в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2019

Вайшле, М. Архітектурна спадщина Тернополя [Текст] / М. Вайшле // Вільне життя плюс. — 2019. — 24 трав. — С. 6. — (Книгозбірня поруч).

 

Цими днями в обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся круглий стіл на тему «Європейські традиції й самобутність архітектурної та містобудівної спадщини Тернополя», присвячений питанням вивчення, збереження і популяризації архітектурної спадщини міста.

Тернопіль — місто, яке неможливо забути. Місто, що несе в собі відгомін минулого. Його люблять за спокій вулиць і затишок кав’ярень, бруківку, яка виблискує після дощу. Одне з небагатьох міст, де перехожі ще усміхаються одне до одного.

Нелегка доля випала Тернополю протягом усієї історії. Не раз його руйнували і спустошували татарські й турецькі набіги. Смерчем пронеслись над ним Перша та Друга світові війни. Минають роки, спливають століття, але історичні та архітектурні пам’ятки сьогоднішнього Тернополя нагадують усім про його минуле. В місті нараховується понад двісті пам’яток архітектури, з них п’ять — національного значення.

Наш круглий стіл — невеликий екскурс минулим Тернополя, що допоміг присутнім дізнатися більше про архітектуру міста й традиції сучасного містобудування. Крім цього, учасники заходу — викладачі та студенти Галицького коледжу ім. В. Чорновола — мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Архітектурна рапсодія Тернополя»,

Зустріч розпочалася з перегляду мультимедійної презентації «Тернопіль: на перехресті доль, шляхів, епох». Цікавими та змістовними були виступи гостей: головного спеціаліста відділу. культури, охорони культурної спадщини управління культури Тернопільської облдержадміністрації Ярослава Омеляновича Пелехатого, архітектора, завідувача сектору охорони пам’яток архітектури та з питань монументальної творчості Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України Данила Васильовича Чепіля, викладача, історика, науковця, члена НТШ Василя Омеляновича Штокала.

Сподіваємося, що наша зустріч розширила знання молоді про історію архітектурних споруд рідного міста крізь призму культурно-історичних епох у контексті європейської та української історій.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку