в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Гунько, Р. «О рідне слово, хто без тебе я?» / Ростислав Гунько // Вільне життя плюс. — 2017. — 24 листоп. — С. 6. — (Книгозбірня поруч).

 

Як за допомогою наголосу перетворити пристрій для охорони приміщення на споруду? Або збірник географічних карт на тканину? Чи знали ви, що дощовими бувають хмари, а от погода — дощовитою? А хресним може бути хід, батько ж — хрещеним?

Це та багато іншого дізналися учасники майстер-класу з української мови «О рідне слово, хто без тебе я?» Уже вдруге мовний тренінг відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці, організував захід відділ міського абонементу.

Захід провела викладачка української мови та літератури Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя Тетяна Бойчук. Також вона підготувала диктант із самоперевіркою «Під осінніми зорями» (текст Михайла Стельмаха).

Прилучитися до скарбів рідної мови прийшли учителі та учні 9-го класу школи-ліцею № 6 ім. Н. Яремчука, а також читачі та працівники бібліотеки.

Вони, зокрема, дізналися багато корисної інформації з історії української мови та сучасного мовознавства. Учасники заходу переглянули відеокліп «Не спи, моя рідна земля» у виконанні гурту «Мандри», фрагменти відеоуроків з культури української мови (слововживання, правильність наголосів, фразеологізми) і виконали цікаві тестові завдання.

Головна бібліотекарка відділу міського абонементу Оксана Гавенко ознайомила з виставкою, яка розкриває різні аспекти мовознавства.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку