в Без категорії

Сесик, О. «Бібліотека: безперервна освіта» [Текст] / О. Сесик // Свобода. — 2019. — 22 листоп. — С. 3.

 

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося заняття постійнодіючої школи професійного зростання «Засоби створення сприятливого виховного простору для підростаючої особистості» для новопризначених класних керівників закладів загальної середньої освіти (одна особа від району, ОТГ та міста обласного значення), організоване Оксаною Сесик, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти і Оксаною Жизномірською, кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО.

Зокрема, Оксана Сесик з методичної точки зору зосередила увагу на різнобічності технології розвитку творчих здібностей як  ефективного засобу особистісного саморозкриття й самореалізації педагога та школяра.

Оксана Жизномірська окреслила аспекти компетентнісного підходу в роботі класного керівника; психологічний комфорт, що корелюється із професійним успіхом; творчі ресурси; технологію творчої особистості педагога; алгоритм творчої діяльності, а також форми, засоби, що сприяють саморозкриттю педагога як професіонала та учня — впевненого й самодостатнього громадянина своєї країни.

У практичній частині засідання представили власний досвід роботи творчі класні керівники, учителі Тернопільського ліцею № 21 Олена Яворська та Олена Буяк. Про співпрацю школи й бібліотеки як один із дієвих способів різнобічного виховання дітей та учнівської молоді розповіла Марія Гаврон, шкільний бібліотекар цього ж освітнього закладу.

Оксана Сесик та Оксана Жизномірська презентували низку психолого-педагогічних технік, освоюючи які, вчителі активно, творчо працювали, вільно висловлювалися, проявляли ініціативу, ентузіазм та високу мотивацію до праці.

Досить цікавим для присутніх був майстер-клас із виготовлення та оздоблення подарункових шоколадниць із паперу, проведений учителем трудового навчання Тернопільського ліцею № 21 Оленою Яворською.

У рамках проекту «Бібліотека — безперервна освіта» Тетяна Ковалькова, завідувачка відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ, та Людмила Рюміна, завідувачка читального залу, представили увазі учасників заняття методичний бібліомікс: огляд новинок психолого-педагогічної літератури та книжкову колекцію мистецького подружжя Дмитра й Віри Стецьків.

Пізнавально та неординарно продемонструвала книги-пам’ятки, стародруки, відомості про меценатів та покровителів української мови, писемності й науки у форматі проекту «Пам’ятки писемності України в світовій культурі» дизайнер, видавець, краєзнавець Наталя Кіналь.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що засідання такого формату спрямовує педагога (класного керівника) до позитивного налаштування (мотивації) освітніх змін, викликів, труднощів сучасної школи; формування критичного, логічного, перспективного мислення.

Щиро дякуємо працівникам Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Тернопільського ліцею № 21 — спеціалізована мистецька школа імені І. Герети та Еко-бібліотеки № 5 для дорослих за активну співпрацю.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку