в Без категорії, Бібліотечні новини, Новини 2019, Усі новини

31 жовтня 2019 року в приміщенні Тернопільської ОУНБ відбулася презентація дебютного роману «Божена» молодої авторки із Борщівщини Аліни Червоноокої.

Талановита письменниця – уродженка Криму, але з дев’яти років живе у смт Скала-Подільська Борщівського району. Така собі «бандерівка кримського походження», як каже про себе Аліна.

Після закінчення школи вступає в Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка на факультет підготовки вчителів молодших класів.

Згодом очолила творче об’єднання «La Skala» Скала-Подільської територіальної об’єднаної громади та стала головним редактором дебютної поетично-мистецької збірки цього об’єднання «Перша ластівка «La Skala»».

Ще в дитинстві Аліна почала писати вірші спочатку російською, а згодом і українською.

У 2013 році була надрукована перша збірка поезій «Мовою серця» під дівочим прізвищем – Денисова.

Окрім поезії, письменниця пише і прозу, в основному молодіжну, це зокрема, збірки історій «Таємниці Білого Крука», «Настя, криниця і немовля», «Серафим».

Її перший роман «Божена» було представлено на цьогорічному 26-му Форумі книговидавців у місті Львові від тернопільського видавництва «Навчальна книга – Богдан»

На презентацію завітала Марія Цюпа, маркетолог видавництва «Навчальна книга – Богдан», Галина Кісіль, журналістка «Українського радіо: Тернопіль» та Юлія Іноземцева – студентка І курсу кафедри журналістики ТНПУ імені Володимира Гнатюка (вона ж кореспондент онлайн-газети «Тернопільська»).

Прийшов на зустріч відомий тернопільський журналіст, письменник Євген Зозуляк, який щиро підтримав молоду письменницю та побажав її творчих успіхів.

Про життєві перипетії головної героїні роману «Божена» захоплено слухали студенти приватного вищого навчального закладу «Медичний коледж».

Наприкінці зустрічі Аліна Червоноока поділилась своїми творчими планами на майбутнє. Зокрема, сказала, що її наступний роман буде пов’язаний  з археологією. А ще авторка працює над підлітковою тематикою ( проект «Таємниці Білого Крука»).

На пам’ять про зустріч авторка залишила на своїх книжках дарчі написи та висловила побажання зустрітись знову.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку