в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2018

Гунько, Р. «І край мене почує» [Текст] / Р. Гунько // Вільне життя плюс. — 2018. — 16 лют. — С. 6. — (До 80-річчя Василя Стуса).

НЕЩОДАВНО В ОБЛАСНІЙ УНІВЕРСАЛЬНІЙ НАУКОВІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВІДБУЛИСЯ ЛІТЕРАТУРНІ ЧИТАННЯ «І КРАЙ МЕНЕ ПОЧУЄ», ПРИСВЯЧЕНІ 80-РІЧЧЮ ПОЕТА, ПЕРЕКЛАДАЧА, ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦЯ, ШІСТДЕСЯТНИКА, ЛАУРЕАТА ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ШЕВЧЕНКА, ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ВАСИЛЯ СТУСА.

Відкрила захід бібліотекарка відділу міського абонементу Надія Белінська. Завідувачка відділу міського абонементу Тетяна Ковалькова ознайомила з виданнями про життя і творчість Василя Стуса з фонду TОУНБ. Про основні віхи життєвого шляху, світоглядно-концептуальні засади творчості розповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і методики української та світової літератури Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Тетяна Скуратко.

Присутні переглянули фільм «Із забуття — в безсмертя», присвячений життю і творчості Василя Стуса, а також почули голос митця у записі. Упродовж читань звучали вірші Василя Стуса у виконанні вчителів та учнів 10-Б класу Української гімназії ім. Івана Франка. Зокрема, виступили: Наталія Чирська та Галина Зуляк — вчительки української мови та літератури, учениці Христина Базюта, Людмила Лесів і Софія Гудзь.

Щиро дякуємо освітянкам із Івано-Франківська — Ользі Деркачовій та Соломії Ушневич, упорядницям видання «Справжній Стус у тестових питаннях і відповідях» (Брустурів; «Дискурсус», 2017), яке вони подарували нашій книгозбірні.

Фонд Тернопільської ОУНБ нараховує чимало видань, присвячених життю й творчості Василя Стуса, а також творів поета. Зокрема, є перша збірка його поезій «Зимові дерева», яка побачила світ у Брюсселі (видавництво «Література і мистецтво», 1970 р.) — унікальне видання, заборонене до друку в радянській Україні; перше значне за обсягом зібрання творів в одному виданні часів незалежності — «Час творчості» (Київ; «Дніпро», 2005 р.); зібрання творів у 2-х, 4-х і 12-ти томах, до яких увійшла багата поетична, літературознавча, публіцистична й епістолярна спадщина Василя Стуса. Варті уваги ґрунтовні біографічні дослідження «Василь Стус: життя як творчість» (Київ; «Факт», 2005 p.), автором якого є Дмитро Стус, син Василя Стуса, а також «Василь Стус: Поет і Громадянин» (Київ; «Кліо», 2013 р.) — книга спогадів та роздумів.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку