18 ЛИСТОПАДА

70 років від дня народження
Люсі Степанівни Давидко

(18.11 1948) — драматичної акторки, народної артистки України

Народилася 18 листопада 1948 року в Тернополі у сімї робітника.

1965 року закінчила театральну студію при Тернопільському українському музично-драматичному (нині — академічний обласний український драматичний) театрі ім. Т. Г. Шевченка, слухала курс майстерності актора в Римми Степаненко. На студійній сцені успішно виконала роль Марусі («Дай серцю волю, заведе в неволю») і Анісії («Влада темряви»). Була прийнята до акторського складу театру. Акторська майстерність Люсі Давидко зростала під умілою рукою талановитих режисерів Ярослава Геляса, Римми Степаненко, Бориса Головатюка, Анатолія Горчинського, Павла Загребельного, Анатолія Бобровського та ін.

За півстоліття на сцені Л. Давидко зіграла понад сотню ролей, серед них і такі, про які мріє чи не кожна артистка. Вона була і Тетяною («У неділю рано зілля копала»), і Рахірою («Земля»), і Софією («Безталанна»), і Орисею («Циганка Аза»), і Катрею («Мати-наймичка»), і Стехою («Назар Стодоля»), і Веронікою («Роман Міжгір’я»), і Валерією («Моя професія — синьйор з вищого світу»)… А ще довгі роки — мудрою Роксоланою («Роксолана») — єдиною на тернопільській сцені. Створила яскравий образ підступної Кочубеїхи («Мазепа» Б. Мельничука та О.  Мосійчука за Б. Лепким).

У п’єсі Н. Саймона «Останній палко закоханий» Л. Давидко зіграла ролі відразу трьох легковажних жінок: Елейн, Боббі та Жаннет. У її репертуарі були благородна княжна Рєпніна («Сон»), підступна Гертруда («Гамлет»), цілеспрямована в намаганні заволодіти спадком Хелен («Гуцулка Ксеня»), романтична Мавка («Лісова пісня»).

Героїні Л. Давидко — владні й благородні, підступні й ніжні, темпераментні й слабкі, але однаково зігріті любов’ю виконавиці, яка майстерно розкриває такі різні жіночі характери.

Література

Давидко, Л. «…І тихо пішов за межу…» : 10 вересня минуло 40 днів, як перестало битися серце заслуженого артиста України Тадея Давидка / Л. Давидко // Нова Тернопільська газета. — 2012. — 12—18 верес. — С. 8 : фот.

***

Заморська, Л. «Кожна роль — як екзамен» : [про нар. артистку України, актрису Терноп. акад. обл. укр. драм. театру ім. Т. Г. Шевченка Л. Давидко] / Л. Заморська // 20 хвилин. — 2008. — 27 берез. — С. 8 : фот. кольор.

Ляховський, І. Розкрилена, немов чайка : [про актрису Терноп. акад. обл. укр. драм. театру ім. Т. Г. Шевченка Л. Давидко] / І. Ляховський // Вільне життя плюс. — 2008. — 14 листоп. — С. 5 : портр. — (Майстри сцени).

Федорович, Н. «Золоті оплески Буковини» : [актрису Терноп. акад. обл. укр. драм. театру ім. Т. Г. Шевченка Л. Давидко на регіональному фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» відзначили за краще виконання головної жіночої ролі у виставі «Квартет для двох»] / Н. Федорович, Г. Заславець // Вільне життя плюс. — 2008. — 19 січ. — С. [1]. — (Театральні зустрічі).

Чуйко, О. Іван Ляховський і Люся Давидко стали Кайдашами : Акторів упродовж 10 хвилин не відпускали зі сцени : [прем’єра вистави «Кайдашева сім’я» на сцені Терноп. акад. обл. укр. драм. театру ім. Т. Г. Шевченка] / О. Чуйко // Місто. — 2011. — 16 листоп. — С. 6 : фот. — (Світська хроніка).

***

Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2008 рік. Бібліогр. покажч. Вип. 18 / уклад. М. Друневич. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2008. — 144 с.

Про Л. Давидко: С. 126—128.