21-22 листопада 2019 р. у Києві відбулася щорічна Конференція УБА за темою «Інша бібліотека – вийти за межі».
Тернопільське обласне відділення ВГО УБА представляли голова Василь Вітенко та голова молодіжної секції відділення Тетяна Хованець.
Під час конференції обговорювались завдання інноваційного моделювання бібліотек, застосування інформаційних технологій, взаємодію асоціації та соціуму, яким має бути бібліотечний фахівець 4.0.
Члена президії ТОВ ВГО УБА Козелко Світлану Степанівну було нагороджено грамотою «За професіоналізм та відданість», Тернопільську обласну бібліотеку для молоді відзначено званням ВГО УБА «Бібліотека року».
Тернопільське відділення асоціації — дієве, вітання нагородженим і наступних звитяг!

 

Рішенням президії Тернопільського ОВ ВГО УБА від 19 серпня 2019 року для участі в X Львівському міжнародному бібліотечному форумі «Нова бібліотека — відповідальність кожного», який відбудеться 18—21 вересня 2019 року, рекомендовано 11 членів бібліотечної спільноти області.

Критерій відбору для поїздки на форум — активна участь у роботі відділення, творення нових ідей щодо популяризації бібліотеки та читання, іміджу професії, систематичне поновлення членства. Цьогоріч від районних публічних бібліотек  делеговано фахівців Тернопільської та Козівської централізованих бібліотечних систем.

 

14 серпня 2019 року відбулось чергове засідання членів молодіжної секції Тернопільського обласного відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Під час зустрічі обговорили хід підготовки до проведення ярмарку бібліотечних ідей «Бібліотека. Інформація. Знання. Успіх» у форматі Печа-куча, попередні результати фотоконкурсу «Бібліотекар в об’єктиві» та поділились успіхами проекту «Файне читає. ТОП–5 улюблених книг відомих тернополян».

Також обмінялися думками щодо спільної участі у X Львівському міжнародному бібліотечному форумі.

 

12 серпня 2019 р.

Члени молодіжної секції Тернопільського обласного відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація» активно долучилися до розіграшу безкоштовної участі у X Львівському міжнародному бібліотечному форумі, який пропонує Молодіжна секція УБА. Переможець зможе відвідати заходи Львівського бібліотечного форуму без сплати реєстраційного внеску. Тримаємо за наших кулаки!

 

22 квітня 2019 р.

Бібліотекарі Тернопільської ОУНБ в гостях у «Файного ранку»

Працівники Тернопільської ОУНБ в ефірі програми “Файний ранок” розповіли про акцію “Книжки у пошуку читача”, яка відбудеться 23 квітня 2019 року з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права з 11.00 до 15.00 у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. Її мета — привернути увагу до книги й читання, залучити до бібліотеки нових користувачів.

Гасло акції — «Бібліотека та цілі сталого розвитку: проекція на майбутнє», яке запропонували члени Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація».

17 квітня 2019 р.

Моніторинг діяльності Тернопільського обласного відділення ВГО УБА

Моніторинг-візит та зустріч з активом Тернопільського ОВ ВГО УБА 17 квітня 2019 року, відповідно до Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2019—2021 роки та рішення Президії ВГО УБА провела Ярослава Хіміч, член президії ВГО УБА. Учасниками були Галина Польова, Орися Гончарук, Надія Новіцька, Світлана Козелко, Тетяна Хованець, Галина Якуб.

Відбулося жваве обговорення проблем сьогодення у діяльності регіонального фахового відділення: розширення членства в УБА, комунікації з центральним офісом, участь  у всеукраїнських акціях, перспективи розвитку. Керівники та активісти регіонального відділення УБА розповіли про діяльність громадської організації, поділились планами на майбутнє.

 

 

9 квітня 2019 року члени молодіжної секції Тернопільського обласного відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація» обговорили ідеї щодо проведення ярмарку бібліотечних ідей «Бібліотека. Інформація. Знання. Успіх» у форматі Печа-куча, проект «Файне читає. ТОП–5 улюблених книг відомих тернополян» та фотоконкурс «Бібліотекар в об’єктиві». Ініціативній групі дано доручення щодо розробки регламентуючих документів: положення про вищеперелічені заходи та інформаційні листи. Також учасники зустрічі обмінялися думками щодо спільної участі у Всеукраїнських заходах ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

 

6 лютого 2019 р.

Методичні рекомендації «Молодіжні простори в бібліотеках»

Стрімкий розвиток технологій та зміна стереотипів сприяють трансформації бібліотек з книгозбірень до просторів для освіти, науки, співпраці, спілкування і дозвілля. Водночас, в Україні спостерігається тенденція з відкриття молодіжних центрів в різних містах України. Бібліотекам варто підхопити ініціативу і сприяти соціалізації та самореалізації молоді, оскільки для виконання цих завдань вони мають усі відповідні ресурси, приміщення та дотичну сферу реалізації своєї діяльності.

За ініціативи Молодіжної секції УБА були підготовлені Методичні рекомендації «Молодіжні простори в бібліотеках», які Ви можете завантажити тут.

image002

Даний посібник надає рекомендації для створення молодіжних просторів у бібліотеках, знайомить з процедурою їх створення та методиками успішного виконання поставлених завдань. Корисним буде іноземний досвід діяльності молодіжних просторів, а також перелік та контакти бібліотек України, де такі простори вже працюють. Посібник розрахований на працівників бібліотек, але буде цікавим для широкого кола читачів.

Підготовка даного матеріалу стала можлива завдяки ініціаторам проекту Бояриновій Оксані (Українська бібліотечна асоціація), Олені Подобєд-Франківській (Асоціація молодіжних центрів України).

До укладання цих рекомендацій активно долучилися:

  • Лаврик Ганна, бібліотекар, Наукова бібліотека Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;
  • Сахарова Марія, методист, Наукова бібліотека Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова;
  • Польова Вікторія, адміністративний координатор, Виконавчий офіс Української бібліотечної асоціації;
  • Алієв Андрій, зав. відділу, Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва;
  • Зарвирог Ірина, бібліотекар, Наукова бібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Українська бібліотечна асоціація висловлює подяку Міністерству молоді та спорту України та Асоціації молодіжних центрів України за поширення кращого досвіду діяльності молодіжних центрів України та інших країн, можливість професійного спілкування, обміну ідеями та ефективними практиками.

 

18 січня 2019 року відбулося перше в новому році засідання президії Тернопільського обласного відділення ВГО УБА. Було розглянуто підсумки діяльності відділення у 2018 році та основні досягнення. Члени президії обговорили проект плану роботи ТОВ ВГО УБА на 2019 рік та ухвалили його остаточний варіант.

Президія та члени Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» щиро вітають Світлану Степанівну Козелко, члена президії ТОВ ВГО УБА, директора Тернопільської міської ЦБС, з ювілеєм.

Нехай високим буде Ваш політ
І шириться про Вас найкраща слава.
Яскравих, плідних та щасливих літ,
Сміливих планів, задумів цікавих!

Успіхів Вам у професійному житті та невичерпної енергії на благо України!

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку