28.12.2012
Презентація бібліографічного покажчика

28 грудня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація бібліографічного покажчика «Богдан Лепкий: відомий і невідомий».

26.12.2012
Вітаємо з відкриттям Інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» у публічних бібліотеках міста Тернополя

26 грудня 2012 року в центральній дитячій бібліотеці, бібліотеці № 2 для дорослих, бібліотеці № 4 для дітей, бібліотеці № 5 для дітей. відбулося урочисте відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету.

25.12.2012
Bідкриття Інтернет-центрів на Зборівщині

25 грудня 2012 року відбулося урочисте відкриття безкоштовних Інтернет-центрів у Зборівській центральній бібліотеці та бібліотеках-філіалах смт Залізці, с. Озерна, с. Гаї Розтоцькі. У відкритті взяли участь менеджер програми «Бібліоміст» Наталія Беляєва, регіональний представник програми «Бібліоміст» Марія Ростоцька, заступник директора з наукової роботи та інформатизації Тернопільської ОУНБ Олександра Ліскова.

24.12.2012
Книжкова виставка «Життя, присвячене Україні»

24 грудня 2012 року виповнилося 75 років від дня народження В’ячеслава Чорновола — відомого українського політика, державного діяча, публіциста й журналіста, чиє життя стало прикладом героїзму, сміливості, самовідданості та синівської любові до України.

До 75-ї річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки організовано тематичну виставку книг «Життя, присвячене Україні».

20.12.2012
Подяка волонтерам

Напередодні Нового року та Різдва Христового на загальних зборах колективу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки грамотами вдячності були відзначені волонтери Корпусу Миру США в Україні Лора Еванс, Х’юстон Веддінг, Алонзо Худкінс та Метт Тюрнер, які проводять у книгозбірні заняття клубів із вивчення іноземних мов. Директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Василь Іванович Вітенко подякував їм за професіоналізм, допомогу у вивченні іноземних мов та підвищення іміджу бібліотеки, а також вручив солодкі подарунки.

16.12.2012
Вітаємо з відкриттям Інтернет-центрів на Козівщині за проектом «Бібліоміст»!

16 грудня 2012 року в Козівській центральній бібліотеці та Козлівській, Великоходачківській, Великоплавучанській, Плотичівській, Таурівській бібліотеках-філіалах відбулося урочисте відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету.

12.12.2012
Година права «Впровадження змін в системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно»

12 грудня 2012 року у відділі читального залу відбулася година права на тему «Впровадження змін в системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно», присвячена Всеукраїнському тижню права.

У заході взяла участь начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Тернопільській області Світлана Романівна Піган.

08.12.2012
І знову Лесь Курбас завітав у Тернопіль

З 4 по 8 грудня 2012 року в нашому місті проходив Х Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют», присвячений 125-й річниці від дня народження реформатора українського театру Леся Курбаса та 75-річчю із часу його трагічної загибелі в урочищі Сандармох. Упродовж п’яти днів на малій та великій сценах Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка свої вистави представляли молоді режисери зі Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Рівного, Києва, Вінниці, Хмельницького та Тернополя.
    

07.12.2012
Зустріч із Степаном Несторовичем Вадзюком

7 грудня 2012 року в читальному залі Тернопільської ОУНБ відбулася зустріч із Степаном Несторовичем Вадзюком, доктором медичних наук, професором, завідувачем кафедри нормальної фізіології Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. Степан Несторович є також керівником Тернопільського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги. Під час заходу він подарував книгозбірні книги екологічної тематики, які видано Всеукраїнською екологічною лігою за 15 років.

06.12.2012
Віртуальна виставка книг «Книги, видані за фінансової підтримки обласної видавничої ради»

З 6 грудня 2012 року на сайті Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки діє віртуальна виставка «Книги, видані за фінансової підтримки обласної видавничої ради», на якій представлено видання, що надійшли у фонд Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки протягом 2011-2012 років.

21.11.2012
«Таїна Пінзеля»

Під такої назвою у фонд Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки надійшло видання, присвячене великому скульпторові ХVІІІ століття Іоанну-Георгію Пінзелю. Книга побачила світ у київському видавництві «Майстер книг» напередодні відкриття в Парижі в музеї Лувр виставки робіт митця «Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ століття: Йоганн Георгій Пінзель».

19.11.2012
Семінар директорів ЦБС «Стратегія управління: актуальні питання бібліотечної роботи, планування, звітність»

19 листопада 2012 року на базі Тернопільської ОУНБ відбудеться обласний семінар директорів ЦБС на тему «Стратегія управління: актуальні питання бібліотечної роботи, планування, звітність».

15.11.2012
Презентація поетичної збірки «Безсмертя» Зоряни Биндас

15 листопада 2012 року в Тернопільській ОУНБ відбувся літературно-музичний проект «Доба. Безсмертя». Під час дійства відбулася презентація поетичної збірки Зоряни Биндас «Безсмертя» (Терно-граф, 2011).
     

15.11.2012
Сонця і правди сурмач

14 листопада 2012 року українська спільнота відзначає 100 років від дня народження Андрія Самійловича Малишка — видатного українського поета, який досяг вершин поетичної майстерності, зумів заглянути в душу українця, побачити там красу і велич та оспівати її. Ім’я цього майстра слова залишається одним з поетично-пісенних символів України.

У відділі міського абонементу розгорнуто книжкову виставку «Сонця і правди сурмач», присвячену життю і творчості видатного українського поета, з якою можуть ознайомитись тернополяни, відвідавши Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку.

14.11.2012
До 100-річчя від дня народження українського поета Андрія Малишка

14 листопада 2012 року прозвучала розповідь Наталії Біленької, бібліотекаря відділу міського абонементу, про життя й творчість Андрія Малишка в ефірі Радіо «Лад» у програмі «Особистості» Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії.

09.11.2012
Мовне самоствердження українців (до Дня української писемності та мови)

9 листопада в Україні на державному рівні відзначається День української писемності та мови. Це масштабне і значуще свято для українців усього світу, які об’єднані спільним корінням, історією, мовою, культурою та традиціями.

До цієї дати у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у відділі міського абонементу розгорнуто великий перегляд літератури під назвою «Мовне самоствердження українців (Популярна сучасна українська художня література ХХI століття)».

Запрошуємо усіх шанувальників української книги завітати у відділ міського абонементу і ознайомитися з творчим доробком авторів, який презентовано на нашій виставці. Читайте та насолоджуйтеся українською книгою!

04.11.2012
Книжкова виставка «Найпопулярніша постать на галицькому ґрунті» (до 140 річчя письменника, літературознавця Богдана Лепкого)

4 листопада 2012 року виповнюється 140 років від дня народження відомого письменника, критика, видавця, перекладача, громадсько-культурного діяча, художника Богдана Лепкого.

У відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка, на якій представлено видання, що висвітлюють життєвий і творчий шлях відомого земляка.

03.11.2012
Відомій українській письменниці Ірен Роздобудько — 50

3 листопада 2012 року п’ятдесятирічний ювілей святкує знана українська письменниця Ірен Роздобудько.

Ірен Роздобудько є авторкою понад 20 творів, які є у фонді відділу міського абонементу. Серед них: «Ґудзик» («Фоліо», 2005, «Нора-друк», 2011), «Зів’ялі квіти викидають» (Нора-Друк 2006), «Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері» (Нора-Друк, 2005), «Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя» (Фоліо, 2006), «Ескорт у смерть» (Кальварія, 2002, Фоліо, 2007), «Якби» (Клуб сімейного дозвілля, 2012) та ін. Деякі її книги перекладені російською та англійською мовами.

Письменниця є лауреатом (2000, 2001) та переможцем (2005) літературного конкурсу «Коронація слова».

Згідно рейтингу «Книги-лідери, які завоювали найбільший рейтинг популярності серед читачів», який щорічно визначає відділ міського абонементу, твори Ірен Роздобудько завжди займають перші позиції.

У відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Все, що я хотіла сказати сьогодні», присвячена творчості Ірен Роздобудько.

25.10.2012
Презентація книги Богдана Мельничука «Дорога до себе»

25 жовтня 2012 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація книги Б. Мельничука «Дорога до себе».

22.10.2012
Україніка – в дарунок

Суспільна служба Торонто зробила неоціненний дарунок бібліотеці, надіславши два великих пакунки українських книг.

Це бібліотечка вітчизняних і діаспорних видань багатоманітна за панорамою і унікальністю тем, хронологією і змістом.

Подарована література розкриє читачам нашої бібліотеки нові невідомі сторінки української минувшини, буде вагомим наповненням фонду наукових друкованих видань.

12.10.2012
Директор Тернопільської ОУНБ отримав почесне звання «Заслужений працівник культури України».

12 жовтня 2012 року на урочистому зібранні «Героїв слава жива!», присвяченому Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва та 70-річчю із часу утворення УПА, голова облдержадміністрації Валентин Хоптян вручав державні нагороди відомим особистостям краю. Серед нагороджених — і директор Тернопільської обласної наукової бібліотеки Василь Вітенко. Він отримав почесну відзнаку — звання «Заслужений працівник культури України». Вітаємо!

 

11.10.2012
Історичні читання «70-річчя створення Української повстанської армії»

11 жовтня 2012 року у відділі читального залу відбулися історичні читання «Українська повстанська армія: історія нескорених», присвячені святкуванню 70-річчя із часу створення Української повстанської армії.

10.10.2012
Семінар для керівників центрів та директорів бібліотек «Центри «Вікно в Америку»: використання нових стратегій і технологій для розширення аудиторії»

З 3 по 5 жовтня 2012 року директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Заслужений працівник культури України, Василь Іванович Вітенко та завідувачка відділу літератури іноземними мовами, керівник центру «Вікно в Америку», Олеся Гончарук брали участь у семінарі для керівників центрів та директорів бібліотек «Центри «Вікно в Америку»: використання нових стратегій і технологій для розширення аудиторії», який проходив у м. Гурзуф.

03.10.2012
Нові книги — бібліотекам

Із 3 жовтня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проводиться робота з розподілу надходжень нової літератури, закупленої Національною Парламентською бібліотекою України на виконання наказу Міністерства культури України від 13.08.2012 р. № 583 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек».

03.10.2012
Гість з Луганщини

3 жовтня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась зустріч з керівником Тернопільського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка П. Шимківим та Ю. О. Коломойцевим, заслуженим діячем мистецтв України, завідуючим бібліотекою м. Олександрівська Луганської області.

30.09.2012
Виступ на радіо до Всеукраїнського дня бібліотек

Як визнання того, що бібліотеки є невід’ємною частиною країни та нації, відображають потребу людини в накопиченні й примноженні знань, культурному й інтелектуальному розвиткові, згідно з Указом Президента України № 471/98 від 14 травня 1998 року 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек.

З цієї нагоди 30 вересня 2012 року на радіо «Лад» (хвиля 71.3 FM) у передачі Олександри Славської «Поcпілкуймося» виступила головний бібліотекар відділу читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Людмила Рюміна з інформацією про історію бібліотеки та заходи щодо популяризації книги, які проводяться у відділі.

29.09.2012
Вітаємо!

Колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки щиро вітає директора Василя Івановича Вітенка з приєвоєнням йому почесного звання «Заслужений працівник культури України».

28.09.2012
Декада відкритих дверей у бібліотеці

З 18 по 28 вересня 2012 року в Тернопільській ОУНБ проходитиме Декада відкритих дверей, приурочена до Всеукраїнського дня бібліотек. У її рамках будуть проводитись різноманітні заходи: презентації книг, вечори-зустрічі з цікавими людьми, книжкові виставки, огляди.
27.09.2012
Семінар «Пенсійна реформа в Україні: проблеми та перспективи»

27 вересня 2012 року у відділі читального залу відбувся семінар «Пенсійна реформа в Україні: проблеми та перспективи». У заході візьмуть участь спеціалісти управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі.

27.09.2012
Презентація бібліографічного покажчика «Лесь Курбас: «Поворот до Європи і до самих себе»

27 вересня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація бібліографічного покажчика «Лесь Курбас: «Поворот до Європи і до самих себе».

26.09.2012
Презентація поетичних збірок «Мандолінова оркестра», «Комарики-дзюбрики»

26 вересня 2012 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася зустріч із тернопільською письменницею, членом Національної спілки письменників України Іриною Дем’яновою та презентація її поетичних збірок «Мандолінова оркестра» і «Комарики-дзюбрики».

25.09.2012
Тернопільські студенти дізнались про можливості навчання в Європі

25 вересня 2012 року в Тернопільському Центрі європейської інформації відбувся традиційний круглий стіл на тему “Європа для українського студенства”. До участі у заході були запрошені студенти Тернопільського націонаьного технічного університету ім. І. Пулюя.

25.09.2012
Барвінковий словоцвіт Євгена Зозуляка

25 вересня 2012 року в ТОУНБ відбувся творчий вечір, присвячений відомому тернопільському письменникові, журналісту, членові Національної спілки письменників України, лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької та громадсько-політичної премії ім. братів Богдана та Левка Лепких, уродженцю Борщівщини Євгенові Тадейовичу Зозуляку.

У творчому доробку літератора низка поетичних збірок: «Материзна» (1993), «Соло камерного хору» (1995), «Годинник любові» (1997), «Голуб і поет» (2003), «Політ світлячка у темряві» (2003), «П’ять пелюсток» (2004), «Синьоока веселка» (2005).
     

24.09.2012
День спеціаліста для працівників бібліотек різних видів «Бібліотека та електронне середовище»

24 вересня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся День спеціаліста для працівників бібліотек різних видів за темою «Бібліотека та електронне середовище».

22.09.2012
Книжкова виставка «Інформація. Знання. Успіх.»

30 вересня, згідно з Указом Президента України № 471/98 від 14 травня 1998 року, відзначається Всеукраїнський день бібліотек.

Сучасна бібліотека виконує важливу місію — забезпечує інформаційні потреби реальних і віртуальних користувачів у сфері освіти, науки та виробництва. Допомагає всебічному розвитку особистості, організації відпочинку й дозвілля населення.

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка, присвячена Всеукраїнському дню бібліотек, «Інформація. Знання. Успіх.», на якій представлено видання, що висвітлюють роль, місце та діяльність сучасної бібліотеки у житті суспільства.

21.09.2012
Єдині духом із видавцями

Уже десять років поспіль фахівці Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки беруть участь у Форумі видавців у Львові. У фахівців нашої книгозбірні склалося стале та позитивне ставлення до його щорічних програм. Адже організатори самовіддано працюють для того, щоб жила друкована книга й поширювався в українській спільноті «дух читання».

Книги, які поповнили бібліотечний фонд, уже активно читають користувачі. Адже саме на Форумі можна придбати літературу за собівартістю, ознайомитися з новинками книжкового ринку. Подібні заходи є надзвичайно корисними, бо дають змогу не тільки придбати видання, але й долучитися до книжкової культури як читачам, так і бібліотекарям.

20.09.2012
«Підгайці та Підгаєччина»

20 вересня 2012 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки  відбулася презентація науково-краєзнавчого збірника «Підгайці та Підгаєччина», присвяченого 20-річчю відновлення Підгаєцького району. Упорядник видання — педагог, краєзнавець, уродженець Підгайців Степан Колодницький.

19.09.2012
«Душа, обернена до пісні»

19 вересня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір »Душа, обернена до пісні» (присвячений 140-річчю від дня народження Соломії Крушельницької – української народної співачки, педагога, заслуженого діяча мистецтв України). У заході взяли участь: Надія Зюбровська – директор та Марія Федун – старший науковий працівник Меморіального музею Соломії Крушельницької у с.Білій, Олег Герман – науковець, письменник, громадський діяч, Олег Смоляк – професор, доктор мистецтвознавства, Марта Подкович – член Національної спілки журналістів України.

11.09.2012
Цей дивний, різний світ О.Генрі

11 вересня 2012 року минає 150 років від дня народженя знаного в усьому світі американського письменника О. Генрі (1862-1910).

Його називали «американським Мопассаном», «американським Кіплінгом», «американським Чеховим», а в історію світової літератури він увійшов під псевдонімом «О.Генрі».

У відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка “Цей дивний, різний світ О.Генрі”.

27.08.2012
Засідання круглого столу «Бібліотека — світ без бар’єрів: нові можливості Інтернет-центру для незрячих»

27 серпня 2012 року на базі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді відбулося засідання круглого столу «Бібліотека — світ без бар’єрів: нові можливості Інтернет-центру для незрячих» у межах проекту «LEAP». Серед учасників засідання — директор центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА Валентина Пашкова, менеджер програм Посольства США в Україні Ольга Любинецька, представники влади, неурядових організацій, місцевих мас-медіа, бібліотечна громадськість. Участь у ньому брав і директор обласної універсальної наукової бібліотеки Василь Вітенко.

Після засідання Валентина Пашкова та Ольга Любинецька відвідали оновлений Інтернет-центр Тернопільської ОУНБ, що функціонує за проектом уряду Сполучених Штатів Америки «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)» з 2001 року.

26.08.2012
День Державного Прапора України

З 23 серпня 2004 року в Україні встановлено нове свято — День Державного Прапора України, яке тепер відзначається щорічно 23 серпня.

У відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Прапор України — символіка, походження, традиції, доля».

Виставка діятиме до 26 серпня.

25.08.2012
Авіація України: історія і сьогодення

Нещодавно вся українська громадськість відзначила День Авіації України. Тому доречно було згадати деякі сторінки з історії розвитку українського літакобудування. А допомогли нам у цьому наукова, науково-публіцистична література та періодичні видання, що є у фонді відділу технічної літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Прослухавши наш тематичний огляд, Ви шановні користувачі, зможете поринути у цікавий світ авіації. Ще раз згадати, а можливо вперше познайомитись з видатними постаттями українських вчених, авіаконструкторів, пілотів. Працівники відділу технічної літератури ТОУНБ завжди радо допоможуть вам у ваших пошуках, нададуть необхідну інформацію. Чекаємо Вас у стінах обласної бібліотеки.
24.08.2012
Книжкова виставка «З Днем Незалежності, рідна державо!»

21 рік тому, у серпні 1991 р., в Україні відбулася подія, яка ознаменувала собою початок нової ери в історії нашої держави. У день, коли було проголошено Акт про незалежність України, здійснилася найзаповітніша мрія всіх поколінь українського народу, а 24 серпня стало найважливішою датою та відзначається як національне свято — День Незалежності України.

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «З Днем Незалежності, рідна державо!», на якій представлено видання, що висвітлюють особливості становлення державності нашої країни, її історичний шлях до незалежності й суверенітету.

23.08.2012
«Історія села Комарівка»

У переддень Дня Незалежності України — найважливішого національного свята — фонд відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ поповнився новим виданням — книгою «Історія села Комарівка». Її автором є уродженець села, відомий громадський діяч, меценат Іван Миколайович Марків.

«Історія села Комарівка» — це жива розповідь про життя мальовничого галицького села із часу його заснування до нинішніх днів, доповнена старовинними фотографіями, документами, планом заселення, фрагментами географічних карт. Крім цього, книга містить історичні довідки, описи культурної, економічної та релігійної сфер.

З виданням можна ознайомитися у відділах краєзнавчої літератури та бібліографії, міського абонементу Тернопільської ОУНБ, а також у книгозбірнях села Комарівки, Державного архіву Тернопільської області, Бережанській центральній бібліотеці.

23.08.2012
Оновлення Інтернет-центру в Тернопільській ОУНБ

Подарунком для користувачів Тернопільської ОУНБ до Дня Незалежності стало оновлення Інтернет-центру, що функціонує завдяки підтримці відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

До послуг користувачів п’ять нових персональних комп’ютерів, оснащених навушниками та веб-камерами.

Колектив та користувачі бібліотеки щиро вдячні за отриманий подарунок та сподіваються на подальшу співпрацю.

05.08.2012
Вітаємо з ювілеєм!

Колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки щиро вітає директора Лановецької централізованої бібліотечної системи ПЧОЛУ Світлану Филимонівну з 50-річчям!

Шановна ювілярко!

Прийміть найщиріші поздоровлення зі святом!

Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя. Нехай сонце завжди яскраво світить у Вашому домі, а на життєвому шляху не буде ніяких перешкод. Бажаємо Вам успіхів у роботі, великих досягнень, надійних партнерів. Хай Ваші мрії завжди збуваються, а друзі, співробітники приносять лише добрі та радісні новини.

01.08.2012
Вітаємо з ювілеєм!

Колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки щиро вітає з ювілеєм заслуженого діяча мистецтв України, письменника, журналіста, краєзнавця, головного редактора журналу «Літературний Тернопіль», давнього друга книгозбірні МЕЛЬНИЧУКА Богдана Івановича і зичить йому й надалі залишатися невиправним працелюбом, який постійно дарує тернополянам нові поетичні та прозові твори, що залишають слід у серцях поціновувачів його таланту. Щастя, здоров’я на многії літа!

12.07.2012
Презентація роману Марії Лавренюк і Сергія Синюка «Де скарб твій…»

12 липня 2012 року о 17:00 у читальному залі відбудеться презентація роману Марії Лавренюк і Сергія Синюка «Де скарб твій…»

11.07.2012
Роман від Ніни Фіалко

11 липня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній бібліотеці відбулася творча зустріч із відомою тернопільською письменницею Ніною Фіалко.
    

05.07.2012
Віртуальна виставка книг «Всеукраїнський рейтинг — «Книга року 2011»

З 5 липня 2012 року на сайті Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки діє віртуальна виставка «Всеукраїнський рейтинг — «Книга року 2011», на якій представлено книги лауреатів XІІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року ’2011».

25.06.2012
Семінар-тренінг «На шляху до відкритої бібліотеки: руйнуючи стереотипи та зберігаючи традиції»

25 червня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся семінар-тренінг для завідувачів міськими бібліотеками «На шляху до відкритої бібліотеки: руйнуючи стереотипи та зберігаючи традиції».

14.06.2012
Поповнення бібліотечних фондів літературою за програмою «Українська книга»

За програмою «Українська книга» в обласну універсальну наукову бібліотеку надійшло 6,2 тис. примірників книг українською мовою.

Видання поповнять фонди публічних бібліотек Тернопільщини. Література різна за читацьким призначенням. Всього 118 — 120 назв.

14.06.2012
З глибини століть

Під такою назвою у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ розгорнуто великий перегляд художньої літератури історичної тематики з фонду відділу міського абонементу. Виставку організовано з метою популяризації історичної художньої літератури.

06.06.2012
Вітаємо!

Колектив Тернопільської обласної універсальної бібліотеки вітає Бучацьку ЦБ із почесним другим місцем у конкурсі на краще оформлення Пункту доступу громадян до офіційної інформації (6 червня 2012 р.).

05.06.2012
Презентація енциклопедичного довідника «Зелений Клин»

5 червня 2012 року в Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку завітала уродженка Шумщини Тетяна Володимирівна Ткаченко — голова громадської організації «Центр української культури Анатолія Криля «Горлиця» з м. Владивостока (Росія). Пані Тетяна презентувала енциклопедичний довідник «Зелений Клин» (укладач — В. А. Чорномаз), у якому йдеться про історію формування та стан українського населення Далекого Сходу, відомого як Зелений Клин, історію громадського культурного життя на цьому терені та людей, які плекали рідну мову та підтримували народні звичаї, перебуваючи далеко від рідного краю.

Тетяна Ткаченко подарувала книгу «Зелений Клин» у фонд тернопільської ОУНБ.

30.05.2012
Презентація книги «Душі в екзилі»

30 травня 2012 року в читальному залі відбудеться творча зустріч з письменниками з м. Зборова Лесею і Леонідом Біликами.

Леся Білик — письменниця, драматург, педагог, член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс («Рондо Короля», 2009 та Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за п’єсу «Переступи поріг», у співавторстві з Леонідом Біликом, 2009).

Буде презентовано нову книгу пані Лесі «Душі в екзилі», яка вийшла у видавництві «Навчальна книга — Богдан».

30.05.2012
Обласна школа методиста «День творчої ініціативи: я пропоную свій досвід»

30 травня 2012 року на базі Чортківської центральної бібліотеки працювала Обласна школа методиста «День творчої ініціативи: я пропоную свій досвід».

25.05.2012
Презентація книг-переможців XIII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року — 2011».

Головний бібліотекар відділу читального залу Людмила Рюміна підготувала презентацію книг-переможців та ознайомила з нею читачів бібліотеки 25 травня 2012 року.

24.05.2012
«Правда і Кривда Михайла Стельмаха»

24 травня 2012 року виповнюється сто років із дня народження Михайла Стельмаха — одного із видатних художників слова, поета і прозаїка, драматурга і фольклориста, публіциста і кіносценариста, лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1981 р.) за роман «Чотири броди».

У відділі міського абонементу ТОУНБ функціонує книжкова виставка «Правда і Кривда Михайла Стельмаха», на якій представлена творча спадщина письменника та книги про його життя та діяльність. Запрошуємо відвідати виставку всіх, хто небайдужий до української класичної літератури.

21.05.2012
Виступ на радіо «Іван Чендей та Петро Скунць в історії української літератури ХХ століття»

20 травня 2012 року виповнилося 90 років від дня народження визначного українського літератора, кіносценариста Івана Михайловича Чендея та 70 років від дня народження видатного українського письменника Петра Михайловича Скунця.

З цієї нагоди 20 та 21 травня 2012 року на радіо «Лад» (хвиля 71.3 FM) у передачі Олександри Славської «Особистості» виступила головний бібліотекар читального залу Людмила Рюміна з інформацією про життєвий і творчий шлях закарпатських письменників та їх вагомий внесок у розвиток української літератури.
    

21.05.2012
Сумуємо…

19 травня 2012 року
Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки глибоко сумує з приводу тяжкої втрати, передчасної смерті директора Монастириської централізованої бібліотечної системи Деркач Марії Іванівни та висловлює щирі співчуття рідним та близьким.

10.05.2012
Buenos días! Вивчаємо іспанську!

З 10 травня 2012 року, щочетверга о 17.30 відбуватимуться засідання Клубу з вивчення іспанської мови. Заняття проводить волонтер Корпусу Миру США Хьюстон Веддінг.

01.05.2012
Обласний конкурс на розміщення матеріалів у збірнику з досвіду роботи публічних бібліотек Тернопільської області

Тернопільське обласне відділення Української бібліотечної асоціації спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою, за підтримки управління культури обласної державної адміністрації, готують до друку збірник матеріалів із досвіду роботи публічних бібліотек Тернопільської області.

Оголошується конкурс на розміщення кращих матеріалів у збірнику.

28.04.2012
Всеукраїнський книжковий фестиваль «Джура-фест — 2012»

З 26 по 28 квітня 2012 року в Українському домі «Перемога» за організацією видавництва «Джура» відбудеться третій Всеукраїнський фестиваль української книги «Джура-фест — 2012».

Програмою заходу передбачено проведення ряду презентацій у читальному залі Тернопільської ОУНБ.
    

26.04.2012
Презентація книги Волтера Айзексона «Стів Джобс»

26 — 28 квітня 2012 року в Тернополі проходитиме ІІІ Всеукраїнський фестиваль української книги «Джура-фест — 2012».

У його рамках в обласній універсальній науковій бібліотеці 26 квітня о 12 годині відбудеться презентація книжки Волтера Айзексона «Стів Джобс».

25.04.2012
Презентація книги «Цілунок троянди»

25 квітня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація поетичної антології «Цілунок троянди», яка побачила світ у видавництві «Терно-граф» у 2012 році.

Це своєрідна спроба укладача Ірини Чуйко зібрати в одну книгу любовну лірику поетичного Тернопілля другої половини ХХ ст. — початку ХХI ст. В збірку увійшли твори 77 поетів, які народилися, живуть і жили, творять і творили в нашому краї.

24.04.2012
Творча зустріч Ярослава Омеляна

24 квітня 2012 року в книгозбірні пройшла творча зустріч Ярослава Омеляна зі студентами та викладачами тернопільських вишів, читачами бібліотеки.

23.04.2012
Книжкова виставка «Минуще все, лиш слово не мине…»

23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права.

23 квітня — символічна для світової літератури дата: у цей день в 1616 році померли Сервантес, Шекспір і Інка Гарсіласо де ла Вега. Це також день народження або смерті таких відомих авторів, як Моріс Дрюон, X. Лакснесс, Володимир Набоков, Дж. Пла і Мануель Мехіа Вальєхо.

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Минуще все, лиш слово не мине…», на якій представлено видання, що висвітлюють місце та роль книги у житті суспільства та дотримання авторського права в Україні.

23.04.2012
День директора ЦБС «Сучасні пріоритети регіональної бібліотечної політики»

23 квітня 2012 року на базі Тернопільської ОУНБ відбувся день директора ЦБС на тему «Сучасні пріоритети регіональної бібліотечної політики».

19.04.2012
Презентація книги Олега Полянського «Історія України»

19 квітня 2012 року у читальному залі бібліотеки відбулася презентація книги кандидата історичних наук, професора Олега Полянського «Історія України».
     ©ТТБ

12.04.2012
Зустріч із віце-консулом Посольства США в Україні Вільямом Хамнікі

12 квітня 2012 року вресурсно-інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч із віце-консулом Посольства США в Україні Вільямом Хамнікі.

На зустрічі обговорювалися питання участі у лотереї «Green Card», програми навчання та обміну студентами.

10.04.2012
Нові книги від «Свічада»

На платний абонемент Тернопільської ОУНБ надійшли новинки релігійної літератури від львівського духовного видавництва «Свічадо».

06.04.2012
Психологічні тренінги «Пізнай себе»

6 квітня 2012 року у читальному залі бібліотеки відбувся психологічний тренінг із циклу «Пізнай себе».

03.04.2012
Тиждень американського кіно

З 3 по 7 квітня 2012 року запрошуємо на Тиждень американського кіно. Початок о 17.00. Обговорення фільмів пройде за участю волонтера Корпусу Миру США Алонзо Худкінза.

01.04.2012
Обласний конкурс на кращий бібліографічний покажчик Тернопільщини

Президія Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою оголошують конкурс для публічних бібліотек області, що належать до системи Міністерства культури України на публікацію друкарським способом бібліографічного покажчика.

30.03.2012
Виставка екслібрисів Ярослава Омеляна

У читальному залі Тернопільської ОУНБ діє виставка книжкових знаків заслуженого художника України, громадського діяча Ярослава Омеляна. На ній представлено екслібриси, присвячені видатним діячам національно-визвольної боротьби ХХ століття.

29.03.2012
Тематичний огляд літератури на тему «Нетрадиційні джерела енергії в енергетиці України».

29 березня 2012 року по тернопільському радіо прозвучав тематичний огляд літератури на тему «Нетрадиційні джерела енергії в енергетиці України».

28.03.2012
Вечір пам’яті Степана Сапеляка «І вже душа десь там…»

28 березня 2012 року у читальному залі Тернопільської ОУНБ відбувся вечір пам’яті Степана Сапеляка — українського поета, прозаїка, публіциста, літературознавця, правозахисника, громадського діяча «І вже душа десь там…».

21.03.2012
Книжкова виставка «Молода українська поезія»

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Молода українська поезія», на якій представлено твори сучасних молодих українських поетів та видання, що висвітлюють особливості сучасної української поезії, її стан та розвиток.

21.03.2012
«Не вірте, що поезія — слова»

21 березня 2012 року в Тернопільській ОУНБ відбулись поетичні читання присвячені Всесвітньому дню поезії, «Не вірте, що поезія слова» за участю Олександра Смика – талановитого українського поета, драматурга, барда, композитора, автора поетичних збірок «Україна в мені», «В любові переможених немає», та інше; у творчому доробку Олександра понад 500 пісень. Олександр Смик лауреат Всеукраїнської премії ім. братів Лепких, член національних спілок України: театральних діячів, кобзарів, журналістів. На незабутній зустрічі звучали в авторському виконанні вірші та пісні Олександра Смика. Олександр вражає своєю правдомовністю, відвертістю; заворожує – щирістю.
           © ТТБ      © TV-4

19.03.2012
Книжкова виставка «Сучасні тенденції розвитку житлово-комунального господарства»

18 березня працівники житлово-комунального господарства і побутового обслуговування відзначали своє професійне свято. До відзначення цього свята приєднався відділ технічної літератури ТОУНБ. З цією метою було підготовлено тематичний огляд літератури, який прозвучав на тернопільському радіо 19 березня 2012 року, а також увазі користувачів було запропоновано розгорнуту книжкову виставку під назвою «Сучасні тенденції розвитку житлово-комунального господарства». Виставка розміщена за розділами:

17.03.2012
Пленарне засідання наукової сесії Тернопільського міського осередку Наукового товариства ім. Шевченка

17 березня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося пленарне засідання наукової сесії Тернопільського міського осередку Наукового товариства ім. Шевченка.
   ©ТТБ

16.03.2012
50 років Всесвітньому дню прав споживача

16 березня 2012 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувалася зустріч за круглим столом з представниками ЗМІ та громадськими організаціями з питань захисту прав споживачів, з нагоди відзначення 50-ї річниці Всесвітнього дня прав споживача.

01.03.2012
Літературний вечір «Шевченкове слово в віках не старіє»

1 березня 2012 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки з нагоди святкування 198-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відбувся літературний вечір «Шевченкове слово в віках не старіє».

01.03.2012
Подарунок від народного депутата України

1 березня 2012 року голова обласної організації ВО «Батьківщина», депутат Верховної Ради України Василь Деревляний подарував обласній універсальній науковій бібліотеці двотомне видання «Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки, 1939—1987». У книзі вперше публікуються документи радянських спецслужб, у яких зафіксовано сторінки життя та діяльності патріарха Йосифа Сліпого, глави Української греко-католицької церкви. 

01.03.2012
НОВИЙ ГРАФІК РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

За побажаннями користувачів з 1 лютого 2012 року бібліотека переходить на шестиденний робочий тиждень:

вівторок — субота
1000 — 1900 год.,неділя
1000 — 1800 год.

Вихідний день — понеділок.

Остання п’ятниця місяця — санітарний день.

29.02.2012
Презентація нової книги Тетяни Дігай

З нагоди Всесвітнього дня письменника 29 лютого 2012 року в приміщенні Тернопільської ОУНБ відбулася презентація нової книги Тетяни Дігай «Післямова: літературна критика», яка побачила світ у видавництві «Воля» у 2011 році.

25.02.2012
Всеукраїнська науково-практична конференція для тренерів та координаторів РТЦ «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги»

22—25 лютого 2012 року тренери Регіонального навчального центру за програмою «Бібліоміст», який функціонує у Тернопільській ОУНБ, взяли участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції для тренерів та координаторів РТЦ «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги», яка проходила у смт Славське Львівської області.
23.02.2012
Вечір-портрет «Режисер майбутнього»

23 лютого 2012 року у відділі літератури з мистецтва тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся вечір-портрет «Режисер майбутнього», з нагоди 125-річчя від дня народження українського актора, режисера, драматурга й публіциста Леся Курбаса. У заході взяла участь Ольга Василишин — директор меморіального музею-садиби Леся Курбаса.

22.02.2012
Робочий візит директора програми «Бібліоміст» Матея Новака

22 лютого 2012 року з робочим візитом на Тернопільщині побував директор програми «Бібліоміст» Матей Новак. Разом з регіональним представником IREX у Тернопільській області Марією Ростоцькою він зустрівся з начальником обласного управління культури облдержадміністрації Григорієм Шергеєм. Опісля відбулась зустріч з заступником голови обласної державної адміністрації Петром Гочем, під час якої обговорювалось питання підтримки бібліотек-переможців третього туру конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».

Також Матей Новак з Марією Ростоцькою відвідали обласну бібліотеку для молоді, де зустрілися із заступником директора Галиною Якуб. На завершення вони відвідали регіональний навчальний центр обласної універсальної наукової бібліотеку та обговорили з директором Василем Вітенком плани творчої співпраці на майбутнє.

21.02.2012
Духовні читання «Світоч української духовності»

21 лютого 2012 року в Тернопільській ОУНБ відбулись духовні читання, присвячені 120-ій річниці від дня народження блаженної пам’яті Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого — «Світоч української духовності».
     © ІНТВ  

17.02.2012
Вітаємо переможців конкурсу!

Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, президія Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації щиро вітають переможців конкурсу «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю», оголошеного Міжнародним фондом «Відродження».

09.02.2012
Вітаємо переможців!

Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки вітають книгозбірні Тернопільської міської, Зборівської, Лановецької, Шумської, Козівської, Гусятинської, Заліщицької та Тернопільської районної централізованих бібліотечних систем із перемогою в третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».

09.02.2012
Навчання сільських бібліотекарів «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеках»

У Тернопільському регіональному навчальному центрі з 6 по 10 лютого 2012 року проходять навчання на тему «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеках».

9 лютого регіональний навчальний центр відвідала Олена Башун (на фото справа), менеджер тренінгових центрів програми «Бібліоміст».

08.02.2012
Книжкова виставка «Сльози і сміх Чарльза Діккенса»

У відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Сльози і сміх Чарльза Діккенса», присвячена 200-річчю (1812-1870) від дня народження Чарльза Діккенса — одного з найвидатніших письменників англійської та європейської літератури XIX ст.

03.02.2012
Подяка дарувальнику

Книгозбірня висловлює щиру подяку доктору філософських наук, проректорові Національного університету «Острозька академія» Петрові Кралюку за презентовані книги, написані ним та видані за його участю: «Княжими шляхами Волині. Віднайдення раю», «Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях», «Василь Суразький: апологія православної традиції», збірник «Пересопницькому Євангелію — 450 років», художньо-оригінальний роман «Сильні та одинокі», а особливо за енциклопедію «Острозька академія XVI—XVII ст.» — унікальне видання, яке містить цінні відомості про найбільший навчальний заклад Східної Європи минулих століть, дані про викладачів і випускників академії, діячів культури, причетних до неї; Острозьку друкарню та її видавничу діяльність. Крім того, книга вміщує публікації про вчених, які досліджували історію Острога та Острозької академії в різні періоди.

02.02.2012
Книжкова виставка «Славетний байкар»

До 200-річного ювілею від дня народження Євгена Павловича Гребінки (2 лютого 1812-15 грудня 1848) у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки презентовано розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Славетний байкар». На ній широко представлені твори письменника та література про його життя і творчість.

02.02.2012
Творчі роздуми з журналом «Літературний Тернопіль»

Під такою назвою у читальному залі Тернопільської обласної наукової універсальної бібліотеки 2 лютого 2012 року відбулася зустріч з творцями журналу, письменниками, художниками, лауреатами Всеукраїнської премії імені братів Лепких. Зустріч приурочена виходу в світ п’ятдесятого ювілейного номера журналу.
     © ТТБ

01.02.2012
Виступ на радіо «Книжковий подарунок з австралійської діаспори»

1 лютого 2012 року у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Книжковий подарунок австралійської діаспори», де представлено видання, які наприкінці 2011 року наша книгозбірня отримала від Ukrainian Studies Foundation in Australia у подарунок. Ukrainian Studies Foundation — це Фундація українознавчих студій, створена в Австралії у 1974 році, діяльність якої спрямована на розвиток і поглиблення дослідницької роботи в австралійському університеті, для проведення досліджень на університетському рівні з української мови, літератури та історії України.

01.02.2012
Презентація книги Петра Кралюка «Сильні та одинокі»

1 лютого 2012 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація книги доктора філософських наук, проректора з навчально-виховної та наукової роботи Національного університету «Острозька академія» Петра Кралюка «Сильні та одинокі». Це — яскравий, художньо-оригінальний роман про парадокси в історії. Про долю української людини в інфернальному ХХ столітті. Про місце України у світі…

01.02.2012
Електронна доставка документів для користувачів

З 3 січня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці на базі сектору міжбібліотечного абонементу діє нова послуга — електронна доставка документів користувачам книгозбірні.

Її суть полягає в наданні електронних копій документів (розділів або окремих сторінок із книг, статей із наукових збірників та періодичних видань) безпосередньо кінцевому користувачеві для навчання. Детально про дану послугу, її вартість можна дізнатися в секторі міжбібліотечного абонементу, що знаходиться у відділі читального залу, або на сайті бібліотеки.

31.01.2012
Книжкова виставка «Легенда Крутів»

З 24 по 31 січня 2012 року у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «Легенда Крутів», присвячена 94-й річниці із часу битви під Крутами.

26.01.2012
«Маршрутами семи чудес України: замки, фортеці, палаци».

26 січня 2012 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся захід «Маршрутами семи чудес України: замки, фортеці, палаци».

25.01.2012
Новинки художньої літератури, які надійшли на платний абонемент у січні 2012 року

Шановні користувачі! Пропонуємо вам ознайомитись із новинками книжкового ринку, що надійшли на платний абонемент у січні цього року.

25.01.2012
Презентація книги «Покликаний піснею»

25 січня 2012 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація книги Ірини Чуйко та Богдана Мельничука «Покликаний піснею: Ярослав Лемішка: творчий портрет».

21.01.2012
Виставка «Книжковий подарунок з австралійської діаспори»

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Книжковий подарунок австралійської діаспори», де представлено видання, які наприкінці 2011 року наша книгозбірня отримала від Ukrainian Studies Foundation in Australia у подарунок. Ukrainian Studies Foundation — це Фундація українознавчих студій, створена в Австралії у 1974 році, діяльність якої спрямована на розвиток і поглиблення дослідницької роботи в австралійському університеті, для проведення досліджень на університетському рівні з української мови, літератури та історії України.

19.01.2012
Подарунок Василя Бурми

Фонд відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ поповнився унікальним виданням Василя Бурми «Привиди старих замків (Тернопільщина)».

Книга «Привиди старих замків» — це жвава оповідь із легендами, бувальщинами, тогочасними судовими справами, це розповідь про пам’ятки , які нагадують нам, що минуле рідного краю має глибокі корені.

Ознайомитися з даним виданням можна у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії ТОУНБ.

12.01.2012
«Лемківський словник» Ігоря Дуди у фондах ТОУНБ

Фонди Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнилися новою книгою Ігоря Дуди «Лемківський словник. 26 000 слів». — Т. : Астон, 2011. — 376 с. Тираж 500 прим.

У цьому словнику вперше зібрані в повному обсязі мовні особливості жителів галицької Західної і Східної Лемківщини, а також південної частини — словацької Пряшівщини та українського Закарпаття.

06.01.2012
Різдвяний подарунок

Напередодні Різдва Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека отримала пакунок книг (14 штук) від уродженця с. Бодаків Збаразького району Павла Шандрука, який проживає в Сполучених Штатах Америки.

Серед надісланих книг — «Мала сакральна архітектура на Лемківщині» Тадеуша і Малґожати Лопаткевіч, «Вечірні етюди» Валентина Юрченка, «Альманах Українського Народного Союзу. 2003» та інші видання із серії «Літопис УПА».

05.01.2012
Книжкова виставка «Людина, яка стала символом»

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка, присвячена керівникові боротьби за державну незалежність України, політичному діячеві, ідеологу українського визвольного руху ХХ століття, голові Проводу ОУН-Б Степанові Бандері.

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку