в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2018

Скоренька, В. Улюблениця петунія [Текст] / В. Скоренька // Вільне життя плюс. — 2018. — 20 квіт. — С. 7. — (Ваш квітник).

 

Це одна з найпопулярніших квітів для клумб і вазонів. Останнім часом захоплення цими квітами набуло майже масового характеру. Великоквіткові, мініатюрні, кущові, ампельні, махрові і гофровані квітки петунії найрізноманітніших забарвлень тішать око, піднімають настрій і відкривають нові можливості для флористики й дизайну.

Петунія славиться тривалим цвітінням, яскравістю кольорів, ароматом. Квітки махрові й прості, лійкоподібної форми, від чистобілого, рожевого, блакитного і синього до темно-червоного й темно-фіолетового, майже чорного відтінку. Є сорти зі строкатими квітками.

Насіння петунії висівають у березні-квітні в теплиці або парники при температурі близько 18 °С. При низькій температурі сходи дерев’яніють, рослини потім погано кущаться. Для посіву зручно використовувати харчові контейнери з кришками — виходять міні-парнички, в яких сіянцям комфортно. Такі ємності легко провітрювати; прозора кришка пропускає достатньо світла, а обсяг навіть зовсім маленького контейнера дає змогу використовувати його аж до пікірування сіянців. Насіння висівають поверхнево, не заглиблюючи і не присипаючи грунтом. Періодично посіви потрібно провітрювати, щоб не збирався конденсат. Сходи з’являються протягом двох тижнів. Поливати треба помірно, один раз на два-три дні, не допускаючи перезволоження. До того ж поливати сіянці слід акуратно і лише під корінь. При зайвій вологості грунту молоді рослини легко загнивають. За появи двох справжніх листочків сіянці необхідно пікірувати — акуратно розсадити по окремих стаканчиках.

У відкритий грунт розсаду висаджують у квітні — на початку травня. Петунію можна висівати безпосередньо у відкритий грунт напровесні.

Як будь-яка рослина, що швидко росте, петунія потребує підживлення. Згодиться будь-яке комплексне добриво для квітів.

Зацвітає через 2,5—3 місяці після посіву. Найпишніше петунія цвіте за теплої сухої погоди, а під час холодної дощової — квітування припиняється, але з настанням теплих сонячних днів знову відновлюється з колишньою інтенсивністю. Після перших заморозків цвітіння припиняється зовсім.

Петунія чутлива до зниження температури, тому квапитися з її висадженням не треба. Висаджують обов’язково з грудкою землі, тому що вона погано приживається. Відстань між рослинами 25—30 см. До грунтів невибаглива, світлолюбна.

У декоративному садівництві поширені дрібноквіткові (діаметр квітки 5—6 см) петунії з простими квітками та великоквіткові (діаметр квітки 7—10 см) петунії з простими й махровими квітками.

В озелененні найчастіше використовують дрібноквіткові, які цінують за надзвичайно рясне, тривале (із червня до морозів) і яскраве цвітіння. Вони світлолюбні, посухостійкі й дуже невибагливі.

У тіні рослини петунії витягуються і не зацвітають. Добре ростуть на різних грунтах (навіть на дуже зволожених), але страждають від застою води.

Петунію висаджують на клумби, рабатки, у вази і навіть у горщики.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку