в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Віктор Овчарук: «Комунальні заклади галузі культури потребують допомоги обласної ради» [Текст] // Вільне життя плюс. — 2017. — 11 серп. — С. 2 : фот.

 

Голова обласної ради Віктор Овчарук разом із депутатами облради — головою постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства Михайлом Тимошиком та головою постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності Ларисою Римар побував в установі обласної ради «Тернопільське обласне державне музичне училище імені Соломії Крушельницької».

Багаторічний директор Михайло Рудзінський розповів про досягнення та проблеми закладу.

«Музичне училище імені Соломії Крушельницької — то наша гордість. Його випускники продовжують навчання у консерваторіях, стають лауреатами різних конкурсів, виступають на кращих сценах не лише нашої держави. Разом з тим розумію, що тут необхідно чимало зробити, провести ремонт. Культура багато років недофінансовувалась. Нещодавно обласна рада надала закладу кошти, які допоможуть вирішити найнагальніші проблеми. Тим паче, що наступного року в області відзначатимемо 60-ліття цього навчального закладу», — зазначив Віктор Овчарук.

Сесія обласної ради вирішила урочисто відзначити цю дату та доручити ОДА розробити відповідний план заходів і передбачити кошти в обласному бюджеті на їх виконання. Також цього року у вересні відзначатимемо 145-річчя з дня народження Соломії Крушельницької. До цієї дати випущений диск № 1 під назвою «Осяяні талантом Соломії. Творчі портрети випускників Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької». На черзі диск № 2, який має вийти до ювілею училища.

Побував Віктор Овчарук разом із Михайлом Тимошиком у найбільшій бібліотеці краю.

2017 року Тернопільська обласна рада передбачає реалізувати кошти — 1 млн 270 тис. грн — на ремонтні роботи фасаду, даху та заміну вікон головної книгозбірні області, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. Голова облради та голова комісії оглянули будівлю бібліотеки зовні та приміщення, призначені для обслуговування користувачів та службового використання, цікавилися модернізацією вестибюлю на другому поверсі, здійснену за кошти гранту Посольства США в Україні, який отримала бібліотека на підтримку ресурсного центру «Вікно в Америку». Також відвідали книгосховище на півмільйонний фонд документів, Інтернет-центр, ознайомилися з друкованими виданнями бібліотеки та електронним каталогом. Віктор Овчарук переглянув кошторисну документацію та обговорив з директором бібліотеки Василем Вітен-ком перспективи подальшої реконструкції. Після остаточного уточнення загальної вартості реконструкції з проектною організацією голова обласної ради знову зустрінеться з керівником головної книгозбірні краю.

«Вкотре переконався, що сьогодні книгозбірні — це осередки, що надають інформаційні, культурні, освітні, наукові послуги, які навколо себе гуртують небайдужих, передових громадян з активною суспільною позицією, котрі виборюють українську державність, віддані демократичним цінностям. Нинішні книжкові центри містять наукові й технічні знання, зібрання художньої літератури та мистецьких творів і є скарбницею світових надбань у різних галузях соціально-культурного життя суспільства та інтелектуального потенціалу української нації. Саме такою є Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека. Разом з тим вона також потребує допомоги та підтримки обласної ради», — наголосив Віктор Овчарук.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку