в Бібліотечні новини, Усі новини, Фото, Фото 2017

21 березня 2017 року у відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ відбувся поетичний відеомарафон «У слові розкривається душа», приурочений до Всесвітнього дня поезії, який вже сімнадцять років поспіль відзначається саме в цей день.

Її Величність поезія об’єднала як знаних поетів, так і поетів-початківців читачів бібліотеки. Відеомарафон відкрила бібліотекар відділу міського абонементу Наталія Білянська, яка прочитала свій вірш, присвячений патріарху Йосифу Сліпому. Марія Гуменна, працівник цього ж відділу, ознайомила присутніх з низкою поетичних видань із фонду Тернопільської ОУНБ, зазначивши цінність та унікальність більшості з них.

Завітав на поетичний марафон Михайло Левицький, поезією якого зачитувалося не одне покоління людей. Свою поезію прочитали: поетеса, музикант, літературний критик Тетяна Дігай, поет Володимир Барна, письменниця, громадська діячка Дарія Чубата, поетеса, бард Богдана Дурда, поетеса з Борщівщини Леся Любарська.

Людмила Островська, тернопільська журналістка, натхненно декламувала вірші своєї улюбленої поетеси Ліни Костенко, про творчість якої можна сміливо сказати: «…є поети для епох». А поетеса, журналіст Лілія Костишин проникливо прочитала вірш, присвячений синам України, висловивши свій біль за їхнє майбутнє у цьому неспокійному світі.

Знаний тернопільський науковець-філолог Марія Крупа читала вірші свого чоловіка,поета, громадського діяча Левка Крупи, якого вже, на жаль, немає з нами.

Сьогодні, коли в Україні проходять бойові дії на Сході України, з’явився цілий пласт «воєнної поезії», яка пишеться в окопах під вибухи мін. Із Донеччини наш земляк, поет Борис Гуменюк, вже відомий читачам своїми книгами «Блокпост» та «Вірші з війни», прочитав по телефону свій вірш «Заповіт». Також присутні почули вірші нашого земляка Юрія Заболоцького — кіборга, який п’ять місяців обороняв Донецький аеропорт, брав участь у боях під Авдієвкою та був учасником Євромайдану.

Їх ратний подвиг став прикладом для присутніх воїнів 44-ї окремої артилерійської бригади м. Тернополя. Солдат Володимир Русаков прочитав вірш Ліни Костенко, а прес-офіцер Юрій Кульпа сказав, що книги допомагають нашим захисникам мужньо витримувати всі випробування.

Зворушив усіх присутніх виступ Тетяни Римар, матері загиблого в АТО добровольця Павла Римара. Свою материнську тугу вона вилила у власну чудову поезію.

Молоду генерацію поетів представляли учасники Тернопільської літературної студії «7 герц», засновником та координатором якої є молодий поет Юрій Вітяк. Студійці Олександр Костюк та Надія Німець прочитали свою поезію, лейтмотивом якої знову ж таки стала війна.

Декламувала свої вірші молода талановита поетеса Ольга Атаманчук.

У марафоні взяли участь школярі ЗОШ № 2 та ЗОШ № 24, вчитель ЗОШ № 3 Ірина Федірко та ЗОШ № 24 Тетяна Сосінська, студенти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, читачі бібліотеки Ярослав Керничний, Оксана Шлюсар, Емілія Крамар. Долучилися до прочитання поезії в цей день і працівники міського абонементу нашої книгозбірні Марія Гуменна та Оксана Гавенко.

Увазі присутніх було запропоновано книжкову виставку «У слові розкривається душа», на якій було представлено кращі зразки світової та української поезії, а також твори поетів Тернопілля.

У цей день фонд Тернопільської ОУНБ поповнився трьома збірками поезій, які подарували молода поетеса Ольга Атаманчук та Володимир Росоловський, заступник директора департаменту начальник управління організації наданих соціальних послуг Тернопільської обласної державної адміністрації, який  прочитав глибоко патріотичні вірші із своєї нової збірки.

Відеомарафон тривав до закриття бібліотеки, яку в цей день відвідало понад 50 шанувальників поетичного слова. Із відеозаписом дійства можна ознайомитися у соціальній мережі «Facebook», на каналі «Youtube» та веб-сайті Тернопільської ОУНБ.

Recent Posts

Розпочніть писати і натисніть enter для пошуку