6 червня

70 років від дня народження Михайла Антоновича Безпалька

(6.06.1938) — драматичного актора

         Народився 6 червня 1938 року в Ліонському передмісті Гіні (Франція), де закінчив 1 клас. Батьки покинули Тернопіль у пошуках кращої долі, але в 1945 році повернулися. М. Безпалько закінчив СШ № 1 (1953) і Першу театральну студію при Тернопільському музично-драматичному театрі (клас К. Капатського та Г. Авраменка) (1956).
         Працює драматичним актором у Тернопільському театрі понад чотири десятиліття аж до сьогодні. Зіграв 200 ролей в українській, російській, зарубіжній класиці та п’єсах сучасних драматургів.
         Серед його ролей: Андрій («Марина» М. Зарудного), Гордій («Кайдани порвіте»), Микола («Пам'ять серця»), Савка («Незабутнє»), Роман («Вірус кохання»), Назар («Чортове плем’я»), Сава («Земля»), боярин Михаїл («Цар Іван Шишман»), Микола («Наталка Полтавка»), Гринь («Ой піду я в Бориславку»), Марко («Циганка Аза»), Кошовий («Тарас Бульба»), козак Ґудзь («Про що тирса шелестіла»), а також в оперетах — Старий циган («Циганський барон» Штрауса), Фері («Сільва» Кальмана), Професор («Гуцулка Ксеня» Барнича) та інші.
         На театральному курсі Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької викладає курс гримування актора.

Література

Весна X.Дід Мороз на ймення Михайло: [Нарис про творчий шлях актора] // Ровесник. — 1988. — 26–31 груд., фотогр. артиста в ролях.
Демків Б.«І швець, і жнець...»: До 60-річчя від дня народження актора Тернопільського драмтеатру ім. Т. Шевченка Михайла Безпалька // Вільне життя. — 1998. — 6 черв.
Ляховський І.200 ролей Михайла Безпалька // Тернопільська газета. — 1998. — 4 черв.
Приступа І. «Дід Мороз не може грати Миколая...»: [Розм. з актором облдрамтеатру М. Безпальком] // RIA плюс. — 2003. — 30 груд. — С. 6; фотогр.
Собуцька В. Добрий дух театру: [Колеги та учні про актора драмтеатру М. Безпалька] // Свобода. — 2003. — 3 черв. — С. 6; фотогр.
Собуцька В. Ще не одна чекає роль. Готуйтеся, король!: Живою легендою Терноп. театру назвали на ювілейному творчому вечорі з нагоди 60-річчя від дня народження  і 40-річчя творчої діяльності найбагатшого на ролі актора Михайла Безпалька // Свобода. — 1998. — 20 черв. — (Ювілей).