в Бібліотечні новини, Усі новини, Фото 2017

26 вересня 2017 року з нагоди 140-річчя від дня народження української художниці, людини і мистця європейського світовідчуття, освіти та виховання Кульчицької Олени, відділ літератури з мистецтва ТОУНБ провів мистецький вечір «Модернова галичанка».

У заході взяли участь: Ольга Ваврик — заступник директора Тернопільського обласного художнього музею, викладачі та студенти факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу. Було представлено виставку творів славетної землячки із фондів Тернопільського обласного художнього музею.

Олена Кульчицька збагатила новітнє образотворче мистецтво у жанровому відношенні, розширила його тематику, відродила техніку офорту, деревориту, ліногравюри, залишивши самобутній спадок майже в усіх різновидах графічного мистецтва. Працювала у портретному, жанровому, пейзажному, релігійному малярстві. Займалася художнім ткацтвом, проектуванням та моделюванням одягу, створювала ескізи для кераміки, килимів, працювала в емалі, металі, скульптурі малих форм.

Схильна до експериментування та новаторства, художниця привнесла в українське образотворче мистецтво свіжі ідеї та естетику нових течій західноєвропейського мистецтва – модерну та експресіонізму, надавши їм у своїй творчості національного колориту.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку