в Бібліотечні новини, Новини 2018

Однією з найяскравіших сторінок розвитку української науки та культури була діяльність Наукового товариства імені Шевченка у Львові — першої суспільної інституції, члени якої ставили за мету заявити перед світом про свій народ, всебічно сприяти розвиткові науки в найширшому значенні цього слова, будувати власну концепцію історії України, популяризувати українську мову, проводити широкомасштабну видавничу діяльність.

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека започаткувала видання низки бібліографічних покажчиків «Наукове товариство імені Шевченка і Тернопільщина (1873—1940)».

Перший випуск допоможе осягнути й дослідити внесок дійсних членів Історично-філософської секції НТШ — наших земляків — у становлення Української держави, розвиток науки та культури. У посібнику зібрано й систематизовано праці вчених, видання, у підготовці яких вони брали участь як редактори, перекладачі, укладачі, видавці, та літературу про їх життєвий шлях і науковий доробок.

Видання адресовано науковцям, краєзнавцям, бібліотечним працівникам, усім, кого цікавить розвиток української науки на західноукраїнських землях у другій половині ХІХ — першій половині ХХ ст. та внесок дійсних членів товариства у світову наукову думку.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку