10 ЧЕРВНЯ

60 років від дня народження Ольги Йосифівни Тракало

(10.06.1955) — бібліотекаря, громадської діячки,
заслуженого працівника культури України

Народилася 10 червня 1955 року в смт Товстому Заліщицького району. У 1979 році закінчила Чернівецький державний університет. У 1980—1985 роках працювала в рідному селищі вчителем української мови та літератури, директором Будинку школяра. У 1991—1992 роках — директор Заліщицької районної бібліотеки для дітей. З 1992 року очолює районну бібліотеку для дорослих.

Ольга Йосифівна — ініціатор створення літературно-мистецької читальні «Берегиня», Клубу творчої молоді. Її називають генератором культурного життя Наддністрянського краю, їй відомо все, що відбувається в районі, хто й коли святкує ювілей, хто із знаменитих представників діаспори підтримує зв’язки з рідною землею. А ще Ольга Йосифівна — майстер організації змістовних бібліотечних заходів, приурочених до державних і визначних дат славних уродженців Заліщанщини. З її легкої руки в книгозбірнях району відбуваються цікаві вечори для молоді, патріотичні концерти, профорієнтаційні акції на основі нанотехнологій.

У 2002 році Заліщицька районна бібліотека стала переможцем конкурсу «LEAP: інтернет для читачів публічних бібліотек», який проводило Посольство США в Україні. У січні 2003 року відкрито інтернет-центр із безкоштовним доступом до всесвітньої мережі.

Ольга Тракало — почесний член товариства «Просвіта», член проводу районної організації КУН. Автор статей у районній та обласній пресі, виступів на радіо й телебаченні.

Література

Тракало, О. Бібліотека йде в люди : [Заліщ. центр. район. б-ка організувала «Мобільну бібліотеку», яка діяла на центр. майдані міста] / О. Тракало // Колос. — 2011. — 24 черв. — С. 3 : фотогр. — (Культура).

Тракало, О. Бібліотеки — мости до електронного урядування : [на таку тему пройшов тренінг бібліотекарів Заліщ. централіз. бібл. системи] / О. Тракало // Колос. — 2013. — 23 серп. — С. 8 : фотогр.

Тракало, О. Велети українського духу : [краєзн. читання в Заліщ. центр. район. б-ці, присвяч. Олені Телізі та Олегові Ольжичу] / О. Тракало // Вільне життя плюс. — 2012. — 1 черв. — С. 5.

Тракало, О. Дорога до храму душі : [зустріч з організаторами мист.-просвітн. акції «Дорога до храму душі» у м. Заліщиках] / О. Тракало // Свобода. — 2013. — 22 лют. — С. 8 : фотогр. — (Українську книгу — в кожен дім).

Тракало, О. Інтернет — прорив уперед : [10-річчя із часу відкриття на Заліщанщині перших інтернет-центрів] / О. Тракало // Колос. — 2013. — 11 січ. — С. 8. — (Культура. Погляд у завтра).

Тракало, О. «Люби і знай свій рідний край» : [краєзн. читання до 125-річчя від дня народж. Й. Шварца в Заліщ. центр. район. б-ці] / О. Тракало // Вільне життя плюс. — 2012. — 30 берез. — С. 6. — (У читальній залі).

Тракало, О. Пам’ять про славного сина України : [відзначення 145-ї річниці від дня народж. О. Маковея в бібліотеках Заліщанщини] / О. Тракало // Вільне життя плюс. — 2012. — 28 верес. — С. 8. — (Відлуння свята).

Тракало, О. Славний педагог Тадей Залеський : Минуло 120 років від дня народж. Тадея Залеського — професора учительської семінарії в Заліщиках / О. Тракало // Свобода. — 2013. — 6 верес. — С. 3 : портр., фотогр. — (Наші незабутні).

Тракало, О. У вінок пам’яті — спогади : [година-спогад, присвяч. 70-річчю від дня народж. засл. працівника культури України, дириг., комп., поета З. Є. Кравчука в Заліщ. центр. район. б-ці] / О. Тракало // Колос. — 2012. — 25 жовт. — С. 8 : фотогр. кольор. — (Пам’ять).

***

Новосядлий, Б. …І кілька рядків на газетній шпальті : [короткі відомості про журналістів та кореспондентів «Свободи»] / Б. Новосядлий // Свобода. — 2012. — 8 черв. — С. 3 : портр. — (Відлуння свята).

Про О. Тракало: С. 3.

Тракало Ольга Йосипівна // Інформаційний простір Тернопілля / Терноп. обл. орг. Нац. спілки журналістів України. — Т., 2010. — С. 134 : фотогр.

***

Головин, Б. Тракало Ольга Йосипівна (10.06.1955, смт Товсте Заліщиц. р-ну) — бібліотекар, громадська діячка, засл. працівник культури України / Б. Головин, В. Олійник // Тернопільський енциклопедичний словник. — Т., 2008. — Т. 3 : П — Я. — С. 465 : фотогр.