Тернопільська обласна універсальна
наукова бібліотека

Кури: гарно, корисно, цікаво

Птахи — давні супутники людини, але із всієї різноманітності диких птахів одомашнені лише кури, індики, качки, гуси, цесарки, перепели, голуби та павичі. Першість за кількістю серед домашніх птахів належить курам. На Україні жодне сільськогосподарське подвір’я не обходиться без курей.

Походить домашня курка від дикої банківської курки. В природі ця сільськогосподарська птиця є в Індії, Бірмі, на о. Суматра, о. Ява, Філіпінах, у Новій Гвінеї. Вважають, що банківських курей одомашнили 5 тисяч років тому в Індії. Тоді їх використовували для пташиних боїв, і лише згодом оцінили їхні м’ясні якості та несучість. Із Індії кури поступово поширились в сусідні країни: на схід — в Китай, на захід — в Європу, де й було виведено пізніше дуже багато порід і порідних груп.

Усі породи і порідні групи курей поділяють на п’ять основних типів: яєчні (Білий леггорн, Російська біла, Італійські куріпкові кури, Мінорки); м’ясо-яєчні (Род-айланд, Нью-гемпшир, Полтавські кури, Сусекс, Первомайські кури, Кучинські ювілейні, Московські кури, Адлерські сріблясті, Українські ушанки, Прикарпатські зелено-ніжки); м’ясні (Корніш, Плімутрок, Кохінхіни, Брама, Лангшани); бійцеві (Англійська бійцева, Індійська бійцева, Куланги); декоративні (Бійцеві бентамки, Бентамки Сибрайта, Чорні гамбурзькі бентамки, Японські бентамки, Нанкінські бентамки, Пір’єногі бентамки, Кохінхінські бентамки, Голландські білочубаті карликові бентамки).

Розведенням курей займаються зараз багато людей. Якщо ви хочете більше дізнатися про вибір породи, способи годівлі, утримання та оптимальні строки вирощування і використання курей, а також інших домашніх птахів, завітайте у відділ обслуговування працівників сільського господарства обласної універсальної наукової бібліотеки, де діє виставка на цю тему. На виставці представлені книги та періодичні видання, детально описано та проілюстровано кожну породу курей, догляд за ними.

   Студія Tenkol Design
Розробка сайтів в Тернополі