в Бібліотечні новини, Новини 2019, Фото 2019

14 листопада 2019 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся вечір, приурочений до 70-річчя від дня народження та 5-річчя від дня смерті письменника.

Богдан Бастюк — відомий український літератор, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких, літературних премій імені Уласа Самчука, імені Степана Олійника, імені Степана Руданського, заслужений працівник культури України. Автор книжок «Коріння, «Вдома, «Дефіцитна кандидатура, «Трава у профіль, «Сільська аеробіка», «Сто мініатюр», «На кривому цвяшку», «Для дорогої родини», «Цілушка», «Сміхомаргіналії», «Словини», Збірки поезії для дітей «Мандрівка порами року», двох книжок задуманої трилогії «Сопигора»: «Пасинки Європи», «Війна у війні».

У вступному слові ведуча заходу Наталія Луговська запросила присутніх вшанувати світлу пам’ять нашого земляка спогадами про нього.

Дочка письменника Ірина Звір розповіла про дитинство та юність батька, його перші кроки в літературі. Починав Б. Бастюк з поезії, а вже потім перейшов до прози, своїм літературним учителем вважав письменника В. Підпалого. Пані Ірина сказала, що він був добрим батьком, дідусем, умів спілкуватися з дорослими і малими. У професії був вимогливим до себе та інших.

Гуморист, заслужений та народний артист України Григорій Драпак пригадав історію знайомства та співпрацю з Богданом Бастюком і виконав мініатюри «Гробівець», «Про ДАІ».

Тетяна Дігай, тернопільська поетеса та літературознавиця, розповіла про знайомство з письменником і проаналізувала роман «Сопигора».

Зіновій Кіпибіда, письменник-гуморист, журналіст, художник, охарактеризував пана Богдана як керівника Тернопільської обласної організації НСПУ, а поет Богдан Кушнірик відзначив, що Богдан Бастюк був дуже гарним редактором.

Науковець, педагог, поет Василь Дерій поділився спогадами про Богдана Івановича та прочитав власну поезію. Свої вірші також прочитали відомий підприємець Василь Глемба та поетеса Марія Гуменюк.

Дуже цікавими були спогади сусідки Богдана Бастюка — Надії Брикайло, учительки молодших класів Мишковицької ЗОШ I—III ступенів. Пані Надія прочитала вірш-присвяту.

Вдало доповнили виступи гостей відеозаписи пісень у виконанні Ю. Біркового на слова Б. Бастюка та літературно-музичні композиції «Над рікою» і «На все пора».

 

 

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку