01.01.2016
Шановні тернополяни!

Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки просять усіх охочих долучитися (на волонтерських засадах) до створення аудіокнижок у форматі DAISY для того, щоб допомогти отримати DAISY-плеєр незрячій дівчинці Марійці, учениці 4-го класу ЗОШ № 16. Для цього потрібно володіти гарною дикцією, мати комп’ютер, мікрофон та спеціальне програмне забезпечення. Особливо звертаємося до колег-бібліотекарів, студентської молоді, учителів, а також місцевих авторів до озвучення своїх творів.

DAISY — це особливо зручний формат для користувачів із вадами зору, оскільки він має функцію багаторівневого пошуку — повністю незряча людина може протягом декількох секунд віднайти в такій книжці будь який потрібний їй розділ, параграф, сторінку, фразу.

Детальніше про проект DAISY-бібліотеки та інструкцію з начитування аудіокнижок.

За довідками звертатися у відділ міського абонементу та відділ інформації Тернопільської ОУНБ (телефони: 52-03-74, 52-41-89).

01.01.2016
Урізноманітнюємо дозвілля: проводяться комп’ютерні курси для початківців

Із 8 грудня 2015 року за сприяння Тернопільського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації організовані заняття з комп’ютерної та інтернет-грамотності для користувачів Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Зателефонувавши за номером (+380) 352 52-41-89 Ви можете не лише дізнатися про курси, але й записатися на навчання.

18.12.2015
Краєзнавчі читання «Його устами промовляла істина: Степан Качала — священик, політик, громадський діяч»

17 грудня 2015 року у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулися краєзнавчі читання «Його устами промовляла істина: Степан Качала — священик, політик, громадський діяч», приурочені до 200-річчя від дня народження палкого оборонця прав українського населення Галичини.

У заході взяли участь відомі наукові та громадсько-культурні діячі краю: Володимир Слюзар, Дарія Чубата, Степан Костюк, Петро Гуцал.

17.12.2015
Оновлено віртуальну виставку «Книжка року»

На сайті Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки оновлено віртуальну виставку «Книжка року», на якій представлено переможців ХVI Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2014».

Експертна комісія у складі відомих письменників, науковців, журналістів оцінила 919 видань, які розподілила в 7-ми номінаціях: «Красне письменство», «Хрестоматія», «Дитяче свято», «Софія», «Обрії», «Минувшина», «Візитівка».

17.12.2015
Літературно-музичний вечір «Я хотів би обійняти весь світ!»

Літературно-музичним вечором «Я хотів би обійняти весь світ!» відзначили 245-річчя від дня народження видатного німецького композитора Людвіга ван Бетховена у відділі літератури з мистецтва ТОУНБ.

Під час заходу у виконанні Ірини Яловської, Василя Гнатюка, Оксани Стечишин, Соломії Васенко та Софії Лусь — студентів Тернопільського обласного державного музичного училища ім. С. Крушельницької — прозвучали безсмертні фортепіанні сонати видатного композитора.

16.12.2015
Гостинці воякам до свята Миколая

15 грудня 2015 року, напередодні свята Миколая, працівники Тернопільської ОУНБ зібрали гостинці для воїнів, що перебувають у зоні АТО. Продукти та солодощі передали Лілії Мусіхіній, волонтерці штабу самооборони Тернопільщини. Волонтери штабу відправлять подарунки на передову.

11.12.2015
Зустріч «Права людини понад усе» (до Всеукраїнського тижня права)

10 грудня 2015 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч «Права людини понад усе», приурочена до Всеукраїнського тижня права. У заході взяла участь Олександра Гриньків, кандидат юридичних наук, адвокат, тренер Національної тренерської мережі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда — Україна», керівник громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини».

04.12.2015
Добро через книгу

У рамках благодійної акції «Милосердя через книгу» та з нагоди Міжнародного дня інвалідів бібліотекарі відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ відвідали членів громадської організації інвалідів «Сильні духом», що знаходиться в м. Тернополі на вул. 15 Квітня, 3.

02.12.2015
Бібліотекам дозволено здійснювати передплату

Внесено зміну до пункту 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти»

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248651067

01.12.2015
Семінар-практикум бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів «Нові напрямки роботи бібліотеки з інформаційними ресурсами»

30 листопада 2015 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся семінар-практикум бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів м. Тернополя на тему «Нові напрямки роботи бібліотеки з інформаційними ресурсами».

27.11.2015
«Небесна сотня: історія нескорених»

Фонд Тернопільської ОУНБ поповнився книгою «Небесна сотня: історія нескорених».

Ідея створення даного видання належить Ірині Кучерявій та Віталію Дембіцькому. Проект реалізовано спільними зусиллями інтернет-спільноти «Від Тернополя до Тернополя» та громадської організації «Молодіжне об’єднання «Файне Місто».

У книзі — розповіді про всім відому каску Устима Голоднюка, малюнки Назарія Войтовича, вишиванки Олександра Капіноса, пристрасть до гірських прогулянок Василя Мойсея, статті Ігоря Костенка та лекції в ТНЕУ Тараса Слободяна. А також історії про їх життя та героїчні вчинки під час подій на Майдані. Ще одна унікальність книги полягає у її форматі. Це є перша в Україні 3D-книга.

Усіх, хто бажає ближче ознайомитися з даним виданням, запрошуємо відвідати відділ краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ.

24.11.2015
Cемінар директорів ЦБС на тему «Публічні бібліотеки Тернопільщини: стан та тенденції розвитку»

23 листопада 2015 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся обласний семінар директорів централізованих бібліотечних систем на тему «Публічні бібліотеки Тернопільщини: стан і тенденції розвитку».

20.11.2015
Всеукраїнська науково-практична конференція УБА «Розбудова громадянського суспільства: місія Української бібліотечної асоціації»

18—19 листопада 2015 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція та Звітно-виборна конференція УБА «Розбудова громадянського суспільства: місія Української бібліотечної асоціації».

Від Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації у конференції взяли участь В. І. Вітенко — голова ТОВ УБА, директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Л. С. Гук — член Президії ТОВ УБА, директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, О. Я. Проців — директор бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського.

20.11.2015
Поетичні читання «Поетика революції» (до Дня Гідності та Свободи)

19 листопада 2015 року у Тернопільській ОУНБ відбулися поетичні читання «Поетика революції», присвячені Дню Гідності та Свободи.

Упродовж заходу звучала авторська поезія у виконанні молодих тернопільських поетів Юрія Завадського, Юрія Матевощука, Романа Воробйова, Миколи Шпаковського. Ростислав Гунько, бібліотекар відділу міського абонементу, ознайомив присутніх з низкою видань патріотичної тематики із фонду книгозбірні. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих учасників Революції Гідності та війни на Сході України.

14.11.2015
Подяка за доброчинність

Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки висловлюють щиру вдячність за теплі слова на адресу закладу культури, особливості його аури, збереження традицій, високого рівня обслуговування його працівниками та благодійну пожертву у розмірі 940 гривень(для заправки катріджу ксерокса) колишньому читачеві, а сьогодні мешканцю міста Торонто Чорнопиському Віктору Тарасовичу.

Слід зазначити, що це не перша допомога бібліотеці. Пан Віктор декілька років тому купував книги для потреб користувачів відділу абонементу на загальну суму 400 гривень.

За рішенням дирекції жертводавця занесено до списку дарувальників бібліотеки у розділ сайту «Наші дарувальники».

Приємно, що дух меценатства в ім’я книги та бібліотеки панує серед наших краян, як в Україні, так і далеко за її межами.

14.11.2015
Книжкова виставка «Сміх був його зброєю»

У відділі літератури іноземними мовами діє книжкова виставка «Сміх був його зброєю», присвячена 180-річчю від дня народження американського письменника, гумориста, сатирика, публіциста, видавця Марка Твена (Семюеля Клеменса).

На виставці представлено твори письменника англійською, німецькою та французькою мовами, літературу про його життєвий і творчий шлях, а також художній фільм «The Adventures of Huck Finn» (DVD), знятий за мотивами роману.

Ресурси виставки відображають безпосередність Марка Твена як людини та письменника, індивідуальні яскраві риси характеру та особливе почуття гумору.

13.11.2015
Презентація книги Степана Гериліва «Наші Атланти: жертовність во ім’я спасіння»

12 листопада 2015 року у відділі читального залу відбулася презентація книги Степана Гериліва «Наші Атланти: жертовність во ім’я спасіння».

Нова книга Степана Гериліва — це своєрідний багато ілюстрований фотографіями щоденник, у якому йдеться про перше півріччя невтомної й надзвичайно потрібної допомоги бердянських волонтерів українським військовим, добровольчим батальйонам та військовому госпіталю.

12.11.2015
Презентація програм міжнародної організації AIESEC

11 листопада 2015 року в центрі «Вікно в Америку», що діє при відділі літератури іноземними мовами, відбулася зустріч із представниками організації AIESEC, які презентували міжнародні програми стажувань.

Міжнародні програми стажувань AIESEC дають змогу подорожувати, отримувати новий досвід та покращувати рівень англійської мови, культурної обізнаності та адаптивності.

11.11.2015
«Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською»

10 листопада 2015 року в Тернопільській ОУНБ з нагоди Дня української письменності та мови відбувся тренінг з української мови «Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською».

Гості заходу: школярі, студенти, читачі та працівники бібліотеки мали змогу почерпнути багато корисної інформації з історії українського мовознавства та літературознавства. Було переглянуто фрагменти відеоуроків з культури української мови та виконано тестові завдання, які грунтовно підготувала Тетяна Бойчук — викладач української мови та літератури Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя. Нею ж було надиктовано диктант з самоперевіркою написаного про життя та діяльність нашого краянина, знаного українського філолога, громадського і культурного діяча Василя Сімовича.
    

10.11.2015
9 листопада – День української писемності та мови

Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до рідної землі й пошану до себе.

«Мова — втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за багатство мови…», — підкреслював Максим Рильський.

Пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку «У пошуках слова», на якій представлено словники української мови із фонду Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Адже робота з ними сприяє досконалому оволодінню мовою.

05.11.2015
Презентація-дегустація «Франція та французька кухня»

4 листопада 2015 року у відділі літератури іноземними мовами відбулася презентація-дегустація на тему «Франція та французька кухня». Рішар Хюет, громадянин Франції, великий поціновувач України, розповів про культуру й традиції своєї батьківщини, розбіжності в менталітеті українців та французів, почастував присутніх стравами французької кухні, приготовленими власноруч. Захід відвідали викладачі та студенти філологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Пан Хюет пообіцяв, що наступна зустріч відбудеться навесні, це буде його 121-й візит в Україну.

05.11.2015
Круглий стіл «Портрет спеціаліста: соціальний працівник»

4 листопада 2015 року у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася зустріч за круглим столом «Портрет спеціаліста: соціальний працівник», присвячена Дню працівника соціальної сфери, який ми традиційно святкуємо в першу неділю листопада.

03.11.2015
Науково-практичний семінар «Організація інклюзивної освіти незрячих дітей»

2 листопада 2015 року в Тернопільській ОУНБ відбувся науково практичний семінар «Організація інклюзивної освіти незрячих дітей».

У семінарі взяли участь: Оксана Потимко — керівник «Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка», громадський діяч, кандидат історичних наук, Алексей Усов — викладач академії «Свефі» (Швеція), Яткола Матті — викладач академії «Свефі» (Швеція), Галина Ліщинська — учитель методист (навчає у звичайній школі незрячу дитину), Марта Сидоряк, інженер «Ресурсного центру…» Львівської політехніки.

На заході були присутні багато представників усіх регіонів Тернопільщини — вчителі-методисти, тифлопедагоги, соціальні психологи, вихователі дошкільних навчальних закладів, батьки незрячих і слабозорих дітей, бібліотекарі, представники громадських організацій, що опікуються проблемами інвалідів зору.
    

30.10.2015
Виступ про Олену Пчілку на радіо «Лад»

29 жовтня 2015 року в ефірі радіо «Лад» (хвиля 102,7 FM), у радіопередачі «Особистості» Алли Бобрик, Галина Шведа, бібліотекар відділу читального залу, розповіла про Олену Пчілку — поетесу, автора прозових і драматичних творів, перекладача, науковця, фольклориста, етнографа, активну громадську діячку. А ще просто вродливу жінку, ніжну й мудру матір, яка виховала геніальну Лесю Українку.

25.10.2015
Виступ на радіо «Непередбачувані життєві сюжети Еріка-Еммануеля Шмітта»

24 жовтня 2015 року в ефірі Тернопільського обласного державного радіо у програмі «З творчого погляду» прозвучала розповідь провідного бібліотекаря відділу міського абонементу ТОУНБ Наталії Білянської про феномен творчості сучасного французького письменника Еріка-Емманюеля Шмітта.

22.10.2015
Літературно-музичний вечір «Скрипкова мелодія на українсько-польський мотив»

21 жовтня 2015 року у відділі літератури з мистецтва Тернопільської ОУНБ відбувся літературно-музичний вечір «Скрипкова мелодія на українсько-польський мотив» присвячений 225-річчю від дня народження Кароля-Юзефа Ліпінського — польського скрипаля, композитора.

У заході взяли участь: Ірина Дмитрівна Бевська, викладач-методист Тернопільського державного обласного музичного училища ім. С. Крушельницької, кандидат мистецтвознавства, Соломія Миколаївна Карпович та Софія Валеріївна Лусь, студентки IV курсу теоретичного відділу Тернопільського державного обласного музичного училища ім. С. Крушельницької.

17.10.2015
Корифей української драматургії

16 жовтня 2015 року в Тернопільській ОУНБ відбулися літературні читання «Корифей української драматургії», присвячені 170-річчю від дня народження Івана Карпенка-Карого (Тобілевича) — видатного українського драматурга, актора, режисера, театрального діяча, одного з основоположників українського професійного театру.
           

16.10.2015
«Життя дописує сторінки його життя» (до 120-річчя від дня народження Володимира Гжицького)

15 жовтня 2015 року виповнилося 120 років від дня народження Володимира Гжицького (1895—1973) — українського письменника, публіциста, перекладача, уродженця Тернопільщини, одного з представників «Розстріляного відродження».

Всіх, хто бажає більше дізнатися про життєвий і творчий шлях видатного краянина, запрошуємо послухати виступ Надії Белінської, бібліотекаря відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ, що прозвучав у радіопередачі «Учнівське розмаїття» Алли Бобрик (радіо «Лад», хвиля 71,03 FM у м. Тернополі та хвиля 103,2 FM в м. Бережанах).

16.10.2015
Книжкова виставка «Скарбник Тернопільського краю» (П. К. Медведику — 90)

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії з 15 жовтня 2015 року діє книжкова виставка «Скарбник Тернопільського краю», присвячена 90-річчю від дня народження відомого українського літературознавця, фольклориста, етнографа, мистецтвознавця, бібліографа та краєзнавця, уродженця с. Жабиня Зборівського району Петра Костьовича Медведика.

16.10.2015
Година корисних порад «Немає саду без ягід»

15 жовтня 2015 року у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки цікаво пройшла година корисних порад «Немає саду без ягід».

Учасників заходу зацікавила розповідь досвідченого садівника з села Ангелівки Тернопільського району Олега Миколайовича Яциковського. Він поділився своїми успіхами у вирощуванні ягідних кущів: смородини, малини, агрусу звичайного і безколючкового, порічок. Олег Миколайович розповів про особливості догляду за ягідниками та відповів на питання слухачів.

14.10.2015
Дарунок воїнам від громади Тернопільщини до Дня захисника України

13 жовтня 2015 року Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека, як співкоординатор Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», зініційованої Міністерством культури України, уже вдруге передала книжки бійцям 44-ї окремої артилерійської бригади м. Тернополя. Цього разу — 698 видань. Також до Дня захисника України працівники бібліотеки подарували їм 9 пачок офісного паперу.

Дарунки отримували начальник клубу та керівник бібліотеки військової частини Ростислав Перетятко та солдати Олег Мельничук і Павло Ратушняк .

14.10.2015
Історичні читання «Вони боролися за щастя і свободу, cлужили українському народу»

Важко назвати іншу тему з історії України, що викликала б такий великий інтерес, як історія запорозького козацтва. Йому присвячені численні наукові й популярні, історичні й літературні праці, твори образотворчого мистецтва, драматургії, музики, усної народної творчості.

Від 1999 року, відповідно до Указу Президента України, 14 жовтня відзначаємо День українського козацтва.

Із цієї нагоди 13 жовтня 2015 року у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулися історичні читання «Вони боролися за щастя і свободу, cлужили українському народу».

10.10.2015
Вебінар «Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування»

9 жовтня 2015 року у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся вебінар із питань адміністративно-територіальної реформи «Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування».

Доповідач Віктор Юхимович Литвинчук, директор офісу реформ, зупинився на теоретичних питаннях адміністративної реформи, проблемах децентралізації в Тернопільській області, розповів про історію успіху громади села Васильківців Гусятинського району.
    

08.10.2015
Консул Сполучених Штатів Америки обговорила питання диверсифікаційних віз (Грін-кард) та проблеми візового шахрайства

7 жовтня 2015 року у приміщенні бібліотеки відбулася зустріч із консулом Сполучених Штатів Америки Ніколь Тобін, яка виступила з презентацією про диверсифікаційні візи та проблеми візового шахрайства. Пані Тобін відповіла також на запитання, пов’язані з існуючими процедурами отримання диверсифікаційних віз США. В присутності консула бажаючі мали можливість заповнити анкету на участь у лотереї «Зелена карта».

07.10.2015
Благодійна акція «З Луганщиною разом!»

Колективи Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та КУТОР «Тернопільська обласна для молоді» долучилися до благодійної акції «З Луганщиною разом!», спрямованої на створення сприятливого середовища для навчання та виховання учнівської молоді Луганщини.

Було зібрано понад дві тисячі гривень, на які придбано канцтовари (зошити, альбоми, кольоровий папір, олівці, фарби, ручки) для учнів, які тимчасово переміщені з території, непідконтрольній українській владі. Також сформовано бібліотечку художньої літератури.

Подарунки відправлено на адресу департаменту освіти та науки (м. Сєверодонецьк).

07.10.2015
Презентація видання «Малолітні політв’язні Тернопільщини: Книга Пам’яті»

6 жовтня 2015 року в обласній філармонії відбулася презентація видання «Малолітні політв’язні Тернопільщини: Книга Пам’яті» (Тернопіль, 2015).

В основу дослідження взято архівні матеріали СБУ Тернопільської області, свідчення учасників підпілля, їх рідних та близьких, а також матеріали, документи, світлини, зібрані краєзнавцями, учителями, бібліотекарями.

01.10.2015
«Бібліофест» запрошує!

«До Європи — з книгою» — девіз «Бібліофесту», який цьогоріч вп’яте збирає друзів книги та бібліотек. Фестиваль проходитиме з 28 по 30 вересня 2015 року на базі бібліотек Тернопільської міської ЦБС.

01.10.2015
Презентація книги «Лицарі нескореного духу»

30 вересня 2015 року в читальному залі Тернопільської ОУНБ відбулася презентація книги «Лицарі нескореного духу». До збірки увійшли кращі твори та спогади Івана Гнатюка, Григорія Радошівського, Олеся Ангелюка. Учасниками презентації були письменник, літературознавець Петро Сорока, голова літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Зіновій Кіпибіда, літературний критик, письменниця Тетяна Дігай, журналіст, письменниця Валентина Семеняк, письменниця Леся Білик, студенти І—ІV курсів факультету обліку та аудиту Тернопільського національного економічного університету, працівники Тернопільської обласної бібліотеки для дітей і Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

01.10.2015
Декада відкритих дверей у бібліотеці

З 21 по 30 вересня в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проходитиме традиційна Декада відкритих дверей, приурочена до Всеукраїнського дня бібліотек. Працівники книгозбірні запрошують усіх бажаючих завітати до бібліотеки та взяти участь у різноманітних заходах, що проводитимуться в ці дні: презентаціях книг, вечорах-зустрічах із цікавими людьми, оглядах, екскурсіях тощо.

Під час екскурсій студенти зможуть ознайомитися з інформаційними ресурсами, режимом роботи та правилами користування Тернопільської ОУНБ, переглянути фільми про діяльність головної книгозбірні краю.

Під час традиційної акції «Пробачимо боржникам: бібліотечна книга повертається до рідного дому» користувачі бібліотеки, які з різних причин заборгували літературу, зможуть повернути її без сплати пені.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу» дасть можливість усім бажаючим зробити свій внесок у збагачення фонду книгозбірні.

30.09.2015
Віртуальна подорож пам’ятними місцями Тернополя «Пізнаймо рідне місто»

29 вересня 2015 року в секторі періодики відбулася віртуальна подорож пам’ятними місцями Тернополя «Пізнаймо рідне місто». Її учасники мали змогу дізнатися багато цікавого про Тернопіль від давнини до сьогодення, ознайомитися з пам’ятками архітектури, серед яких Старий замок (1540), Церква Воздвиження Чесного Хреста (поч. XVI ст.), Церква Різдва Христового (поч. XVIІ ст.), Домініканський костел (XVIІ ст.), а також з відпочинковими й туристичними маршрутами міста.

25.09.2015
Вітаємо переможців конкурсу «Блог публічної бібліотеки — сучасна модель залучення користувача»!

Підведено підсумки обласного огляду-конкурсу бібліотечних блогів «Блог публічної бібліотеки — сучасна модель залучення користувача», який проводився з ініціативи Тернопільського обласного відділення УБА.

25.09.2015
«На струнах слова Лесі Коковської-Романчук»(четверте засідання Клубу шанувальників книги)

24 вересня 2015 року в рамках четвертого засідання Клубу шанувальників книги відбулися літературні читання «На струнах слова Лесі Коковської Романчук», присвячені ювілею тернопільської письменниці, науковця, громадського діяча, члена Національної спілки письменників України, лауреатки багатьох літературних нагород, «Золотий письменник України» 2015 року (відзнака «Коронації слова»).

Під час заходу прихильники творчості Лесі Іванівни мали можливість насолодитися неперевершеним талантом цієї самобутньої письменниці. Героїня декламувала свої вірші з поетичних збірок «Синьооке диво», «На ноті ЛЮ». У її виконанні звучали пісні на власні вірші. Хвилюючими та зворушливими були слова про особисте. Цікавою була розповідь про творчість, адже в доробку письменниці 9 прозових та 8 поетичних творів. Приємним сюрпризом для учасників заходу став виступ Тараса Коковського — пастира парафії св. Апостолів Івана та Якова, літератора, перекладача, блогера, автора та виконавця пісень, чоловіка Лесі Романчук. Подружжя виконало дуетом кілька пісень.

Щирі слова звучали з уст науковців Галини Груць, Світлани Бородіци (Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка) й Наталії Гавдиди (Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя). На захід завітала й Кейт Дірі, волонтер Корпусу Миру США.
Письменниця зі Зборова Леся Білик та заслужена артистка України Віра Самчук, активні члени Клубу шанувальників книги, натхненно читали уривки з прозових та поетичних творів ювілярки.

     
25.09.2015
Вечір-портрет «Славетні наші земляки»

        Під такою назвою у відділі літератури з мистецтва Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки 24 вересня 2015 року відбувся вечір-портрет, присвячений 125-річчю від дня народження Михайла Осінчука – видатного українського живописця та графіка.
Народився Михайло Осінчук 16 вересня 1890 р. в с. Голошинці Збаразького повіту (тепер Підволочиського району Тернопільської області).
У заході взяли участь : Ярослава Михайлівна Осінчук – внучка сестри Михайла Осінчука, Надія Ярославівна Бомба – сусідка, добра подруга Ярослави Михайлівни, а також викладачі й студенти Галицького коледжу ім.. В. Чорновола.
Ведучі заходу, працівники відділу, розповіли про життєвий і творчий шлях видатного нашого земляка. Запропонували гостям переглянути презентацію його робіт. Але найбільше усіх присутніх вразив виступ Ярослави Осінчук.
24.09.2015
День спеціаліста для працівників бібліотек різних видів

23 вересня 2015 року в приміщенні адміністративного корпусу ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України» відбувся День спеціаліста для працівників бібліотек різних видів на тему «Робота сучасної бібліотеки та використання електронного середовища».

24.09.2015
Презентація книги Ніни Фіалко «Коли брати стають ворогами…»

23 вересня 2015 року у відділі читального залу відбулася презентація книги Ніни Фіалко «Коли брати стають ворогами…».

У новому творі Ніна Фіалко описує історії людей «Майдану» та події 2013-2014 років. Герої роману — матір, що проживає в Україні, та її діти, які стали громадянами Росії, — реальні, але їх діалоги зібрані з думок багатьох українців, які мешкають в Росії. Діалоги персонажів та опис суспільно-політичних подій переплітаються з екскурсами в давно минуле, отже авторка змушує нас осмислити, що ж відбувалося та відбувається на українській землі.

24.09.2015
Віце-консул США обговорюватиме питання диверсифікаційних віз (Грін-Кард) та загальні імміграційні візові питання

23 вересня 2015 року о 12:00 в інформаційному центрі «Вікно в Америку» при Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться зустріч з Віце-Консулом Сполучених Штатів Америки Джейн Гірс, яка виступить з презентацією про диверсифікаційні візи та загальні питання імміграції до США. У ході презентації пані Гірс пояснить процес отримання диверсифікаційних віз США. Вона зупиниться на основних етапах процесу та пояснить що потрібно зробити, щоб процес отримання візи був чітким та прозорим. Пані Гірс розповість про проблему візового шахрайства, а також про агенції, які пропонують послуги у проходженні процесу отримання віз США, а також так звану «допомогу» у виграші Грін Карти.

23.09.2015
Kруглий стіл «Мова — дзеркало культури»

22 вересня 2015 року у відділі літератури іноземними мовами відбувся круглий стіл «Мова — дзеркало культури», присвячений Європейському дню мов. Учасники круглого столу — студенти факультету іноземних мов ТНПУ — ознайомилися з багатством мовного розмаїття Європи, розглянули цікаві факти з історії європейських мов та обговорили зв’язок мови з культурою народу.

18.09.2015
Конференція для вчителів та викладачів англійської мови «Window on America Center Teachers’ Conference: Resources and Development Strategies»

17 вересня 2015 року в центрі «Вікно в Америку» відбулася конференція для вчителів та викладачів англійської мови «Window on America Center Teachers’ Conference: Resources and Development Strategies».

Учасниками конференції були 38 представників різних навчальних закладів м. Тернопіль. Організували та провели захід Девід Х’юз – магістрант Центрально-Європейського Університету, волонтер культурних програм, Метт Тюрнер — волонтер Корпусу Миру, тренер-викладач ТНЕУ, Оксана Біленька — старший вчитель, спеціаліст вищої категорії Української гімназії ім. І. Франка, Наталі Хенлет — волонтер Корпусу Миру, тренер-викладач Київської академії неперервної освіти, Олеся Гончарук — керівник центру «Вікно в Америку» ТОУНБ.

16.09.2015
«Королева детективу» (до 125-річчя від дня народження Агати Крісті)

15 вересня 2015 року в ефірі радіо «Лад» прозвучала розповідь головного бібліотекаря відділу міського абонементу ТОУНБ Оксани Гавенко про життєвий і творчий шлях Агати Крісті.

15 вересня 2015 року світова спільнота відзначила 125-ту річницю від дня народження відомої англійської письменниці-детективіста (1890—1976). Її романами зачитувалося не одне покоління читачів, книжки перевидавалися мільйонними тиражами багатьма мовами світу. За мотивами творів Агати Крісті знято багато детективних стрічок, у яких чільне місце займають головні герої романів — Еркюль Пуаро та міс Марпл.

16.09.2015
«Бібліофорум 2015»
8-12 вересня заступник директора з наукової роботи та інформатизації Галина Польова і керівник центру “Вікно в Америку” Олеся Гончарук взяли участь у VI Львівському бібліотечному форумі “Бібліотек@ – стратегія розвитку”. У рамках форуму обговорювалась стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року “Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України”, проводилися лекції, зустрічі, обмін досвідом, презентації.

Бібліотекарі України разом зі своїми колегами з Хорватії, Литви, Польщі, Німеччини розглянули соціально-культурні та інформаційні перспективи бібліотечних установ.

 

10.09.2015
Вітання воякам

9 вересня 2015 року працівники бібліотеки взяли участь в урочистостях з нагоди річниці 44-ї окремої артилерійської бригади та відкриття меморіальної стели з прізвищами 10 військових, які героїчно загинули в зоні проведення АТО.

Від колективу ОУНБ було передано подарунки військовослужбовцям.

10.09.2015
Презентація роману Євгена Положія «Іловайськ»

9 вересня 2015 року у відділі читального залу відбулася презентація книги Євгена Положія «Іловайськ».

Автор у книжці, яка виходить друком українською й російською мовами, розповідає про трагічні події 10 серпня – 3 вересня 2014 року, що увійшли в історію під назвою «Іловайський котел».

02.09.2015
Вітаємо з ювілеєм!

Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, президія Тернопільського обласного відділення УБА щиро вітають директора Бережанської централізованої бібліотечної системи Заруцьку Аллу Леонідівну з 50-річчям! 

31.08.2015
УВАГА! КОНКУРС!

Тернопільське обласне відділення Української бібліотечної асоціації (далі — ТОВ УБА) спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою (далі — ОУНБ) оголошують Обласний огляд-конкурс бібліотечних блогів.

Конкурс триватиме з 20 липня по 30 вересня 2015 року (див. Положення про конкурс).

Термін подання заявок — до 31 серпня 2015 року.

14.08.2015
Майстер-класи бібліографів у Зборові та Бучачі

16 липня й 13 серпня 2015 року Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека на базі Зборівської та Бучацької центральних бібліотек провела зональні майстер-класи для бібліографів центральних бібліотек на тему «Довідково-бібліографічний апарат центральної бібліотеки та бібліотеки-філіалу». Їх мета — активізація бібліографічної роботи центральних бібліотек та покращення обслуговування користувачів.

07.08.2015
Вітаємо з ювілеєм!

Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, президія Тернопільського обласного відділення УБА щиро вітають директора Збаразької централізованої бібліотечної системи Бойко Оксану Василівну з 50-річчям!

06.08.2015
Презентація книжки Неоніли Крем’янчанки «Рабів до раю не пускають»

5 серпня 2015 року о 12 годині в ТОУНБ відбулася презентація книжки Неоніли Крем’янчанки «Рабів до раю не пускають», що побачила світ у 2015 році у видавництві «Терно-граф».
    

02.08.2015
Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»

Шановні користувачі бібліотеки, колеги та мешканці міста!

Запрошуємо взяти участь в акції «Бібліотека українського воїна».

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців.

Відповідно до Концепції акції, у ході її проведення будуть зібрані та передані до бібліотек військових частин Збройних сил України кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека, яка є співкоординатором акції, закликає не залишатися осторонь благородного подвижницького руху, адже разом ми зможемо зробити корисну справу для наших захисників.

Станом на 30 квітня 2015 року зібрано 339 книг.

30.07.2015
Розповідь про Андрея Шептицького у радіопередачі «Особистості»

29 липня 2015 року виповнилося 150 років від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Цей ювілей відзначатиметься на державному рівні. Відповідну постанову більшістю голосів ухвалив український парламент. Відтак відновлюється пам’ять про великого митрополита.

Вивченню життя й діяльності Андрея Шептицького присвячено чимало праць. Переважно вони стосуються його церковної та громадської діяльності. Суспільно-політична діяльність митрополита є недостатньо дослідженою. Тому запрошуємо всіх, кому цікава особистість Андрея Шептицького, послухати виступ Валентини Вітенко, завідувачки сектору МБА Тернопільської ОУНБ, у радіопередачі «Особистості» (радіо «Лад», хвиля 71,03 FM, а також на хвилі 103,2 FM у м. Бережанах), яку провела Юля Валах.

30.07.2015
«Маленький принц — прибулець з «планети дитинства» (до 115-річчя від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері)

29 червня 2015 року виповнилося 115 років від дня народження видатного французького письменника, авіатора Антуана де Сент-Екзюпері.

Усіх, хто бажає більше дізнатися про життєвий і творчий шлях автора «Маленького принца», запрошуємо послухати виступ Нелі Боднарець, провідного бібліотекаря відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ, що прозвучав у радіопередачі «Особистості» Світлани Земби (радіо «Лад», хвиля 71,03 FM у м. Тернополі та хвиля 103,2 FM в м. Бережанах).

24.07.2015
Децентралізація: обговорення реформи з урядовцями та представниками громад

23 липня 2015 року у приміщенні Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась відеоконференція з обговорення питань децентралізації. Ключові спікери: заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, директор Місії Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джед Бартон та виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

Майже 200 громад з усієї країни взяли участь у події, долучившись до онлайн-трансляції з місцевих бібліотек.

24.07.2015
Духовні читання «Великі ідеї великої людини»

23 липня 2015 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулися духовні читання «Великі ідеї великої людини», присвячені 150-річчю від дня народження видатного українського церковного, культурного та громадського діяча, митрополита Української греко католицької церкви Андрея Шептицького.
         

17.07.2015
Віртуальна виставка «Книги, видані за фінансової підтримки обласної видавничої ради»

Виданнями, що побачили світ у 2013—2014 роках, доповнено віртуальну виставку «Книги, видані за фінансової підтримки обласної видавничої ради».

Запрошуємо до перегляду!

09.07.2015
«Зарваниця — острів Божої Любові» (775 років із часу явлення Чудотворної ікони Матері Божої в Зарваниці)

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії розгорнуто книжкову виставку «Зарваниця — острів Божої Любові», присвячену 775-річчю із часу явлення Чудотворної ікони Матері Божої в Зарваниці.

Запрошуємо всіх, кому небайдужий духовний розвиток України, завітати у відділ краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ і переглянути книжкову виставку.

07.07.2015
Віртуальна виставка «У серці Бог, Україна, свобода!» (сторінками нових видань героїко-патріотичної тематики)

На сайті Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки розміщено віртуальну виставку «У серці Бог, Україна, свобода!», на якій представлено книги, котрі розповідають про події Євромайдану, бої на сході України й людей, які творять історію України й виборюють незалежність для своєї держави.

07.07.2015
Cемінар-тренінг для завідувачів відділом обслуговування центральних бібліотек

6 липня 2015 року в приміщенні Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся семінар-тренінг для завідувачів відділів обслуговування центральних бібліотек на тему «Бібліотека — центр громади».

07.07.2015
«Ніхто не забутий, ніщо не забуто»

Під такою назвою у відділі міського абонементу розгорнуто книжкову виставку, приурочену до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, який відзначається в Україні 22 червня щорічно.

Літературу представлено за розділами: «Україна в полум’ї війни (1941—1945)» та «Свіча пам’яті».

19.06.2015
Участь ТОУНБ у Всеукраїнському вебінарі

18 червня 2015 року за ініціативи Рівненського обласного відділення УБА відбувся вебінар на тему «Робота бібліотек на допомогу людям з особливими потребами». Мета вебінару — поділитися історіями успіху обслуговування цієї категорїї громадян.

Виступи учасників вебінару були актуальними, цікавими, змістовними, дали змогу почерпнути інновації, запроваджені іншими бібліотеками.

12.06.2015
Відзначено учасників благодійної акції «Українську книгу — Донбасу!»

11 червня 2015 року, перед початком чергової сесії Тернопільської обласної ради, її очільник Василь Хомінець вручив грамоти активним учасникам благодійної акції «Українську книгу — Донбасу!».

Зокрема, відзначено Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку (Ковалькову Тетяну Петрівну — завідувача відділу міського абонементу) та Збаразьку централізовану бібліотечну систему (Бондар Оксану Василівну — директора).

09.06.2015
Вітаємо з ювілеєм!

      Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, президія Тернопільського обласного відділення УБА щиро вітають директора Заліщицької централізованої бібліотечної системи, заслуженого працівника культури України Тракало Ольгу Йосипівну з 60-річчям!

06.06.2015
Інформаційна година «Земля — наш спільний дім»

       4 червня 2015 року з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у відділі технічної літератури Тернопільської ОУНБ відбулась інформаційна година під назвою «Земля — наш спільний дім». Ця тема об’єднує  людей різних за віком, професією та життєвим досвідом, але схожих в одному — в безмежній любові до природи, глибокій відданості нашій Землі. На жаль сьогодні немає людини, яка б не відчула на собі погіршення стану свого довкілля. Нас турбують проблеми забруднення води в річках ,морях та повітрі, яким дихаємо, cумнівна якість більшості продуктів харчування. Людина створюючи блага, часто створює загрозу своєму життю. Будучи мало спроможною глобально змінити ситуацію на краще, вона здатна захиститись від патогенних впливів за рахунок знань. Одним із кроків до таких знань стала, сподіваємось наша зустріч. На інформаційну годину були запрошені відомі люди-екологи, журналісти, режисери : П’ятківський І. О.-начальник відділу Департаменту екології та природних ресурсів, Герц І. І.- директор обласного еколого-натуралістичного центру, заслужений працівник освіти України, Бобко Н. М.- головний режисер телебачення Тернопільської обласної телерадіокомпанії та всі бажаючі. Гості поділились своїми думками з приводу екологічних проблем Тернопілля, відкрившись слухачам у новому вимірі. Дотепні історії, пов’язані з природою, корисні поради та настанови зацікавили всіх слухачів. Окрім розповідей відвідувачі свята змогли переглянути декілька електронних презентацій на екологічні теми. Вечір вела завідуюча .відділом технічної літератури — Вайшле М. Й. Також для шанувальників книги була підготовлена книжкова виставка під назвою «Чистий світ навколо нас — це для нас».
Вітаємо усіх наших користувачів, друзів бібліотеки зі святом — Всесвітнім Днем охорони навколишнього середовища.

 

04.06.2015
Інформаційна година «Торгівля людьми — порушення прав людини»

4 червня 2015 року у відділі читального залу відбулася інформаційна година «Торгівля людьми — порушення прав людини».

Проблему торгівлі людьми — одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства — уперше порушено правозахисниками на початку ХХ століття.

Сьогодні, коли Україна перебуває в збройному конфлікті із сусідньою державою, ризик торгівлі людьми зростає в кілька разів. Причини тому — посилення криміногенної ситуації, відсутність контролю на окупованих територіях, бажання громадян виїхати й влаштувати своє життя за межами країни.

Захід «Торгівля людьми — порушення прав людини», був спрямований на підвищення рівня поінформованості молоді та усвідомлення нею гостроти проблеми торгівлі людьми. Під час зустрічі відбулося обговорення причин, форм та ознак цього явища, також демонструвався відеофільм, який показав небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Присутніх ознайомили з національними та міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми, надали поради, як не стати жертвою.

04.06.2015
120-років від дня народження Тодося Осьмачки

        Цього року виповнилося 120 років від дня народження Тодося Осьмачки — видатного українського поета й прозаїка.
Усіх, кому цікава постать людини незвичайних талантів, великого правдолюба, запрошуємо послухати виступ Валентини Вітенко, завідувачки сектору МБА, що прозвучав у радіопередачі «Особистості» Світлани Земби (радіо «Лад», хвиля 71,03 FM у м. Тернополі та хвиля 103,2 FM у м. Бережанах).
04.06.2015
Подяка Оресту Івановичу Березовському

       Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку члену Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України, талановитому прозаїку Оресту Івановичу Березовському за подаровані видання «Фальшиві зорі» (66 прим.), «Рожевий дурман (1957-1965)» (66 прим.), «Інтернаймичка» (78 прим.), «Страх як норма» (76 прим.), «Кожному своє…» (66 прим.), «Заплутані крила» (66 прим.), «Європа – центр (1941-1957)» (66 прим.), «В лабіринтах медицини, або 50 років лікарської практики» (22 прим.).
Ваш дарунок – свідчення поважного ставлення до бібліотек та їх книжкових фондів.
Подаровані видання змістовно та якісно доповнять фонди бібліотек області.
Електронні версії даних видань за згоди автора будуть розміщені на сайті бібліотеки за адресою: http://www.library.te.ua/ у розділі «Електронна бібліотека».
То ж бажаємо Вам, Оресте Івановичу, міцного здоров’я, здійснення творчих задумів та планів, щасливого, сповненого натхнення довголіття. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Дирекція бібліотеки

04.06.2015
Книжкові перлини

Відділ літератури з мистецтва презентує

 

Українська бібліотечна асоціація за підтримки видавничого проекту «Державні зібрання України» передала у фонд Тернопільської ОУНБ  на безоплатній основі унікальну серію ілюстрованих фоліантів, де представлено найкращі колекції українських музеїв та зібрання творів найвидатніших митців України.

 

Книги із серії

 • «Киевский музей русского искусства»,
 • «Українська ікона XI-XVIII століть»,
 • «Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків»,
 • «Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького».

 

Інтелектуальна еліта України достойно цінує загальнодержавне значення видавничого проекту «Державні зібрання України». Просвітницька, духовна та патріотична ідеологія серії художніх альбомів формує гуманістичний світогляд людини, гуртує навколо себе справжніх шанувальників мистецтва. 

Сподіваємося, що знайомство з колекцією альбомів, додасть Вам Віри і Любові до України.

02.06.2015
Благодійна акція «Сто тисяч книжок для сільських бібліотек»

      У містах України завершився культурно-соціальний проект «100 тисяч книжок для сільських бібліотек», започаткований у співпраці Фундації Дарини Жолдак, Української бібліотечної асоціації, ГО «Форум видавців» за підтримки компанії «Нова пошта».
29.05.2015
Підсумки благодійної акції «Українську книгу — Донбасу!»

       На виконання розпорядження голови обласної ради від 31 березня 2015 року № 47 щодо благодійної акції «Українську книгу — Донбасу!» Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою з 1 квітня по 25 травня 2015 року здійснювалися заходи щодо організації збору книг.
Станом на 25 травня 2015 року від організацій, установ, навчальних закладів, мешканців міста та області зібрано 4087 видань.
Щиро дякуємо учасникам акції за благодійність та підтримку, за усвідомлення громадянського обов’язку щодо поширення духовних висот українства, збір та передачу україномовних видань для дітей та молоді Сходу України, наступним учасникам акції:

 • Тернопільському державному медичному університету ім. І. Я. Горбачевського (ректор Корда Михайло Михайлович) (218 книг);
 • Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжу ім. О. Барвінського (директор Пахолок Роман Іванович) (860 книг);
 • видавництву «Терно-граф» м. Тернопіль (директор Максимів Іван Михайлович) (208 книг);
 • Збаразькій централізованій бібліотечній системі (директор Бойко Оксана Василівна) (381 книга).

 

Користувачам Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки:

 • Шпорчуку Петру Павловичу — художнику, члену Національної спілки художників України, літератору — 50 книг;
 • Христині Юркевич — дружині Андрія Юркевича, який загинув в зоні АТО, автора книги «Моя революція» — 20 книг;
 • Оксані Шупер — секретарю-референту Комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ — 42 книги;
 • Анні Золотнюк — журналісту газети «Вільне життя плюс» — 15 книг;
 • Лісніченко Анні Іванівні — вчителю Тернопільської ЗОШ № 4 — 32 книги;
 • Олещуку Ігорю Андрійовичу — старшому науковому співробітнику Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів — 35 книг.

 

21.05.2015
Вебінар для учнівської молоді

        15 травня 2015 року в Регіональному навчальному центрі за програмою «Бібліоміст», який діє в Тернопільській обласній науковій бібліотеці, відбувся профорієнтаційний вебінарна тему: «На порозі вибору».

 

20.05.2015
Вечір пам’яті «Ви мріяли про гідність та свободу, Ви не чекали нагород та слави»
Щороку  23 травня відзначається День Героїв. Свято сьогодні не офіційне, його не святкують на державному рівні. Однак багато українців його шанують, і там, де українська ідентичність має глибоке коріння, про нього пам’ятають і відзначають.
Саме тому у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Ви мріяли про гідність та свободу, Ви не чекали нагород та слави».

15.05.2015
Книги тернопільським воїнам від громади Тернопільщини

       14 травня 2015 року Тернопільська ОУНБ, як співкоординатор Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», зініційованої Міністерством культури України, передала воїнам 44-ї окремої артилерійської бригади м. Тернополя 502 книги.

Серед військових, які приймали книги, був колишній читач бібліотеки, науковець Олександр Хом’як та солдат із Вінничини Віталій Дідур.
Отож просимо всіх охочих до участі в акції.

15.05.2015
Обласна школа методиста

 25 травня 2015 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться одноденна обласна школа методиста на тему «Роль методиста в запровадженні змін у діяльності бібліотек».

 

15.05.2015
«Герої не вмирають: минуле та сьогодення»

        7 травня 2015 року у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся вечір-зустріч «Герої не вмирають: минуле та сьогодення», присвячений Дню пам’яті та примирення й Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На захід завітала учнівська та студентська молодь. Учасники вечора вшанували пам’ять загиблих у роки війни хвилиною мовчання.
        
08.05.2015
Державна служба зайнятості інформує

Для тих, хто шукає і пропонує роботу в рамках співпраці державної служби зайнятості (ДСЗ) з бібліотеками-учасницями програми «Бібліоміст» у відділі інформації Тернопільської ОУНБ розміщено стенд з інформаційними матеріалами та брошурами ДСЗ.

08.05.2015
«Герої не вмирають: минуле та сьогодення»

7 травня 2015 року о 1500 у Тернопільській ОУНБ відбудеться вечір зустріч із захисниками Батьківщини «Герої не вмирають: минуле та сьогодення» до Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

07.05.2015
Про благодійну акцію «Українську книгу — Донбасу!»

На виконання розпорядження голови обласної ради від 31 березня 2015 року № 47 щодо благодійної акції «Українську книгу — Донбасу!» Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою з 01 по 30 квітня 2015 року здійснювалися заходи щодо організації збору книг.

Публічність проведення акції забезпечувалась через оголошення на сайті та дошці оголошень Тернопільської ОУНБ, офіційній сторінці бібліотеки в соціальній мережі «Фейсбук», засобах масової інформації.

Станом на 30 квітня 2015 року від організацій, установ, навчальних закладів, мешканців міста та області зібрано 2847 видань.

Щиро дякуємо учасникам акції за благодійність та підтримку!

 

01.05.2015
Круглий стіл «8 травня — День пам’яті та примирення»

30 квітня 2015 року в приміщенні читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся круглий стіл «8 травня — День пам’яті та примирення», присвячений закінченню Другої світової війни у Європі, пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

29.04.2015
«100 000 книжок для сільських бібліотек»

Три тисячі книг буде передано сільським бібліотекам області завдяки проекту «100 000 книжок для сільських бібліотек», організованому Фундацією Дарини Жолдак.

27.04.2015
125 років від дня народження Миколи Зерова

26 квітня 2015 року виповнюється 125 років від дня народження Миколи Костянтиновича Зерова, українського поета, літературознавця, критика, перекладача.

Усіх, кому цікава особистість Миколи Костянтиновича, запрошуємо послухати виступ Валентини Вітенко, завідувачки сектору МБА Тернопільської ОУНБ, у радіопередачі «Особистості» (радіо «Лад», хвиля 71,03 FM, а також на хвилі 103,2 FM у м. Бережанах), яку провела Світлана Земба.

24.04.2015
Бібліотечна акція «Книги у пошуках читача»

23 квітня 2015 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проходила щорічна акція «Книги у пошуках читача», приурочена до Всесвітнього дня книги й авторського права. Її мета — привернути увагу до книги й читання, залучити до бібліотеки нових користувачів. Цього року акція пройшла під гаслом «Українській нації призначено вижити!».

21.04.2015
Виступи на радіо, присвячені бібліотечним акціям

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проходять акції: «Бібліотека українського воїна», «Українську книгу — Донбасу!» та «Книги у пошуках читача».

Про проведення та умови акцій розповіла Валентина Вітенко, завідувачка сектору МБА, у програмах «Ми єдині» та «Новини краю» , що прозвучали 17 та 20 квітня 2015 року в ефірі радіо «Лад» (хвиля 71.3 FM) та обласного радіо.

21.04.2015
Вечір-спогад «Відлуння Чорнобильських дзвонів»

22 квітня 2015 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся вечір-спогад «Відлуння Чорнобильських дзвонів», присвячений Дню пам’яті Чорнобильської трагедії.

Гості заходу мали змогу переглянути мультимедійну презентацію про Чорнобильську трагедію, яку підготували Оксана Содомора, головний бібліотекар, та Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу.

10.04.2015
Благодійність стартувала!

Під час 52 сесії Тернопільської обласної ради було поінформовано про хід акцій «Тернопільщина — захисникам Вітчизни» та «Українську книгу Донбасу!».

До збору україномовної літератури одними з перших долучилися депутати обласної ради. Перед початком пленарного засідання книги в загальній кількості 123 примірники передали працівникам ТОУНБ. Серед книг — видання історичної тематики, художня література, публіцистика тощо.

Дирекція та колектив бібліотеки висловлюють подяку за підтримку захисників Батьківщини й сподіваються, що до акцій долучаться громадські та волонтерські організації, усі небайдужі тернополяни.

08.04.2015
Регіональне обговорення «Бібліотеки в умовах кризи»

7 квітня 2015 року в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося регіональне обговорення «Бібліотеки в умовах кризи», організаторами якого виступили Українська бібліотечна асоціація (УБА), програма «Бібліоміст», ІRЕХ (програма «Бібліоміст»), Чернівецьке обласне відділення УБА. Участь у заході взяли представники 7 областей Західного регіону України (Чернівецької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Хмельницької й Тернопільської). Нашу область представляли Тетяна Ковалькова, завідувач відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Галина Якуб — заступник директора Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, Ольга Тракало — директор Заліщицької ЦБС та Ганна Золотнюк — журналіст газети «Вільне життя плюс».

04.04.2015
Допомога воїнам АТО

Працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки підтримали звернення голови обласної ради Василя Хомінця пожертвувати для потреб військових у зоні АТО суму від одноденного заробітку. Кошти в розмірі 8959 гривень було передано Тернопільській обласній раді на благодійні цілі для підтримки військових з Тернопілля, які відправлені в зону АТО.

01.04.2015
«Шляхи розвитку партнерства різних соціальних інституцій в інтересах дитини»

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ було розгорнуто книжкову виставку «Шляхи розвитку партнерства різних соціальних інституцій в інтересах дитини» за розділами: «Соціальне партнерство, європейський досвід і Україна» та «Родина як ініціатор позитивних змін у соціально-культурному просторі громади».

Виставку організовано в рамках проведення науково-практичної конференції «Партнерство навчальних і культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин: сучасний стан, проблеми, перспективи розвитку», яку організував Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 18—19 березня цього року.

26.03.2015
Творчий тандем

26 березня 2015 року у відділі літератури з мистецтва Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться зустріч із тернопільськими художницями Ольгою та Оленою Лесишиними.

22.03.2015
Пленарне засідання наукової сесії Тернопільського обласного осередку Наукового товариства ім. Шевченка, присвяченої 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького

22 березня 2015 року в приміщенні Тернопільської ОУНБ відбулося пленарне засідання наукової сесії Тернопільського обласного осередку Наукового товариства ім. Шевченка, присвяченої 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького

 

Програма наукової сесії

20.03.2015
120 років від дня народження Максима Рильського

Максим Рильський — один з найбільших поетів України ХХ ст. Його ім’я утвердилось у свідомості багатьох поколінь як ім’я поета-класика, тобто творця таких цінностей, які не втрачають свого значення з часом, зі зміною епох та ідеологій. Справді, все плинне, але вічним є правда, любов і краса, що стали духовною основою творчості Рильського.

Максим Тадейович своєю творчістю поєднав український художній досвід з багатовіковою європейською традицією — від античності до досягнень новітньої літератури. Неокласик за основними стильовими ознаками, він збагатив українську поезію новими мотивами й образами, високо підняв культуру українського слова. Рильський оновив давні поетичні жанри, і вони звучать і досі як найсучасніші, найвідповідніші нашим естетичним смакам і запитам, нашим зрослим вимогам до літератури.

Усіх, хто бажає більше дізнатись про доробок великого поета і вченого запрошуємо послухати виступ Валентини Вітенко, зав. сектором МБА ТОУНБ у радіопередачі «Особистості» (радіо «Лад» хвиля 71,03 FM, а також на хвилі 103,2 FM в м. Бережанах) яку провела Світлана Земба. Частина 1 вийшла в ефір 19 березня о 19.05, частина 2 — 20 березня о 19.05.

19.03.2015
Поетичний марафон до дня народження Ліни Костенко

Напередодні Всесвітнього дня поезії, який світова спільнота відзначала 21 березня, у читальному залі обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся поетичний марафон «Висока жінка, горда, наче бунт», присвячений 85-й річниці від дня народження видатної української поетеси, феноменально талановитої жінки — Ліни Костенко.

Захід проходив у рамках засідання Клубу шанувальників книги, який у цей день гостинно відчинив свої двері для всіх поціновувачів таланту геніальної поетеси.
         

 

19.03.2015
«Розумна статистика для правильних рішень!»

В регіональному тренінговому центрі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки представники програми «Бібліоміст» Любов Квасюк та

Олександр Шлєєнков презентували нове програмне забезпечення Data Giraffe та провели тренінг з практичного застосування даної програми в бібліотеках області. Програма Data Giraffe розроблена для моніторингу використання комп’ютерів у бібліотеках України. Даний сервіс також дозволяє проводити різноманітні соціологічні опитування серед користувачів бібліотеки, які працюють за комп’ютерами.

19.03.2015
Засідання Клубу шанувальників книги «Висока жінка, горда, наче, бунт» (до Всесвітнього дня поезії та 85-річчя від дня народження Ліни Костенко)

19 березня 2015 року в Тернопільській ОУНБ відбулося засідання Клубу шанувальників книги (керівник — Леся Романчук).

У рамках засідання пройшов поетичний марафон «Висока жінка, горда, наче бунт», приурочений до 85-річчя від дня народження видатної української письменниці Ліни Костенко.

15.03.2015
Круглий стіл «Правові засади захисту прав споживачів»

12 березня 2015 року у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася зустріч за круглим столом «Правові засади захисту прав споживачів», присвячена Всесвітньому Дню захисту прав споживачів, який ми традиційно святкуємо 15 березня.

12.03.2015
Акція «Книга для солдатів в зоні АТО»

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека й ТОВ УБА підтримали акцію «Книга для солдатів в зоні АТО», започатковану єпархією Української православної церкви Київського патріархату, і зібрали десятки примірників літератури для подальшої передачі в зону бойових дій, госпіталі та реабілітаційні центри для бійців Збройних Сил України й добровольчих батальйонів.

10.03.2015
Форум «Найкращі соціальні проекти України-2015»

З 11 лютого 2015 року у рамках Форуму «Найкращі соціальні проекти України – 2015» розпочинається збір та реєстрація соціальних проектів для участі у Всеукраїнському Конкурсі «Найкращі соціальні проекти України – 2015», ініційованого ГО «Центр соціального лідерства».

Інформація про зареєстровані соціальні проекти та «Народне голосування» за них розпочнеться на оновленій он-лайн Платформі www.forum.o2.ua з 10 березня 2015 року.

07.03.2015
«Українській нації призначено вижити!»

Під такою назвою у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ розгорнуто постійно діючу книжкову виставку за такими розділами: «Міць нації в руках кожного українця», «Герої не вмирають. Присвята», «Молись за Україну». Тут представлено літературу патріотичного спрямування, зроблено своєрідний екскурс історії національно-визвольних змагань України за весь період її існування та до сьогодення.

Особливу увагу слід звернути на видання, що висвітлюють події, які відбувалися на Євромайдані та відбуваються сьогодні в зоні АТО. Зокрема, пропонуємо Вашій увазі антологію «Україна — Європа» (Харків, Фоліо, 2014 р.), яка включає у себе твори письменників, присвячені темі європейського минулого та майбутнього України. Збірка поезій «Борітеся — поборете! Поетика революції» (Харків, Віват, 2014 р.), до якої увійшли вірші поетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю — боротьбою за незалежність, свободу і соборність України.

04.03.2015
Виступ на радіо «Творець українського гімну»

4 березня 2015 року виповнилося 200 років від дня народження відомого українського композитора, хорового диригента, громадського та культурного діяча Михайла Вербицького, автора музики до національного гімну України.

Про життя й творчість видатного українця розповідає Оксана Гавенко, головний бібліотекар відділу міського абонементу ТОУНБ, у радіопередачі «Особистості» (радіо «Лад», хвиля 71,3 FM) з Світланою Зембою.

04.03.2015
Літературно-музичний вечір «України Великої діти»

4 березня 2015 року у відділі літератури з мистецтва ТОУНБ відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Михайла Вербицького — українського композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, та 150-річчю із часу першого публічного виконання національного гімну.

У заході взяли участь: Леся Любарська — поетеса, громадська діячка, Василь Штокало — старший викладач кафедри історії, теорії та практики культури Львівської філії КНУКіМ, Людмила Червінська та Ярослава Декалюк — виконавиці пісень.

26.02.2015
Літературно-мистецький вернісаж «Аристократ української графіки»

26 лютого 2015 року о 14.00 у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться літературно-мистецький вернісаж «Аристократ української графіки», присвячений 100-річчю від дня народження Якова Гніздовського – українського графіка, живописця, кераміста, мистецтвознавця.

У заході візьмуть участь Оксана Мацьків – старший науковий співробітник Тернопільського обласного художнього музею, викладачі та студенти факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

22.02.2015
Віртуальна виставка «Провісник українського відродження»

На сайті Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки розміщено віртуальну виставку «Провісник українського відродження», присвячену 200-річчю від дня народження Михайла Михайловича Вербицького (1815-1870) — українського композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, та 150-річчю першого публічного виконання національного гімну.

21.02.2015
Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна безперервна бібліотечно-інформаційна освіта: нові вимоги»

18—21 лютого 2015 року завідувачка відділу інформації Тернопільської ОУНБ, тренер Регіонального навчального центру за програмою «Бібліоміст» Олена Проців взяла участь у роботі V ювілейної Всеукраїнської конференції «Сучасна безперервна бібліотечно-інформаційна освіта: нові вимоги», яка проходила у смт Славсько Львівської області. Конференцію організовано Українською бібліотечною асоціацією спільно з Національної академією керівних кадрів культури і мистецтв.

20.02.2015
110 років від дня народження Уласа Самчука

20 лютого 2015 року виповнюється 110 років від дня народження відомого українського письменника, публіциста, автора високохудожніх творів, який відгукнувся на трагічні і складні події в житті України, хоча жив за її межами, гонимого, невизнаного, довгий час забутого й забороненого в Україні Уласа Самчука.

Уже стало незаперечною істиною, що Улас Самчук належить не лише до числа найвизначніших представників української літератури та української еміграції, а й до творців, котрі залишили незабутній слід у світовій культурі. Про це може свідчити хоча б те, що трилогію «Волинь» нашого краянина висували на здобуття Нобелівської премії.

Усіх, хто бажає більше дізнатись про життя та творчий доробок українського письменника Уласа Самчука, який присвятив свій талант Україні, запрошуємо послухати виступ Ольги Біляшевич, бібліотекаря відділу читального залу ТОУНБ у радіопередачі «Особистості» (радіо «Лад» хвиля 103,2 FM) з Юлією Валах.

20.02.2015
20 лютого — День Героїв Небесної Сотні

До цієї дати у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки організовано тематичну виставку «Реквієм Небесній Сотні», на якій представлено видання, що висвітлюють жахливі події, які відбувалися на Майдані та розповідають про кожного з Небесних Героїв родом із Тернопільщини: Назара Войтовича, Устима Голоднюка, Ігора Костенка, Василя Мойсея, Олександра Капіноса.

19.02.2015
21 лютого — Міжнародний день рідної мови

Мова — найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її.

В Україні міжнародний день рідної мови існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови щороку 21 лютого.

З нагоди відзначення цього свята 19 лютого 2015 року у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася літературно-музична композиція «Найдзвінкіше слово рідне, найрідніша мова».

19.02.2015
Нам 10 років!

19 лютого 2015 року о 18.00 в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація присвячена десятиріччю з дня офіційного відкриття інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку».

19.02.2015
«Від Золотої Липи до Серету»

Під такою назвою 19 лютого 2015 року в Тернопільській ОУНБ відбулася літературно мистецька імпреза за участю бережанської мисткині, режисера, драматурга Олени Різник. Авторка презентувала свою книжку «Легенди Бережан», що побачила світ у видавництві Терно-граф в 2014 році. Оформив графічними малюнками книжку відомий тернопільський художник-графік Євген Удін.
    

29.01.2015
Річниця бою під Крутами

Уже багато років поспіль 29 січня наша країна на державному рівні вшановує відвагу, вічну пам’ять студентам-гімназистам, які у січні 1918 року полягли у страшному бою біля залізниці Крути, що знаходиться між Бахмачем і Ніжином, під час наступу більшовицьких військ на Київ.

Усіх, хто бажає більше дізнатись про молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, запрошуємо послухати виступ Валентини Вітенко, бібліотекаря відділу читального залу ТОУНБ у радіопередачі «Вікно в історію» (радіо «Лад» хвиля 71,03 FM, а також на хвилі 103,2 FM в м. Бережанах) з Юлією Валах.

23.01.2015
Книжкова виставка «Чорно-біла симетрія Якова Гніздовського» (до 100-річчя від дня народження українського художника)

Тернопільська земля багата на талановитих людей, які не тільки увійшли в історію світового мистецтва, а й своїми творами збагатили його. Серед них особливе місце займає графік, живописець, кераміст, мистецтвознавець Яків Гніздовський, уродженець с. Пилипчого, нині Борщівського району. Його ім’я відоме не лише в Америці, де він прожив більшу частину свого життя, а й в усьому світі.

27 січня виповнюється 100 років від дня його народження. З цієї нагоди у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Чорно-біла симетрія Якова Гніздовського». На ній представлено літературу, яка розкриває різні грані життя й діяльності відомого нашого земляка.

13.01.2015
Подяка Національної асоціації адвокатів України

Колективу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки за професійну допомогу в пошуку та віднайденні нових матеріалів з історії адвокатури України та життя й діяльності провідних українських адвокатів — діячів українського національного відродження — висловили подяку Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова та керівник Центру досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України Ірина Василик.

05.01.2015
Виступ на радіо «Ти знаєш, що ти — людина?»

8 січня 2015 року виповнилося 80 років від дня народження видатного поета, прозаїка, журналіста, одного з найяскравіших представників українських шістдесятників Василя Андрійовича Симоненка (1935—1963).

З цієї нагоди в ефірі Тернопільського обласного державного радіо в передачі «На поетичній хвилі» з інформаційним повідомленням «Ти знаєш, що ти — людина?» виступив бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ Ростислав Гунько.

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку