в Без категорії, Про нас пишуть, Про нас пишуть 2019

Рюміна, Л. I лине над землею Шевченкове слово [Текст] / Л. Рюміна // Вільне життя плюс. — 2019. — 2 берез. — С. 5. — (Вшанування).

 

9 березня виповнилося 205 років від дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася літературно-музична композиція «І лине над землею Шевченкове слово». У заході взяли участь викладачі та студенти факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Усе його життя і творчість присвячені народу. Доля закидала його в різні куточки Росії. Але в Кобзаря було одне «кохання та пристрасть» — рідна Україна. Він мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Шевченка карали, висилали на заслання, не дозволяли жити в Україні, яку він так любив, за якою так тужило його серце. Він не тільки мріяв про відродження України, її щастя, а й твердо вірив, що «на оновленій землі // Врага не буде, супостата, // А буде син, і буде мати,// І будуть люди на землі».

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку