5.10—02.11.2019

ТИЖДЕНЬ ШВЕЙЦАРСЬКОГО КІНО (5 жовтня – 2 листопада)

Відкриватиме «Тиждень…» у суботу 5 жовтня драма Беттіни Оберлі «ЗА ВІТРОМ». Стрічка з зіркою французького кіно Мелані Тьєррі у головній ролі була удостоєна премії Variety Piazza Grande Award міжнародного кінофестивалю в Локарно. Сюжет фільму побудовано навколо молодої пари, яка тікає від метушні міста у віддалений альпійський куточок. У їхнє щасливе та розмірене життя вдирається інженер, який приїхав для встановлення вітряної турбіни.

19 жовтня запросимо до перегляду швейцарсько-німецької драми «НЕВИННИЙ» Сімона Жакме. Прем’єра фільму пройшла в рамках конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Сан-Себастьяні, де претендувала на Гран-прі та була відзначена премією Swiss Film Prize за найкращу жіночу роль. У центрі сюжету – жінка, однаково віддана родині, християнам-традиціоналістам та своїй дослідницькій роботі. Зустріч із колишнім коханцем ставить під сумнів її почуття, спосіб життя, а згодом і віру.

26 жовтня ― мелодрама «МРІЯ КАТРІНИ». За сюжетом, головна героїня стрічки хоче мати дітей, але її чоловік гине в автокатастрофі, та завдяки пересадці голови він повертається іншою людиною. На міжнародному кінофестивалі в Дубліні «Мрія Катріни» була відзначена за найкращу операторську роботу.

Також у програмі ― стрічка спільного виробництва Швейцарії та Італії «ЩАСЛИВИЙ ЛАЗАР» Аліче Рорвахер, відзначена премією за найкращий сценарій Канського кінофестивалю. Фільм розкриває перипетії дружби наївного сільського дурника Лазаря та розпещеного аристократа Танкреді. Показ відбудеться 2 листопада.

Початок всіх сеансів о 16:00. Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Кінопокази в рамках цього фестивалю є безкоштовними.

30.09.2019

КОНКУРСИ, ПРОГРАМИ, ГРАНТИ
Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм жовтень — грудень 2019 року.

4—30.05.2019

ШАРМАН ЛЕГРАН. Музика французького кіно (4 – 30 травня)

4 травня в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці  в рамках фестивалю «Французька Весна в Україні» стартує ретроспективна програма «Шарман Легран і музика французького кіно». У програмі — кіноперегляди робіт французького композитора Мішеля Леграна, який помер у січні цього року, та французьких музичних фільмів останніх років.

На рахунку класика французької музики Леграна — три премії «Оскар», п’ять «Греммі» і «Золотий глобус». Ми знаємо його за мелодіями «Шербурзьких парасольок». Ото ж в програмі кінопереглядів:

4 травня — музична драма Тоні Гатліфа «Джеронімо» (2014). Поринемо у світ Джеронімо — молодої соціальної працівниці, яка опікується підлітками кварталу Сен-П’єр. Ситуація загострюється, коли турецька дівчинка тікає зі свого весілля до коханого, молодого рома. Їх втеча призводить до сплеску ворожнечі.

11 травня — музична драма Мії Хансен-Леве «Едем» Історія життя французького діджея Поля, який прославився як піонер французького хаусу 1990-х. Захоплений музикою, нічним життям і стрімкою популярністю він забуває про інші важливі сторони свого життя.

18 травня —  Головна героїня музичної драми «Барбара» (2017, режисер – Матьє Амальрік) Бріджит готується до ролі відомої французької співачки Барбари. Актриса опрацьовує характер, жести, манери та інтонації Діви. Розучує партитури, переймає міміку — і все більше зливається з персонажем.

25 травня — Катрін Денев у мюзиклі «дівчата з Рошфора» (1967, режисер: Жак Демі. У маленьке приморське містечко поряд з базою ВМС приїжджають бродячі музиканти, щоб влаштувати карнавал. Серед гостей — двоє юнаків, яким доводиться звернутися за допомогою до місцевих сестер-близнючок Соланж і Дельфіни, які теж займаються музикою.

30 травня – мюзикл «Шербурзькі парасольки (1964, режисер: Жак Демі). Юна Женев’єва працює в сімейному галантерейному магазинчику – продає парасольки. Вона закохана в автомеханіка Гі, і той відповідає їй взаємністю. Але незабаром Гі забирають в армію та відправляють в Алжир.

Кіноперегляди відбуватимуться  в рамках кінопрограми фестивалю «Французька весна», організованої Французьким Інститутом в Україні у співпраці з компанією «Артхаус Трафік».

Початок сеансів – 15:00

15.05.2019

КРУГЛИЙ СТІЛ «ЄВРОПЕЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ Й САМОБУТНІСТЬ АРХІТЕКТУРНОЇ ТА МІСТОБУДІВНОЇ СПАДЩИНИ ТЕРНОПОЛЯ»

18 травня святкуватимемо День Європи. Традиційною низкою заходів відзначає свято колектив Тернопільської  обласної універсальної наукової бібліотеки. Вже 15 травня запрошуємо до участі в засіданні «круглого столу» на тему: «Європейські традиції й самобутність архітектурної та містобудівної  спадщини  Тернополя», присвячений питанням вивчення, збереження й популяризації архітектурної спадщини міста. У заході взяли участь:

  • Ярослав Омелянович Пелехатий — головний спеціаліст відділу культури, охорони культурної спадщини управління культури Тернопільської облдержадміністрації;
  • Данило Васильович Чепіль — архітектор, завідувач сектору охорони пам’яток архітектури та з питань монументальної творчості Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України;
  • Василь Омелянович Штокало — історик, науковець, дослідник.

Архітектура Тернополя — неймовірне поєднання минулого й сьогодення. Місто пережило панування різних імперій, зазнав численних культурних втрат у лихоліття І та ІІ Світових воєн,  і кожен з таких історичних періодів залишав на його архітектурній мапі свій відбиток.

За даними управління ЖКГ Тернопільської міської ради у місті налічується 5 архітектурних пам’яток національного значення та 202 пам’ятки місцевого значення. Історичний вигляд міста вдалося зберегти й тепер тут незвично поєднуються будівлі з минулих часів, релігійні святині та сучасні споруди.

Й досі тривають дослідницькі суперечки щодо історії появи Тернопільського замку — фортифікаційної споруди, що перекривала шлях кочовикам на рівнині від Теребовлі до Буська. Збереглися тут оборонні храми, як от: триконхова церква Різдва Христового по вулиці Руській, збудована в 1602—1608 pp. на місці згорілої наприкінці XVI ст. дерев’яної.

Цікаве оригінальне просторове рішення має оборонна Хрестовоздвиженська (Надставна) церква, будівництво якої датується другою половиною XVІ ст. Перші історичні відомості про неї містяться ще в грамоті князя Василя Костянтина Острозького від 1570 року. Проте народні легенди пов’язують її існування з постаттю Данила Галицького, що суперечить офіційній версії про заснування міста 1540 року Яном-Амором Тарновським.

Візитною карткою Тернополя та однією з чотирьох найпомітніших культових споруд західної школи бароко є Домініканський костел з монастирськими келіями, що постав у 1749—1779 роках на розі тогочасних міських оборонних валів. Барокові елементи були присутні й в архітектурі втраченої тернопільської синагоги.

Чи не найяскравішим зразком архітектури ХІХ століття є міський залізничний вокзал (1870, перебудований 1906).  Неоготичний стиль яскраво був представлений у будівлі Тернопільського парафіяльного костелу (1904–1908, архітектор Т.-М. Тальовський), на жаль зруйнованого в 1954 році.

На межі ХІХ — початку ХХ ст. під впливом віденських та львівських архітекторів  Тернопіль захопився модерном, з характерними для нього витонченістю деталей, декоративним литвом, кованими гратами, різьбленням на дереві та камені тощо. У цьому стилі йшла житлова та громадська забудова тодішнього центру.

Автентику старого міста,  зберігають Венеціанський дворик, будівлі Валової, Сагайдачного та ін. Якою була центральна частина міста на початку ХХ століття допоможе побачити встановлена на вулиці Листопадовій мініатюра центральної частини міста початку ХХ століття.

При відбудові майже повністю зруйнованого післявоєнного Тернополя створено нові квартали, міський центр зі скверами, бульварами, вулицями та ставом (1945, архітектори В. Новиков, Н. Панчук). Тоді ж набув поширення конструктивізм, в якому постали будівлі ПК «Березіль», краєзнавчого музею, театру ляльок та ін.

Особливого шарму Тернополю надають будівлі пансіонату сестер Йозефіток (нині обласна прокуратура), вілли А. Грабовського (нині обласна універсальна наукова бібліотека),  Австро-Угорського банку (нині Національний банк), готелю «Подільський» (колишній готель «Україна»), реальної гімназії (нині українська гімназія ім. І. Франка), «Міщанського братства» (нині філармонія) та ін.

У будівлі міської ради, що на вулиці Листопадовій, працювало командування місцевої дивізії. Також тут містилося офіцерське казино. У сусідньому будинку за № 3 діяв іпотечний банк, закладений у 1867 році. А от приміщення облдержадміністрації та обласної ради споруджено на місці, де стояв колегіум отців-єзуїтів.

Минуле й сьогодення міста поєднує пам’ятка-старожил — тристоронній годинник у сквері на бульварі Т. Шевченка, відновлений у 2014 році й внесений до «Спадщини світового годинникарства» — французького реєстру найоригінальніших витворів годинникового мистецтва.

26.03.2019

КОНКУРСИ, ПРОГРАМИ, ГРАНТИ

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм квітень — червень 2019 року.

23.02.2019

23 лютого 2019 року о 15:00 запрошуємо на кіноперегляд містичної драми «Пікнік біля Навислої скелі» австралійського режисера Пітера Віра. Показ відбудеться за підтримки Посольства Австралії в Україні та кінокомпанії Артхаус Трафік.

«Пікнік біля Навислої скелі» – стрічка 1975 року, знята режисером Пітером Віром за мотивами однойменного роману Джоан Ліндсі. У фільмі розповідається про таємниче зникнення на Навислій скелі в штаті Вікторія трьох дівчат і їхньої вчительки математики. Загадкові події, що нібито відбулися в останній Валентинів день XIX століття, залишені у фільмі без пояснення; вони породили безліч припущень та інтерпретацій.

Стрічка визнана класикою кіно – це перший австралійський фільм, який мав гучний успіх за кордоном, та став провідним фільмом так званої «нової австралійської хвилі». Він отримав премії Британської кіноакадемії і Американської академії фантастичних фільмів і фільмів жахів за найкращу операторську роботу.

«Пікнік біля Навислої скелі» демонструється мовою оригіналу з субтитрами а також в українському озвученні.

 

15.12.2018 — 01.02.2019

З 15 грудня 2018 по 1 лютого 2019 року запрошуємо на кіноперегляди в рамках фестивалю «Нове британське кіно». Захід відбувається за підтримки Британської Ради в Україні та компанії Артхаус Трафік і пропонує ближче познайомитися з найкращими британськими фільмами останніх років.

Відкриє програму  15 грудня – трилер «Вбивство священного оленя» з Ніколь Кідман, Коліном Фарреллом та Алісією Сільверстоун. У центрі сюжету родина хірурга Стівена Мерфі (Колін Фаррелл). Дружина героя Анна (Ніколь Кідман) та двоє дітей чудово знаходять спільну мову. Проте ідилія родинного затишку опиняється під загрозою. На заваді щастю стає минуле Стівена. Чоловік опиняється перед страшним вибором і кожен з варіантів може завдати болю іншим.

22 грудня – трилер «Тебе ніколи тут не було» з Хоакіном Феніксом, відзначений преміями за найкращу чоловічу роль та найкращий сценарій у Каннах. Головний герой – ветеран війни та колишній агент ФБР – рятує дівчат з сексуального рабства. Отримавши завдання витягнути сенаторську доньку з нью-йоркського борделя, він з’ясовує, що брудний бізнес вплетений в павутину змов і масштабної корупції.

29 грудня до уваги читачів – документальний фільм-розповідь про природні стихії «Земля: Один вражаючий день». Всього в стрічці представлено 38 видів тварин із 22 країн. Тож можна насолодитися спостереженнями за дикою природою, яка, на щастя, ще у багатьох куточках світу залишається недоторканою.

12 січня в рамках фестивалю можна буде побачити добірку найкращих короткометражних фільмів за версією Британської кіноакадемії – «BAFTA: Британія. Коротко 2018». колекція короткометражних фільмів, що були номіновані на премію BAFTA у 2018 році. BAFTA SHORTS — це підбірка для усіх поціновувачів короткого метру, представлена у розмаїтті жанрів і тем. Добірка демонструватиметься з тифлоперекладом та спеціальним субтитруванням.

26 січня –оцифрована архівна зйомка хроніки Першої світової війни з фондів Імперського військового – фільм новозеландського режисера Пітера Джексона (відомого за трилогією «Володар кілець») «Вони ніколи не постаріють» (They Shall Not Grow Old). Кожен кадр – це справжні зйомки. При створенні документального фільму не використали графіку. Озвучили фільм актори. Попередньо фахівці з читання по губах допомогли розшифрувати, що говорили люди на плівках.

Початок всіх кінопоказів о 15:00 . Покази є безкоштовними, також на заходах передбачено фотозвіт від організаторів. Всі фільми надаються в українській озвучці чи мовою оригіналу з субтитрами.

Фестиваль проходить в Україні за підтримки Британської Ради в Україні:  http://www.britishcouncil.org.ua

Деталі: http://kinoklub.org.ua/ru/festivals/new-british-film-2018

 

15.12.2018

КОНКУРСИ, ПРОГРАМИ, ГРАНТИ

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм cічень — березень 2019 року.

 

18.09.2018

Віртуальна мандрівка «Топ-10 музеїв Європи»

Коли ми вирушаємо у якусь поїздку чи подорож, то обов’язково включаємо у свій екскурсійний маршрут відвідування хоча б одного музею. Звичайно, урочиста хода із залу в зал під красиві промови гіда не кожному подобається. Але сьогодні чи не кожен великий музей може похвалитися сайтом зі збірками експонатів, життєписами художників і безліччю іншої корисної інформації.

Віртуальна мандрівка «Топ–10 музеїв Європи» відбулася 18 вересня у Тернопільському центрі європейської інформації. Присутні мали змогу ознайомитись з історією створення музеїв, подивитись іконописні роботи, розглянути репродукції українських художників різних часів.

Відвідувачі з цікавістю переглянули мультимедійну презентацію про десятку найвідоміших, найвідвідуваніших музеїв Європи, їхні світлини та різноманітні колекції, ознайомились з короткою історією створення.

Отож, знаходьте час для відвідування музеїв, бодай віртуально. В Україні і в світі є так багато всього цікавого!

Топ-10 музеїв Європи

 

15.09.2018

КОНКУРСИ, ПРОГРАМИ, ГРАНТИ

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм жовтень — грудень 2018 року.

 

01.08.2018

ФЕСТИВАЛЬ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КІНО (8 — 29 СЕРПНЯ)

За сприяння проекту Артхаус Клуб у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці (бульвар Шевченка, 15) відбудеться фестиваль європейського кіно.

Захід відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні і пропонує ближче познайомитися з найкращими фільмами останніх років, знятими у країнах ЄС. Тернополянам покажуть добірку кінострічок, які отримали нагороди на міжнародних фестивалях.

Відкриє програму  8 серпня – трилер «Тебе ніколи тут не було» з Хоакіном Феніксом, відзначений преміями за найкращу чоловічу роль та найкращий сценарій у Каннах.

15 серпня 2018запрошуємо на екранізацію італійського бестселера, трилер «Дівчина в тумані» з Жаном Рено та Тоні Сервілло

22 серпня до уваги читачів – лауреат премії «Золотий глобус» за найкращий іншомовний фільм – драма «На межі» з Діане Крюгер від зірки німецького кіно Фатіха Акіна;

Також 29 серпня в рамках фестивалю можна буде побачити українську стрічку – драму «Рівень чорного» Валентина Васяновича, яка була національним кандидатом на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм та була відзначена призом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) на Одеському кінофестивалі.

Початок всіх кінопоказів о 16:00 . Покази є безкоштовними, також на заходах передбачені кава-брейк і фотозвіт від організаторів. Всі фільми надаються в українській озвучці, «Тебе ніколи тут не було» доступний також для показу мовою оригіналу з субтитрами.

Показ проходить в Україні за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні: https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine

Деталі: https://www.facebook.com/ternounb

20.07.2018

Фестиваль швейцарського кіно

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці (бульвар Шевченка, 15) відбувається фестиваль швейцарського кіно. Тернополянам покажуть добірку кінострічок, які отримали нагороди на міжнародних фестивалях.

Відкриває програму  18 липня, 15-00 – драма  “Божественний порядок” (у ролях: Марі Льоєнбергер, Максиміліан Сімонішек, Рейчел Брауншвейг). Фільм розповідає про боротьбу швейцарських жінок за право голосувати. Трейлер фільму можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=LtwJFoSg96I

Окрім того, на фестивалі будуть представлені:

25 липня, 15.00 – мелодрама “7 днів” (мова оригіналу: італійська. Країна: Італія, Швейцарія, 2016. Хронометраж: 96 хв. Жанр: мелодрама. Режисер: Роландо Колла. У ролях: Бруно Тодескіні, Алессія Барела). Трейлер фільму можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=mNLquKJs–g .

1 серпня 2018, 15.00  – мелодрама “Навколо Луїзи” (мова оригіналу: французька. Країна: Швейцарія, Бельгія, 2017. Хронометраж: 85 хв. Жанр: драма. Режисер: Ольга Баілліф. У ролях: Фабріс Адд, Анук Аматі). Фільм розповість про співачку, яка переосмислює своє життя після зустрічі з батьком, з яким вона не бачилася багато років.

Покази є безкоштовними, також на заходах передбачені кава-брейк і фотозвіт від організаторів.  Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Кінопокази в рамках цього фестивалю проходять за підтримки Посольства Швейцарії в Україні: https://www.facebook.com/SwissEmbassyKyiv

Деталі: https://www.facebook.com/ternounb/

30.06.2018

Конкурси, програми, гранти

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм липень — вересень 2018 року.

17.05.2018

Інформаційна година «Подорожуй відповідально: туризм та інші типи поїздок до ЄС» (17 травня)

17 травня 2018 року в актовому залі ТВПУ сфери послуг та туризму працівник відділу інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Оксана Мотрук провела інформаційну годину «Подорожуй відповідально: туризм та інші типи поїздок до ЄС». Захід супроводжувався показом мультимедійної презентації, яка спрямована на інформування школярів про негативні наслідки свідомого чи несвідомого порушення правил як візових, так і безвізових подорожей і перебування в ЄС, а також про правильні моделі подорожування з метою туризму, навчання чи працевлаштування.

Також бібліотекарі оформили книжково-ілюстративну виставку «Український шлях у Європу», на якій представлені книги, що розкривають досвід різних країн та прогнозує шляхи розвитку для України у Європейському Союзі.

Отож, День Європи – це свято, яке з кожним роком стає все більш цікавим для українців, які прагнуть бачити себе в європейській демократичній державі. Це – важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

 

15.05.2018

Європейська мрія про єдність

19 травня 2018  — день Європи в Україні

19 травня 2018 відзначатимемо День Європи в Україні. З нагоди свята в  центрі Європейської інформації Тернопільської ОУНБ діє книжкова виставка «Об’єднана Європа – єдність у різноманітті».

Звернувшись до матеріалів експозиції, Ви знайдете інформацію з європейської історії, ідеї та чинники формування системи європейських цінностей взаємоповаги до різноманіття, завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, процеси й тернистий шлях творення модерної європейської України.

День Європи європейці святкують по-різному. Перша дата пов’язана зі створенням 5 травня 1949 року Ради Європи, яка об’єднала на початках 10 держав. Сьогодні до її складу входять 47 країн. Україна увійшла до складу Ради Європи в 1995 році.

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман висунув пропозицію об’єднання вугільних і сталеплавильних ресурсів європейських країн. Європейську спільноту з вугілля та сталі створили в 1951 році, а до її складу увійшли  Бельгія, Західна Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди та Франція. Саме ця пропозиція французького міністра заклала основи європейської інтеграції.

У 1985 році Європейський Союз вирішив увіковічнити день проголошення Декларації Шумана та затвердив 9 травня Днем Європи. До 1997 року святкування Дня Європи мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. Проте в 1997-1998 роках до нього долучилися держави-кандидати на вступ в ЄС. Тож святкування набуло певного політичного забарвлення, оскільки мало формувати громадську думку стосовно підтримки вступу до Євросоюзу.

В Україні святкування Дня Європи впровадили Указом Президента в 2003 році. До речі, Україна – єдина держава-не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Однак оскільки в Україні на 9 травня припадає відзначення річниці перемоги над нацизмом, святкування Дня Європи вирішили перенести на третю суботу травня.

Загалом, ідея об’єднаної Європи має багатовікові традиції. Вона існувала в y найрізноманітніших формах – починаючи від монархічного, аристократичного пан’європейства до марксистських «Об’єднаних Штатів Європи» та демократичної ідеї «Сполучених Штатів Європи» як федерації народів Західної Європи.

Але перші практичні кроки до реалізації ідеї загальноєвропейського об’єднання були зроблені у другій половині 1940-х років. Вже наприкінці ІІ Світової війни постало питання про майбутній устрій Європи. Тоді бурхливо дискутувалися різні концепції й у тогочасному європейському суспільстві панувала думка, яку в переможний і багато в чому рубіжний для людства 1945 рік сформулював французький історик Люсьєн Февр: «Європа – це мрія про єдність».

Загальноєвропейська система цінностей формувалась тисячолітньою історією континенту. «Від давньої Греції Європа перейняла політичну модель демократії, від Риму – принципи права, від обох цивілізацій – техніку риторики, яку, навіть якщо цього не визнаємо, використовуємо  й сьогодні у парламентах, суді, рекламі. Ми досі культивуємо героїчне бачення спорту, що в оригіналі виходить до Олімпіад, ми плекаємо форму освіти, яка тягнеться своїм корінням до грецької пайдеї…», – відмічає Умберто Еко в редакторській статті до «Історії європейської цивілізації. Греція» (Харків: Фоліо, 2016).

Юлій Цезар дав Європі нову географію, імператор Костянтин – її душу, послідовники пророка Магомета «відрубали зайві шматки» залишків Римської імперії, сформувавши культурно-цивілізаційний контур Європи;  Карл Великий дав Європі її геополітичний вимір; Французька революція 1789 року –  історичну значущість. Саме породжені революцією універсальні ідеали – права людини, громадянство, політична рівність і свобода були розвинуті І. Кантом, І. Бентамом  та іншими європейськими мислителями.

Принаймні представники еліт тодішніх європейських держав сприймали себе як єдину європейську еліту, не маючи уявлення про державні кордони чи паспорти, вільно подорожуючи Європою та розмовляючи однією шляхетною мовою –  французькою.

Упродовж тисячолітньої історії Європу намагалися об’єднати силовими методами Цезар, Карла Великий, Наполеон, Ленін Гітлер і Сталін. Але їхні імперії закономірно розпадалися.

485 тон документів від Міністерства закордонних справ Німеччини, безліч щоденників, записів телефонних розмов, ретельно збережених німцями, лягли в основу монументального дослідження Вільяма Ширера найнебезпечніших подій ХХ століття  – 2 томного видання «Злет і падіння Третього райху» (Київ: Наш формат, 2017).

Як бачимо, ХХ століття принесло  Європі дві криваві світові війни, було часом розколу під час т. зв. холодної війни. Проте був і час зародження проектів європейської інтеграції як запобіжного заходу від повторення трагічних сторінок європейської історії. Історичні нариси про засновників Європейського Союзу, які своїми ідеями помітно вплинули на розвиток і формування сучасної моделі об’єднаної демократичної Європи  подано на сторінках книжки С. Віднянського та А. Мартинова «Об’єднана Європа: від мрії до реальності» (Київ, 2011).

У посібнику «Інструменти європейського сусідства і партнерства та фінансова допомога Європейського Союзу» представлено пріоритети сфери надання фінансової допомоги країнам Європейської політики сусідства, розглянуто можливість участі у програмах допомоги  представників влади та громадських організацій тощо.

Не слід забувати про кіберпростір, який сьогодні перетворюється на простір міліарних змагань, і  практично позбавлений географічних кордонів. Причому наразі ЄС фундаментально переосмислює кібербезпекову дійсність. У вересні 2017 року оголошено про створення агенції ЄС з кібербезпеки. Йому надано постійний мандат і можливість надавати державам-членам ефективну допомогу та реагувати на кібератаки.

Актуальні питання віртуального світу, інформаційних воєн і кіберпростору  як складової частини сучасної геополітики досліджено у монографії Дмитра Дубова «Кіберпростір, як новий вимір геополітичного суперництва» (Київ, 2014).

Представлено на виставці й серію видань Європейської комісії в Україні, що знайомить читача з основами ЄС – це й довідник інституцій ЄС «Як працює Європейський Союз», науково-популярне видання Паскаля Фонтейна «Європа у 12 уроках»,  «Європейський Союз – Україна», «Європейський щоденник», серія туристичних путівників «Європа на колесах», «Берлінська стіна: 20 років по тому» тощо.

Об’єднуючи 28 держав із населенням в понад 500 млн. осіб, що виробляють найбільшу частину світового валового  внутрішнього продукту, ЄС повною мірою відноситься до кола впливових гравців.

Сьогодні поняття «європейські цінності» містить у собі не лише демократичні інститути та дотримання громадянських політичних прав і свобод людини, а також і практику пошуку консенсусу і розв’язання суперечок мирним переговорним шляхом.

Про це – в колективній монографії «Сучасні європейські культурно-історичні цінності в контексті викликів глобалізації» (Київ, 2014), автори якої звертають увагу на особливу роль європейських політичних і  культурно-цивілізаційних цінностей для розвитку людства загалом.

Комплексний політологічний аналіз цінностей українського суспільства в загальноєвропейському контексті здійснює Юлія Щербакова на сторінках монографічного видання «Цінності об’єднаної Європи»  (Київ, 2014).

Не менш важливо й те, що європейська політика добросусідства, економічної та політичної стабільності на основі суспільної солідарності та підвищення добробуту європейців тощо, все це разом робить європейську спільноту тим чинником, що потужно впливає  й на політичну культуру як решти європейських країн, так і величезних позаєвропейських регіонів – від Східної Азії до Африки та Латинської Америки.

 

29.03.2018

Конкурси, програми, гранти

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм квітень — червень 2018 року.

29.12.2017

Конкурси, програми, гранти

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм січень — лютий 2018 року.

11.10.2017

Тренінг з написання грантових заявок на проекти та конкурси ЄС

11 жовтня працівники Тернопільської ОУНБ взяли участь у тренінгу з написання грантових заявок для проектів та конкурсів ЄС. Захід організований у Тернополі Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні».

З оглядом програм та інформаційних ресурсів Представництва ЄС ознайомив присутніх керівник відділу преси та інформації Представництва Юргіс Вілчінкас. Експерт з розробки та подання грантових заявок Вікторія Талашкевич детально зупинилась на особливостях грантових програм, написання заявок та практичних порадах про поточні програми та гранти Європейського Союзу, на які можна подати заявку.

01.10.2017
Конкурси, програми, гранти

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм жовтня — грудня 2017 року.

22.06.2017
Фестиваль Європейського Кіно (22 червня — 6 липня)

У рамках Всеукраїнського фестивалю європейського кіно Тернопільський центр європейської інформації ТОУНБ запрошує на кіноперегляди:

22 червня о 16.00 — фільм «Зламані» — фільм про хвору на діабет 11-річну дівчинку.

4 липня о 16.00 — фільм «Казка казок» — історія трьох казкових королівств, в кожному з яких є місце для чарів, незвичайних істот і дивних історій.

5 липня о 16.00 — фільм «Джульєтта» — трагічна історія життя самотньої літньої жінки Джульєтти.

6 липня о 16.00 — наймасштабніший пригодницький проект сучасного французького кіно — фільм «Одіссея».

01.06.2017

Конкурси, програми, гранти

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі  підбірку конкурсних і грантових програм липня — серпня 2017 року.

11.05.2017

Книжкова виставка «Вивчай Європу – змінюй Україну»

Виставка з нагоди Дня Європи в Україні — «Вивчай Європу – змінюй Україну», діє у центрі Європейської інформації Тернопільської ОУНБ.

Звернувшись до матеріалів виставки, Ви знайдете інформацію про історію, завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, процеси та про європейську інтеграцію України.

 

05.04.2017

Інформаційні центри ЄС: історія та сьогодення

5 квітня 2017 року відбулася тематична зустріч координатора Тернопільського регіонального Центру європейської інформації, що діє при Тернопільській ОУНБ з фахівцями економічних підрозділів районних державних адміністрацій, управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської облдержадміністрації та
виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення.

Під час зустрічі висвітлювались питання забезпечення дієвості інформаційно-консультативних послуг діючих в
регіоні центрів / пунктів європейської інформації в контексті розвитку євроінтеграційних процесів.
Особливо наголошувалось на розвитку партнерства й діалогу в сучасних умовах.

 

30.03.2017

Конкурси, програми, гранти

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі  підбірку конкурсних і грантових програм квітня — червня 2017 року..

 

11.12.2016

Віртуальна виставка «Цінності об’єднаної Європи»

10 грудня відзначаємо Міжнародний день прав людини. Із цієї нагоди фахівці відділу інформації Тернопільської ОУНБ підготували віртуальну виставку «Цінності об’єднаної Європи», яку й пропонуємо Вашій увазі.

 

7.12.2016

Книжкова виставка «Європа — наш спільний дім»

«У 2015 і 2016 роках Україна зробила інтенсивні і безпрецедентні реформи за цілою низкою секторів економіки та суспільства, в той час як її демократичні інституції й надалі відновлюються. Україна прагне до захисту і заохочення загальної фундаментальної цінності демократії, прав людини і верховенства закону», — йдеться в спільному звіті, оприлюдненому Європейською службою зовнішньої дії та Європейською Комісією в грудні 2016 року. Як член Ради Європи, Україна йде шляхом реформ з виконання своїх зобов’язань, життєво важливих для розбудови громадянського суспільства й зміцнення демократії в країні, а це антикорупційні заходи, зміни в галузі права, свободи, безпеки, становлення єдиних гуманітарних стандартів і розвитку економічного потенціалу країни.

Саме ці актуальні теми піднімаються на сторінках видань ілюстративно-книжкової виставки «Європа — наш спільний дім», розгорнутої в Центрі європейської інформації Тернопільської ОУНБ.

Запрошуємо всіх охочих відвідати книгозбірню та ознайомитися з експозицією!

 

13.09.2016

Усе про Європу в бібліотеках

12 вересня 2016 року на базі регіонального навчального центру Тернопільської ОУНБ відбувся тренінг «Центри європейської інформації в бібліотеках: технологія створення та механізми популяризації інформації про ЄС та євроінтеграцію України», для бібліотекарів центральних районних бібліотек області.

 

10.08.2016

Інформація про конкурси, програми, гранти (серпень — вересень 2016 р.)

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм серпня — вересня 2016 року:

 

21.06.2016

Інформація про конкурси, програми, гранти (червень — липень 2016 р.)

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм червня — липня 2016 року.

 

14.05.2016

Книжкова виставка «Український шлях у Європу: погляд у майбутнє»

У відділі інформації Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Український шлях у Європу: погляд у майбутнє», приурочену до Дня Європи в Україні, який відзначаємо щорічно в третю суботу травня.  Мета виставки — підвищення поінформованості громадян про діяльність ЄС, реальну співпрацю України з ЄС.

У запропонованих виданнях міститься інформація про завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, процеси трансформації, а також євроекономічну інтеграцію України.

Запрошуємо всіх охочих відвідати книгозбірню й ознайомитися з даною експозицією!

 

12.05.2016

Веб-конференція «Бібліотеки Литви: результати євроінтеграції»

11 травня 2016 року о 15.00 з нагоди святкування Дня Європи у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася веб-конференція «Бібліотеки Литви: результати євроінтеграції».

 

30.04.2016

Форум Мережі Центрів європейської інформації України

14-17 квітня 2016 року в м. Херсоні проходив Форум представників Центрів європейської інформації та неурядових організацій з різних регіонів України.

 

20.04.2016

Конкурс до Дня Європи в Україні

Мережа центрів європейської інформації в рамках Кампанії відзначення Днів Європи в Україні — 2016 «Re-ФОРМУЮСЬ Європейцем» за підтримки МФ «Відродження» проводить міжрегіональний конкурс карикатур «Українське обличчя європейських реформ».

Метою конкурсу є привернення уваги громадськості до перебігу реформ, які впроваджуються в Україні в процесі євроінтеграції.

Переможців чекають цінні призи та поїздка до м.Чернівців на святкування Дня Європи в Україні.

 

15.04.2016

Інформація про конкурси, програми, гранти (квітень — травень 2016 р.)

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм квітня — травня 2016 року.

 

04.03.2016

Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири»

1—4 березня 2016 року в смт Славському Львівської області відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири» під патронатом Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Української бібліотечної асоціації. У ній взяли участь близько 90 провідних фахівців бібліотечної галузі України, серед яких 24 громадяни Молдови, Литви, Білорусі.

Тернопільську ОУНБ представляла провідний бібліотекар відділу інформації О. Біляшевич — тренер тренінгу для координаторів пунктів європейської інформації за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».

 

04.02.2016

Євросоюз : історія та інституції

Запрошуємо Вас переглянути віртуальну виставку «Євросоюз : історія та інституції», підготовлену фахівцями відділу інформації Тернопільської ОУНБ.

 

Новини за 2015 рік
Новини за 2014 рік
Новини за 2013 рік
Новини за 2012 рік
Новини за 2011 рік
Новини за 2010 рік
Новини за 2009 рік

 

Топ-10 музеїв Європи

15.09.2018

КОНКУРСИ, ПРОГРАМИ, ГРАНТИ

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм жовтень — грудень 2018 року.

 

01.08.2018

ФЕСТИВАЛЬ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КІНО (8 — 29 СЕРПНЯ)

За сприяння проекту Артхаус Клуб у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці (бульвар Шевченка, 15) відбудеться фестиваль європейського кіно.

Захід відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні і пропонує ближче познайомитися з найкращими фільмами останніх років, знятими у країнах ЄС. Тернополянам покажуть добірку кінострічок, які отримали нагороди на міжнародних фестивалях.

Відкриє програму  8 серпня – трилер «Тебе ніколи тут не було» з Хоакіном Феніксом, відзначений преміями за найкращу чоловічу роль та найкращий сценарій у Каннах.

15 серпня 2018запрошуємо на екранізацію італійського бестселера, трилер «Дівчина в тумані» з Жаном Рено та Тоні Сервілло

22 серпня до уваги читачів – лауреат премії «Золотий глобус» за найкращий іншомовний фільм – драма «На межі» з Діане Крюгер від зірки німецького кіно Фатіха Акіна;

Також 29 серпня в рамках фестивалю можна буде побачити українську стрічку – драму «Рівень чорного» Валентина Васяновича, яка була національним кандидатом на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм та була відзначена призом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) на Одеському кінофестивалі.

Початок всіх кінопоказів о 16:00 . Покази є безкоштовними, також на заходах передбачені кава-брейк і фотозвіт від організаторів. Всі фільми надаються в українській озвучці, «Тебе ніколи тут не було» доступний також для показу мовою оригіналу з субтитрами.

Показ проходить в Україні за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні: https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine

Деталі: https://www.facebook.com/ternounb

20.07.2018

Фестиваль швейцарського кіно

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці (бульвар Шевченка, 15) відбувається фестиваль швейцарського кіно. Тернополянам покажуть добірку кінострічок, які отримали нагороди на міжнародних фестивалях.

Відкриває програму  18 липня, 15-00 – драма  “Божественний порядок” (у ролях: Марі Льоєнбергер, Максиміліан Сімонішек, Рейчел Брауншвейг). Фільм розповідає про боротьбу швейцарських жінок за право голосувати. Трейлер фільму можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=LtwJFoSg96I

Окрім того, на фестивалі будуть представлені:

25 липня, 15.00 – мелодрама “7 днів” (мова оригіналу: італійська. Країна: Італія, Швейцарія, 2016. Хронометраж: 96 хв. Жанр: мелодрама. Режисер: Роландо Колла. У ролях: Бруно Тодескіні, Алессія Барела). Трейлер фільму можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=mNLquKJs–g .

1 серпня 2018, 15.00  – мелодрама “Навколо Луїзи” (мова оригіналу: французька. Країна: Швейцарія, Бельгія, 2017. Хронометраж: 85 хв. Жанр: драма. Режисер: Ольга Баілліф. У ролях: Фабріс Адд, Анук Аматі). Фільм розповість про співачку, яка переосмислює своє життя після зустрічі з батьком, з яким вона не бачилася багато років.

Покази є безкоштовними, також на заходах передбачені кава-брейк і фотозвіт від організаторів.  Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Кінопокази в рамках цього фестивалю проходять за підтримки Посольства Швейцарії в Україні: https://www.facebook.com/SwissEmbassyKyiv

Деталі: https://www.facebook.com/ternounb/

30.06.2018

Конкурси, програми, гранти

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм липень — вересень 2018 року.

17.05.2018

Інформаційна година «Подорожуй відповідально: туризм та інші типи поїздок до ЄС» (17 травня)

17 травня 2018 року в актовому залі ТВПУ сфери послуг та туризму працівник відділу інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Оксана Мотрук провела інформаційну годину «Подорожуй відповідально: туризм та інші типи поїздок до ЄС». Захід супроводжувався показом мультимедійної презентації, яка спрямована на інформування школярів про негативні наслідки свідомого чи несвідомого порушення правил як візових, так і безвізових подорожей і перебування в ЄС, а також про правильні моделі подорожування з метою туризму, навчання чи працевлаштування.

Також бібліотекарі оформили книжково-ілюстративну виставку «Український шлях у Європу», на якій представлені книги, що розкривають досвід різних країн та прогнозує шляхи розвитку для України у Європейському Союзі.

Отож, День Європи – це свято, яке з кожним роком стає все більш цікавим для українців, які прагнуть бачити себе в європейській демократичній державі. Це – важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

 

15.05.2018

Європейська мрія про єдність

19 травня 2018  — день Європи в Україні

19 травня 2018 відзначатимемо День Європи в Україні. З нагоди свята в  центрі Європейської інформації Тернопільської ОУНБ діє книжкова виставка «Об’єднана Європа – єдність у різноманітті».

Звернувшись до матеріалів експозиції, Ви знайдете інформацію з європейської історії, ідеї та чинники формування системи європейських цінностей взаємоповаги до різноманіття, завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, процеси й тернистий шлях творення модерної європейської України.

День Європи європейці святкують по-різному. Перша дата пов’язана зі створенням 5 травня 1949 року Ради Європи, яка об’єднала на початках 10 держав. Сьогодні до її складу входять 47 країн. Україна увійшла до складу Ради Європи в 1995 році.

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман висунув пропозицію об’єднання вугільних і сталеплавильних ресурсів європейських країн. Європейську спільноту з вугілля та сталі створили в 1951 році, а до її складу увійшли  Бельгія, Західна Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди та Франція. Саме ця пропозиція французького міністра заклала основи європейської інтеграції.

У 1985 році Європейський Союз вирішив увіковічнити день проголошення Декларації Шумана та затвердив 9 травня Днем Європи. До 1997 року святкування Дня Європи мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. Проте в 1997-1998 роках до нього долучилися держави-кандидати на вступ в ЄС. Тож святкування набуло певного політичного забарвлення, оскільки мало формувати громадську думку стосовно підтримки вступу до Євросоюзу.

В Україні святкування Дня Європи впровадили Указом Президента в 2003 році. До речі, Україна – єдина держава-не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Однак оскільки в Україні на 9 травня припадає відзначення річниці перемоги над нацизмом, святкування Дня Європи вирішили перенести на третю суботу травня.

Загалом, ідея об’єднаної Європи має багатовікові традиції. Вона існувала в y найрізноманітніших формах – починаючи від монархічного, аристократичного пан’європейства до марксистських «Об’єднаних Штатів Європи» та демократичної ідеї «Сполучених Штатів Європи» як федерації народів Західної Європи.

Але перші практичні кроки до реалізації ідеї загальноєвропейського об’єднання були зроблені у другій половині 1940-х років. Вже наприкінці ІІ Світової війни постало питання про майбутній устрій Європи. Тоді бурхливо дискутувалися різні концепції й у тогочасному європейському суспільстві панувала думка, яку в переможний і багато в чому рубіжний для людства 1945 рік сформулював французький історик Люсьєн Февр: «Європа – це мрія про єдність».

Загальноєвропейська система цінностей формувалась тисячолітньою історією континенту. «Від давньої Греції Європа перейняла політичну модель демократії, від Риму – принципи права, від обох цивілізацій – техніку риторики, яку, навіть якщо цього не визнаємо, використовуємо  й сьогодні у парламентах, суді, рекламі. Ми досі культивуємо героїчне бачення спорту, що в оригіналі виходить до Олімпіад, ми плекаємо форму освіти, яка тягнеться своїм корінням до грецької пайдеї…», – відмічає Умберто Еко в редакторській статті до «Історії європейської цивілізації. Греція» (Харків: Фоліо, 2016).

Юлій Цезар дав Європі нову географію, імператор Костянтин – її душу, послідовники пророка Магомета «відрубали зайві шматки» залишків Римської імперії, сформувавши культурно-цивілізаційний контур Європи;  Карл Великий дав Європі її геополітичний вимір; Французька революція 1789 року –  історичну значущість. Саме породжені революцією універсальні ідеали – права людини, громадянство, політична рівність і свобода були розвинуті І. Кантом, І. Бентамом  та іншими європейськими мислителями.

Принаймні представники еліт тодішніх європейських держав сприймали себе як єдину європейську еліту, не маючи уявлення про державні кордони чи паспорти, вільно подорожуючи Європою та розмовляючи однією шляхетною мовою –  французькою.

Упродовж тисячолітньої історії Європу намагалися об’єднати силовими методами Цезар, Карла Великий, Наполеон, Ленін Гітлер і Сталін. Але їхні імперії закономірно розпадалися.

485 тон документів від Міністерства закордонних справ Німеччини, безліч щоденників, записів телефонних розмов, ретельно збережених німцями, лягли в основу монументального дослідження Вільяма Ширера найнебезпечніших подій ХХ століття  – 2 томного видання «Злет і падіння Третього райху» (Київ: Наш формат, 2017).

Як бачимо, ХХ століття принесло  Європі дві криваві світові війни, було часом розколу під час т. зв. холодної війни. Проте був і час зародження проектів європейської інтеграції як запобіжного заходу від повторення трагічних сторінок європейської історії. Історичні нариси про засновників Європейського Союзу, які своїми ідеями помітно вплинули на розвиток і формування сучасної моделі об’єднаної демократичної Європи  подано на сторінках книжки С. Віднянського та А. Мартинова «Об’єднана Європа: від мрії до реальності» (Київ, 2011).

У посібнику «Інструменти європейського сусідства і партнерства та фінансова допомога Європейського Союзу» представлено пріоритети сфери надання фінансової допомоги країнам Європейської політики сусідства, розглянуто можливість участі у програмах допомоги  представників влади та громадських організацій тощо.

Не слід забувати про кіберпростір, який сьогодні перетворюється на простір міліарних змагань, і  практично позбавлений географічних кордонів. Причому наразі ЄС фундаментально переосмислює кібербезпекову дійсність. У вересні 2017 року оголошено про створення агенції ЄС з кібербезпеки. Йому надано постійний мандат і можливість надавати державам-членам ефективну допомогу та реагувати на кібератаки.

Актуальні питання віртуального світу, інформаційних воєн і кіберпростору  як складової частини сучасної геополітики досліджено у монографії Дмитра Дубова «Кіберпростір, як новий вимір геополітичного суперництва» (Київ, 2014).

Представлено на виставці й серію видань Європейської комісії в Україні, що знайомить читача з основами ЄС – це й довідник інституцій ЄС «Як працює Європейський Союз», науково-популярне видання Паскаля Фонтейна «Європа у 12 уроках»,  «Європейський Союз – Україна», «Європейський щоденник», серія туристичних путівників «Європа на колесах», «Берлінська стіна: 20 років по тому» тощо.

Об’єднуючи 28 держав із населенням в понад 500 млн. осіб, що виробляють найбільшу частину світового валового  внутрішнього продукту, ЄС повною мірою відноситься до кола впливових гравців.

Сьогодні поняття «європейські цінності» містить у собі не лише демократичні інститути та дотримання громадянських політичних прав і свобод людини, а також і практику пошуку консенсусу і розв’язання суперечок мирним переговорним шляхом.

Про це – в колективній монографії «Сучасні європейські культурно-історичні цінності в контексті викликів глобалізації» (Київ, 2014), автори якої звертають увагу на особливу роль європейських політичних і  культурно-цивілізаційних цінностей для розвитку людства загалом.

Комплексний політологічний аналіз цінностей українського суспільства в загальноєвропейському контексті здійснює Юлія Щербакова на сторінках монографічного видання «Цінності об’єднаної Європи»  (Київ, 2014).

Не менш важливо й те, що європейська політика добросусідства, економічної та політичної стабільності на основі суспільної солідарності та підвищення добробуту європейців тощо, все це разом робить європейську спільноту тим чинником, що потужно впливає  й на політичну культуру як решти європейських країн, так і величезних позаєвропейських регіонів – від Східної Азії до Африки та Латинської Америки.

 

29.03.2018

Конкурси, програми, гранти

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм квітень — червень 2018 року.

29.12.2017

Конкурси, програми, гранти

Конкурси, програми, гранти: Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм січень — лютий 2018 року.

11.10.2017

Тренінг з написання грантових заявок на проекти та конкурси ЄС

11 жовтня працівники Тернопільської ОУНБ взяли участь у тренінгу з написання грантових заявок для проектів та конкурсів ЄС. Захід організований у Тернополі Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні».

З оглядом програм та інформаційних ресурсів Представництва ЄС ознайомив присутніх керівник відділу преси та інформації Представництва Юргіс Вілчінкас. Експерт з розробки та подання грантових заявок Вікторія Талашкевич детально зупинилась на особливостях грантових програм, написання заявок та практичних порадах про поточні програми та гранти Європейського Союзу, на які можна подати заявку.

01.10.2017
Конкурси, програми, гранти

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм жовтня — грудня 2017 року.

22.06.2017
Фестиваль Європейського Кіно (22 червня — 6 липня)

У рамках Всеукраїнського фестивалю європейського кіно Тернопільський центр європейської інформації ТОУНБ запрошує на кіноперегляди:

22 червня о 16.00 — фільм «Зламані» — фільм про хвору на діабет 11-річну дівчинку.

4 липня о 16.00 — фільм «Казка казок» — історія трьох казкових королівств, в кожному з яких є місце для чарів, незвичайних істот і дивних історій.

5 липня о 16.00 — фільм «Джульєтта» — трагічна історія життя самотньої літньої жінки Джульєтти.

6 липня о 16.00 — наймасштабніший пригодницький проект сучасного французького кіно — фільм «Одіссея».

01.06.2017

Конкурси, програми, гранти

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі  підбірку конкурсних і грантових програм липня — серпня 2017 року.

11.05.2017

Книжкова виставка «Вивчай Європу – змінюй Україну»

Виставка з нагоди Дня Європи в Україні — «Вивчай Європу – змінюй Україну», діє у центрі Європейської інформації Тернопільської ОУНБ.

Звернувшись до матеріалів виставки, Ви знайдете інформацію про історію, завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, процеси та про європейську інтеграцію України.

 

05.04.2017

Інформаційні центри ЄС: історія та сьогодення

5 квітня 2017 року відбулася тематична зустріч координатора Тернопільського регіонального Центру європейської інформації, що діє при Тернопільській ОУНБ з фахівцями економічних підрозділів районних державних адміністрацій, управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської облдержадміністрації та
виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення.

Під час зустрічі висвітлювались питання забезпечення дієвості інформаційно-консультативних послуг діючих в
регіоні центрів / пунктів європейської інформації в контексті розвитку євроінтеграційних процесів.
Особливо наголошувалось на розвитку партнерства й діалогу в сучасних умовах.

 

30.03.2017

Конкурси, програми, гранти

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі  підбірку конкурсних і грантових програм квітня — червня 2017 року..

 

11.12.2016

Віртуальна виставка «Цінності об’єднаної Європи»

10 грудня відзначаємо Міжнародний день прав людини. Із цієї нагоди фахівці відділу інформації Тернопільської ОУНБ підготували віртуальну виставку «Цінності об’єднаної Європи», яку й пропонуємо Вашій увазі.

 

7.12.2016

Книжкова виставка «Європа — наш спільний дім»

«У 2015 і 2016 роках Україна зробила інтенсивні і безпрецедентні реформи за цілою низкою секторів економіки та суспільства, в той час як її демократичні інституції й надалі відновлюються. Україна прагне до захисту і заохочення загальної фундаментальної цінності демократії, прав людини і верховенства закону», — йдеться в спільному звіті, оприлюдненому Європейською службою зовнішньої дії та Європейською Комісією в грудні 2016 року. Як член Ради Європи, Україна йде шляхом реформ з виконання своїх зобов’язань, життєво важливих для розбудови громадянського суспільства й зміцнення демократії в країні, а це антикорупційні заходи, зміни в галузі права, свободи, безпеки, становлення єдиних гуманітарних стандартів і розвитку економічного потенціалу країни.

Саме ці актуальні теми піднімаються на сторінках видань ілюстративно-книжкової виставки «Європа — наш спільний дім», розгорнутої в Центрі європейської інформації Тернопільської ОУНБ.

Запрошуємо всіх охочих відвідати книгозбірню та ознайомитися з експозицією!

 

13.09.2016

Усе про Європу в бібліотеках

12 вересня 2016 року на базі регіонального навчального центру Тернопільської ОУНБ відбувся тренінг «Центри європейської інформації в бібліотеках: технологія створення та механізми популяризації інформації про ЄС та євроінтеграцію України», для бібліотекарів центральних районних бібліотек області.

 

10.08.2016

Інформація про конкурси, програми, гранти (серпень — вересень 2016 р.)

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм серпня — вересня 2016 року:

 

21.06.2016

Інформація про конкурси, програми, гранти (червень — липень 2016 р.)

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм червня — липня 2016 року.

 

14.05.2016

Книжкова виставка «Український шлях у Європу: погляд у майбутнє»

У відділі інформації Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Український шлях у Європу: погляд у майбутнє», приурочену до Дня Європи в Україні, який відзначаємо щорічно в третю суботу травня.  Мета виставки — підвищення поінформованості громадян про діяльність ЄС, реальну співпрацю України з ЄС.

У запропонованих виданнях міститься інформація про завдання, структуру ЄС, напрями діяльності, процеси трансформації, а також євроекономічну інтеграцію України.

Запрошуємо всіх охочих відвідати книгозбірню й ознайомитися з даною експозицією!

 

12.05.2016

Веб-конференція «Бібліотеки Литви: результати євроінтеграції»

11 травня 2016 року о 15.00 з нагоди святкування Дня Європи у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася веб-конференція «Бібліотеки Литви: результати євроінтеграції».

 

30.04.2016

Форум Мережі Центрів європейської інформації України

14-17 квітня 2016 року в м. Херсоні проходив Форум представників Центрів європейської інформації та неурядових організацій з різних регіонів України.

 

20.04.2016

Конкурс до Дня Європи в Україні

Мережа центрів європейської інформації в рамках Кампанії відзначення Днів Європи в Україні — 2016 «Re-ФОРМУЮСЬ Європейцем» за підтримки МФ «Відродження» проводить міжрегіональний конкурс карикатур «Українське обличчя європейських реформ».

Метою конкурсу є привернення уваги громадськості до перебігу реформ, які впроваджуються в Україні в процесі євроінтеграції.

Переможців чекають цінні призи та поїздка до м.Чернівців на святкування Дня Європи в Україні.

 

15.04.2016

Інформація про конкурси, програми, гранти (квітень — травень 2016 р.)

Актуальні можливості отримати кошти на розвиток. Пропонуємо Вашій увазі підбірку конкурсних і грантових програм квітня — травня 2016 року.

 

04.03.2016

Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири»

1—4 березня 2016 року в смт Славському Львівської області відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири» під патронатом Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Української бібліотечної асоціації. У ній взяли участь близько 90 провідних фахівців бібліотечної галузі України, серед яких 24 громадяни Молдови, Литви, Білорусі.

Тернопільську ОУНБ представляла провідний бібліотекар відділу інформації О. Біляшевич — тренер тренінгу для координаторів пунктів європейської інформації за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках».

 

04.02.2016

Євросоюз : історія та інституції

Запрошуємо Вас переглянути віртуальну виставку «Євросоюз : історія та інституції», підготовлену фахівцями відділу інформації Тернопільської ОУНБ.

 

Новини за 2015 рік
Новини за 2014 рік
Новини за 2013 рік
Новини за 2012 рік
Новини за 2011 рік
Новини за 2010 рік
Новини за 2009 рік

 

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку