в Бібліотечні новини, Усі новини, Фото, Фото 2017

11 жовтня 2017 р. у відділі літератури з мистецтва відбувся літературно-мистецький вернісаж «Геній українського образотворення» (до 135-річчя від дня народження Бойчука Михайла Львовича (1882-1937) – українського художника-монументаліста, живописця, графіка).

У заході взяли участь: Вікторія Козловська – науковий співробітник Тернопільського обласного художнього музею, викладачі та студенти Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу.

 

Михайло Львович Бойчук був видатною людиною свого часу,  майстром світового рівня, основоположником нового стилю монументального мистецтва, базованого на українських традиціях і європейських взірцях.

Дуже цікавою та по-справжньому сучасною була його концепція гармонійного розвитку художника, без акцентованого розвитку якоїсь однієї вузької спеціальності.

У долі художника цікавить те, що він, здається, був учасником усіх подій свого часу. Його „творче Я” народжувалось в епіцентрі історико-культурних подій: він був присутній у Кракові – центрі становлення нового національного мистецтва Польщі, у Парижі – центрі загальноєвропейських пошуків нового напрямку розвитку, у Києві – під час вибуху нового мистецтва та мрій про революцію у мистецтві.

Від сучасників Михайла Бойчука відрізняло те, що у пошуках нового напрямку у мистецтві, напрямку для розвитку Українського стилю XX сторіччя, він не вдався до „новаторства задля новаторства”, а звернувся до глибинного коріння, до витоків. Це дивувало та викликало повагу в розуміючих людей.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку