ВІТАЄМО!

Президія та члени Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» щиро вітають Гук Лесю Степанівну, члена президії ТОВ ВГО УБА, директора Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, з присвоєнням почесного звання «Заслужений працівник культури України» (відповідно до Указу Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 26-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року» № 398/2017.

Бажаємо міцного здоров’я, професійних звершень, нових креативних ідей та процвітання очолюваному Вами колективу.

Успіхів Вам у професійному житті та невичерної енергії на благо України!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 листопада відповідно до плану роботи Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» відбувся вебінар «Актуальні тенденції дизайну поліграфії».
Спікер: Віктор Смоляк, дизайнер, фотожурналіст, член Тернопільського обласного відділення УБА, методист центральної бібліотеки Шумської централізованої бібліотечної системи.

Презентація вебінару: https://issuu.com/viktorsmoliak/docs/_______________________eb85707b10aea9

20 листопада відповідно до плану роботи Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» відбувся вебінар «Шлях до читача: як інтернет змінює видавничу діяльність бібліотек»
Спікер: Світлана Воробель, завідувач відділу інформації Тернопільської ОУНБ.

 10 листопада у видавництві «Підручники і посібники» вийшов з друку рекомендаційно-бібліографічний покажчик «Літературна Збаражчина», підготовлений фахівцями Збаразької централізованої бібліотечної системи.

У рекомендаційному бібліографічному покажчику зроблено спробу щонайповніше зібрати матеріали про літературу рідного краю. Видання містить відомості про життя й творчість письменників Збаражчини.
Даний покажчик буде цікавим бібліотечним працівникам, викладачам та студентам вищих навчальних закладів, учителям та учням загальноосвітніх шкіл, літературознавцям та всім, хто цікавиться літературою рідного краю.
Дане видання здобуло Гран-прі обласного конкурсу «Кращий бібліографічний покажчик Тернопільщини».
Електронну версію покажчика розміщено на веб-сайті Збаразької ЦБС: http://zbarazh-library.com.ua/writen-books.html.

Реалізація проекту з впровадження системи «УФД/Бібліотека» (версія 3)

25 жовтня 2017 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відповідно до договору «Щодо встановлення ПС «УФД/Бібліотека» відбулися навчання для бібліотекарів публічних бібліотек області з питань роботи в програмній системі «УФД/Бібліотека» (версія 3) за участю директора ТОВ «Український фондовий дім» Ігора Вікторовича Карпенка.

25 жовтня у видавництві «Навчальна книга – Богдан» вийшов з друку рекомендаційний бібліографічний покажчик «Бучач: цікаві сторінки минувшини», підготовлений фахівцями Бучацької централізованої бібліотечної системи.

У рекомендаційному бібліографічному покажчику зібрано матеріали про історію, архітектуру, сакральні, мистецькі, природничо-історичні пам’ятки Бучача та Бучаччини й відомих людей краю.
Покажчик здобув перемогу в обласному конкурсі «Кращий бібліографічний покажчик», організованому Тернопільським обласним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» у номінації «Кращий рекомендаційний бібліографічний покажчик краєзнавчої тематики».

 

 

Реалізація проекту з впровадження системи «УФД/Бібліотека» (версія 3)

18 жовтня 2017 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відповідно до договору «Щодо встановлення ПС «УФД/Бібліотека» відбулися навчання для бібліотекарів публічних бібліотек області з питань роботи в програмній системі «УФД/Бібліотека» (версія 3) за участю фахівця ТОВ «Український фондовий дім» Андрія Кравця.

День фахівця для працівників бібліотек різних видів на тему «Використання інтернет-сервісів у діяльності бібліотек різних видів»

25 вересня 2017 року на базі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді відбувся День фахівця для працівників бібліотек різних видів на тему «Використання інтернет-сервісів у діяльності бібліотек різних видів».

Під час роботи було заслухано виступи: «Сучасна бібліотека в умовах нестабільності: нові виклики та можливості», Гук Леся Степанівна – директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, «Сервіси Веб 2.0 для створення та популяризації ресурсів бібліотек вищих навчальних закладів», Проців Олена Ярославівна – директор бібліотеки ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України», «Адміністрування соціальних мереж у ТОУНБ», Вайнер Юлія Ігорівна — завідувач сектору періодики Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, «Інноваційні підходи в бібліотечному обслуговувані покоління Z», Кобильник Борис Богданович – завідувач відділу інноваційних технологій та електронних ресурсів Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, «Електронні ресурси бібліотеки ім. Л. Каніщенка Тернопільського національного економічного університету в інформаційному забезпеченні користувачів», Панчук Любов Ярославівна – бібліотекар II категорії інформаційного – технічного відділу Тернопільського національного економічного університету.

25 вересня відповідно до плану роботи Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації відбувся вебінар «Маркетинг & бібліотекa: що було, що є і що буде»

Спікер:  Борис  Кобильник, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Тернопільської ОБМ

Презентація вебінару: https://goo.gl/yEqwZS

VІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум

З 13 по 16 вересня 2017 року, Г. І. Польова, заступник директора з наукової роботи та інформатизації Тернопільської ОУНБ брала участь у роботі VІІІ Львівського міжнародного бібліотечного форуму, організованого ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної».

8 вересня у видавництві «Навчальна книга – Богдан» вийшов з друку бібліографічний покажчик «Душа його — неначе сонях», підготовлений фахівцями Заліщицької централізованої бібліотечної системи.

Видання приурочено до 70-річчя від дня народження нашого талановитого земляка — поета, журналіста, публіциста, громадського діяча Євгена Безкоровайного. Це четвертий випуск серії «Видатні постаті». Покажчик містить нариси про життєвий і творчий шлях видатного краянина та бібліографію його творів і літератури про нього.
Адресовано вчителям, студентам, учням, бібліотекарям, а також усім шанувальникам творчості Є. Безкоровайного.

Покажчик здобув перемогу в обласному конкурсі «Кращий бібліографічний покажчик Тернопільщини», організованого Тернопільським обласним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» в номінації «Кращий бібліографічний покажчик, що виходить у серії».

23 серпня у видавництві «Підручники і посібники» вийшов з друку біобібліографічний покажчик «Народжений під знаком Мельпомени», підготовлений фахівцями Підволочиської централізованої бібліотечної системи. Він присвячений 100-річчю від дня народження Ярослава Геляса — видатного режисера, талановитого актора театру та кіно, своєрідної й самобутньої постаті, ім’я та доля якого безпосередньо пов’язані з процесами формування й становлення українського театру.

Покажчик здобув перемогу в обласному конкурсі «Кращий бібліографічний покажчик Тернопільщини», організованого Тернопільським обласним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» в номінації «Кращий біобібліографічний покажчик».

 

 

Семінар для завідувачів відділів обслуговування центральних бібліотек «Ефективна бібліотека: різноманітність функцій та моделей розвитку»

 10 серпня 2017 року Тернопільська ОУНБ провела на базі Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи (бібліотека-філія № 2 для дітей) семінар для завідувачів відділів обслуговування центральних бібліотек «Ефективна бібліотека: різноманітність функцій та моделей розвитку».

Були обговорені теми: Нові архітектурні моделі сучасних книгозбірень, Козелко С.С. – директор Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи; Презентація колекції мистецьких книг «АРТБУКІВ» КУ «Тернопільська міська централізована бібліотечна система»; Послуги та форми роботи сучасної бібліотеки, Ковалькова Т.П. – завідувач відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки; Відео-презентація- «Бібліо_соц._колайдер», Бойко Л. В. – заступник директора Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи з основної діяльності; Екскурсія бібліотекою – філією №2 для дітей Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи, Компанієць Г. В. — завідувач бібліотекою-музеєм «Літературне Тернопілля».

V Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів
«Адвокація у стилі ЕКО»

3-7 липня 2017 р. у місті Залі́щики, адміністративному, економічному і культурному районному центрі Тернопільщини, пройшла V Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів «Адвокація у стилі ЕКО». Адвокаційна діяльність бібліотек має за мету привернути увагу суспільства і влади до бібліотек, змінити імідж бібліотеки в Україні, досягти загальних цілей сталого розвитку бібліотеки шляхом надання громадянам публічного доступу до інформаційних технологій.

Організаторами цьогорічної літньої школи стали: Українська бібліотечна асоціація, Тернопільське обласне відділення УБА, Тернопільська обласна бібліотека для молоді, Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека за підтримки Управління культури Тернопільської облдержадміністрації, Заліщицької РДА, Заліщицької районної ради та Заліщицької міської ради.

У рамках школи відбулися:

– адвокаційний бібліобрифінг з владою;

– 7 екопленерів;

– польові бібліодослідження в с.Синьків;

– екологічна експедиція до с. Червоне;

– екологічна акція «Жити в стилі Еко вчить бібліотека!»;

У ЕКОшколі взяли участь бібліотечні фахівці з 9 областей України.

3 липня 2017 року в приміщенні Тернопільської Обласної бібліотеки для молоді відбулася зустріч учасників V Всеукраїнської літньої школи для бібліотекарів «Адвокація в стилі Еко».

Від Тернопільського ОВ ВГО УБА з темою «Тернопільська адвокаційна кухня» виступила секретар відділення, заступник директора з наукової роботи та інформатизації Тернопільської ОУНБ Польова Галина Іванівна. У виголошеній промові вона озвучила досягнення та проблеми в адвокаційній діяльності Тернопільського ОВ ВГО УБА.

 

19 червня відповідно до плану роботи Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації відбувся вебінар
«Основні помилки при роботі з текстовим редактором MS Word».

Спікер: Віктор Смоляк, дизайнер, фотожурналіст, член Тернопільського обласного відділення УБА, методист центральної бібліотеки Шумської централізованої бібліотечної системи.

Презентація вебінару

Школа методиста «Методична діяльність бібліотек в умовах адміністративно-територіальної реформи»

29 травня 2017 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки проведено щорічну обласну травневу школу методиста «Методична діяльність бібліотек в умовах адміністративно-територіальної реформи», у якій взяв участь начальник управління культури обласної державної адміністрації Григорій Шергей. Розглядалися питання: моніторинг діяльності публічних бібліотек області, дотримання соціальних нормативів бібліотечного обслуговування в рамках ОТГ; варіанти організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах; організація бібліотечних фондів; професійний розвиток бібліотекарів, повернення в практику роботи публічних бібліотек універсальної десяткової класифікації.

15 травня проведено вебінар «Створення та ведення бібліотечних сторінок у соціальній мережі «Facebook» для працівників центральних бібліотек централізованих бібліотечних систем та бібліотек об’єднаних територіальних громад (спікер — Радовська Вікторія, завідувач відділу інформаційних технологій та автоматизації бібліотечних процесів Збаразької ЦБС

Відеозапис вебінару  https://youtu.be/3xV4F4RXHZA

 

25 квітня відбулося засідання організаційного комітету обласного конкурсу «Кращий бібліографічний покажчик Тернопільщини», на якому було прийнято рішення про визначення переможців.

11 централізованих бібліотечних систем (Борщівська, Бучацька, Гусятинська, Заліщицька, Збаразька, Лановецька, Підволочиська, Підгаєцька, Тернопільська, Тернопільська міська, Чортківська), які взяли участь у конкурсі, підготували 13 бібліографічних покажчиків.

Відповідно до критеріїв оцінювання оргкомітет визнав переможцями конкурсу такі видання:

  1. Літературна Збаражчина: рек. бібліогр. покажчик / Збараз. ЦБС ; уклад.: Н. Сенчишин, В. Радовська. — Збараж, 2017. — 280 с. : фот. — Гран-прі, окрема відзнака за творчий підхід, професійний рівень відбору та фундаментальну наповненість.
  2. Бучач. Цікаві сторінки минувшини: рек. бібліогр. покажчик / Терноп. обл. від-ня Всеукр. громад. орг. «Укр. бібл. асоц.» ; Бучац. ЦБС ; уклад.: Л. Луців, Н. Лестюк. — Бучач, 2017. — 91 с. — Номінація «Кращий рекомендаційний бібліографічний покажчик краєзнавчої тематики».
  3. Народжений під знаком Мельпомени: (до 100-річчя від дня народження Ярослава Геляса) : біобібліогр. покажчик / Терноп. обл. від-ня Всеукр. громад. орг. «Укр. бібл. асоц.», Підволоч. ЦБ ; уклад. М. Пліс. — Підволочиськ, 2016. — 42 с. — номінація «Кращий біобібліографічний покажчик».
  4. Душа його — неначе сонях: Євген Безкоровайний: 70 років з дня народження поета, журналіста : бібліогр. покажчик / Терноп. обл. від-ня Всеукр. громад. орг. «Укр. бібл. асоц.», Заліщ. ЦБС ; уклад.: М. Рудик, С. Пукіш. — Заліщики, 2016. — 60 с. — (Видатні постаті краю ; вип. 4). — номінація «Кращий бібліографічний покажчик, що виходить у серії».

 

27 березня  проведено вебінар «Геолокаційні сервіси в роботі бібліотек» для працівників центральних бібліотек централізованих бібліотечних систем та бібліотек об’єднаних територіальних громад (спікер — Світлана Воробель, завідувач відділу інформації Тернопільської ОУНБ).
Відеозапис вебінару

23 лютого відповідно до плану роботи Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації відбувся вебінар «Безкоштовні е-сервіси поштових розсилок у роботі бібліотеки».
Спікер: Віктор Смоляк, дизайнер, фотожурналіст, член Тернопільського обласного відділення УБА, методист центральної бібліотеки Шумської централізованої бібліотечної системи.
Відеозапис вебінару

 

9 лютого Львівський апеляційний суд визнав неправомірним та скасував результати конкурсу на заміщення посади директора Бережанської ЦБС, який відбувся 17.08.2016 р. Бібліотечна громадськість,  організація Тернопільського ОВ УБА задоволена фактом  перемоги верховенства права.

 

25 січня робоча група у складі Світлани Єрошенкової (ТОУНБ), Світлани Воробель (ТОУНБ), Віктора Смоляка (Шумська ЦБ), Вікторії Радовської (Збаразька ЦБ), Бориса Кобильника (ТОБМ) ініціювала підготовку вебінарів, спрямованих на підвищення професійної й технологічної грамотності працівників публічних бібліотек Тернопільської області.

 

10 січня завершена робота комісії бібліотекарів-фахівців над проектом «Стратегія модернізації бібліотечної сфери регіону».

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку