Сучасний етап природозаповідання, який розпочався після здобуття Україною незалежності, характеризується збільшенням кількості заповідних об’єктів. Це відбулося внаслідок створення двох нових регіональних і ландшафтних парків — «Загребелля» і Зарваницького — загальною площею 913 га; подальшого розширення мережі заказників місцевого значення (на 30 одиниць), загальною площе. 1888,8 га; зростання кількості пам’яток природи місцевого значення.

Станом на 1.01.2010 р. в Тернопільській області налічується 563 одиниці територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 120971,0518 га. Заповідні території області збільшилися до 8,73%.

У природно-заповідному фонді області переважають невеликі за площею. пам’ятки природи. Так, частка пам’яток природи (0,96% від площі природно-заповідного фонду) складає 72,6% загальної кількості об’єктів природно-заповідного фонду області, що підкреслює подрібненість і водночас збереження найменших фрагментів (компонентів) ландшафтів.

 

За 2009—2010 роки указами Президента України в області створено два національні природні парки — «Кременецькі гори» та «Дністровський каньйон», загальною площею близько 16 тис. га.

На територіях та об’єктах природно-заповідного фонду області охороняється 168 рідкісних та зникаючих видів рослин та 169 видів рідкісних тварин.

 


За матеріалами збірника «Статистичний щорічник Tернопільської області за 2012 рік».

© Головне управління статистики у Тернопільській області

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку