в Бібліотечні новини, Новини 2019, Усі новини, Фото 2019

12 червня 2019 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся вечір–спогад «Закоханий у Тернопіль», приурочений до 80-річчя від дня народження Володимира Сушкевича (1939—2011), автора відомої книжки «Листи до друга», присвяченої Тернополю і тернополянам, заслуженого журналіста України, володаря Всеукраїнської премії «Золоте перо».

У вступному слові ведуча заходу Тетяна Ковалькова звернула увагу на те, що Володимир Леонович був ровесником бібліотеки (Тернопільську ОУНБ засновано 1939 року), одним із перших її читачів, починаючи з далеких 50-х років минулого століття. Вона зазначила, що вірний друг книгозбірні, кореспондент газет «Вільне життя» та «Свобода» відійшов у засвіти вісім років тому, проте талановитого журналіста пам’ятають і шанують багато тернополян, а його книжка «Листи до друга» має популярність серед читачів різного віку. Три незабутні зустрічі за участю Володимира Сушкевича відбулися в Тернопільській ОУНБ — «Тернопіль у стилі ретро», «Бібліотека, яку я люблю». презентація книжки «Листи до друга»
На захід завітали тернопільські журналісти «Вільного життя», «Свободи» та «Сільського господаря»: Галина Садовська, Галина Сіра, Ліля Костишин, фотокореспондент Василь Бурма, Галина Вандзеляк, Людмила Островська, які поділилися теплими спогадами про відомого журналіста. Галина Садовська назвала Володимира Леоновича ангелом, який ходив по землі, розповіла, що коли у 2008 році побачили світ його знамениті «Листи до друга», то він тішився, як дитина.
Оксана Періг, донька Володимира Леоновича, подякувала присутнім за пошанування її батька. Вона сказала, що він був самоіронічною, самокритичною та чуйною людиною і завжди допомагав людям, чим міг.

Тетяна Дігай, тернопільська поетеса та музикант, згадала про знайомство зі знаменитим журналістом і те. як він оцінив її перший вірш про Тернопіль.
Для Лілі Костишин Володимир Сушкевич був добрим наставником і другом, а Галина Сіра розповіла про випадок із сільським шанувальником творчості кореспондента, якому вона подарувала «Листи до друга».
Юрій Завадович, тернополянин заслужений лікар України, поділився спогадами про шкільну дружбу з майбутнім знаним журналістом, а Василь Бурма розповів про багаторічну творчу співпрацю з Володимиром Леоновичем у газеті «Вільне життя».
Валентина Семеняк, журналістка, сказала, що Володимир Сушкевич допоміг їй адаптуватися до міста.

Упродовж заходу звучали уривки з книжки «Листи до друга» у майстерному виконанні Юрія Черненка, актора Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Також він прочитав вірш Василя Стуса «Синові» — переклад вірша англійського письменника Редьярда Кіплінга «Якщо» («If»). Варто зазначити, що Володимир Сушкевич зібрав за своє життя 46 перекладів цієї поезії.
Вдало доповнювали виступи гостей були фрагменти фільму та мультимедійна презентація про життєвий і творчий шлях Володимира Сушкевича, які надали журналісти Михайло Маслій та Лариса Михальська.
На згадку про вечір бібліотекарі відділу міського абонементу подарували всім учасникам листівки з графічним зображенням книгозбірні у виконанні Євгена Удіна, заслуженого художника України.

 

 

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку