. Лихо завжди приходить зненацька, війни ніхто ніколи не знав і тим паче не чекав, проте вона прийшла і торкнулася кожного мешканця Рондо.

Це книга про те, що перемогти у війні можна лише згуртувавшись, а справжнім героєм може стати кожен. Проте, навіть коли війна закінчується, вона назавжди залишає по собі сліди.

«Війна, що змінила Рондо» — це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. А ще ця книга — це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й із собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.Рудневич, М. Я з небесної сотні : повість / М. Рудневич. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. — 182 с. ; зустріч. паг.


Герой повісті чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка навчається в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції… Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до столиці.

Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли…


Слабошпицький, М. Велика війна 2014… : Україна: виклики, події, матеріали / М. Слабошпицький. — Київ : Ярославів Вал, 2015. — 320 с. : іл.


Це книжка про війну та суспільство. Про наші надії й розчарування. І — про обов’язок влади перед народом.

«Коли війна закінчиться (а вона таки закінчиться!), ми повернемося до цих проблем — нас спонукатиме пам’ять про героїв Небесної сотні, — про загиблих на ній, зрештою, всі й кожен, хто хоче нової України, візьмуться за все відкладене через форс-мажорні обставини». (Михайло Слабошпицький).


Слабошпицький, М. Гамбіт надії. Україна : констатації, матеріали, виклики, сподівання / М. Слабошпицький. — Київ : Ярославів Вал, 2014. — 312 с. : іл.


Це книжка про Майдан. Про нашу перемогу над режимом Януковича. І про подвиг Небесної сотні. І про те, як у війні з російськими найманцями гартується наша нація.


Стасюк, О. Молимося. Віримо. Чекаємо : поезія / О. Стасюк. — Вінниця : [б.в.], 2015. — 24 с.


Сучасна молода поезія здатна викликати не лише смуток, біль, страждання, але й подив, надію, відчуття гідності, духовного злету.

Ольга Стасюк — 17-річна вінницька поетеса, яка має в доробку дві книги («Збірка весен та гарячого літа» та «Вклонюся небу») та ще одну маленьку збірочку «Не хочу стояти осторонь», присвячену подіям Революції гідності.

Авторка не могла не зреагувати на події, що відбуваються в країні. Її нові вірші-звернення до солдата в АТО та поранених бійців неодноразово побували й на передовій, і у військових госпіталях. А згодом виникла ідея зібрати їх усіх разом, щоб якомога більше героїв нашої країни отримали той «вогник», про який вона пише, щоб вони знали, що за них моляться, у них вірять, їх чекають.

«Сьогодні на планеті збільшилась на одну кількість людей, які тебе чекають. Тобто тепер чекатиму і я. Не знаю твого імені, але то не проблема. Де б не був ти, в холодних окопах чи лікарняних палатах, поранений, попечений чи здоровий і готовий хоч зараз іти в бій — я чекаю і сподіваюсь, що ти скоро повернешся додому. Вірю в тебе, вірю в мир. Нехай ця книжечка додасть тобі трохи сили у твоїй важкій, але такій потрібній праці захисту нашої країни. Вдячна тобі за все, що ти зробив для України, для цілого народу. Повір, усі ми, тут, у спокійних селах чи містах, молимося, віримо, чекаємо…»


Стасюк, О. Не хочу стояти осторонь: Стежками Революції : поезія / О. Стасюк. — Вінниця [б. в.], 2014. — 36 с.


Революція 2014 року не могла не зачепити серце молодої вінницької поетеси Ольги Стасюк. Її твори про Майдан сповнені віри, надії та щирого юнацького патріотизму. Ці події 2013—2014 років постають перед читачем як втілення глибокої ідеї переродження суспільства, коли народ виходить із давніх тенет рабства, а моральні та духовні цінності перемагають над матеріальними.

Поетеса впевнена, що ця сторінка української історії ніколи не зникне в забутті, а нашу країну чекає лише вільне, незалежне майбутнє.


Стасюк, О. Я надиктовую пальцями тишу / О. Стасюк. — Львів : Свічадо, 2015. — 384 с.


До нової збірки «Я надиктовую пальцями тишу» юної вінницької поетеси Олі Стасюк увійшли деякі патріотичні поезії з попередньої, а відносно новий цикл «Героям АТО» включив твори, які справді неодноразово побували у воєнних госпіталях та безпосередньо в зоні ведення бойових дій. Попри тривожні події в час написання віршів, тут також можна знайти твори про природу, кохання, пошук життєвого шляху, дитячі чи юнацькі мрії та сподівання.Фельштинський, Ю. Третя світова: битва за Україну / Ю. Фельштинський, М. Станчев ; пер. з рос. В. Єшкілєва. — Київ : Наш формат, 2015. — 408 с.


Чи переросте битва за Україну в Третю світову війну або ж стане для Росії новим Афганістаном, що призведе до краху режиму Путіна — основне питання, на яке шукають відповідь всесвітньо відомий історик Юрій Фельштинський та екс-радник МЗС України Михайло Станчев. Гострий лікбез з авторськими ремарками від екс-радника Бориса Березовського охоплює дражливі моменти історії російсько-українського конфлікту — від давніх часів і до тепер, зокрема проблематику економічного та газового шантажу Росії, а також далекосяжні плани та спроби Росії створити з України плацдарм для подальшої інвазії в східноєвропейські країни — із застосуванням тактики гітлерівської Німеччини та сталінського Радянського Союзу. Поміж тим читач знайде на сторінках видання контраверсійні версії відомих подій, заплутані детективні політичні сюжети — гучні вбивства та біографії відомих персонажів-політиків, які «засвітилися» на плівках сумнозвісного майора Мельниченка та посіли почесне місце в олігархічній ієрархії.


Ван Херпен, Марсель Х. Війни Путіна: Чечня, Грузія, Україна : незасвоєні уроки минулого / Марсель Х. Ван Херпен. — Харків : Віват, 2015. — 304 с.


Книжка «Війни Путіна» — це глибокий аналіз воєнних подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд людини, яка, не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх із позицій міжнародного права і шукає вихід з пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знаннями, дати відсіч і захистити себе? Адже на кону не просто цілісність країни, на кону — її існування!


Чупа, О. Казки мого бомбосховища : роман / О. Чупа ; передм. С. Андрухович. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. — 224 с.


Типовий під’їзд звичайного будинку в спальному районі. Чотири поверхи. Двадцять квартир. Хто мешкає за їхніми дверима? Філософи й алкоголіки, науковці й авантюристи, джентльмени невдачі та леді блакитної крові, розгублені розбишаками та закохані панянки — загалом, звичайнісінькі та водночас унікальні люди — такі, як і всюди. Двадцять історій — кумедних і сумних, щасливих і болісних, божевільних і буденних — немов фрагменти мозаїки, складаються в один день звичайного життя жителів Донбасу. Один день ще мирного життя… Хто ж знав, що їх лишилося так небагато й незабаром автор цієї книги опиниться в бомбосховищі, ховаючись від «Градів» разом із її героями?Шеляженко, Ю. Мій Євромайдан / Ю. Шеляженко. — 2-ге вид., перероб. та допов. — Київ : Шеляженко. Ю., 2013. — 32 с.


Видання містить інформацію про пам’ятні події краю та його видатниЄвроінтеграцію кожен має починати із себе. Такою є головна ідея цієї збірки публіцистичних та літературних творів, укладеної на честь Євромайдану — громадської акції за вступ України до Європейського Союзу. Читачеві пропонується подумати про майбутнє без фанатизму і, перш за все, відповісти на питання про свій власний внесок у побудову європейської України.х людей.


 

 

 

 

Видання авторів Тернопільщини

Ми вийшли зі своїх темниць

Ми хочемо сонця і волі

Ми кажемо вам усім:

Доволі доволі доволі!

Борис Гуменюк

Андрушків, Б. Майдане, доленько, я твій… : поезія у контексті авторської книги «Реквієм за втраченими можливостями, або Сповідь та каяття українця» / Б. Андрушків — Тернопіль : Терно-граф, 2014. — 44 с.

У поетичному збірникові члена Національної спілки письменників України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора економічних наук, професора Богдана Андрушківа через призму нинішніх суспільних процесів, з вершини його майже сімдесятирічного віку, зроблено спробу дати їх оцінку.

Очима автора, поетичним словом розкрито проблеми становлення державності та економіки, моралі й духовності у їх взаємозв’язку та під різними кутами зору. До кожного з віршів у формі авторських відступів запропоновано влучні коментарі й трактування в контексті сьогоднішньої соціально економічної ситуації в Україні.

Видання розраховане на політиків, філософів, громадських діячів та широкий читацький загал. Також буде цікавим тим, хто знає автора, особисто зустрічався з цією непересічною людиною.


Гуменюк, Б. Вірші з війни : поезії / Б. Гуменюк. — Київ : Ярославів Вал, 2015. — 136 с. — (Сучасна поезія).

Про війну й душу сьогодні можна писати тільки так, як пише Борис Гуменюк. Саме за збірку «Вірші з війни» його удостоєно літературної премії ім. В. Свідзінського.

І саме таким поетам віриш, адже Борис Гуменюк має за своє кредо «життя, як творчість і творчість, як життя», — найкращий тому доказ те, що написана ця збірка під свист ворожої артилерїї в с. Пісках, де Борис тримає лінію оборони у складі добровольчого батальйону «ОУН».

Борис Гуменюк — лауреат премії Всеукраїнського культурно наукового фонду ім. Т. Шевченка «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля» за невтомну просвітницьку діяльність та патріотичну жертовність у зоні АТО, що є високим взірцем самовідданого патріотизму.


Грабовий, О. Підручник бійця територіальної оборони / О. Грабовий, С. Лісовий, С. Ліпянін. — Тернопіль : Терно-граф, 2014. — 264 с. : іл., табл.

У даному підручникові викладено основи вогневої підготовки, тактичної підготовки, військової топографії, інженерної підготовки, захисту від зброї масового враження, основ організації зв’язку, військово-медичної підготовки та ремонтно евакуаційних заходів.


Крем’янчанка, Н. Рабів до раю не пускають : нариси, оповідання Н. Крем’янчанка. — Тернопіль : Терно-граф, 2015. — 160 с.: іл.

Ще не забуті події на Майдані і війна на сході України болем відгукуються зі сторінок нової книги Неоніли Крем’янчанки «Рабів до раю не пускають». Тут ідеться і про героїв Небесної сотні, і про тих сміливців, які виборюють нашу незалежність на Донеччині й Луганщині, і про волонтерів, священнослужителів, без допомоги яких важко жилося б нашим землякам героям у холодних окопах під пильним прицілом «друзів-братів».

Книга звернена до наших гарячих сердець, завдяки яким ми зуміємо дати гідну відсіч ворогу. За щасливе майбутнє боролася Небесна сотня, за це боротимемося й ми.


Мельничук, Б. Перейти на другий берег : нові новели, поезії, п’єси, пісні, статті; дещо про автора / Б. Мельничук. — Тернопіль : Терно-граф, 2014. — 864 с. : іл.

Книгу відомого тернопільського письменника, журналіста й краєзнавця, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата низки престижних літературних премій Богдана Мельничука склали різножанрові тексти, новели, поезії, п’єси, пісні, статті. Видання розраховане на читачів різних уподобань, професій та віку.


Монастирська, О. Горджуся, що я українка : поезії / О. Монастирська. — Тернопіль : Терно-граф, 2014. — 72 с. : іл.

Ця лірична «перша ластівка» приваблює щирістю почуттів авторки, глибиною її переживань, свіжістю поетичного погляду на світ.

Буремні події Революції гідності. Фронтові повідомлення із зони АТО ранили душу, спонукали взятися за перо. Так народилися перші поетичні рядки.

Любов до рідного краю, співчуття до близьких є провідними мотивами віршів Ольги Монастирської.

Книга розрахована на масового читача.


Савчук, В. Зерна з-під градобою / В. Савчук. — Тернопіль : Терно граф, 2015. — 52 с.

Нова збірка віршів «Зерна з-під градобою» Василя Савчука — відгук поета на криваві події 2015 року на сході України, спричинені терористичними формуваннями за прямої підтримки кремлівського режиму.

Синам України, Героям східного фронту та їх родинам зі поклоном.

Провідний мотив творів — геройство захисників незалежності й територіальної цілісності нашої держави, українського народу від оснащеного руйнівною зброєю агресора.


Юркевич, А. Моя революція : спогади / А. Юркевич. — Тернопіль : Вектор, 2015. — 40 с. : фот.

Книга тернополянина, учасника Революції гідності, командира другого взводу другої роти батальйону «Айдар» Андрія Юркевича (позивний «Грізлі»), який загинув 5 вересня 2014 року неподалік села Весела Гора на Луганщині. Це спогади про події 18—20 лютого 2014 року в Києві. Як зазначив автор, це «посвята як тим героям, які не повернулись додому, так і тим, хто залишився живим і загартував свій дух для подальшої боротьби».


Юркова, Л. Хресна дорога України / Л. Юркова. — Тернопіль : Терно граф, 2014. — 20 с. : іл.

Перебуваючи далеко від отчого краю, вона проймається болем за долю України, її багатостраждального народу. І хоча її віршованим рядкам ще бракує суттєвого вдосконалення, вони є криком душі авторки, гнівно таврують посягання ворожих орд на честь і незалежність рідної держави.


Правовий та соціальний захист бійців АТО / уклад. З. Гладчук. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — 128 с.

У виданні подано витяги з нормативно-правової бази України станом на 31 березня 2015 р.

Посібник призначений для учасників АТО та їх родин.


Тато, повернись живим! : Подарунок українським бійцям. — [Тернопіль] : [б. в.], [2015]. — 27 с.

У Тернополі випустили єдину в Україні збірку дитячих малюнків для бійців АТО із назвою «Тато, повернись живим!». Автори усіх малюнків — тернопільські школярі.

Тернопільські діти, які малюють малюнки і передають їх на фронт, виявляють свій патріотизм і реально підтримують бійців. Кожному воїну важливо відчувати любов і вдячність від українців, яких він захищає. Дякуючи дитячим малюнкам, бійці мають це відчуття.


 

 

 

Підготували: Тетяна Ковалькова, завідувач відділу міського абонементу,

Ростилав Гунько, бібліотекар відділу міського абонементу

© Тернопільська обласна універсальна бібліотека, 2015

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку