в Бібліотечні новини, Усі новини, Фото, Фото 2017

19 травня виповнилася друга річниця відходу у вічність майстра поезії, талановитого журналіста, публіциста, громадського діяча, патріота і справжнього друга нашої книгозбірні Євгена Безкоровайного. З цієї нагоди 18 травня в приміщенні читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася година пам’яті пана Євгена «Ми пишемо до вічності листи, Щоби душа сьогодні не боліла», — саме ці рядки поезії були творчим кредом поета.

Євген Іванович був людиною неординарною, небайдужої вдачі, його дуже тривожили духовна глухота, спад рівня моральності, безкорисливості, жертовності в суспільстві, йому не на словах, а на ділі боліла Україна. Познайомившись із ним, кожен відчував “невпинно нуртуючий згусток його енергійного характеру”, щедрість душі. Його любили, чекали, з радістю зустрічали в бібліотеках, навчальних закладах, виробничих колективах. Саме таким пана Євгена пам’ятають гості заходу, які поділилися спогадами про нього: побратими по перу — Б. Мельничук, Т. Дігай, З. Кіпибіда, Л. Малецька, Ж. Юзва, Т. Ткачук-Гнатович, М. Баліцька, О. Кара, Д. Чубата, М. Ониськів та В. Семеняк, друзі – В. Слюзар, Г. Усик, Б. Ничик, рідні — син Зорян з дружиною Світланою. Ведуча години пам’яті — провідний бібліотекар відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Н. Луговська ознайомила присутніх з книжковою виставкою творів Євгена Безкоровайного з фонду Тернопільської обласної наукової бібліотеки. Присутні також  мали змогу побачити відеосюжет за участю Євгена Івановича. Захід прикрасили виступи студентів Тернопільського національного педагогічного університету, які майстерно декламували поезію пана Євгена.

Пам’ять про Євгена Безкоровайного назавжди залишиться в наших серцях, а його книги, що є окрасою фонду бібліотеки, слугуватимуть не тільки нинішнім, а й прийдешнім поколінням.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку