в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Рудик, М. Презентація бібліографічного покажчика [Текст] / Марія Рудик // Колос. — 2017. — 17 листоп. — С. 7.

 

Потрібно небагато для людини,

Якщо вона і чесна, і проста.

Любити землю! Так її любити,

Щоб тіні нелюбові не знайти.

Коли у світ наважишся ступити

То треба, не вагаючись, іти…

Це слова Євгена Івановича Безкоровайного — відомої постаті в українській журналістиці та літературі.

І саме ними розпочала презентацію бібліографічного покажчика «Душа його — неначе сонях», присвяченого 70-річчю від дня народження поета, журналіста, громадського діяча, нашого краянина Євгена Безкоровайного, провідний методист відділу інформаційно-бібліографічної та методичної роботи Заліщицької центральної районної бібліотеки Марія Рудик.

Учасники презентації — працівники бібліотек району — дізнались про те, що покажчик здобув перемогу в обласному конкурсі «Кращий бібліографічний покажчик» у номінації «Кращий бібліографічний покажчик, що виходить у серії».

Посібник мав на меті зібрати й систематизувати твори нашого славного земляка, літературу та електронні ресурси про його життя й діяльність. У своєму виступі Марія Рудик вела мову про задум, труднощі, що виникли при його створенні, скільки позицій було відібрано, і розповіла про життєво-творчий шлях поета.

Відкриває видання вірш-посвята «Євгену Безкоровайному» Петра Мельника, поета, журналіста, редактора, члена НСЖУ. Тут поміщено вступні статті «Любив той край, де народивсь, зростав і зрів душею» Ольги Тракало, директора Заліщицької ЦБС, заслуженого працівника культури України, члена НСЖУ, та Оксани Дяків, редактора районної газети «Колос», заслуженого журналіста України, члена НСЖУ та Наукового товариства ім. Шевченка: «Дарував людям кришталеву мрію: Євген Безкоровайний».

Бібліографію у покажчику згруповано у шести розділах: «Щире золото слова», «Література про життя й творчість Євгена Безкоровайного», «Світла пам’ять», і «День за днем — у скарбницю духовності», «Електронні ресурси», «Бібліографічні та довідкові матеріали», а допоміжний апарат — «Іменний покажчик».

У середині розділів виокремлено матеріали з книжок та періодичних видань у підрозділах: «Творчість Євгена Безкоровайного», «Слово мистця в періодичних виданнях», «Пісні», «Публіцистичні статті», «Редактор та упорядник книг», «Неперевершений дух творення», «Презентація творчості», «Інтерв’ю з Євгеном Безкоровайним».

Покажчик «Душа його — неначе сонях» охоплює матеріали, які містяться у фондах Заліщицької центральної районної бібліотеки й Тернопільської обласної універсальної бібліотеки.

Бібліографічний опис і скорочення здійснено відповідно до стандартів України в бібліотечній справі. Покажчик не претендує на вичерпність. Видання стане в пригоді бібліотечним працівникам, викладачам, учителям, учням, студентам, краєзнавцям та всім шанувальникам української літератури і творчості Євгена Безкоровайного.

Заходьте до бібліотеки ознайомитись із бібліографічним покажчиком «Душа його — неначе сонях»!

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку