в Без категорії

Декада відкритих дверей [Текст] / підгот. І. Віконська // Вільне життя плюс. — 2019. — 20 верес. — С. 6. — (Книгозбірня поруч).

 

Із 17 по 29 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці проходить традиційна декада відкритих дверей, приурочена всеукраїнському дню бібліотек. У цей час ми віддаємо данину уваги читачам, авторам, згадуємо про роль книжки в житті сучасної людини, а також відкриваємо перед відвідувачами високу місію бібліотеки: просування високоякісних інформаційних ресурсів та інноваційних послуг для стимулювання творчості, інтелектуальних інновацій, забезпечення простору для безперервної самоосвіти, організацію різноманітних соціокультурних заходів.

Запрошуємо тернополян і гостей міста взяти участь в оглядових бібліотечних екскурсіях, відвідати презентації, творчі зустрічі, тренінги, клубні заняття, ознайомитися з літературними новинками й погортати нові видання. Учасники екскурсій зможуть дізнатись більше про інформаційні ресурси ОУНБ, її режим роботи, послуги та правила користування книгозбірнею.

Під час традиційної щорічної акції «Пробачимо боржникам: бібліотечна книга повертається до рідного дому» користувачі книгозбірні. які з різних причин заборгували літературу, зможуть повернути її без сплати пені.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу» дасть можливість усім бажаючим зробити свій внесок у збагачення фонду книгозбірні. В рамках всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» триває збір літератури для воїнів 44-ї окремої артилерійської бригади Тернополя.

20 вересня в інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбудеться тренінг для вчителів англійської мови Student Engagement and Cooperative Learning. Початок о 14.00. Його проведе експертка з англійської мови Американського дому в Києві Марі Снайдер. На тренінгу розглянуть основи ораторського мистецтва, проблеми формування комунікативних умінь і навичок учнів, технології кооперативного навчання та інше. Також представлять виставку ресурсів «На допомогу викладачам англійської мови».

Між поколіннями багато відмінностей: уміння пристосовуватись до прогресу, побутова культура, етика, естетика тощо. З нагоди Всесвітнього дня туризму запрошуємо 20—27 вересня в сектор періодики на перегляд матеріалів ілюстративно-книжкової виставки «Подорожі множать людські емоції».

24 вересня о 10.00 у рамках спільного проекту ОУНБ і обласного комунального інституту післядипломної освіти розпочнеться засідання школи професійного зростання новопризначених класних керівників області «Проектна діяльність як одна з активних форм взаємодії класного керівника та учнів». Також у програмі школи професійного зростання — презентація нових книжок Ніни Фіалко «Холодний вітер перемін» і «Нерівний шлюб». Бібліотекарі відділів краєзнавчої літератури та бібліографії й міського абонементу ознайомлять освітян із краєзнавчими виданнями і новинками літератури з педагогіки та психології.

Того ж дня від 16.00 до 18.00 у Регіональному тренінговому центрі триватиме заняття з комп’ютерної та інтернет-грамотності для користувачів бібліотеки. Курс розрахований на початківців і складається із семи тематичних комплексів: основи володіння комп’ютером, пакет офісних програм Microsoft Office; навігація, пошук інформації, спілкування в інтернеті, соціальні мережі, інтернет-банкінг і комерція, державні та соціальні послуги; дозвілля й мультимедійні розваги (фото, відео, ТБ, радіо); правила безпеки.

З нагоди Дня українського кіно 25 вересня о 13.00 у відділі літератури з мистецтва розпочнеться кінематографічний вечір «Кіно буде!» Гості з обласного КП «Фірма «Кінодністер» Степан Градовий і Володимир Демкович презентуватимуть документальний фільм «Орнаменти долі», створений компанією ТО КП «Фірма «Кінодністер» до 75-річчя депортації етнічних українців із Польщі.

Аж ніяк не обійтися без Word’y й сучасному учневі, студентові чи офісному фахівцеві. Проте навіть працюючи з цією програмою не перший рік, ми й не здогадуємося про деякі ефективні можливості цього текстового редактора. Того ж дня із 17.00 працівники Регіонального навчального центру ділитимуться «Секретами Microsoft Wora, які значно полегшать Вам роботу».

26 вересня з 12.00 працівники відділу сільськогосподарської літератури проводитимуть для студентів Галицького коледжу ім. В. Чорновола перегляд літератури «Науково-технічний розвиток сільського господарства України». Учасники заходу зможуть дізнатися про перспективи модернізації вітчизняного аграрного ринку, інновації та досягнення науково-технічного прогресу, пошук нових технологій, здатних забезпечити ефективність аграрної галузі в умовах збіднення природних ресурсів, упровадження агроінноваційних технологій як запоруку технологічної безпеки аграрної галузі.

Цього ж дня «Про книги, ілюстрації, дизайн» розповідатиме творче подружжя дизайнерки-модельєрки, письменниці, видавчині й співавторки серії фотоальбомів «Тернопілля — земля любові нашої» Наталії Кіналь та знаного художника-графіка, ілюстратора книжкових серій «Світовид», «Маєстат слова», «Чумацький шлях», «Горизонти фантастики», української «Бондіани» Олега Кіналя. Творчу зустріч організовано в рамках Клубу шанувальників книги (керівник — Леся Коковська-Романчук). Початок о 14.00.

У цей же час працівники відділу краєзнавчої літератури та бібліографії запросять на авторську презентацію книжки «Коли дзеркала були молодшими». Вона розповідає про любов і нелюбов до ближнього, психологію стосунків, у ній також вміщено спомини про події далекого 1946 року в Грубешівському повіті на Холмщині (Польща). У заході візьмуть участь авторка книжки Алла Тимчак і письменниця Марія Гуменюк.

Вхід на всі заходи вільний.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку