в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2018

Мурашка, З. Де «живе» любов? [Текст] / записала Зоряна Мурашка // Вільне життя плюс. — 2018. — 16 лют. — С. 8. — (Мудрість йогів).

 

14 лютого у світі відзначали Свято всіх закоханих. Кохання оспіване в піснях, описане в книжках, про нього говорили й продовжують говорити. Як тільки не трактували феномен кохання. Нам стало цікаво, що ж про це явище говорять йоги. Тому напередодні завітали у клуб «Практична мудрість», засідання якого відбувається щонеділі (початок о 15 годині) в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. Темою заняття була саме любов і де її шукати. Порадами керівника клубу Володимира Сови поділимося і з вами.

Насамперед варто зазначити, що йога як наука стверджує: любов у чистому вигляді у світі — велика рідкість, її слід розвивати, і саме йога сприяє цьому розвитку.

Кожен з нас шукає справжню любов. Однак вона має бути безкорисливою. Володимир Сова наводить приклад такої любові з твору О. Генрі «Дари волхвів». Там розповідається, що героїня постригла волосся для того, аби купити чоловікові ланцюжок до годинника. А він, своєю чергою, продав годинник, щоб купити їй гребінець для волосся. Вони пожертвували найдорожчим, що в них було. От що найбільше схоже на любов. Це коли ти безкорисливо віддаєш, без бажання отримати щось у винагороду.

Володимир Сова каже, що справжню любов не варто шукати в матеріальному світі. Адже вона — за його межами. її місце проживання — серце. Та слід відрізняти любов від хтивості. Коли в людини проявляються певні відчуття до когось на емоційному рівні — це не завжди любов. Часто це саме хтивість. Останню можна зобразити на прикладі відомої сьогодні передачі, що транслюється на телеканалі «1+1» «Одруження наосліп».

— Одного разу зовсім випадково побачив цю передачу, — розповідає Володимир Сова. — і от чую, як герой стверджує, що відчуває щось до своєї новоспеченої дружини, яку знає всього лише кілька днів. На цьому будується принцип таких реаліті-шоу. Якщо двоє людей залишаються в одному замкнутому просторі, то в них проявляється хтивість. Це не любов. Тому наука про йогу не рекомендує людям протилежної статі перебувати в одному приміщенні наодинці. Оскільки є велика ймовірність того, що в них проявиться хтивість.

Більше того, йога пропонує парам так званий випробувальний термін. Він передбачає утримання від будь-яких контактів з протилежною статтю. Йдеться навіть про відсутність дотиків. Наука про йогу каже: те, що спершу здається вам дуже солодким плодом, укінці видаватиметься дуже гірким. Тобто треба пройти ось цей період закоханості, а потім на «тверезу» голову приймати рішення, чи твоя це людина, чи ні. В іншому випадку велика ймовірність того, що стосунки будуватимуться на хтивості. І вони будуть недовготривалими. Ще один момент, на якому акцентує Володимир Сова. Якщо ви дивитеся на людину і не бачите в неї ніяких недоліків, вона здається вам ідеальною, то це також ознака впливу хтивості. Адже в кожного є певні недоліки. З часом ця закоханість минає і ви зауважуєте в людині негативні сторони, яких раніше не помічали. Ось чому так важливо не занурюватися з головою у людину в період вашої закоханості. Ще однією ознакою того, що стосунки побудовані не на любові, є те, що спершу людина вам дуже симпатизує, а потім ви відчуваєте до неї неприязнь. А так не повинно бути.

Людям, у яких не достатньо розвинена свідомість, рекомендують прислухатися до людини, яка може порадити вам партнера. Це своєрідна «сваха», яка повинна мати більш розвинену свідомість. Вона допоможе людям побудувати стосунки, не підпадаючи під вплив хтивості.

Володимир Сова стверджує, що любов існує, але зазвичай вона не проявляється в наших серцях. Якщо людина не розвивається духовно, малоймовірно й те, що в неї будуть успішні стосунки у шлюбі. Тільки розвиваючи свою свідомість, ви зможете знайти «свою» людину, з якою вас пов’язуватимуть не тільки статеві стосунки, а й спільна мета. Ви відчуватимете тісний зв’язок між собою.

…Ось так радить йога шукати нам справжню любов. Тож бажаю і вам розвинути це почуття.

Записала Зоряна МУРАШКА.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку