в Бібліотечні новини, Новини 2020, Усі новини, Фото, Фото 2020

1 березня 2020 року в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки у батьківському клубі «Щасливі разом» відбулася зустріч з сімейним психологом Наталією Гаєвською «Як підготувати дитину до школи».

Особливу увагу під час зустрічі кандидат психологічних наук, сімейний психолог Наталія Гаєвська приділила критеріям готовності дитини до школи. Неготовність до школи може проявлятися як небажання відповісти на питання, які не мають відношення до навчання. Наприклад, про друзів, домашніх улюбленців, погоду. Оцінюючи готовність до школи треба звернути увагу на те: чи може дитина висловлювати свої потреби, бажання; чи здатна вона обслуговувати себе; чи може заспокоїти себе сама в критичній ситуації і не надавати проблемі катастрофічного значення; чи здатна враховувати бажання і проблеми інших.

Батьки зауважили, що часто і дорослі люди також намагаються реалізовувати свої потреби за рахунок інших. Їх цікавило як «вписати» дитину в новий колектив і встановити здорові взаємостосунки з вчителем.

Наталія Гаєвська розповіла про важливість емоційної складової у спілкуванні батьків з дітьми. На спілкування варто знаходити час, дитину треба вислухати. Батьків частіше має цікавити, що відчувають діти, які емоції викликають ті чи інші ситуації. Адже саме «правильні» діти, в яких немає спонтанної поведінки, в перспективі погано вписуються в колектив. Дитина має набавитися. І про це потрібно пам’ятати.

Батьки разом з психологом склали алгоритм у випадку дитячих конфліктів, який діє як в Канаді, так і в Україні. Цей алгоритм може стати профілактикою булінгу. Часто причиною конфлікту є неправильно організована комунікація.

  1. У конфліктній ситуації звернутися до вчителя, до адміністрації школи. Вони викликають батьків і з’ясовують обставини, опитують свідків.
  2. Розпитати свідків конфлікту корисно і батькам дитини. Без претензій варто запропонувати прояснити ситуацію.
  3. Вихід з ситуації, що склалася, треба шукати разом.

Також Наталія Гаєвська проаналізувала конфлікти і помилки, яких припустилися учасники клубу під час вирішення.

Психолог зауважила, що дітям потрібно на прикладах українських казок пояснювати, що таке зло. Адже стикнувшись з ним рано чи пізно в повсякденному житті, дитина може стати жертвою насильства тому, що не змогла дати оцінки тому, що відбувається.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку