19 січня

85 років від дня народження Степана Васильовича Стояновського

(19.01.1922–30.04.2000) — ученого-фізіолога, доктора біологічних наук

Народився 19 січня 1922 р. в с. Кобиловолоках Теребовлянського району. Закінчив Чортківську гімназію імені Маркіяна Шашкевича.

Навчався у Віденській медичній академії. Закінчив Львівський зооветеринарний інститут (нині Академія ветеринарної медицини ім. С. Гжицького). Працював в інституті асистентом, доцентом, завідувачем кафедри фізіології сільськогосподарських тварин. Був деканом і ректором АВМ ім. С. Гжицького. Автор більше 500 наукових праць із фізіології та біоенергетики сільськогосподарських тварин, методичних посібників, довідників. Підготував 50 кандидатів та 10 докторів наук, створив наукову школу фізіологів сільськогосподарських тварин.

Більше двох десятиліть Степан Стояновський був членом Центральної ради фізіологів України та Міжнародного фізіологічного товариства. Він брав активну участь у політичному, громадському і культурному житті, був членом Української і Міжнародної Ради миру. Понад 25 років професор Стояновський очолював Львівську обласну Раду миру.

Помер 30 квітня 2000 р. у Львові, де й похований.

Література

Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2002 рік: Бібліогр. список / Уклад. М. В. Друневич. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2002. — С. 15–16.