28.12.2009
Науково-практична конференція «Бібліотеки області: віхи історії та тенденції розвитку»

28 грудня 2009 року, у рамках заходів, присвячених 70-річчю Тернопільської ОУНБ, відбулася науково-практична конференція на тему «Бібліотеки області: віхи історії та тенденції розвитку».

24.12.2009
Tворча зустріч «Для вічного добра линуть слова та пісні Сергія Лазо»

24 грудня 2009 року у бібліотеці відбулася творча зустріч «Для вічного добра линуть слова та пісні Сергія Лазо» з відомим тернопільським поетом-піснярем — Сергієм Лазо. Гість бібліотеки — композитор, драматург, автор десяти поетичних збірок, президент джаз-клубу та незмінний ведучий Міжнародного фестивалю JazzBez у Тернополі, лауреат Всеукраїнських пісенних фестивалів. Сергій декламував свої вірші з двох поетичних збірок «Маія кружіння» та «Ты Та». Також в авторському виконанні звучали його пісні, які увійшли до музичних альбомів «Квіти кохання» та «Волшебное лето»: «Мрії про тебе», «Ти подобаєшся мені», «Ні обіцянок, ні пробачень», «Близкая — далекая» та ін. Кожне слово та мелодія Сергія Лазо проникали у серця слухачів, адже спражність і людяність поезії автора сильно вражає. У ці зимові святкові дні люди завжди чекають чудес, і чудеса обов’язково збудуться, тому що живуть у ліриці й піснях Сергія Лазо.

08.12.2009
«ХХІ століття в дзеркалі літературної премії Нобеля»

З 8 грудня 2009 року у відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «ХХІ століття в дзеркалі літературної премії Нобеля», на якій представлено книги лауреатів Нобелівської премії в галузі літератури Максвела Кутзеє, Орхана Памука, Ельфріди Елінек, Жан-Марі-Гюстав Леклезіо та періодичні видання 2001—2009 рр., які містять статті про життєвий і творчий шлях видатних письменників.

04.12.2009
Kнижкова виставка, присвячена 70-річчю утворення області

«Земле Подільська, пшеничний мій краю,

благословенна на вічні часи,

Хлібом і медом нового врожаю,

квітни з води і роси!»

(П. Тимочко)

Під такою назвою відділ краєзнавчої літератури та бібліографії презентує виставку, присвячену 70-річчю утворення області.

На виставці представлено документи з історії нашого краю. Література, що віддзеркалює багатогранне соціально-економічне життя області, діяльність культурно-освітніх закладів. Книги про архітектурні та історичні пам’ятки Тернопілля, його природу й тих людей, які творили цю історію.

16.11.2009
Kнижкова виставка «Видання Тернопільської обласної універсальної бібліотеки»

З 16 листопада 2009 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії функціонує книжкова виставка «Видання Тернопільської обласної універсальної бібліотеки» (до 70-річчя ТОУНБ). На ній представлено видання книгозбірні за останні 10 років.

15.11.2009
15 листопада 2009 р. — 70 років від заснування Тернопільської ОУНБ

15 листопада 2009 р. — 70 років від заснування Тернопільської ОУНБ

15.11.2009
Kнижкова виставка «Берегиня сучасного історичного роману»

З 15 листопада 2009 року у відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Берегиня сучасного історичного роману», присвячена 75-річчю від дня народження Раїси Іванченко — української письменниці.

11.11.2009
Kнижкова виставка «Незабутній сміхотворець»

З 11 листопада 2009 року у відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Незабутній сміхотворець», до 120-річчя від дня народження Остапа Вишні (1889—1956) — українського письменника, сатирика, гумориста.

02.11.2009
Нова віртуальна виставка з циклу «Літературне Тернопілля»

З 2 листопада 2009 року на сайті ТОУНБ можна переглянути віртуальну виставку «Сторінками літературних та літературно-мистецьких альманахів, збірників», створену провідним бібліотекарем відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Анастасією Ленчишин. Це вже друга виставка з циклу «Літературне Тернопілля», підготовлена фахівцями цього відділу.

28.10.2009
Kнижкова виставка «Свято, що гартує покоління»

З 28 жовтня 2009 року у відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Свято, що гартує покоління» (до 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників).

28.10.2009
Книги від проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна»

28 жовтня 2009 року з метою покращення поінформованості населення України про стан корупції проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» передав наступні видання для поповнення фонду бібліотеки:

  • Дослідження корупції в судовій системі України: суди загальної юрисдикції та апеляційні суди. Порівняльний аналіз національних досліджень 2008-2009 pp. — Київ, 2009.
  • Корупція та регулювання підприємницької діяльності в Україні: митні процедури та транспортування товарів. Порівняльний аналіз національних досліджень 2007-2009 pp. — Київ, 2009.
28.10.2009
Обласна школа методиста «Методична діяльність: сучасний аспект та перспективи розвитку»

28 жовтня 2009 року на базі Тернопільської районної централізованої бібліотечної системи працюватиме одноденна обласна школа методиста на тему «Методична діяльність: сучасний аспект та перспективи розвитку». 

27.10.2009
Новинки літератури

З 27 жовтня 2009 року у відділі міського абонементу відкрито книжкову виставку нових видань українською мовою, що надійшли до бібліотеки за сприяння Всеукраїнського благодійного фонду «Україна — Свята Родина».

20.10.2009
Презентація книги Ірини Добрянської «Творчість Івана Світличного в українській літературі кінця 50-х — 70-х років ХХ століття»

20 жовтня 2009 року в читальному залі Тернопільської ОУНБ відбулася презентація книги кандидата філологічних наук, доцента кафедри історії української літератури Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Ірини Добрянської «Творчість Івана Світличного в українській літературі кінця 50-х — 70-х років ХХ століття».У презентації взяли участь: Любов Царик — заступник декана з виховної роботи ТНПУ; Ігор Олещук — старший науковий працівник Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів; студенти філологічного факультету ТНПУ; журналісти м. Тернополя.

Автор подарувала книги у фонд Тернопільської ОУНБ.

20.10.2009
Книжкова виставка «Ще як були ми козаками…»

З 20 жовтня 2009 року у відділі абонементу функціонує книжкова виставка на тему «Ще як були ми козаками…» (Тема козацтва у творчості українських письменнників), приурочена до Дня Українського козацтва.
19.10.2009
Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу

19 жовтня 2009 року розпочався Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу. Він триватиме до 23 жовтня 2009 р. Тиждень відкритого доступу реалізує імпульс, народжений 120 університетами в 27 країнах, що святкували День відкритого Доступу в 2008 р. Організатори події SPARC (Коаліція дослідницьких публікацій та ресурсів), Наукова публічна бібліотека (PLoS), і громадський рух «Студенти за вільну культуру» щиро вітають нових колег, що приєдналися і допоможуть збільшити й розширити світове поширення цієї популярної події в 2009 р.: eIFL.net (Електронна інформація для бібліотек), OASIS (Академічне інформаційне першоджерело для відкритого доступу) і Довідник відкритого доступу (OAD).

Щоб врахувати поширений світовий інтерес до руху відкритого доступу, до результатів наукових досліджень, проводиться Перший Міжнародний тиждень відкритого доступу. Відтепер щорічний захід продовжено від одного дня до повного тижня, що надає сприятливу можливість розширити усвідомлення й розуміння відкритого доступу до досліджень, включаючи політику відкритого доступу від дослідницьких фондів та міжнародної спільноти вищих навчальних закладів до широкого загалу.

Програма цього року висвітлить освітні ресурси про відкритий доступ, які можна використовувати, щоб будувати власні програми й задовольнити місцеві потреби. OASIS слугуватиме центром програми 2009 р., надаючи ресурси для кожного регіону і кожного рівня усвідомлення. Довідник відкритого доступу знову забезпечить індекс учасників на п’яти континентах, а також їх зростаючий перелік ресурсів відкритого доступу. Через партнерську функціональність двох ініціатив збиратимуться відеоматеріали про відкритий доступ, інформаційні повідомлення, підкасти, презентації, постери та інші інформативні інструменти з усієї мережі Інтернет, щоб бути в центрі уваги протягом Тижня відкритого доступу. Організатори також працюватимуть з учасниками, щоб розробити різноманітні рекомендації щодо заходів та подій, наприклад: “Ознайомлення адміністраторів з можливими університетськими політиками і фондами відкритого доступу”, “Відкритий доступ 101″, і “Виконання політики NIH (Національного інституту охорони здоров’я) щодо громадського доступу”, щоб максимально скористатися наявними інструментами. Запрошуємо учасників адаптувати ці ресурси для місцевого використання та відзначити Тиждень відкритого доступу шляхом організації заходів, поширення інформації, обговорення новини у блогах, форумах – або, навіть, лише використовуючи символіку відкритого доступу.

15.10.2009
«Можливості легального працевлаштування українців за кордоном – що необхідно знати»

14 жовтня 2009 року о 13.00 у Тернопільському центрі європейської інформації на базі відділу інформації обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання круглого столу на тему «Можливості легального працевлаштування українців за кордоном – що необхідно знати».
10.10.2009
Книжкова виставка «Людина відважного чіткого національно-політичного профілю»

З 10 жовтня 2009 року у відділі міського абонементу функціонує книжкова виставка «Людина відважного чіткого національно-політичного профілю» (до 120-річчя від дня народження М. П. Драй-Хмари, українського поета, літературознавця).

06.10.2009
Курси підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників

З 6 до 10 жовтня 2009 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проводяться курси підвищення кваліфікації для директорів та завідувачів методичних відділів ЦБС і спеціалістів структурних підрозділів ОУНБ за темами «Менеджмент і маркетинг бібліотечної діяльності в умовах інформатизації суспільства» та «Проектний розвиток бібліотек».
01.10.2009
Подяка меценату

Дирекція та колектив Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки висловлюють щиру подяку Всеукраїнському благодійному фонду «Україна — Свята Родина» та його президенту Івану Семеновичу Матієшину за благодійну фінансову допомогу з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

30.09.2009
30 вересня — Всеукраїнський день бібліотек

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у заходах, які проводитимуться в бібліотеці під час Декади відкритих дверей.
29.09.2009
Зустріч з Михайлом Слободяником

29 вересня 2009 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч із вченим у галузі бібліотекознавства та документальних комунікацій, педагогом, доктором історичних наук, професором, директором Інституту державного управління та інформаційної діяльності Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв Михайлом Семеновичем Слободяником, на якій він розповів працівникам книгозбірні про проблеми та перспективи розвитку бібліотечної галузі.
23.09.2009
День спеціаліста «Реклама та імідж бібліотеки»

23 вересня 2009 року фахівці Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та Тернопільської обласної бібліотеки для молоді проведуть День спеціаліста для працівників бібліотек різних видів «Реклама та імідж бібліотеки» на базі обласної бібліотеки для молоді.

 

17.09.2009
Літературний вечір «Син двох народів»

17 вересня 2009 року у відділі літератури іноземними мовами відбувся Літературний вечір «Син двох народів», присвячений 200-річчю від дня народження відомого польського поета і драматурга Юліуша Словацького.
05.09.2009
Книжкова виставка «Я з вами по всі дні і до кінця віку»

З 5 вересня 2009 року у відділі краєзнавчої літератури і бібліографії Тернопільської ОУНБ діє книжкова виставка «Я з вами по всі дні і до кінця віку», приурочена до 25 річниці від дня смерті Блаженнішого Патріарха глави УГКЦ Йосифа Сліпого, життя якого було подвигом в ім’я Бога і України.

На виставці представлені праці Патріарха, література про його життєвий шлях.

 

05.09.2009
Безкоштовний доступ до polpred.com

З 5 вересня 2009 року до 20 січня 2010 року ООО «Полпред Справочники» надало користувачам Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки повний безкоштовний доступ (логін: libraryte пароль: nebokybir) до найбільшого російськомовного ресурсу з країнознавства, світової торгівлі, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Російської Федерації

26.08.2009
Презентація бібліографічного покажчика “Юліуш Словацький (4.09.1809-3.04.1849)”
У рамках святкування 200-річчя від дня народження польського поета-романтика Юліуша Словацького 3 вересня 2009 року, о 16 годині, у приміщенні Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація бібліографічного покажчика “Юліуш Словацький (4.09.1809-3.04.1849)”, який вийшов з друку у видавництві “Підручники і посібники”.

16.07.2009
Книжкова виставка «Прийняття Декларації — важливий крок до незалежності України»

З 16 липня 2009 року у відділі абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «Прийняття Декларації — важливий крок до незалежності України», присвячена 19-ій річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.На ній представлено документи, аудіовізуальні матеріали з фонду міського абонементу, які розкриваютьісторію та сучасність Української держави.

22.06.2009
Kраєзнавчий календар «Мистецька нива Павла Загребельного»

З 22 червня 2009 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії діє краєзнавчий календар «Мистецька нива Павла Загребельного» — приурочений 75-ій річниці від дня народження режисера, народного артиста України, актора театру і кіно, діяча культури, педагога. На ньому представлені праці Павла Івановича, спогади сучасників, література про його життя та творчість.

22.06.2009
Kраєзнавчий календар «Тенор з Божої ласки Мирослав Старицький»

З 23 червня 2009 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії діє краєзнавчий календар «Тенор з Божої ласки Мирослав Старицький», присвячений 100-річчю від дня народження відомого оперного і камерного співака, уродженця смт Скала-Подільська Борщівського району, соліста провідних театрів Європи й Америки.

18.06.2009
Вечір-зустріч «Дивосвіт барв, ліній і слова».

18 червня 2009 року відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ організував зустріч «Дивосвіт барв, ліній і слова» із творчим подружжям, нашими краянами: художником, скульптором, літератором Петром Шпорчуком та його дружиною, живописем Галиною Денегою.У заході взяли участь Б. І. Мельничук — письменник, краєзнавець, головний редактор літературно-мистецького і громадсько-політичного часопису «Тернопіль», С. В. Костюк — директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Присутні мали можливість переглянути під музичний супровід комп’ютерну презентацію картин художників.

Подружжя подарувало бібліотеці картину «Деревовидна півонія» у виконанні Галини Денеги та 3 книги в електронному форматі Петра Шпорчука.

16.06.2009
Cемінар для завідувачів міськими бібліотеками «Ресурси та послуги міської бібліотеки: аспекти оновлення та активізації діяльності»

16 червня 2009 року о 10 год. в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся семінар для завідувачів міськими бібліотеками на тему «Ресурси та послуги міської бібліотеки: аспекти оновлення та активізації діяльності».
09.06.2009
Презентація Тернопільського центру інформації
10 червня 2009 року у відділі інформації відбудеться презентація Тернопільського центру Європейскої інформації.
05.06.2009
Нові надходження до обмінного фонду бібліотеки

У травні в обмінний фонд ОУНБ поступили книги для дітей і юнацтва:

1. Айтматов, Ч. Белый пароход / Ч. Айтматов. — М., 1980. — 120 с.
2. Айтматов, Ч. Ранні журавлі / Ч. Айтматов. — К., 1979. — 263 с.
3. Бальзак, О. Шагренева кожа. Полковник Шабер. Обедня безбожника / О. Бальзак. — М., 1982. — 260 с.
4. Бунин, И. Господин из Сан-Франциско / И. Бунин. — Калининград, 1980. — 57 с.
5. Бунин, И. Рассказы / И. Бунин. — М., 1982. — 63 с.
6. Гартунг, Г. Ми — вундеркінди / Г. Гартунг. — К., 1978. — 210 с.
7. Горький, М. Рассказы / М. Горький. — М., 1982. — 61 с.
8. Гребенка, Е. Избранные произведения / Е. Гребенка. — К., 1974. — 76 с.
9. Грибоедов, А. Горе от ума / А. Грибоедов. — М., 1979. — 125 с.
10. Десняк, О. Десну перейшли батальйони / О. Десняк. — К., 1987. — 206 с.
11. Діккенс, Ч. Пригоди Олівера Твіста / Ч. Діккенс. — К., 1987. — 125 с.
12. Друце, Й. Десять літ веснянкуватих / Й. Друце. — К., 1987. — 117 с.
13. Збанацкий, Ю. Малиновый звон / Ю. Збанацкий. — К., 1987. — 117 с.
14. Зощенко, М. Рассказы / М. Зощенко. — М., 1987. — 107 с.
15. Кассиль, Л. Улица младшего сына / Л. Кассиль, М. Полянский. — К., 1987. — 206 с.
16. Конан Дойль, А. Из записок о Шерлоке Холмсе / А. Конан Дойль. — М., 1987. — 117 с.
17. К’юсак, Д. Самого сонця замало / Д. К’юсак. — К., 1971. — 178 с.
18. Манн, Г. Верноподданый / Г. Манн. — М., 1980. — 150 с.
19. Мирний, Панас. Хіба ревуть воли, як ясла повні? / Панас Мирний, І. Білик. — К., 1981. — 343 с.
20. Некрасов, Н. Стихотворения. Кому на Руси жить хорошо? / Н. Некрасов. — К., 1974. — 157 с.
21. Носов, Н. Незнайка на Луне / Н. Носов. — К., 1989. — 450 с.
22. Олдингтон, Р. Смерть героя / Р. Олдингтон. — М., 1961. — 170 с.
23. Полевой, Б. Повесть о настоящем человеке / Б. Полевой. — К., 1983. — 245 с.
24. Свифт, Дж. Путешествие Лемюэля Гулливера / Дж. Свифт. — Минск, 1981. — 228 с.
25. Сенченко, І. Діамантовий берег / І. Сенченко. — К., 1981. — 370 с.
26. Сетон-Томпсон, Э. Рассказы о животных / Э. Сетон-Томпсон. — Х., 1991. — 210 с.
27. Соколов-Микитов, И. Пути кораблей : Очерки об арктических экспедициях / И. Соколов-Микитов. — О., 1981. — 206 с.
28. Толстой, Л. Кавказский пленник / Л. Толстой. — Калининград, 1981. — 25 с.
29. Хрестоматия по детской литературе. — М., 1979. — 250 с.
30. Чивилихин, В. Серебрянные рейсы / В. Чивилихин. — М., 1972. — 451 с.
31. Шевченко, Т. Думи мої… : [твори укр. та груз. мовами] / Т. Шевченко. — К., 1987. — 125 с.

01.06.2009
Книжкова виставка «І духмяність зілля, і сила духу»

З 1 червня 2008 року у відділі краєзнавчої літератури і бібліографії Терногпільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «І духмяність зілля, і сила духу», присвячена святкуванню Трійці на Україні і, зокрема, на Тернопіллі. На ній представлена література релігійної та народознавчої тематики з фонду відділу.
 

25.05.2009
День директора ЦБС «Формула успіху в діяльності бібліотек»

25 травня 2009 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся День директора ЦБС на тему «Формула успіху в діяльності бібліотек».
25.05.2009
Збірник методичних матеріалів «Степан Бандера: в одній особі образ покоління»

25 травня 2009 року вийшов друком збірник методичних матеріалів для вшанування пам’яті видатного сина українського народу «Степан Бандера: в одній особі образ покоління», підготовлений спільно працівниками методичного відділу Тернопільської ОУНБ. Тернопільської обласної бібліотеки для молоді та Тернопільського обласного методичного центру народної творчості.
 

23.05.2009
«Молодь в дії: як можна налагодити зв’язки з молодіжними організаціями Європи»

23 травня 2009 року о 1030 у Центрі європейської інформації при відділі інформації Тернопільської ОУНБ відбулася презентація проекту «Молодь в дії: як можна налагодити зв’язки з молодіжними організаціями Європи». Проект презентували Ярина Боренько — інформаційний представник програми «Молодь в дії» в Україні та Андрій Павлович — координатор ресурсного центру SALTO для країн Східної Європи та Кавказу.
20.05.2009
День відкритих дверей у Центрі європейської інформації

20 травня 2009 року о 1300 у Центрі європейської інформації при відділі інформації Тернопільської ОУНБ відбудеться День відкритих дверей. У програмі: презентація Центру; ознайомлення з матеріалами виставок документів з фондів Тернопільської ОУНБ «Знайомтесь: Європейський Союз» та «Україна на шляху до Європи»; огляд літератури та дискусія на тему «Європа для укріаїнського студентства: умови вступу, навчання, перспективи».
17.05.2009
Відновлення історичної правди та справедливості

До дня пам’яті жертв політичних репресій, який українська спільнота відзначатиме 17 травня 2009 року, у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки організовано виставку-реквієм «На чорних шляхах національної трагедії».

Управління Служби безпеки України в Тернопільській області передало до фондів Тернопільської ОУНБ два документальні фільми, зняті в рамках проекту, започаткованого СБУ та творчим об’єднанням документальних і художніх фільмів Національної телекомпанії України. Це — «Версія друга. Вижити» (про життя та долю українського письменника Бориса Антоненка-Давидовича) та «Операція «Тютюн» (про життя та боротьбу генерал-хорунжого Армії УНР Юрка Тютюнника). Кінострічки побудовані на розсекречених архівних матеріалах, що знаходяться на зберіганні в архіві СБУ.

Обласна наукова бібліотека щиро вдячна управлінню СБУ в Тернопільській області за подаровані фільми. Тепер користувачі книгозбірні мають нагоду переглянути кінострічки, які раніше були недоступні широкому загалу.

12.05.2009
Нові надходження до обмінного фонду

В обмінний фонд ОУНБ в 2009 році надійшли збірники нормативно-правових актів Міністерства юстиції України (видаються відповідно до Указу Президента України від 13 грудня 1996 р. № 1207) за такі роки:
2004 р. — №№ 1–52;
2005 р. — №№ 1–6; 8–52;
2006 р. — №№ 1–52;
2007 р. — №№ 1–44; 46; 53–63; 65; 68–72; 74–77; 79–99;
2008 р. — №№ 1-44; 46-47; 71-78; 83; 87; 89; 91-95; 98.
12.05.2009
Виставка «Музею Володимира Гнатюка — 40»

З 12 травня 2009 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії діє книжково-ілюстративна виставка «Музею Володимира Гнатюка — 40».На виставці представлено літературу, присвячену життю та творчості нашого відомого земляка, вченого-етнографа Володимира Гнатюка та книги й путівники по обласному етнографічному меморіальному музею В. Гнатюка в с. Велесневі Монастириського району.

08.05.2009
Kнижкова виставка «Безсмертя Великої Перемоги»

З 8 травня 2009 року у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ функціонує книжкова виставка «Безсмертя Великої Перемоги», присвячена 64-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, на якій представлено сучасну літературу та видання 70 — 90-их років ХХ ст. з фонду бібліотеки.
24.04.2009
День спеціаліста «Електронні ресурси бібліотек: формування, управління, використання»

24 квітня 2009 року фахівці Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та наукової бібліотеки Тернопільського національного педагогічного університету спільно проводили День спеціаліста для працівників бібліотек різних видів «Електронні ресурси бібліотек: формування, управління, використання» на базі бібліотеки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
22.04.2009
Творча зустріч з Євгеном Удіним

22 квітня 2009 року відбулася творча зустріч із графіком, заслуженим художником України Євгеном Удіним.
14.04.2009
Виставка «Великдень на Тернопіллі»

14 квітня 2009 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відкрито виставку до свята Христового Воскресіння «Великдень на Тернопіллі», яка відображає історію та традиції святкування Великодня на теренах Тернопілля.
10.04.2009
«Iван Мазепа: правда історії»

10 квітня 2009 року працівники читального залу бібліотеки провели вечір-роздум «Iван Мазепа: правда історії», присвячений 370-річчю від дня народження видатного українського гетьмана.

10.04.2009
Книжкова виставка «Писанка — культурний символ України»

Книжкову виставку «Писанка — культурний символ України» представлено у відділі літератури з мистецтв 10 квітня 2009 року.

«Писанка ─ це неповторне багатство…
Його треба берегти, як безцінний скарб!
Нам слід пишатися ним перед усім світом!»
Олександр Довженко

Писанка здавна вважається символом України, в якій український народ зміг поєднати і творче мислення, і навколишній світ у всіх його формах та кольорах. Збереження цього звичаю – писати і дарувати дорогим людям писанки – свідоцтво безперервного розвитку народного мистецтва, його зв’язку з далеким минулим та сьогоденням. Писанка, її символи – твір народу, сотень його поколінь, вицвіт думки і серця тисячоліть його життя, його культури, її мистецькі форми відшліфовані віками.

08.04.2009
«Народний рух України в контексті українського національного відродження»

8 квітня 2009 року у читальному залі бібліотеки відбувся вечір-зустріч «Народний рух України в контексті українського національного відродження», присвячений 20-річчю з часу утворення першої в Україні крайової організації Народного руху в м. Тернополі.

У зустрічі взяли участь засновники та дійсні члени ТО НРУ 1989—2009 років, а також науковці, історики.

26.03.2009
Творча зустріч з Орестом Савкою

26 березня 2009 року о 16 год. відбудеться творча зустріч із заслуженим діячем мистецтв України, актором, режисером, балетмейстером, перекладачем, культурно-мистецьким і громадсько-політичним діячем Орестом Савкою.
25.03.2009
Гоголівські читання «Микола Гоголь — апостол живих душ»

25 березня 2009 року в читальному залі відбулись гоголівські читання «Микола Гоголь — апостол живих душ», присвячені 200-річчю від дня народження відомого письменника, майстра прози й драматургії.
19.03.2009
Творча зустріч «У пошуках слова живого»

19 березня 2009 року о 14 год. у читальному залі бібліотеки відбудеться творча зустріч з письменниками Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України «У пошуках слова живого».
15.03.2009
Засідання наукової сесії Тернопільського міського осередку Наукового товариства ім. Шевченка.

У неділю, 15 березня 2009 року Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує відвідати пленарне засідання наукової сесії Тернопільського міського осередку Наукового товариства ім. Шевченка.Засідання триватиме з 1300 до 1600.

Запрошуємо всіх бажаючих.

12.03.2009
Науково-практична конференція «Степан Бандера — символ боротьби за незалежність України»

12 березня 2009 року працівники ОУНБ взяли участь у науково-практичній конференції «Степан Бандера — символ боротьби за незалежність України», що проводилася на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
12.03.2009
Визнання краян

Лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращого профспілкового лідера-жінку в 2008 році стала Валентина Скрипець, голова первинної профспілкової організації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Вона нагороджена грамотою Тернопільської обласної ради профспілок та грошовою премією.
06.03.2009
Віртуальна виставка «Шевченко і Тернопільщина»

На сайті Тернопільської ОУНБ розміщено книжково-ілюстративну виставку «Шевченко і Тернопільщина».Запрошуємо ознайомитися всіх бажаючих із матеріалом про перебування Т. Г. Шевченка на Тернопільщині.

04.03.2009
Літературно-мистецький вечір «Віч-на-віч із Шевченком художником»

4 березня 2009 року в бібліотеці відбувся літературно-мистецький вечір «Віч-на-віч із Шевченком художником», присвячений 195-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка — українського поета, художника, мислителя.
27.02.2009
Вступ України до СОТ – чого очікувати українським підприємствам

27 лютого 2009 року о 12.00 у Тернопільському центрі європейської інформації на базі відділу інформації обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться прес-конференція на тему «Вступ України до СОТ — чого очікувати українським підприємствам».
23.02.2009
Програма «Українська книга»: нові надходження

23 лютого 2009 року вдруге для бібліотек області за програмою «Українська книга» надійшло 8288 примірників книг, 76 назв на суму 308,8 тис. грн. Книги мають велике суспільне значення, присвячені історичним подіям, національній, літературній та мистецькій спадщині.
16.02.2009
Книжкова виставка «Поет, науковець, економіст»

З 16 лютого 2009 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії розгорнуто книжкову виставку «Поет, науковець, економіст», яку приурочено до 75-річчя від дня народження українського поета, доктора економічних наук, професора, заслуженого економіста України, члена-кореспондента Академії підприємництва і менеджменту України Володимира Вихруща.

На ній представлено збірки поезій та пісень на слова В. Вихруща, а також літературу, яка розповідає про життєвий і творчий шлях нашого земляка.

14.02.2009
Книжкова виставка «Листок з вирію»

З 14 лютого 2009 року у відділі міського абонементу до Міжнародного дня рідної мови функціонує виставка «Листок з вирію», на якій представлено ряд творів письменників діаспорної літератури: Яра Славутича, Уласа Самчука, Юрія Клена, Олени Теліги, Олега Ольжича, Юрія Липи, а також альбом «З рідного гнізда».
12.02.2009
Зустріч з учасниками Афганської війни «Пройти і не зламатись»

До 20-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан, 12 лютого 2009 року, о 15 год. відбулася зустріч з учасниками Афганської війни «Пройти і не зламатись».
12.02.2009
Книжкова виставка «Співець веселої журби»

З 12 лютого 2009 року у відділі міського абонементу розгорнуто книжкову виставку «Співець веселої журби», яку приурочено до 150-річчя від дня народження відомого єврейського письменника Шолом Алейхема (1859–1916).
22.01.2009
Запрошує Центр європейської інформації

22 січня 2009 року відбулось відкриття Тернопільського Центру європейської інформації.
22.01.2009
Відкриття Центру європейської інформації

22 січня 2009 року о 12.00 у відділі інформації відбудеться відкриття нового Центру європейської інформації.
22.01.2009
«Теоретичні аспекти творчої спадщини Степана Бандери»

22 січня 2009 року в Тернопільській ОУНБ відбулися історичні читання «Теоретичні аспекти творчої спадщини Степана Бандери», присвячені 100-річчю з дня народження видатного політичного діяча.

21.01.2009
Виступ на «Радіо Тернопіль», присвячений 90-річчю від часу проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР

21 січня 2009 року на «Радіо Тернопіль» бібліотекар відділу міського абонементу Марія Гуменна розповіла про знаменну дату в історії України — проголошення Акту Злуки двох українських державних утворень — УНР та ЗУНР, а також про виставку «Величний день злуки», організовану в Тернопільській ОУНБ.
20.01.2009
Книжкова виставка «З вірою в Україну»

З 20 січня 2009 року у відділі міського абонементу розгорнуто книжкову виставку «З вірою в Україну», присвячену Дню соборності України.
20.01.2009
Програма «Українська книга» в дії

20 січня 2009 року для бібліотек області за програмою «Українська книга» надійшло 8830 примірників книг, 94 назви на суму 420,5 тис. грн. Книги мають велике суспільне значення, присвячені датам: 75-м роковинам Голодомору, 200-річчю від дня народження Миколи Гоголя. Є книги з історії України, окремих жанрів мистецтва, духовної культури, світової та української літератури. Це книжкова продукція більше ніж від півсотні видаництв.

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку