в Бібліотечні новини, Новини 2020, Усі новини, Фото, Фото 2020

Іван Павло ІІ мирське ім’я: Кароль Войтила, народився, 18 травня 1920, Вадовіце, Польща — 2 квітня 2005, Ватикан) — 264-й Папа Римський, перший в історії Папа-слов’янин.

Незабаром  понтифіку виповнилося б 100 років. «Людина світу», «лицар свободи» та «борець за мир» – коли він пішов із життя, плакав увесь світ. Кароль Юзеф Войтила – він же Іван Павло II Папа Римський, що змінив ставлення світу до католицької церкви, був першим у багатьох вчинках на папському престолі. Він першим із пап зайшов до лютеранської церкви, синагоги та мечеті. Першим зі Святійших Отців, хто відвідував православні та мусульманські країни.

«Його життя було справжнім. Все, що він говорив, чого навчав, йшло з глибини його серця, героїчності чеснот, які підтвердив папа Бенедикт XVI, а також святий отець Франциск, який зарахував його до лику святих. Іван Павло II був символом мужності, любові до батьківщини і Церкви.

Іван Павло II був першим за 455 років папою римським неіталійського походження. Також він був наймолодшим головою Католицької церкви за останні 150 років – в 1978 році йому було 58 років. Папа Іван Павло ІІ помер 2 квітня 2005 року.

Вашій увазі добірка книг Кароля Войтилу та книга про нього.

 

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку