1 серпня

10 років від дня створення жіночого вокального тріо «Солов’ї Галичини»

Тернопільської обласної філармонії (1.08.1997)

1 серпня 1997 року при Тернопільській обласній філармонії було створено жіноче вокальне тріо «Солов’ї Галичини» у складі Надії Татарчук, Ірини Музики та Оксани Лісовець, художній керівник колективу — заслужений артист України Богдан Іваноньків, концертмейстер — Ірина Кучма.

Три колоритні голоси — лірико-колоратурне, ліричне та меццо-сопрано красивого тембру й широкого діапазону — впливають на слухача своєю музичною витонченістю, душевністю та глибоким відчуттям образу й змісту пісні.

Тріо «Солов’ї Галичини» здобуло перемогу на Всеукраїнському молодіжному фестивалі «Перлини сезону» у номінації «Українська народна пісня», ставши лауреатом фестивалю.

Колективом створено ряд цікавих сольних програм.

Перший сольний концерт відбувся в 2001 році. До нього увійшли твори зарубіжних та вітчизняних композиторів, обробки українських народних пісень.

Програма «Любимо землю свою» (2002 р.) складалася з творів вітчизняних композиторів С. Людкевича, М. Лисенка, О. Білаша, А. Кос-Анатольського, П. Майбороди, Б. Фільц та обробок українських народних пісень, включала в себе презентацію першого С D -диска тріо з однойменною назвою «Любимо землю свою», до якого увійшли двадцять кращих зразків народної пісні та твори вітчизняних композиторів.

Програма «Затремтіли струни у душі моїй» створена в 2004 р. У ній вагоме місце зайняли твори зарубіжних композиторів Ж. П’єрне, Дж. Россіні, А. Дворжака, Ж. Оффенбаха, К. Сен-Санса.

«Як я си заспівам трьома голосами» — програма лемківських пісень, що відбулася у 2005 р. з одночасною презентацією однойменного диска. Твори з колоритною говіркою, багатим музичним матеріалом і величезною внутрішньою динамікою, що гармонують з жартівливим характером мелодій, користуються великою популярністю у слухачів.

Колектив брав участь та став переможцем лемківських фестивалів: «Лемківська ватра» (2004 р.), «Лемківська ватра» (Ждиня, Польща, 2005 р.), VІІ Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» (Монастириська, 2005 р.), був відзначений на святі української культури «Над Ославою» (Мокре, Польща).

Тріо є дипломантом фестивалю «Тернопільська зоринка–2005» та учасником фестивалю етнічної музики у Венеції (Італія, 2005 р.).

«Солов’ї Галичини» виступали із сольною програмою в проекті «Музичні вечори в Андріївській церкві», брали участь у творчому звіті області в НПК «Україна» (Київ, 2001 р.), у звіті обласної філармонії та фестинах «Лемківська сюїта» у Національній філармонії України. Особливо колектив відзначили під час виступу в Маріїнському палаці 2006 р. на зустрічі Президентів України та Польщі.

Література

Бойко Т. Шукають правду у пісні // Свобода. — 2003. — 11 січ., фотогр.

Гавдида Н. Пісенна доля «Солов’їв Галичини» // Шлях перемоги. — 2006. — 12 квіт. — С. 7; фотогр.

Садовська Г. І два президенти аплодували: [виступу вокального тріо «Солов’ї Галичини»] // Вільне життя. — 2006. — 4 берез. — С. 1; фотогр.