в Бібліотечні новини, Новини 2019, Усі новини, Фото, Фото 2019

Виставка відділу краєзнавчої літератури та бібліографії приурочена 90-річчю від дня народження відомого поета, прозаїка, перекладача, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Івана Гнатюка.

Іван Федорович Гнатюк (1929-2005) – автор 18-ти поетичних збірок, 3-х книг публіцистики. За книгу спогадів „Стежки-дороги” удостоєний Національної Шевченківської премії (2000).

І. Гнатюк перекладав твори з польської, білоруської, російської, вірменської та сербо-лужицької мов. Окремі його вірші перекладено латвійською, естонською, білоруською, португальською та російською мовами; друкувались в Австралії, Канаді, Польщі та США.

На виставці представлено поетичні та прозові збірки І.Гнатюка, публікації творів на сторінках літературних журналів. Привертає увагу збірка поезій з дарчим надписом Івана Федоровича Гнатюка.

Доповнюють виставку матеріали про життєвий і творчий шлях письменника: «Спогади про Івана Гнатюка», упорядковані Петром Сорокою, збірка на пошану «Слово про Івана Гнатюка», дослідження літературознавців Олега Василишина та Надії Гнатюк, краєзнавців Гаврила Чернихівського, Василя Савчука та ін.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку