в Бібліотечні новини, Новини 2019, Усі новини

КНИЖКОВО-ІЛЮСТРАТИВНА ВИСТАВКА «СИЛА НАЦІОНАЛЬНОГО ДУХУ: ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ» (5—25 червня)

 

З 5 червня у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ діє виставка «Сила національного духу: Чортківська офензива в історії українських національно-визвольних змагань», присвячена 100-річчю військової операції Української галицької армії 728 червня 1919 р. в районі Чорткова.

Хоча ця наступальна операція 1919 р не змогла остаточно переламати хід воєнної кампанії на українсько-польському фронті, вона стала вершиною героїзму та самопожертви українських офіцерів і вояків, вищим проявом вітчизняного воєнного мистецтва того часу. Події наступальної операції відтворюють під час започаткованих у 2018 році військово-історичних реконструкцій в рамках фестивалю «Чортківська офензива».

На виставці представлені видання дослідників ХХ ст. — істориків Івана Крип’якевича та Наталії Полонської-Василенко, журналіста, письменника Івана Боднарука, військового історика Лева Шанковського; сучасних авторів — Олександр. Дєдика , Юрія Каліберди, Богдана Якимовича, краєзнавців Ю. Макотерського; численні публікації на сторінках періодичних видань.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку