29.12.2011
Книжкова виставка «Подвижник української справи»

У відділі читального залу Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Подвижник української справи», присвячену великому українцю Іванові Івановичу Огієнку (митрополитові Іларіону) — відомому вченому, педагогові, мовознавцю й літературознавцю, культурному, громадському та церковному діячеві, 130-річчя від дня народження якого відзначатиметься в січні. Його називали людиною енциклопедичних знань. У доробку вченого — близько 2000 праць. І всі вони присвячені Україні.

20.12.2011
Літературні обрії Михайлини Коцюбинської

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Літературні обрії Михайлини Коцюбинської», присвячену 80-річчю від дня народження літературознавця, перекладача, кандидата філологічних наук, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, однієї з найавторитетніших постатей української культури другої половини XX століття.

14.12.2011
Віртуальна виставка книг «Шляхом боротьби і звитяг»

Із 14 грудня 2011 року на сайті Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки діє віртуальна виставка «Шляхом боротьби і звитяг», на якій представлено книги нашого краянина Нестора Мизака, присвячені героїчній боротьбі українських патріотів за незалежну Україну в лавах ОУН — УПА на терені Тернопілля.

13.12.2011
На Всеукраїнському конкурсі «Золота нитка Аріадни» відзначено програму за участю провідного бібліотекаря відділу міського абонементу Наталі Білянської

Нещодавно відбувся Всеукраїнський конкурс для журналістів і засобів масової інформації на краще висвітлення життєдіяльності інвалідів «Золота нитка Аріадни». Зокрема, було відзначено програму «Поміркуємо разом» заслуженого журналіста України, головного редактора радіопередач Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії Людмили Островської, у якій взяла участь провідний бібліотекар відділу міського абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки та поетеса Наталя Білянська — людина, котра не зламалася перед викликами долі й зуміла знайти позитивне в непростих життєвих випадках.

11.12.2011
Флешмоб «Хочу мати де читати!» на Театральному майдані

11 грудня 2011 року на Театральному майдані Тернополя обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молода Просвіта» провів флешмоб «Хочу мати де читати!». У такий спосіб підростаюче покоління прагне звернути увагу громадськості на потребу добудови нового приміщення Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

10.12.2011
Виступ на радіо «Микола Руденко — відомий український правозахисник»

10 грудня 2011 року на радіо «Лад» (хвиля 71.3 FM) у передачі Олександри Славської «Особистості» виступила бібліотекар відділу читального залу Тернопільської ОУНБ Валентина Вітенко з оглядом творчої спадщини М. Руденка, присвяченим Дню прав людини.

09.12.2011
Візит помічника аташе з питань культури Посольства США в Україні Даґласа Морроу до Тернопільської ОУНБ

9 грудня 2011 року Тернопільську ОУНБ відвідав помічник аташе з питань культури Посольства США в Україні Даґлас Морроу. Метою цього візиту було ознайомлення з діяльністю бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку».

08.12.2011
Книжкова виставка «Від Загальної декларації прав людини — до сьогодення»

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Від Загальної декларації прав людини — до сьогодення» (до Дня прав людини), на якій представлено видання, що висвітлюють основні права людини як загальносоціальне явище, проблеми та реалії дотримання цих міжнародних законодавчих норм в Україні.

 

06.12.2011
Перегляд документального фільму «Насамперед ми люди»

У Тернопільській ОУНБ нещодавно відбувся перегляд документального фільму «Насамперед ми люди».

Чотирисерійна стрічка, знята журналістами громадської організації «Розмай», розповідає про життя інвалідів у США та Україні, їхні права, можливості й здібності, творчу та громадську активність. Серіал створено за допомоги Бюро підтримки медіа Державного департаменту США, адміністрації Президента України та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

06.12.2011
Вечір пам’яті народного артиста України Назарія Яремчука

6 грудня 2011 року у відділі літератури з мистецтва Тернопільської ОУНБ відбувся вечір пам’яті народного артиста України Назарія Яремчука «Я на світі прожив, наче спалах зорі на світанні».

01.12.2011
Книжкова виставка «Подія історичної ваги»

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Подія історичної ваги» (до відзначення 20-ї річниці всеукраїнського референдуму), на якій представлено видання, що висвітлюють особливості становлення державності нашої країни, її історичний шлях до суверенітету.

29.11.2011
Вечір пам’яті народного артиста України Мирослава Коцюлима

29 листопада 2011 року у відділі літератури з мистецтва відбувся вечір пам’яті народного артиста України Мирослава Коцюлима «Душа осяяна театром».

26.11.2011
«Голодомор в українській літературі»

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «Голодомор в українській літературі», присвячена Дню пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні, який цього року ми відзначаємо 26 листопада.

23.11.2011
Україніка з Австралії

23 листопада 2011 року в Тернопільську ОУНБ надійшла бібліотечка україніки від австралійської фундації українознавчих досліджень.

Унікальні за бібліографічною рідкістю книги В. Сімовича, Б. Лепкого, І. Книш, літературознавчі праці, хроніки літературно-мистецького життя українців в Австралії стануть для читачів доступним джерелом до культурного спадку України.

Література поповнить фонд цінних та рідкісних видань бібліотеки.

16.11.2011
Краєзнавчі читання «Мирон Кордуба зблизька»

16 листопада 2011 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулися краєзнавчі читання на тему «Мирон Кордуба зблизька», присвячені 135-й річниці від дня народження видатного вченого, історика, письменника, публіциста.

16.11.2011
Засідання круглого столу «СНІД: це стосується кожного»

1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

16 листопада 2011 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання круглого столу «СНІД: це стосується кожного».

09.11.2011
«Маркіян Шашкевич і українське національне відродження»

Літературні читання «Маркіян Шашкевич і українське національне відродження», присвячені 200-річчю від дня народження письменника, зачинателя нової української літератури в Галичині, культурно-громадського діяча, відбулися 9 листопада 2011 року в Тернопільській ОУНБ.

03.11.2011
Відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» на Підгаєччині

3 листопада 2011 року відбулося відкриття інтернет-центрів у центральній бібліотеці та бібліотеках-філіях сіл Новосілка та Мирне Підгаєцької централізованої бібліотечної системи. У церемонії відкриття взяли участь регіональний представник IREX в Тернопільській області М. Є. Ростоцька, директор Тернопільської ОУНБ В. І. Вітенко, заступник директора ОУНБ О. Г. Ліскова та керівництво місцевого самоврядування: голова райдержадміністрації А. В. Прокопенко, голова районної ради І. П. Баран, заступник голови районної ради Н. С. Кравченко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Г. З. Живак, голови сільських рад Новосілки Р. К. Мирський та Мирного І. Г. Кізима.

31.10.2011
Семінар директорів ЦБС «Бібліотечний простір: медіа – інформація – культура»

31 жовтня 2011 року на базі Тернопільської ОУНБ відбувся обласний семінар директорів ЦБС на тему «Бібліотечний простір: медіа — інформація — культура».

26.10.2011
«Громове дерево української поезії»

Під такою назвою у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ діє книжкова виставка, приурочена до 70-річчя від дня народження відомого українського письменника, перекладача та громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, уродженця с. Острівця Теребовлянського району Романа Мар’яновича Лубківського.

16.10.2011
Книжкова виставка «Значення біотехнологій у харчовій промисловості»

16 жовтня 2011 року громадськість відзначатиме День працівників харчової та переробної промисловості. З цієї нагоди у відділі технічної літератури Тернопільської ОУНБ функціонує розгорнута книжкова виставка «Значення біотехнологій у харчовій промисловості». Крім того, у цей же день на обласному радіо прозвучить огляд літератури на тему «Біотехнології харчових виробництв».

14.10.2011
Книжкова виставка «Козацька Україна: сторінки історії»

14 жовтня — День українського козацтва.

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Козацька Україна: сторінки історії», на якій представлено видання, що висвітлюють історичні витоки козацького роду в Україні та розповідають про гетьманів українського козацтва.

14.10.2011
Поет із когорти новаторів

Томас (Тумас) Транстрьомер — видатний шведський поет ХХ століття, лауреат Нобелівської премії з літератури 2011 року.

Народився у м. Стокгольмі 15 квітня 1931 року. Здобув середню освіту в Південній латинській школі й отримав диплом психолога в місцевому університеті в 1956 році. Додатково вивчав історію, релігію та літературу. За фахом — лікар-психолог. Професійний піаніст.

13.10.2011
Відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» на Монастирищині

11 жовтня 2011 року відбулося відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» у с. Ковалівці та смт Коропці Монастириського району.

13 жовтня 2011 року відбулося відкриття інтернет-центрів у Монастириській центральній бібліотеці, Монастириській центральній бібліотеці для дітей та бібліотеці-філії с. Бертники Монастириського району.

12.10.2011
Історична місія Української повстанської армії

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «Історична місія Української повстанської армії».

11.10.2011
Новий твір Оксани Забужко

Фонд відділу читального залу поповнився надзвичайно цікавою книжкою Оксани Забужко «Музей покинутих секретів».

Новий роман, над яким літераторка працювала цілих сім років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Федором Достоєвським і Томасом Манном.

06.10.2011
Тренінг із написання проектів для директорів ЦБС

6 жовтня 2010 року, відповідно до проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст-Україна», у Тернопільській ОУНБ відбувся тренінг із написання проектів для участі в новому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» для директорів централізованих бібліотечних систем області.

30.09.2011
30 вересня — Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня 2011 року у залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

29.09.2011
Презентація бібліографічного покажчика «Література про Тернопільську область за 2000-2004 роки»

29 вересня 2011 року о 15 год. в читальному залі бібілотеки відбудеться презентація бібліографічного покажчика «Література про Тернопільську область за 2000-2004 роки», організована фахівцями віддліу краєзнавчої літератури та бібліографії.

28.09.2011
День спеціаліста «Інформаційні послуги як інструмент бібліотечного маркетингу»

28 вересня 2011 року фахівці Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та наукової бібліотеки Тернопільського національного економічного університету провели День спеціаліста для працівників бібліотек різних видів «Інформаційні послуги як інструмент бібліотечного маркетингу» на базі наукової бібліотеки ТНЕУ.

28.09.2011
«Літописець волинського краю»

Під такою назвою у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії до 75-річчя від дня народження літературознавця, краєзнавця, історика Гаврила Івановича Чернихівського організовано книжково-ілюстративну виставку.

28.09.2011
Автограф-сесія письменниці Наталки Михно

28 вересня 2011 року в читальному залі Тернопільської ОУНБ відбулася автограф-сесія письменниці Наталки Михно, авторки творів «Аристократи духу», «Звільнення», «Скарби твого селища: Микулинці», «Скарби твого міста: Теребовля».

27.09.2011
«У вінку буття художника Бойчука»

27 вересня 2011 року о 15:00 у відділі літератури з мистецтва відбудеться вечір земляка «У вінку буття художника Бойчука», присвячений 115-річчю від дня народження Тимофія Львовича Бойчука.

23.09.2011
Презентація книги Василя Деревінського «В’ячеслав Чорновіл: нарис портрета політика»

23 вересня 2011 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація книги Василя Деревінського «В’ячеслав Чорновіл: нарис портрета політика», яка побачила світ у видавництві «Джура».

22.09.2011
«Талант, що дарує нам радість відкриття і веселого оптимістичного настрою»

22 вересня 2011 року у відділі літератури з мистецтва відбулася творча зустріч із графіком, живописцем, членом Національної спілки художників України Миколою Дмітрухом.

21.09.2011
Зустріч з авторами книги «Іван Франко і Тернопільщина»

21 вересня 2011 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбулася зустріч з авторами книги «Іван Франко і Тернопільщина» Богданом Мельничуком та Віктором Уніятом.

17.09.2011
Cемінар для директорів бібліотек і керівників центрів «Вікно в Америку»

14—17 вересня 2011 року у Львові відбувся семінар для директорів бібліотек і керівників центрів «Вікно в Америку». Тема семінару — «Електронні книжки та ресурси: виклики та можливості для бібліотек». Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку представляли заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Орися Степанівна Гончарук та керівник центру «Вікно в Америку» Ольга Юріївна Слободян.

15.09.2011
Відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» у Бережанах

15 вересня 2011 року відбулося відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» у центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка м. Бережани та бібліотеці-філіалі с. Надрічне. В урочистостях взяли участь керівник відділу партнерств Наталія Бєляєва, регіональний представник IREX в Тернопільській області Марія Розтоцька, директор Тернопільської ОУНБ В. І. Вітенко та керівництво місцевого самоврядування.

13.09.2011
Крок назустріч читачам

13 вересня 2011 року в ефірі каналу «ІНТБ» прозвучала інформація про те, що з 20 по 30 вересня в обласній науковій книгозбірні проходитиме Декада відкритих дверей, присвячена Всеукраїнському дня бібліотек. Під час інтерв’ю головний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ Людмила Герман зазначила, що протягом цього періоду читачі мають можливість повернути заборговані книги або замінити їх рівноцінними без оплати пені.

13.09.2011
Відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» на Бережанщині

13 вересня 2011 року відбулося відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» у с. Саранчуки та с. Куропатники Бережанського району. У відкритті брали участь регіональний представник IREX в Тернопільській області Марія Розтоцька, директор тернопільської ОУНБ В. І. Вітенко, голова райдержадміністрації Я. М. Тринько та керівництво місцевого самоврядування.

10.09.2011
Бібліографічний покажчик «Література про Тернопільську область за 2000—2004 роки»

10 вересня 2011 року у видавництві «Підручнники і посібники» вийшов у світ бібліографічний покажчик «Література про Тернопільську область за 2000—2004 роки», підготовлений спеціалістами Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Ретроспективний бібліографічний покажчик «Література про Тернопільську область за 2000—2004 роки» уперше пропонує користувачам у такому обсязі кращі краєзнавчі документи про історію, природу, культуру, звичаї та традиції Тернопільщини.

Видання розраховано на наукових працівників, краєзнавців, студентів, бібліотекарів та всіх тих, хто цікавиться регіональним краєзнавством.

09.09.2011
Всеукраїнська науково-практична конференція директорів державних та обласних універсальних наукових книгозбірень «Публічні бібліотеки України в контексті реформ»

6—9 вересня 2011 р. на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція директорів державних та обласних універсальних наукових книгозбірень «Публічні бібліотеки України в контексті реформ». У її роботі взяв участь директор Тернопільської ОУНБ В. І. Вітенко.

03.09.2011
Відкриття інтернет-центрів за проектом «Бібліоміст» на Теребовлянщині

3 вересня 2011 року відбулося відкриття інтерент-центрів за проектом «Бібліоміст» у смт Микулинці та с. Кобиловолоки Теребовлянського району. У відкритті брали участь керівник відділу партнерств Наталія Бєляєва, регіональний представник IREX в Тернопільській області Марія Розтоцька, директор тернопільської ОУНБ В. І. Вітенко, керівництво району та органів місцевого самоврядування.

27.08.2011
«Поетичне кафе»

27 серпня 2011 року провідний бібліотекар відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ Наталя Білянська взяла участь в авторській програмі журналістки ТТБ Лілії Музі «Поетичне кафе». Упродовж передачі звучали Наталині вірші та велась мова про одвічні істини людського буття.
(частина перша)           (частина друга)

24.08.2011
Перегляд української художньої літератури «Кожен народ є обраним у вирі своїм»

До 20-ї річниці Незалежності України у відділі міського абонементу розгорнуто перегляд української художньої літератури «Кожен народ є обраним у вирі своїм». Відрадно, що саме за роки суверенності розпочалося відновлення нашої культури, повернення імен відомих митців, які були незаслужено забуті.

24.08.2011
Книжкова виставка «Незалежна Україна: шлях у майбутнє»

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Незалежна Україна: шлях у майбутнє», на якій представлено видання, що висвітлюють особливості становлення державності нашої країни, її історичний шлях до незалежності й суверенітету.

18.08.2011
Зустріч із народним депутатом Верховної Ради України першого скликання

18 серпня 2011 року о 15.00 у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки з нагоди святкування 20-річчя від дня прийняття Акту проголошення незалежності України відбудеться зустріч із народним депутатом Верховної Ради України першого скликання Володимиром Колінцем.

30.07.2011
Навчальний тренінг для працівників бібліотек — переможців другого раунду конкурсу проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»

26-30 липня 2011 р. відбувся черговий навчальний тренінг для працівників бібліотек — переможців другого раунду конкурсу проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» проекту «Бібліоміст».

26.07.2011
Степан Сапеляк. Творча зустріч у бібліотеці

26 липня 2011 року в читальному залі бібліотеки відбулася творча зустріч-презентація з лауреатом Державної премії ім. Т. Шевченка (1993 р.) Степаном Сапеляком.

Автор презентував своє тритомне видання «І каміння стало хлібами…» (2011) з серії «Українська словесність ХХ-ХХІ ст.», яке вийшло у харківському видавництві «Майдан» та збірку поезії «Во ім’я Слова» (2010) з серії «Поезія Слобожанщини».

23.07.2011
Унікальні аудіокниги Блаженнішого Любомира Гузара

Фонд відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ поповнився унікальними аудіокнигами Блаженнішого Любомира Гузара — кардинала, Верховного архієпископа Києво-Галицького, одного з визначних моральних авторитетів нашого часу та найвпливовіших постатей України. Відтепер читацька аудиторія має чудову нагоду послухати диски (вийшли в мультимедійній студії «Свічадо», що діє в Тернополі) цієї непересічної, шляхетної ЛЮДИНИ про вічні істини нашого буття.

19.07.2011
Борис Демків: «Моя боса душа находилась достоту по тернах…»

«Моя боса душа находилась достоту по тернах…» — книжково-ілюстративна виставка, організована у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії до 75-річчя від дня народження відомого українського поета Бориса Миколайовича Демківа (1936—2001).

16.07.2011
Книжкова виставка «Декларація єдиної нації»

16 липня — День проголошення Декларації про державний суверенітет України.

У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка «Декларація єдиної нації», на якій представлено видання, що висвітлюють особливості становлення державності України, історичний шлях нашої держави до незалежності й суверенітету, політичні традиції.

07.07.2011
Книжкові виставки з циклу «Літературний календар», присвячені українським письменникам Петрові Панчу та Василеві Кучеру

У відділі міського абонементу функціонують книжкові виставки «Майстер епічної прози» і «Знавець історії та людських душ» з циклу «Літературний календар», присвячені 120-й та 100-й річницям від дня народження українських письменників Петра Панча й Василя Кучера. Книги цих літераторів користувалися великою популярністю серед читачів абонементу в 60—80-х роках минулого століття.

30.06.2011
Нова художня література на платному абонементі «Новинки книжкового ринку»

Понад 150 нових книг художньої літератури надійшли нещодавно на платний абонемент «Новинки книжкового ринку» відділу міського абонементу. Серед них: твори відомих українських письменників, зокрема «Сатирикон — ХХI» Олександра Ірванця, «Груші в тісті» Юрія Винничука, історичні романи «На брата брат» Юрія Мушкетика, «Генерали імперії» Валентина Чемериса, «Рай» Василя Барки, резонансна книга «Тремтячі еліти» Олега Покальчука, а також зарубіжних авторів: «Біла фортеця» Орхана Памука, «Заборонені барви» Юкіо Місіми, «Чоловіки, що ненавидять жінок» Стіга Ларссона, «На Верхней Масловке» Діни Рубіної, «Весь мир театр» Бориса Акуніна та багато інших. З їх переліком можна ознайомитися в каталозі «Нові надходження» та на веб-сайті бібліотеки в рубриці «Послуги — Платний абонемент».

20.06.2011
Семінар для завідувачів міськими бібліотеками «Публічна бібліотека як центр збереження та розвитку культурних цінностей регіону»

20 червня 2011 року в Тернопільській ОУНБ відбудеться семінар для завідувачів міськими бібліотеками «Публічна бібліотека як центр збереження та розвитку культурних цінностей регіону».

17.06.2011
Розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про організацію виконання обласної програми поповнення бібліотечних фондів на 2011-2015 роки».

17 червня 2011 року, з метою організації виконання обласної програми поповнення бібліотечних фондів на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 19 травня 2011 року, прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про організацію виконання обласної програми поповнення бібліотечних фондів на 2011-2015 роки».

09.06.2011
Науково-краєзнавчі читання «Євген Коновалець у боротьбі за українську державність»

9 червня 2011 року в залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбулися науково-краєзнавчі читання «Євген Коновалець у боротьбі за Українську державність», приурочені до 120-річчя від дня народження засновника Організації українських націоналістів. У заході взяли участь представники Центру досліджень визвольного руху, Всеукраїнського наукового журналу «Мандрівець», Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, Державного архіву Тернопільської області, Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

30.05.2011
Обласний семінар-практикум бібліографів центральних бібліотек на тему: “Бібліотечно-бібліографічна діяльність в сучасному інформаційному середовищі”

30 травня 2011 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться обласний семінар-практикум бібліографів центральних бібліотек на тему: “Бібліотечно-бібліографічна діяльність в сучасному інформаційному середовищі”

27.05.2011
Навчання директорів централізованих бібліотечних систем «Інноваційні зміни в бібліотеці, кадровий менеджмент та фандрейзингова діяльність»

З 23 по 27 травня 2011 року в регіональному тренінговому центрі пройшло навчання директорів централізованих бібліотечних систем «Інноваційні зміни в бібліотеці, кадровий менеджмент та фандрейзингова діяльність».

Учасники навчання обговорювали питання фандрейзингової діяльності книгозбірень, кадрового менеджменту, соціального партнерства та відстоювання інтересів бібліотек.

26.05.2011
Зустріч студентів м. Тернополя та Республіки Польща “Дружба двох культур”

26 травня 2011 року у відділі літератури іноземними мовами ТОУНБ відбулася зустріч студентів вишів м. Тернополя зі студентами з Республіки Польща, які навчаються за програмою обміну в Тернопільському національному економічному університеті.

25.05.2011
Книжкова виставка «Європейська художня література XXI століття»

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати книжкову виставку «Європейська художня література XXI століття», присвячену Дню Європи в Україні, яка функціонуватиме у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ з 13 по 25 травня 2011 р. На ній представлено твори письменників України, Великобританії, Німеччини, Франції, Португалії, Польщі, Росії, зокрема лауреатів Нобелівської та Букерівської премій і нагород нашої держави: Г. Грасса, Ле Клезіо, О. Памука, Е. Єлінек, Л. Уліцької, Ю. Андруховича, М. Матіос, О. Забужко, І. Роздобудько, С. Жадана, Л. Дереша, О. Ульяненка тощо.

25.05.2011
Рішення Тернопільської обласної ради «Про програму поповнення бібліотечних фондів на 2011—2015 роки»

25 травня 2011 року відбулось третє пленарне засідання сорокової сесії Тернопільської обласної ради, на якому заслухали звіт про виконання програми поповнення бібліотечних фондів області на період до 2010 року директора обласної наукової універсальної бібліотеки Василя Вітенка.

Наступним для розгляду стояло питання «Про програму поповнення бібліотечних фондів на 2011-2015 роки». Після обговорення депутати більшістю голосів прийняли її до виконання. Контроль за виконанням рішення покладено на постійну комісію Тернопільської обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації.

25.05.2011
Історичні читання «Борець за волю України»

25 травня 2011 року, у середу, о 15.00 у читальному заліТернопільської ОУНБ відбудуться історичні читання «Борець за волю України», присвячені 120-річчю від дня народження визначного українського військового та політичного діяча, полковника Армії Української Народної Республіки, команданта Української військової організації, голови Проводу українських націоналістів (з 1927 року) Євгена Коновальця.

24.05.2011
Історичні читання «Пересопницьке Євангеліє — пам’ятка історії українського народу»

24 травня 2011 року  в обласній універсальній науковій бібліотеці відбудуться історичні читання «Пересопницьке Євангеліє — пам’ятка історії українського народу», захід присвячений Дню слов’янської культури та писемності й 450-річчю Пересопницького Євангелія.

 

19.05.2011
Перегляд фільму «Образи Європи»
19 травня  у Тернопільському центрі європейської інформації в рамках відзначення Днів Європи в Україні відбулося засідання кіноклубу, під час якого тернополяни переглянули стрічку «Образи Європи».

18.05.2011
Презентація книги Михайла Левицького «Де ростем, там мусимо цвісти»

18 травня 2011 року у відділі періодики Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація книги Михайла Левицького «Де ростем, там мусимо цвісти».

18.05.2011
Обласна школа методиста «Пріоритети планування роботи сільської бібліотеки»
18 травня 2010 року на базі Підволочиської центральної бібліотеки працюватиме Обласна школа методиста «Пріоритети планування роботи сільської бібліотеки».

11.05.2011
Всеукраїнський книжковий фестиваль “Джура-фест”.

З 11 по 13 травня 2011 року, вдруге в Тернополі, у приміщенні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка за організацією видавництва “Джура” відбудеться Всеукраїнський книжковий фестиваль “Джура-фест”.

11.05.2011
Презентація поетичної збірки поета Володимира Дячуна «РОSТТЛІН, або…»

11 травня 2011 року в приміщенні Тернопільської ОУНБ відбулася презентація поетичної збірки поета Володимира Дячуна «РОSТТЛІН, або…», яка нещодавно побачила світ у тернопільському видавництві «Навчальна книга — Богдан».

 

10.05.2011
Творча зустріч із Тетяною Дігай

«Живу, наче пишу про себе роман…» — під такою назвою в Тернопільській ОУНБ відбулася творча зустріч із землячкою, поетесою, літературним критиком, музикантом, журналісткою, авторкою збірок віршів «Корона Афродіти» (2002), «Тетянин день» (2006), «Удвох із тишею» (2007), «Імпровізації» (2010), літературно-критичних статей «Книжкові імпресії» (2007), «Кубик Рубіка» (2008), «Метроном» (2008), «Дзеркало» (2009) Тетяною Дігай.

 

05.05.2011
Благодійна акція «Серце до серця»
У відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки експонується книжкова виставка «Здоров’я дітей — майбутнє нації», на якій представлено літературу, присвячену формуванню в дітей здорового способу життя, вихованню в них відповідальності за майбутнє нашої нації.

28.04.2011
Новий твір Ліни Костенко
Фонд відділу читального залу Тернопільської ОУНБ поповнився перлиною сучасної української літератури — книгою Ліни Костенко «Записки українського самашедшего». Новий твір вийшов у грудні 2010 року й відразу став резонансною подією, оскільки це перше нове видання поетеси за останні 20 років і перший її роман у прозі.

27.04.2011
Вітаємо з ювілеєм!

Колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та президія Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації щиро вітають директора Чортківської централізованої бібліотечної системи Колівошко Оксану Володимирівну з 50-річчям!


Шановна ювілярко! Прийміть найщиріші поздоровлення зі святом!
Хай Ваша творча енергія та життєлюбність, організаторський талант та високий професіоналізм і надалі плідно слугують улюбленій справі!
Міцного здоров’я Вам на многії літа, благополуччя, щедрої долі, щастя в житті, бадьорості духу, ентузіазму та молодості! Хай здійсняться всі Ваші мрії та сподівання!

18.04.2011
Перегляд фільму у Тернопільському центрі європейської інформації
19 квітня об 12 год.  у Тернопільському центрі європейської інформації в приміщенні Тернопільської ОУНБ відбудеться перегляд фільму “Хатіко: історія собаки” (Hachiko: A Dog’s Story, 2009 рік, драма/сімейний). Вхід вільний.

13.04.2011
Книжкова виставка «Великодня традиція українців»

У відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки функціонує книжкова виставка, на якій представлено видання, що висвітлюють національні особливості українських свят, зокрема Великодніх, а також традиції, звичаї та пов’язані з ними символічні дійства. Зокрема, цікавим є розділ «Символіка української писанки».

08.04.2011
Навчання директорів централізованих бібліотечних систем «Інноваційні зміни в бібліотеці, кадровий менеджмент та фандрейзингова діяльність»

З 4 по 8 квітня 2011 року в регіональному тренінговому центрі пройшло навчання директорів централізованих бібліотечних систем «Інноваційні зміни в бібліотеці, кадровий менеджмент та фандрейзингова діяльність».

Учасники навчання обговорювали питання фандрейзингової діяльності книгозбірень, кадрового менеджменту, соціального партнерства та відстоювання інтересів бібліотек.

29.03.2011
Зустріч з учасниками Програми ім. Фулбрайта

Учасники Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні завітали 29 березня до бібліотеки у відділ літератури іноземними мовами.

24.03.2011
Поетичні читання «Поезія молодих»

24 березня 2011 року у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці вдруге відбулися поетичні читання «Поезія молодих», присвячені Всесвітньому дню поезії, який відзначається 21 березня з 1999 року.

22.03.2011
Інформаційна година «Цілюще джерело життя», присвячена Всесвітньому дню води

22 березня 2010 року у приміщенні читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася інформаційна година «Цілюще джерело життя» (Чи знаємо ми смак справжньої чистої природної води?), присвячена Всесвітньому дню води.

21.03.2011
Навчання завідувачів методично-бібліографічних відділів бібліотек «Інноваційна діяльність та маркетингова стратегія розвитку бібліотек»

З 21 по 25 березня 2011 року в регіональному тренінговому центрі пройшло навчання завідувачів методично-бібліографічних відділів центральних бібліотек за програмою «Інноваційна діяльність та маркетингова стратегія розвитку бібліотек».

19.03.2011
Пленарне засідання наукової сесії Тернопільського міського осередку Наукового товариства ім. Т. Шевченка

19 березня 2011 року в приміщенні Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося пленарне засідання наукової сесії Тернопільського міського осередку Наукового товариства ім. Т. Шевченка, у якому взяла участь наукова еліта нашого краю.

18.03.2011
Книжкова виставка «Степанові Сапеляку — 60!»

З 11 березня 2011 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка, присвячена уродженцю Тернопільщини, відомому письменнику, громадському діячеві С. Сапеляку.

17.03.2011
Блог інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»

Створено блог інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», що функціонує у відділі літератури іноземними мовами Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Усі події, які відбуваються в центрі, висвітлюються тут: http://woalibraryte.blogspot.com/.

16.03.2011
Новинки навчальної літератури на електронних носіях

Фонд відділу читального залу поповнився новинками навчальної літератури на електронних носіях (CD-ROM) з різних галузей знань: природознавства, економіки, суспільно-політичних наук, правознавства, психології, мовознавства, літературознавства.

15.03.2011
Перегляд фільму у Тернопільському центрі європейської інформації
16 березня об 11 год.  у Тернопільському центрі європейської інформації в приміщенні Тернопільської ОУНБ відбудеться перегляд фільму “Не відпускай мене” (Never Let Me Go, 2010 рік, фантастика/драма/трилер). Вхід вільний.

11.03.2011
15 березня — Всесвітній день прав споживача

11 березня 2011 року у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся захід на тему «Формування свідомості в галузі захисту прав споживачів».

09.03.2011
Шевченко і Тернопільщина

У ці весняні, теплі дні Тернопілля, як і вся Україна, пошановує Тараса Шевченка з нагоди 197-ї річниці від дня його народження.

Про перебування Кобзаря на Тернопільщині, його твори, написані на цій благодатній землі, користувачі зможуть детальніше дізнатися, переглянувши виставку «Шевченко і Тернопільщина» у розділі «Віртуальні виставки».

09.03.2011
Літературно-мистецький вечір «Видатні постаті»

9 березня 2011 року о 13.30 у відділі літератури з мистецтва відбудеться літературно-мистецький вечір «Видатні постаті», присвячений 125-річчю від дня народження Георгія Івановича Нарбута — українського художника-графіка, педагога.

28.02.2011
До уваги користувачів відділу міського абонементу

Шановні користувачі!

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ проводиться планова переінвентаризація фонду.

Прохання до читачів, які затримали літературу понад встановлений термін (30 днів), повернути її.

Дирекція

23.02.2011
Вітаємо переможців

Дирекція Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки (далі — ОУНБ) та президія Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації (ТОВ УБА) щиро вітають переможців основного раунду конкурсу програми «Бібліоміст» з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету та з нетерпінням чекають на впровадження проектів!

23.02.2011
Літературний вечір «Любов — одна, її обличчя — різні» (присвячений 140-річчю від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки)

23 лютого 2011 року в бібілотеці відбувся літературний вечір «Любов — одна, її обличчя — різні», присвячений 140-річчю від дня народження видатної української поетеси, літературознавця, перекладачки, громадської діячки Лесі Українки (25.02.1871—1.08.1913).
23.02.2011
Літературний вечір «Любов — одна, її обличчя — різні» (присвячений 140-річчю від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки)

23 лютого 2011 року в бібілотеці відбувся літературний вечір «Любов — одна, її обличчя — різні», присвячений 140-річчю від дня народження видатної української поетеси, літературознавця, перекладачки, громадської діячки Лесі Українки (25.02.1871—1.08.1913).
21.02.2011
Навчання завідувачів методично-бібліографічних відділів бібліотек «Інноваційна діяльність та маркетингова стратегія розвитку бібліотек»

З 21 по 25 лютого 2011 року в регіональному тренінговому центрі пройшло навчання завідувачів методично-бібліографічних відділів центральних бібліотек за програмою «Інноваційна діяльність та маркетингова стратегія розвитку бібліотек».

17.02.2011
Сумуємо…

Дирекція та колектив Тернопільської ОУНБ глибоко сумують із приводу тяжкої втрати: 12 лютого 2011 року відійшов у вічність вірний друг бібліотеки, багаторічний читач, патріарх тернопільської журналістики, заслужений журналіст України, володар Всеукраїнської журналістської премії «Золоте перо», кореспондент газет «Вільне життя» та «Свобода», ведучий популярних рубрик «Закінчіть, будь ласка, речення», «Листи до друга», «Розмаїта середа», «Таке може бути», «Тернопільські візії», «Бамбетель», «Зірки далекі і близькі», та багатьох інших Володимир Леонович Сушкевич.

16.02.2011
Невидимі причали в книзі Ліни Костенко «Річка Геракліта»

Фонд відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ поповнився поетичною збіркою Ліни Костенко «Річка Геракліта». Це друга книга, яка вийшла після 20-літнього мовчання письменниці.

16.02.2011
Невидимі причали в книзі Ліни Костенко «Річка Геракліта»

Фонд відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ поповнився поетичною збіркою Ліни Костенко «Річка Геракліта». Це друга книга, яка вийшла після 20-літнього мовчання письменниці.

15.02.2011
Код Юрія Покальчука (вечір пам’яті, присвячений 70-річчю від дня народження українського письменника — нашого земляка)

15 лютого 2011 року відбувся вечір пам’яті, присвячений 70-річчю від дня народження нашого земляка, уродженця м. Кременця, прозаїка, поета, літературознавця, перекладача, науковця, громадського діяча Юрія Покальчука (24.01.1941—10.09.2008).
ТТБ      TV-4      20 хвилин

26.01.2011
Книга Ярослава Кравченка «Школа Михайла Бойчука: тридцять сім імен»

У фонд відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ надійшла книга Ярослава Кравченка «Школа Михайла Бойчука: тридцять сім імен», яка побачила світ у 2010 році у видавництві «Майстерня книги». Друк та поліграфічні роботи виконала друкарня «Оранта». Дане видання було визнане найкращою книжкою Форуму видавців 2010 року

26.01.2011
Унікальне видання «Соломія Крушельницька. Міста і слава»

Фонд відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ поповнився унікальним виданням «Соломія Крушельницька. Міста і слава». Книга вийшла у львівському видавництві «Апріорі» у 2009 році.

У 2010 році книга стала володарем гран-прі 17 Форуму видавців у Львові.

25.01.2011
Книжкова виставка «Крути: символ наших визвольних змагань»

З 25 січня по 10 лютого 2011 року у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «Крути: символ наших визвольних змагань», присвячена Дню пам’яті героїв Крутів.

21.01.2011
Презентація збірника статей Дмитра Донцова «Хрестом і мечем»

21 січня 2011 р. у читальному залі Тернопільської ОУНБ відбулася презентація збірника статей Дмитра Донцова «Хрестом і мечем», який побачив світ у видавництві «Рада» за сприяння Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Голова обласної ради Олексій Петрович Кайда подарував 300 примірників книги бібліотекам області.

21.01.2011
Вийшов друком перший прозовий роман Ліни Костенко

Довгоочікуваний роман відомої української письменниці Ліни Костенко «Записки українського самашедшого», що побачив світ у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» у серії «Доросла серія», нещодавно поповнив фонд нашої книгозбірні.

15.01.2011
Книжкова виставка «Трагедія великого таланту»

З 12 по 30 січня 2011 року у відділі міського абонементу ОУНБ функціонуватиме книжкова виставка «Трагедія великого таланту», присвячена 120-річчю від дня народження Павла Григоровича Тичини — першого серед українських поетів лауреата Шевченківської премії 1962 року, який здобув визнання після публікації трьох збірок: «Сонячні кларнети», «Плуг» та «Замість сонет і октав».

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку