в Про нас пишуть, Про нас пишуть 2017

Ковалькова, Т. Про Шевчкенкову візію Бога [Текст] / Тетяна Ковалькова // Вільне життя плюс. — 2017. — 24 берез. — С. 6. — (Прочитайте і ви).

Відгук на книгу Леоніда Ушкалова «Що таке українська література» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2016).

 

У ці весняні дні, коли світова спільнота відзначала 203-річчя від дня народження великого генія Тараса Григоровича Шевченка, мені до рук потрапила книжка Леоніда Ушкалова «Що таке українська література» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2016).

До книжки увійшли 45 есеїв, героями яких є класики української літератури — Сковорода, Шевченко, Франко, Хвильовий, Винниченко та інші. В основі видання — матеріали рубрики «Уроки літератури», яку автор упродовж року вів у газеті «Україна молода».

Зверну увагу читачів на «Урок 40. Містерія липового листочка. Есей про Шевченкову візію Бога». Ось кілька уривків з есею:

«…скільки разів трапляється в Шевченка слово «Бог»… Воно — в усіх відмінках включно з кличним у формі «Боже» і зринає у творах поета 1306 разів…»

«А якими іменами називав Бога Шевченко? Їх чимало.., Ось вони, подані за абеткою: Благий, Великий, Верхотворець, Визволитель, Владика, Всевидяще око, Вседержатель, Всемилосердний, Всемогущий, Всещедрий, Всюдисущий, Господь, Держитель, Довготерпеливий, Єдиний, Живий, Життєдавець, Заступник, Істина, Людинолюбець, Милосердний, Милостивий…»

«Теологія без живого Бога, — сказав якось Шевченко одному набридливому співрозмовникові, — не в силі створити навіть оцього липового листочка». Поет зірвав з гілки зелений запашний листочок і показав йому. Ні, то був не липовий листочок. То був Бог у всій своїй величі».

В одному з інтерв’ю Леонід Ушкалов зазначив: «Література може зробити нас людьми». Я з ним повністю погоджуюся. А ви?

P.S. У березні цього року у «Видавництві Старого Лева» побачила світ унікальна абетка-енциклопедія «Шевченко від А до Я» Леоніда Ушкалова.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку