в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Шаблій, К. До 75-річчя створення УПА в Тернополі провели історичні читання / Катерина Шаблій // Свобода. — 2017. — 1 листоп. — С. 5.

 

Захід «Тернопільщина у визвольній боротьбі ОУН та УПА» відбувся у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки 26 жовтня.

Історики, науковці, працівники музеїв та архівів, студенти історичного факультету ТИПУ ім. Гнатюка зібрались, аби згадати події національно-визвольного руху XX століття на Тернопільщині. Окрім цього, працівники ТОУНБ організували виставку видань із фонду бібліотеки, які висвітлюють історію УПА.

— Після проголошення незалежності колектив нашої бібліотеки зробив багато для того, щоб відродити сторінки історії України. Ми буквально по крихті збирали всі книжки. Наша бібліотека налагоджувала зв’язки з українською діаспорою. Отримували книги із США, Канади, Австралії, Польщі. Сьогодні у бібліотеці налічується кілька тисяч унікальних видань з усього світу, — розповів директор ТОУНБ, заслужений працівник культури України Василь Вітенко.

На сайті Тернопільської обласної наукової бібліотеки недавно започатковано віртуальний проект «Електронна бібліотека краєзнавчих видань Тернопільської області». Завдяки такому нововведенню можна безкоштовно скачати понад 800 книг. Останнім поповненням до фонду бібліотеки став багатотомник «Історія УПА».

— Дуже важливо, що краєзнавчий відділ Тернопільської обласної універсальної бібліотеки зробив тему національно-визвольної боротьби пріоритетною для своїх ґрунтовних досліджень. Можливо, комусь здається, що про історію УПА та ОУН вже сказано та написано дуже багато. Насправді це не так. Дуже добре, що з’являються нові молоді дослідники, які піднімають цілий пласт історичної пам’яті для теперішніх поколінь, — звернувся до присутніх історик Олег Вітвіцький.

Директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк презентував тематичний конверт, присвячений 75 річниці створення Української повстанської армії. Це свідчить про те, що тематика УПА залишається актуальною у краєзнавчому руслі.

Окрім цього, на захід завітали автори відеороликів «Вам, герої УПА, присвячую» та «Жінкам Небесної сотні» — Іван Кушнір та Ярослава Декалюк.

— Все починалось не з Майдану. Протест у душах народу був давно. Ми — розумна нація, все розуміємо, тому свою Україну нікому не віддамо, — запевнила співачка Ярослава Декалюк та додала: — Перед створенням своїх кліпів ми зважували «за» і «проти», бо це — художній твір, потрібно було виразити все театрально.

До слова, у рамках відзначення 75-річчя УПА в Тернопільській області відкрили 200 меморіальних дощок з іменами воїнів УПА.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку