в Бібліотечні новини, Новини 2020, Усі новини, Фото, Фото 2020

«Можна говорити про Україну
мовою знаків, крапок, тире
і сподівань,
Тільки б не говорити
мовою зітхань.
Художник пише серцем,
і це не стерти.
Художник пишею душею,
і це за межею…»

Тетяна Добко
м. Київ, 2016

Про художника Івана Марчука сказано не просто багато, а дуже багато. Звичайно, це допомагає, до певної міри, наблизитися до розуміння створеного ним цілого космосу художніх творів, без яких неможливе повноцінне сприйняття української культури останньої третини XX століття.

Художник посідає почесне 72 місце у рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності, який уклала міжнародна консалтингова компанія «Greators Synectics». Але, напевно, найвище визнання – пошанівок тисяч людей-земляків на своїй маленькій вітчизні – Тернопільщині, Лановеччині, у рідному селі Москалівці. Бо тут – його генетичний код. І вічний голос його душі. Тут – оте духовне осердя, що дало Майстрові поштовх до Великого Мистецького Вибуху, котрий, ніби велетенське покручене, вузлувате дерево, що з нього пробиваються паростки, щораз нові-незнані й несподівані – як сам Іван Марчук. Такий різний і неповторний в одній особі…

Цілком імовірно, що українське мистецтво кінця XX – початку XXI ст. майбутні мистецтвознавці сприйматимуть крізь призму саме творчої еволюції Івана Марчука, настільки багатогранно, по-новаторськи та могутньо у своєму невичерпному темпераменті явила себе формотворча стихія його таланту. Важко не лише оцінювати масштаб зробленого художником за роки самостійної праці, а й шукати аналогій та порівнянь щодо особливостей його пластичної мови та специфіки художницької манери.

Вже одного цього досить для того, щоб ім’я такого митця було вписано до почесної книги історії світового мистецтва.

Незабутні світлини під час відкриття (20 квітня 2016 року) унікальної виставки в арт- галереї міста Тернополя – народного художника України, лауреата Національної премії України  імені Тараса Шевченка, члена  Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва –  Івана Марчука “Генотип вольності”. Експозиція відбувалася в рамках “Року Івана Марчука на Тернопільщині”.

 

 

 

 

 

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку