в Бібліотечні новини, Вікно в Америку, Вікно в Америку 2018, Новини 2018, Усі новини, Фото, Фото 2018

«Біблія належить усім, і атеїстам, і віруючим. Це книга людства».
Ф. М. Достоєвський

 

Біблія є священною книгою християн, однією з найвизначніших пам’яток світової релігійної думки, яка міцно вросла в духовність і культуру багатьох народів. Їй кілька тисяч років, але вона досі щодня вчить та надихає мільйони людей.

Біблія перекладена майже всіма мовами світу, її сумарний тираж найбільший у світі.

У Біблії викладені базові моральні закони та принципи. Всім відомі десять заповідей, викладені у Старому Заповіті: не убий, не вкради, шануй батьків та інші. Пройшли сторіччя, але ці моральні закони залишилися незмінними і, сподіваємося, не зміняться ніколи.

Книга ця писалася, переписувалася й перекладалася протягом більш ніж 1700 років представниками понад 60 поколінь різних народів світу й не зазнала відтоді практично жодних змістових відхилень від оригіналу.

До Біблії входять дві частини, Старий Заповіт і Новий Заповіт, що, в свою чергу, складаються з 66 книг. Тексти Біблії дуже різноманітні. Наприклад, є там і «Писання», що представляють собою своєрідні літературні твори, поетичні та прозаїчні. «Книга притч Соломонових» багата на афоризми, а у текстах «Книга Іова» та «Екклезіаст» є цікаві роздуми про сенс життя. «Пісня пісень» — проникливий зразок давньої лірики.

Протягом століть біблійні образи були джерелом натхнення для поетів та письменників, музикантів, архітекторів. Тому знання Біблії важливе для кожної освіченої та культурної людини.

Відділ літератури іноземними мовами пропонує усім бажаючим ознайомитися з виставкою «Біблія мовами світу», де зібрані переклади Біблії англійською, німецькою, нідерландською, іспанською, норвезькою та ін. мовами.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку