в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2018

ТДМУ читає Шевченка [Текст] / за матеріалами прес-служби ТДМУ // Медична академія. — 2018. — № 6 (24 берез.) — С. 2 : фот.

 

Напередодні святкування 204-річниці з дня народження Великого Кобзаря у Тернопільському державному медичному університеті імені І. Горбачевського започаткували проект «ТДМУ читає Шевченка». У його рамках зняли промоційне відео, мета якого надихнути молодь цікавитися Тарасовою творчістю та інших українських письменників. Учасники зйомок одягнули своє національне вбрання, аби підкреслити розмаїття культур, яке є в нашому університеті.

Наступним етапом втілення проекту стала участь студентів нашого університету у відеомарафоні «Мій Шевченко», який відбувся 7 березня в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. Головна мета заходу полягала в тому, аби впродовж дня тернополяни та всі бажаючі безперервно читали вірші Тараса Шевченка, які вони знають напам’ять. Чимало шанувальників творчості Великого Кобзаря відгукнулося на заклик бібліотекарів. Відео з читцями публікували на каналі бібліотеки в Youtube та в групі у Fасеbооk. Такі проекти працівники книгозбірні проводять уже третій рік поспіль. Активно долучилися до цього заходу представники патрульної поліції, військові, студенти, учні. Загалом було понад сто читців.

Майбутні медики з числа українських студентів під час цього заходу декламували Шевченків вірш «Мені однаково» англійською мовою, іноземні ж студенти — читали поезію «Зацвіла в долині».

Зазначимо, що представники 47-ї групи другого курсу медичного факультету вивчають медицину в нашому університеті англійською мовою. Вони свідомо обрали саме цей шлях, аби мати можливість широкого спілкування з медиками різних країн, швидко орієнтуватися у сучасних нововведеннях і технологіях у медичній галузі та впроваджувати їх у системі охорони здоров’я в Україні. Відповідно задля популяризації творчості видатного українського письменника не лише в межах рідної країни вони обрали вірш, який перекладений англійською мовою.

Останнім етапом проекту «ТДМУ читає Шевченка» стане знімання відео з читанням ще одного відомого твору Великого Кобзаря різними мовами. Студенти інших країн, які навчаються у нашому університеті, вже готують переклад віршованих рядків своєю мовою.

Творчий колектив проекту: заступник директора центру виховної роботи та культурного розвитку Олена Покришко, викладач кафедри української мови, а віднедавна — директор центру виховної роботи та культурного розвитку Марта Руденко, фотограф і відеооператор Микола Василечко, прес-секретар — Яніна Чайківська, монтувала відео Юлія Бандрівська. Проект втілили за підтримки адміністрації ТДМУ.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку