Цього року минає 120 літ від дня народження Шмуеля Йосефа Агнона. З цієї нагоди обласна універсальна наукова бібліотека репрезентує бібліографічний покажчик «Шмуель Йосеф Агнон: Нобелівський лауреат з Тернопільщини». Цей покажчик є четвертим із серії «Народжені в Україні».

Бібліографія складена на основі опису окремих видань творів письменника та документів, що розповідають про його життєвий і творчий цілях, вшанування пам’яті на батьківщині і в світі.

Матеріал у покажчику систематизований у таких розділах: «Твори Шмуеля Йосефа Агнона», «Життєвий і творчий шлях Ш. Й. Агнона», «Вшанування пам’яті Ш. Й. Агнона на Тернопільщині», «Енциклопедії. Довідники», «Бібліографічні видання про письменника», «Шмуель Йосеф Агнон: вебліографічний список».

Покажчик містить описи документів українською, російською, англійською, німецькою, французькою та польською мовами. Включено також описи матеріалів із мережі Інтернет.

У посібник, крім документів, що зберігаються у Тернопільській ОУНБ, включені також окремі видання з фондів бібліотеки Гарвардського університету (США), бібліотеки Конгресу США, Бруклінської публічної бібліотеки (США), Державної публічної історичної бібліотеки Росії, Єврейської публічної бібліотеки МЕОЦ (Росія), Єврейської бібліотеки Бостона (США), Національної бібліотеки Великобританії, Національної бібліотеки Німеччини, Національної бібліотеки Франції, Національної бібліотеки Польщі, Національної парламентської бібліотеки України, Нью-Йоркської публічної бібліотеки, Публічної бібліотеки імені Лесі Українки (Україна), Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, Російської державної бібліотеки, Російської національної бібліотеки, Ягеллонської бібліотеки у Кракові (Польща), бібліотеки «Дім єврейської книги» тощо.

Покажчику передують статті «Шмуель Йосеф Агнон» за авторством тернопільського літературознавця Б. Щавурського, «Його обітовані землі — Бучач і Єрусалим: Тернопільщина — батьківщина і творча колиска лауреата Нобелівської премії Шмуеля Йосефа Агнона», автором якої є відомий тернопільський краєзнавець О. Левченко, та «Тихо! Агнон працює» (Про нобеліанта, який народився в Бучачі на Тернопіллі)» тернопільського нобелезнавця та дослідника творчості Агнона Ю. Ковалькова.

До посібника додаються окремі оповідання Ш. Й. Агнона у перекладі українською мовою М.Довганчук-Хвостенко. У видання також включений ряд фотографій письменника та інші ілюстрації.
Укладачі висловлюють вдячність добродіям Юрію Ковалькову, Олександру Левченку та Борису Щавурському за допомогу, надану в підборі матеріалів до видання. Електронна версія покажчика розміщена на web-сайті Тернопільської ОУНБ за адресою: www.library.te.ua у розділі «Видання бібліотеки».

Сподіваємось, що ця скромна праця доповнить вінок шани великому сину українського і єврейського народів Шмуелю Йосефу Агнону.

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку