в Бібліотечні новини, Новини 2020, Усі новини, Фото, Фото 2020

28 червня відзначаємо одне з наймолодших державних свят — День Конституції України. Це єдине державне свято в Україні, закріплене в самій Конституції, щорічно відзначається на честь ухвалення Основного Закону Держави Україна 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання.

З усіх пострадянських республік Україна прийняла Конституцію останньою, а міжнародне співтовариство визнало її однією з найдемократичніших у світі.  За тоненькою брошурою, якою є Конституція України, — сторіччя народної законотворчості. Тут можна згадати і «Руську правду» доби Київської Русі, і козацькі та гетьманські конституції, і Конституцію Української Держави 1918 року, і проєкт Конституції ЗУНР, підготовлений уродженцем Тернополя, українським правознавцем Станіславом Дністрянським…

Конституція — це не просто закон, а особливий закон, покликаний виконувати головну роль — встановлення правил, за якими живе наша країна. Чи усвідомлюємо ми громадянську відповідальність перед державою, чи добре знаємо її зміст, наші права та обов’язки, історичні віхи національного законотворення? Пропонуємо дізнатися про це на сторінках вікторини до Дня Конституції України.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку