в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2019

Наконечна, С. «Наша каденція завжди сприяла діяльності креативних, прогресивних колективів закладів культури. Підтримуватиме такі бібліотеки і надалі…» [Текст] / С. Наконечна // Вільне життя плюс. — 2019. — 10 квіт. — С. 3 : фот.

 

вважає голова обласної ради Віктор Овчарук. Необхідно зазначити, що понад двадцять років заклади культури, а надто бібліотеки, фінансувалися за залишковим принципом, нинішня обласна рада переламала такі підходи.

«Сьогодні книгозбірні — це осередки, що надають інформаційні, культурні, освітні, наукові послуги, які навколо себе гуртують небайдужих, передових громадян з активною суспільною позицією, котрі виборюють українську державність, віддані демократичним цінностям. Нинішні книжкові центри містять наукові й технічні знання, зібрання художньої літератури й мистецьких творів і є скарбницею світових надбань у різних галузях соціально-культурного життя суспільства та інтелектуального потенціалу української нації. Особливо це важливо, якщо тут збирається молодь. З усією відповідальністю можу сказати, що обласні бібліотеки причетні до формування майбутнього нашої країни, громадян, які керуватимуть нею вже завтра», — підкреслив очільник обласної ради.

До прикладу, Тернопільська обласна бібліотека для молоді — це сучасний культурно-дозвіллєвий центр, який вміло поєднує функції бібліотеки, інтернет-кафе, виставкової зали, місця для зустрічей і проведення екскурсійних програм, модного простору для дозвілля та навчання молоді. Щорічно обслуговує понад 15 тисяч користувачів, їхня основна вікова категорія — 15-35 років. На її базі успішно працюють нещодавно відкрита мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» та студія звукозапису, пункт європейської інформації, інтернет-центр з навчання комп’ютерної та інтернет-грамотності, мультимедійна кімната молодих батьків з дітьми «Розумна дитина», виставкова зала «Мистецька палітра». Діє 11 клубів за інтересами для різних вікових категорій. Можна вивчати англійську, німецьку, польську мови та ще багато чого цікавого.

«Однозначно, обласна рада допомагає такому яскравому й активному комунальному закладу, — говорить Віктор Овчарук. — Зокрема, обласній бібліотеці для молоді у 2018 році на поточний ремонт приміщення в рамках проекту «Медіа Старт — мультимедійна лабораторія у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді» направлено майже 320 тисяч гривень, на ремонт сходової клітки — понад 200 тисяч гривень, на господарські видатки — майже 60 тисяч гривень та ще понад 240 тисяч на мультимедійну техніку. У 2017 на придбання програмного забезпечення для виконання заходів із модернізації бібліотек області, електронної каталогізації, створення корпоративного каталогу бібліотечних фондів направлено 300 тисяч гривень, з яких Тернопільській обласній бібліотеці для молоді — 150 тисяч гривень».

Безперечно, не можна обійти увагою і Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку — головну книгозбірню області. Це — багатофункціональний інформаційно-культурний та методичний центр, одержувач обов’язкового обласного безоплатного примірника місцевих видань, депозитарій краєзнавчої літератури, центр краєзнавчої бібліографії та книгообміну. Як соціальна та науково-просвітницька інституція бібліотека розвивається відповідно до суспільних змін, забезпечує користувачам загальнодоступність своїх ресурсів, нову якість інформаційних послуг. Фондами бібліотеки послуговуються понад 21 тисяча користувачів. Тут формують власні електронні продукти і забезпечують доступ до інформаційних ресурсів у цілому.

Бібліотека наповнювала контентом WEB-сайт library.te.ua з електронним каталогом, WEB-портал «Тернопільщина» (http://irp.te.ua), створювала е-бібліографічні та інформаційні посібники, презентувала себе широкому загалу користувачів у соціальних мережах.

Обсяг бібліотечного фонду Тернопільської обласної універсальної наукової станом на перше січня цього року — 500 149 прим. видань.

«Будівля книгозбірні належить до архітектурного комплексу туристичної частини Тернополя, яка довгий час потребувала ремонту, — зазначає Віктор Овчарук. — Тому ще у 2017 році Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці для проведення капітального ремонту даху та фасаду з елементами енергозбереження було виділено мільйон 270 тисяч гривень, у 2018 році — майже півтора мільйони гривень».

«Маємо сказати, — підбиває підсумки голова обласної ради, — в обласному бюджеті на 2019 рік передбачено виділення коштів на забезпечення діяльності бібліотек 19,3 мільйонів гривень, у тому числі на оплату праці з нарахуваннями — 17,9 мільйонів гривень, також враховано надбавку обов’язкового характеру за особливі умови роботи бібліотекарям в розмірі 25%. За рахунок передачі коштів із загального фонду у спеціальний передбачено 600 тисяч гривень на поповнення бібліотечних фондів. А ще хочу наголосити, рішенням сесії від 26 лютого 2019 року про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік додатково виділено для придбання літератури Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці 236,7 тисяч гривень, Тернопільській обласній бібліотеці для дітей — 67,8 тисяч гривень, Тернопільській обласній бібліотеці для молоді — 90 тисяч гривень Це вперше за історію незалежності. Звичайно, йдеться про надзвичайне активні бібліотеки, відкриті до нового, до впровадження найсучасніших проектів. Обласна рада завжди підтримуватиме їх».

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку