в Бібліотечні новини, Новини 2020, Усі новини

Тернопільська ОУНБ висловлює щиру подяку історику-досліднику, науковцю, краєзнавцю, доктору історичних наук, професору, уродженцю с. Гермаківка Борщівського району Нестору Степановичу Мизаку  за подаровану книгу «Українська Голгофа. Чортківський розстріл 1942 року».

Це — вісімнадцята книга додатка до серії «За тебе, свята Україно» у якій досліджуються обставини розстрілу німецьким гестапо 56-ти патріотів України на полі Чортків — Стара Ягільниця 27 листопада 1942 року. Характеризуються причини переслідування нацистами членів Організації Українських Націоналістів, жорстокого поводження з ними у тюрмах Коломиї і Чорткова, висвітлюються життєписи приречених на смерть, спогади про них. Розповідається про довголітній пошук місця розстрілу борців за волю України, їх ексгумацію та перепоховання тлінних останків героїв на Меморіалі Слави цвинтаря м. Чортків. У книзі розвінчуються сучасні фальсифікації ідеологів «русского міра» про співпрацю оунівців з німецьким нацизмом.

Книжка доповнить колекцію праць автора, які знаходяться у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії нашої книгозбірні.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться історичним минулим нашого краю ознайомитися з даним виданням.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку