в Бібліотечні новини, Новини 2019, Усі новини, Фото, Фото 2019

До Дня українського кіно, який щорічно відзначається в другу суботу вересня, у відділі літератури з мистецтва ТОУНБ розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «День українського кіно», де представлені видання, які розкривають історію створення вітчизняного кіно, а також книги, за якими талановиті режисери зняли свої геніальні фільми.

Виставка доповнена класикою українського кінематографа – збірниками кінематографічних творів: «Лісова пісня. Мавка», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Легенда про княгиню Ольгу» (режисер Ю. Іллєнко); «Вавилон XX», «Сон», «Тіні забутих предків», «Камінний хрест» (режисер, актор І. Миколайчук), та інші.

Родзинкою книжково-ілюстративної виставки є колекція кінематографічної спадщини Олександра Довженка на відеоносіях у цифровому форматі DVD (10 інтерактивних дисків), на яких представлені фільми митця – як зроблені безпосередньо ним (у тому числі незавершений фільм «Прощай, Америко!»), так і фільми, що були зняті за сценаріями або нездійсненими задумами Довженка іншими митцями кіно, а також документальний фільм-роздум про трагічну творчу долю великого кіномитця.

Письменники пишуть книги, сценаристи перетворюють їх у фільми, а режисери ті фільми знімають. Книга є першоджерелом для створення екранізації.

Запрошуємо до перегляду!

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку