в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2018

Мельничук, Б. Не забудьте привітати з ювілеєм… [Текст] : [відгук на 28-й випуск довідника «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини»] / Б. Мельничук // Вільне життя плюс. — 2018. — 2 лют. — С. 3. — (Щойно з друку).

 

А ЧАС ТАКИ НЕВПИННО ПЛИВЕ… ЗДАЄТЬСЯ, ЩЕ ЗОВСІМ НЕДАВНО ТОЙ (ТА) ЧИ ІНШИЙ(-ША) ЗІ ЗНАЙОМИХ АБО ДРУЗІВ БУВ(-ЛА) МОЛОДИМ(-ОЮ), ПЕР-СПЕКТИВНИМ(-ОЮ), А НИНІ, НА ЩАСТЯ, ВІДБУВШИСЬ ЯК ОСОБИСТІСТЬ, ПРИСЛУХАЄТЬСЯ, БО ОСЬ-ОСЬ ПОСТУКАЄ В ДВЕРІ ПОВАЖНИЙ ЮВІЛЕЙ.

Про таких можемо прочитати у бібліографічному покажчикові «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини», який підготували працівники обласної універсальної наукової бібліотеки (укладач — завідувач відділу Марія Пайонк, науковий редактор — директор Василь Вітенко), а щойно видрукувало знане видавництво «Навчальна книга–Богдан». Це — вже 28-й випуск своєрідної малої енциклопедії краю, що служить добрим помічником науковцям, освітянам, краєзнавцям, студентству, культурно-освітнім працівникам, широкому загалові користувачів. Адже, крім короткої біографічної довідки про відому людину, тут подано перелік її творів, а також основну літературу про неї.

Отже, у 2018-му не забудьмо привітати з ювілеями наших сучасників. Із 80-річчям від дня народження: письменника Левка Різника, краєзнавця Єфрема Гасая, актора Михайла Безпалька, художника та літератора Антона Гриба; із 75-річчям — поета Євгена Зозуляка, 70-річчям — видавця Ярослава Гринчишина, журналістку Галину Садовську, поетів і художників Михайла Левицького й Олега Германа, історика Нестора Мизака, актрису Люсю Давидко, музейника Богдана Савака; із 60-річчям — науковця-історика й краєзнавця Петра Гуцала, діяча культури Григорія Шергея, музейника та літератора Степана Костюка…

Також у 2018-му маємо пошанувати пам’ять тих краян, які недавно відійшли у засвіти, а мали б відзначати свої ювілеї — актора Мирослава Коцюлима (75 років), архівіста й громадського діяча Богдана Хаварівського (70), диригента Євгена Корницького (80), художника Дмитра Стецька (75), музейниці Надії Дирди (60), письменника і громадського діяча Левка Крупи (75). Із давніших краян спогадаємо письменників В’ячеслава Будзиновського та Шмуеля Йосефа Агнона, художників Івана Хворостецького й Антона Манастирського, громадських діячів Семена Жука та Романа Смика, диригента Йосипа (Осипа) Вітошинського, композитора Нестора Нижанківського, академіка Кирила Студинського…

І це — тільки з основного переліку. А ще ж маємо суцвіття імен, інформація про котрих подана без переліку літератури. Серед них відзначимо хоча б наших сучасників — народного артиста України Адама Цибульського, педагога Євгенію Новосад, актора-гумориста Анатолія Демчука, поета Геннадія Мороза, актора Ігоря Сачка… А з подій згадаймо 75-річчя Молотківської трагедії, 100-річчя створення ЗУНР, Української галицької армії та Українського театру в Тернополі, 470 років Тернопільського ставу.

…Ми не завжди помічаємо працю бджіл, але залюбки споживаємо цілющий і смачний мед. Бібліотечні працівники нагадують мені тих роботящих бджілок, які носять мед знань у вулик нашої духовності. І не буде перебільшенням сказати, що укладачі майже трьох десятків (!) випусків літератури до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини цілком заслуговують обласної премії в галузі культури (номінація — краєзнавство ім. П. Медведика).

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку