в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2018

Вода — еліксир життя [Текст] // У кожен дім. — 2018. — 24 берез. — С. 4.

 

Година корисних порад «Вода — еліксир життя», приурочена до Всесвітнього Дня водних ресурсів, відбулася 22 березня у приміщенні читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

На заході, на який завітали тернопільські студенти та провідні спеціалісти Тернопільського обласного управління водних ресурсів, головний бібліотекар ОУНБ Людмила Шатарська розповіла гостям цікаві факти про воду.

— На перший погляд, вода — найзвичайнісінька річ на планеті, але в той час її продовжують досліджувати вчені, знаходячи в ній все більше цікавих фактів. Вона з’єднує різноманітні компоненти природи, перетворюючи їх у єдину систему. Хімічна сполука Н20 у чистому вигляді не існує. Це універсальний розчинник, який розбавляє у собі все, що бачить на шляху. Насолоджуючись смаком колодязної води, ми вливаємо в себе компот, склад якого не зміг би відтворити майже ніхто, — зазначила Людмила Володимирівна.

Бібліотекарка наголосила, що люди, завжди мріючи про безсмертя, продовжують активно шукати джерело вічної молодості. На думку жінки, цим еліксиром може бути звичайна вода, здатна подарувати життя навіть зернятку, яке роками лежало в сухій землі.

Про важливість води та необхідність охорони водних об’єктів на території рідної області розповів директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Іван Герц.

— Ми проводимо природоохоронні акції, які стосуються захисту водного середовища. Одну із таких акцій «Моя маленька батьківщина» ми реалізовуватимемо цього року та закликатимемо громадськість, зокрема молодь, долучитися до неї. Захід спрямований на поліпшення стану довкілля, озеленення та благоустрій закладів освіти, збереження природоохоронних територій, здійснення екологічного виховання учнівської молоді та громади. Одним із напрямків цієї природоохоронної діяльності в нашій області є очищення річок. Варто додати, що на Тернопільщині було проведено паспортизацію джерел. Такі екологічні паспорти потрібні для того, аби ми розуміли, в якому стані знаходиться водойма. Аби ми знали, які джерела потрібно рятувати в першу чергу, — поділився Іван Герц.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку